Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Po wysłaniu maila do nich i do wiadomości rzecznika dziś dzwonili do mnie.
Co jeden konsultant to lepszy. Jeden twierdzi, że przy przejściu na internet 250 Mb z 100 Mb muszę mieć wymieniony modem drugi że nie. Niezły burd... tam mają a i wiedza całkiem sobie. Jutro niby ma dotrzeć technik do mnie z nowym modemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kiedy brałem tą 100 ale z jakieś 2 - 3 lata temu. To czy modem kwalifikuje się do wymiany czy nie to powinni wiedzieć o tym oni - ja nie muszę.
Jak zamawiam 250 Mb i to oni muszą mi dać sprzęt który to uciągnie. Z tego co powiedziano mi podczas rozmowy wymiana jest bezpłatna i lepiej aby tak było.

Edytowane przez Tygrysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym netem 250 to kest tak,

Ja korzystałem do tej pory z opcji 100/4 z modemem thomson twg870 i zdecydowalem sie na opcje 250/10 a wiecie dlaczego?

Nie dla down 250 a up 10. Tej predkosci 250 i tak nie mam bo nie mam karty sieciowej obslugujacej 1Gb wszystkie moje urzadzenia mam po WiFi

Natomiast zyskałem na up i teraz zamiast smiesznych 4 mam 10

Co do modemu to dostalem nowy Cisco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modemy zawsze wymieniaja , standardowo dawali cisco i thomsony do 100 , powyzej obowiazkowa jest wymiana bo tylko nowe modemy obsluza net powyzej 100 ... a co do oplaty to roznie , ja tez nie placilem bo mialem promocje akurat ALE ... w nowym regulaminie za kazda zmiana sprzetu pobierana jest oplata , i chXX ich to obchodzi ze chce sie miec lepiej i to inea powinna brac koszt tej wymiany modemu ... kiedys tak nie nie bylo szlo se do punktu i wio wymienialo sie sprzet a teraz ludzie czekaja po kiilka dni bo w punkcie teroretycznie wymian NIE ma i trzeba czekac na technika partacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo rozmowy są nagrywane a zapewniano mnie że nic nie zapłacę natomiast jak zobaczę na FV pozycję wymiana sprzętu lub coś w tym stylu to w biurze na Polnej będą latać na wysokości lamperii.

Edit.

Okazało się, że technik przyjedzie jutro nie potrzebnie - na pomiarze prędkości na http://www.speedtest.inea.pl/ pokazuje D: 244,32 a U: 10,74 Mb/s jak dla mnie wystarczy.
Czyli wychodzi, że co jeden to lepszy konsultant. Sami nie wiedzą co wydają klientowi.

4791134438.png

Edytowane przez Tygrysek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea dzisiaj co pogrzebała.

 

Wyłączono - TVR - Kanał 293

 

A pojawiły się zdublowane kanały:

DISCOVERY CHANNEL HD - nr. kanału 100 - częstotliwość 594 MHz

TLC HD -nr. kanału 101 - częstotliwość 850 MHz

Discovery channel - nr. kanału 102 - częstotliwość 834 MHz

tlc - nr. kanału 103 - częstotliwość 842 MHz

 

Disney Junior przesunięty został na kanał 593

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam w pracy wpisy na fb dotyczące kanału TVR, który nam usunęli. Nie oglądam tego kanału, ale chodzi o FAKT.

Cytując za fb " ..taka zmiana jest zgodna z Regulaminem Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych. W sytuacji kiedy konieczne jest odłączenie kanału, staramy się oddać coś w zamian - w tym przypadku kanał PROART..".

Na stronie inea w pakietach kanałów TVR z dniem 2.11 aktualny w ofercie, na stronie TVR logo inei widnieje. Galimatias J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

W tej chwili od inei do neta 0,5Gb mam

GPON I-241G-Q i router TP-Link

 

a widze ze w ofercie maja jeszcze 

 

ALCATEL I-241W-S ktory jest jakby 2w1 routeremz wifi i gponem 

 

ale moje pytanie brzmi czy te 4 porty ETHERNET gigabitowe sa WSZYSTKIE aktywne 

 

Bo kiedys jesli dobrze pamietam konsultant mowil mi ze jest tylko jeden port LAN aktywny 

 

a chcialbym w domu miec jedno pudelko a nie dwa ... ktos moze sie wypowiedziec ktory zestaw lepszy ... dziekuje 

 

 

juz wszystko wiem ... LIPA , jeden port jest aktywny , 3 pozostale do podlaczenia ... dekodera ... dziwne i szkoda ... 

Edytowane przez papryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz tego dawno :) , teraz w TP LINKu od inei mam 4 LANy do dyspozycji i jest ok , ale mnie chodzilo o to zeby w tym GPONie 2w1 byly te 4 LANy free a nie tylko jeden a 3 pozostale do iptv 

 

WIec juz po rozmowach i nic nie wymieniam . 

Mam nc+ i potrzebuje miec obydwa dekodery wpiete do routera , wiec tamta opcja z innym Gponem by mnie nie urzadzała a raczej sprawila dodatkowe klopoty i zakup sprzetu 

 

 

Nam jak kladli swiatlowod to TV zostala po koncentryku czyli od GPONa do dekodera leci koncentryk , i w zasadzie nie wiem co lepsze koncentryk czy iptv , i tak w zasadzie nie taki dobry ten swiatlowod w sensie 2 pudelka i dwa kable po domu ... ech :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W zzwiązku z doprowadzeniem światłowodu do domu mam możliwość skorzystania z oferty Inea. Interesuje mnie internet i telewizja (w początkowym okresie będzie tylko jeden odbiornik tv bez nagrywania).

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu (modemu i dekodera HD) - przy zawieraniu umowy jest podobno taka możliwość.

W przypadku modemu rozważam Cisco bez wifi (mam już swój router), a odnośnie dekoderów HD to nie wiem co jest godne uwagi. Korzystałem kiedyś z digit mf4-k i jakoś nie mam ochoty do niego wracać.

Co byście polecili?

pozdrawiam

Patrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz światłowód do domu to nie dostaniesz cisco tylko alcatela, cisco nie ma wejścia na światłowód. Technisatów już nie dają, dostaniesz coś z ADB albo Inteka, zależy od tego, co technik będzie na stanie. Moja rada jest taka, że jak nie chcesz dekodera z dyskiem to weź moduł, wtedy jest dużo wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...