Skocz do zawartości

Oferta sportowa! Kanały niekodowane


nowicjusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha, mówię Wam że jestem nowicjusz i się na satelitach, telewizjach itp. nie znam kompletnie ;) Szukam dlatego u Was porady ;p

 

Reasumując moje oczekiwania:

- multipakiet C+

- niekodowane programy (FTA) (z satelit Hot Bird, Astra)

 

Mam już plan: najpierw po prostu kupię zestaw satelitarny, aby odbierał programy z tych 2 w/w satelit, a później ewentualnie dokupię multipakiet C+.

 

Czekam na odpowiedzi i pomoc gdzie taki zestaw satelitarny można kupić, abym mógł odbierać te satelity i multipakiet, a także jaki jest koszt samego kupna zestawu, do odbiernia tylko satelit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz antenę np. , do tego konwerter ten, uchwyt na "zeza" ten i do tego przełącznik DiSEqC ten.

Możesz jeszcze zrobić tak ww. antena + monoblock ten. Jeśli za bardzo się nie nzasz, jak to wszystko zainstalować to wezwij montera.

Odbiorniki FTA (jeśli go nie posiadasz) np. ten, ten.

Zerknij jeszcze na post PawelU1981 też opisał co możesz kupić. Oczywiście możesz jeszcze poszperać na Hollexie, albo innych sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, widzę że koszty nie są wielkie, gorzej żeby to wszystko ogarnąć, bo w tym momencie nie mam nic, a sam nie połapie się żeby wszystko połączyć jak należy i kupić odpowiednie "części".

 

A więc ustalmy. chce odbierać satelity Astra + Hot Bird, więc potrzebne mi są takie części:

 

- antena, konwerter, uchwyt "zeza", przełącznik DiSEqC i odbiornik FTA

 

lub

 

- antena, monoblock i odbiornik FTA

 

I później monter i TV rusza, czy dobrze rozumuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie na tym forum można znaleźć link z programami sportowymi na hot bird, bo był gdzieś ale mi się zgubil i nie moge znaleźć...

 

PS. Czy Al Jazeera Sport +1 i +2 są niekodowane i czy mogę je na Hot Bird oglądać?

 

Aha i mam pytanie, czy tak jak jest w wielu wykazach, czy na Astra jest Real Madryt TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, znalazlem coś takiego o staelitach:

 

"Dla kibiców najbardziej przydatny jest Turksat (42°E), gdzie obejrzeć można m. in. niekodowane mecze ligi włoskiej, niemieckiej, francuskiej czy Ligę Mistrzów. Także satelity arabskie - Badr (26°E) i Nilesat (7°W) - pokazują dużo sportu "na żywo",

np. na kanałach Dubai Sports (liga niemiecka), Kuwait 3 Sport (liga francuska), Al Jazeera Sports (liga holenderska, argentyńska).

 

Można mieć więc możliwość odbioru więcej niż 2 satelit, i czy mogę odpierać te ww.??

 

I jeszcze tak pisze...

 

Aby odbierać programy z wielu satelit, antena powinna mieć możliwość obrotu, np. za pomocą obrotnicy lub pozycjonera i siłownika. Można też zamontować większą liczbę konwerterów na nieruchomej antenie - wówczas każdy konwerter będzie odbierał sygnał z innego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymiary anten do odbioru 42E, 26E i 7E masz w dziale DX oraz na stronach LyngSat, Kingofsat i innych.

Oczywiście, że możesz odbierać więcej niż 1 satelitę. Jak chcesz odbierać ww to tylko obrotnica. Więcej konwerterów na 1 antenie to tzw zez, ale w tym przypadku nie będzie miał zastosowania. Obrotnica to tak ok. 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, znalazlem coś takiego o staelitach:

 

"Dla kibiców najbardziej przydatny jest Turksat (42°E), gdzie obejrzeć można m. in. niekodowane mecze ligi włoskiej, niemieckiej, francuskiej czy Ligę Mistrzów. Także satelity arabskie - Badr (26°E) i Nilesat (7°W) - pokazują dużo sportu "na żywo",

np. na kanałach Dubai Sports (liga niemiecka), Kuwait 3 Sport (liga francuska), Al Jazeera Sports (liga holenderska, argentyńska).

 

Można mieć więc możliwość odbioru więcej niż 2 satelit, i czy mogę odpierać te ww.??

 

I jeszcze tak pisze...

 

Aby odbierać programy z wielu satelit, antena powinna mieć możliwość obrotu, np. za pomocą obrotnicy lub pozycjonera i siłownika. Można też zamontować większą liczbę konwerterów na nieruchomej antenie - wówczas każdy konwerter będzie odbierał sygnał z innego satelity.

 

Al Jazeera Sports i Al Jazeera Sports 2, z tego co wiem są kodowane, ale w hollex mozesz kupić abo za 450 zł/rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy:

 

No więc tak, na początku nic nie wiedziałem o sporcie na kanałach FTA (i w ogóle, że można go za darmo oglądać), ale poczytałem trochę tematów na forum, trochę Was popytałem, i doszedłem do wniosku, że najlepsze satelity z transmisjami sportowymi FTA to HotBird, Astra i Turksat.

 

A jeśli chodzi o sprzęt, to z waszych wypowiedzi wychodzi, że do ich odbioru potrzeba:

antena (najlepiej ok. 100 cm), obrotnica, odbiornik FTA, i co jeszcze w moim przypadku (tj. do odbioru tych 3 satelit)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o sprzęt, to z waszych wypowiedzi wychodzi, że do ich odbioru potrzeba:

antena (najlepiej ok. 100 cm), obrotnica, odbiornik FTA, i co jeszcze w moim przypadku (tj. do odbioru tych 3 satelit)?

Oczywiście konwerter. Tylko nie najtańszy żebyś nie miał problemów z Turksatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna znaleść jakis magazyn z bramkami ligi hiszpańskiej lub włoskiej? Ktore kanały puszczają Serie A FTA??

 

Z odpowiedzią na pytanie poczekałbym do początku ligi włoskiej i hiszpanskiej (LaLiga startuje w ostatni weekend sierpnia). W tamtym roku piłkę hiszpańską FTA pokazywał jedynie NTV Turkey z Turksata. Ligę włoską pamietam jedynie z kanału OBN, chyba z Amosa... Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...