Skocz do zawartości

Sprzęt do naziemnego odbioru kanału TVP 4K


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie również Canal+ Box jakoś za bardzo nie podchodzi ale cóż już go mam i muszę z nim żyć. ;-)

Zanim na coś się zdecyduję czytam i czytam :rolleyes: opinie, testy o odbiornikach i to niekoniecznie z androidem.

TESLA MediaBox XT550-4K (Android 9)
TESLA TEH-500 Plus (Android 9)

TESLA MediaBox XT650-4K (Android 9)

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 Android 4K

Xtrend ET7100 V2 (linux)
Amiko A5 T2/C/OTT (Android 7.1)
OCTAGON SF138 DVB-T2/C (linux)
Gigablue UHD IP 4K DVB-T2/C Single (Enigma 2)
Formuler CC Android DVB-T2/C 4K UHD IPTV BOX
Oprócz tv naziemnej z TVP 4k chciałbym mieć w jednym pudełku zarówno Canal+, Iplę oraz Skylink Cz i Sk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer

Żaden z tych tunerów \ box-ów nie ma w swoich opisach ,że jego tuner i demodulator będzie wstanie wyszukać i odebrać kanał \ kanały 4k \ UHD. Co do np. TESLA TEH-500 Plus (Android 9) ,to na Czeskim Forum znalazłem post ,że w tym  sprzęcie instaluje się dodatek do KODI i na tej apce można oglądać kanały tv naziemnej (Czeskie-Słowackie) z internetu  IPTV w tyn NASA TV UHD. Więc do końca nie wiadomo czy ten box ma możliwość odbioru NTC UHD z głowicy i anteny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

Muszę Ci podziękować. Wygląda na to, że naprowadziłeś mnie na właściwy trop :D

W Czechach w ubiegłym roku był uruchomiony test programu NASA UHD, poszedłem tym tropem i chyba coś dla siebie znalazłem.

Muszę się jeszcze w przyszłym tygodniu napisać do sprzedawcy ale raczej to jest to: Set-top box Evolveo Hybrid Box T2 

Opis https://digirevue.cz/cz/testy/item/914-set-top-box-evolveo-hybrid-box-t2-test-vyladeny-android-9-vyborny-prijem-dvb-t2-ale-take-potize-s-aplikacemi 

Cytat

Moje tłumaczenie fragment:

Nowość tuner do odbioru telewizji naziemnej w DVB-T / T2, w tym rozdzielczości Ultra HD, jest w odróżnieniu do konkurencji, dobrze wyposażony. Już tylko 3 GB pamięci RAM, Wi-Fi 5 (i 5 GHz) i odbiór Ultra HD (4K), włącznie z jedyną amerykańską stacją Nasa UHD, u nas nadawaną, jest tego warty.
Odbiornik potrafi przetworzyć sygnał 4K na 2K - oczywiście jeśli nie posiadamy telewizora UHD.

Sklep: https://multimedialni-centra.heureka.cz/evolveo-hybrid-box-t2-hbx-t2/

Znalazłem jeszcze inne odbiorniki ale tamte mnie nie zainteresowały. Jednak coś z androidem do odbioru TVP UHD chyba udało mi się znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracajcie uwagę czy sprzęt odbierający 4K, posiada możliwość dekodowania dźwięku AC4. Taki standard kodowania dźwięku zapisano w naszych wymaganiach sprzętowych dla kanałów 4K.

Nikt nie wie na ten moment, czy będzie równolegle emitowana inna ścieżka dźwiękowa na naszym kanale 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 20:00, tomek6680t napisał:

@Wanderer

Żaden z tych tunerów \ box-ów nie ma w swoich opisach ,że jego tuner i demodulator będzie wstanie wyszukać i odebrać kanał \ kanały 4k \ UHD. Co do np. TESLA TEH-500 Plus (Android 9) ,to na Czeskim Forum znalazłem post ,że w tym  sprzęcie instaluje się dodatek do KODI i na tej apce można oglądać kanały tv naziemnej (Czeskie-Słowackie) z internetu  IPTV w tyn NASA TV UHD. Więc do końca nie wiadomo czy ten box ma możliwość odbioru NTC UHD z głowicy i anteny .

 

A jak to sprawdzić w przypadku TV? 

 

@dvbtowiec Jak sprawdzić czy TV dekoduje AC4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...