Skocz do zawartości

Oferta sportowa! Kanały niekodowane


nowicjusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś inny z bardziej rozwiniętym już oprogramowaniem np. Echostar, Samsung :wink: ale odbierając Hot Birda 13 E to zeza na Eutelsata 16 E na tej samej antenie prawdopodobnie nie uda się mu zrobić - za blisko siebie są te pozycje :| a nielepiej zainwestować w obrotnicę :roll: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko od siebie, na jaką maksymalną "szerokość" można ustawić konwertery? Czyli np. czy można mając antene hotbirda dac konwerter np na 42 E?? I na pewno nie da się Eutelsata 16 E odbiearać na hotbirdzie przez konwtretr? Może dalo by sie to jakos wykombinowac? Ma ktos tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma kupić np. Samsung DSB-S305G, i jakąś antenę około 1 m i więcej (tylko czy sam CP ma w swojej ofercie coś takiego, ewentualnie czy da się z innych anten o tej wielkości CP odbierać, czy musi być tylko sprzęt z CP?), no i wtedy powinien mu wyjść zez na Amosa 4E, spróbować zrobić na Eutelsata 16 E, a jeśli nie to ewentualnie na Astrę, lub coś innego gdzie jest dużo piłki (bo na takiej antenie 3 zezy to chyba było by za dużo)...

 

PS. Ewentualnie zamiast na Astrę czy Eutelsata, da się zrobić zeza na 21.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie, niech stracę tych swoich 15 cennych minut na podsumowanie tego wszystkiego :P

 

Nosisz się z zamiarem odbioru pozycji 26E i 42E... Koniecznie będzie potrzebna większa antena - ok. 100 cm, ale najpierw zajrzyj na stronę z wykazami, np. http://www.flysat.com i sprawdź interesujące Ciebie kanały z tych słabszych u nas pozycji, a dokładniej w jakiej wiązce nadają, żeby potem nie było rozczarowania... Również konieczna byłaby obrotnica, gdyż "zezowanie" na 42E i 26E całkowicie odpada. Potrzebujesz jeszcze jakiegoś tunerka FTA, który posiadałby możliwość sterowania obrotnicami. Obecnie, takie sprzęty nie są drogie, poniżej 200 PLN kupisz dobry tuner FTA. Potrzebny jest też konwerter "Twin", gdyż trzeba podłączyć dwa tunery (ten, co obrotnicą będzie sterował i dekoder Mini). Przejrzyj dokładnie oferty sklepów, które oferują takie konwertery, najlepiej, aby był to LNB o poborze prądu nie więcej niż 150mA i żeby był przeznaczony do odbioru szczególnie słabszych sygnałów. Wadą takiego rozwiązania będzie fakt, że tuner podłączony pod obrotnicę zawsze będziesz musiał zostawiać na satelicie HotBird, w przeciwnym razie dekoder Mini nie odbierze Cyfrowego Polsatu. Także obecnie posiadana antena będzie musiała się udać na "emeryturę", ale za to Twój budynek będzie szpeciła tylko jedna antena satelitarna.

 

Możesz wybrać inną możliwość, nawet korzystniejszą. Kupujesz antenę ok. 100 cm, a obecną, którą używasz do odbioru CP. Będziesz mieć zainstalowane dwie anteny, ale za to będzie większa wygoda korzystania z całego sprzętu. Oczywiście jakiś tuner FTA z możliwością sterowania obrotnicami też będzie potrzebny no i konwerter "Single" do drugiej anteny.

 

Czy oby na pewno się da? Z tego co mi mówiono w sklepie to do pakietu mini nie ma możliwości zakupu innego dekodera poza Mini. Będzie musiał zainwestować dodatkowo oprócz mini w jakiś inny tuner FTA do którego podepnie kabel od zezującego konwertera.
Nie zrozumiałeś mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładną informacje, ale ja może sprecyzuje, bo się temat trochę rozciągnął. Po pierwsze ja już mam Multipakiet Canal+, a druga sprawa dotyczy mojego kolegi. Otóż po rozmowie z nim, doszliśmy do następujących wniosków:

 

Otóż chce on zakupić pakiet mini CP, i zamontować konwertery na przede wszystkim Amosa 4E i Astrę19.2E. W tych "okolicach" ewentualnie chciałby też odbierać 16E, gdyż tam leci liga hiszpańska (nie wie jednak czy 13 i 16 nie są na zeza za blisko). A więc z Waszych wypowiedzi doszedłem do wniosku, że musi kupić sobie własną antenę ok. 1 m (aby móc zamontować te 2 czy 3 konwertery), oraz odpowiedni tuner i wtedy kupić CP.

 

No i na ostatnim pytaniu stanęliśmy (i są podzielone zdania) czy np. przy Mini można kupić Samsunga i czy da się tam odbierać właśnie te pozycje satelitarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...