Skocz do zawartości

Oferta sportowa! Kanały niekodowane


nowicjusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i mam do Was kilka pytań. Planuje zakupić w najbliższych dniach CP. Niestety moje możliwości finansowe odnośnie tego zakupu ograniczają się do pakietu familijnego. Jestem fanem sportu, szczególnie futbolu i szukam jak najwięcej kanałów sportowych. W familijnym jest PS i Eurosport, mogę wiedzieć dokładnie co mają w ofercie te kanały i co będzie można tam w następnym sezonie piłkarskim obejrzeć?

 

Druga sprawa, jestem całkowity nowicjusz jeśli chodzi o tematykę związaną z platformami cyfrowymi. Wiem, że CP ma sporą liczbę kanałów niekodowanych i tam chciałbym szukać też tv sportowych. Czy takowe są? Nie muszą być o profilu sportowym, wystarczy żeby leciały czasem jakieś mecze, nie ważny język komentarza. I czy są jakieś "sposoby" znalezienia przez CP innych kanałów oprócz tych niekodowanych, sportowych? Np jakiś kodowanych da się poszukać? Proszę o wyjaśnienie, bo się na tym w ogóle nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oferty PS i Eurosport znajdziesz ją tutaj http://www.cyfrowypolsat.pl/ oraz http://consumer.eurosport.pl/ Na dekoderze CP da się oglądać niekodowane kanały sportowe, chociażby Sport Planeta. Tutaj masz spis wszystkich kanałów z satelity Hot Bird http://www.lyngsat.com/hotbird.html w tym niekodowanych i sportowych. Ale akurat na tym satelicie tychże kanałów jest bardzo mało. Tutaj masz informację o kanałach sportowych https://satkurier.pl/news/42316/futbol-w-telewizji-10082008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, podałem ten link, ponieważ jest to zbiór transmisji sportowych. Myślałem, że to Cie zainteresuje. Teoretycznie mógł byś, ale musiał byś mieć bardziej zaawansowaną instalację antenową niż ta od CP. Ale to i tak by Ci nic nie dało, bo prawie wszystkie kanały są kodowane.

Jeśli język transmisji byłby Ci obojętny, to mógłbyś zakupić sobie antenę z obrotnicą oraz dekoder HD i odbierać niekodowane kanały z kilku satelitów. Także widzisz, że posiadając CP, oraz ich standardowy dekoder wraz z anteną, jest ciężko z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, szkoda. Chodzi mi tylko o mecze, a czy to będzie tv Ruska czy Arabska nie ma problemu. A ta twoja opcja z "antenę z obrotnicą oraz dekoder HD i odbierać niekodowane kanały z kilku satelitów." - czy to jest drogie?? Niestety mam 40 zl/mies na zakupienie czegoś i szukam najlepszej z możliwych ofert, byle co to będzie, czy CP, czy co innego, ale żeby w tej cenie były jakieś tv sportowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RAI Uno (i innych kanałów) - niektóre kanały kodują wybrane pozycje programowe (np. sport, niestety) i wtedy transmisji nie pooglądasz. Pamiętam jeszcze, jak kanały RAI nadawały w analogu, to kodowali sport w systemie Discret - najgorszym ze wszystkich. Kodowali tak, że dało się oglądać. Ale dzisiaj w erze cyfrowej przesiedli sie na Mediaguard 1 i jak zakodują, to będzie tylko czarny ekran z informacją, że kanał jest kodowany. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Możesz też do Hot Birda (dla CP) dołożyć drugi konwerter (zez) właśnie na Astrę 1. Wtedy łączysz ze sobą dwa kabelki od konwerterów w przełączniku i jednym kablem od przełącznika doprowadzasz wszystko do tunera. W menu tunera odpowiednio wszystko ustawiasz i cieszysz się kanałami z obu pozycji satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Przy dobrych wiatrach zmieścisz się w okolicach 50-60zł. Przełącznik 15zł. Konwerter 15-20zł. Uchwyt zez 15-20zł.

 

Klik

Klik

Klik

 

We Wrocławiu są montażyści, którzy przy montażu anteny liczą sobie np. 150zł i jeśli powiesz im, że chcesz drugi konwerter od razu zamocować nie doliczają nic do montażu. Ostatnio za montaż antent plus 4 konwerterów zapłaciłem 180zł... Nie wiem jak będzie u Ciebie w mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Specjalnie dla nowicjusza lista kanałów z Hotbirda na których może oglądać igrzyska:

TVP1

TVP2

Eurosport

ARD (niemiecki)

ZDF (niemiecki)

m2 (węgierski)

ARRIADIA (marokański)

Rai Sport Piu (włoski)

AIT (afrykański)

Abu Dhabi Sport (arabski)

TVE International (hiszpański)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak Cie interesują najbardziej mecze piłkarskie to możesz pomyśleć o multipakiecie w C+ (C+,C+film,C+sport,C+sport2) - koszt 39zł/msc, teraz w promocji przez 6msc -50%

 

zobaczysz na żywo: rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarskiej, mecze najlepszych lig europejskich: angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej, a także piłkarskiego Pucharu Anglii oraz wybrane spotkania reprezentacji Anglii.

+ żużel, NBA, WNBA, boks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak Cie interesują najbardziej mecze piłkarskie to możesz pomyśleć o multipakiecie w C+ (C+,C+film,C+sport,C+sport2) - koszt 39zł/msc, teraz w promocji przez 6msc -50%

 

zobaczysz na żywo: rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarskiej, mecze najlepszych lig europejskich: angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej, a także piłkarskiego Pucharu Anglii oraz wybrane spotkania reprezentacji Anglii.

+ żużel, NBA, WNBA, boks

 

Naprawdę, da się tak? Bo ja patrzyłem na ofertę C+ i wyszło mi, że musze dać około 69 zl mies, za pakiet podstawowy ( 40 zl) + pakiet C+ (29 zl) . Nie da sie chyba kupić tylko " multipakiecie w C+ (C+,C+film,C+sport,C+sport2) - koszt 39zł/msc, teraz w promocji przez 6msc -50%", chyba ze mam złe informacje, i oby tak bo jak by była to prawda, to chetnie kupie. Prosze o jakies potwierdzenie tej oferty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby oglądać niekodowane programy (FTA) nie trzeba płacić abonamentu ani zawierać umów. Wystarczy posiadać zestaw satelitarny ( odbiornik cyfrowy + antena satelitarna) programy sportowe nadawane są na wielu satelitach, np na Astra1 (19,2E) nadawane są niekodowane : NIEMIECKI EUROSPORT, DSF,ORF Sport Plus. Na satelicie Astra2 (28,2 E) nadają niekodowane FIGHT NETWORK ( box, wrestling i inne) oraz Audi Channel (motoryzacja) , Pulse (gry komputerowe).

Za odbieranie telewizji satelitarnej nie płaci się żadnego abonamentu . Jedynie korzystanie z platform wiąże się z zawarciem umowy i koniecznością opłacania abonamentu. Kanały niekodowane FTA - są CAŁKOWICIE BEZPŁATNE.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jakbym powiedzmy kupił sobie ten mutipakiet i jakiś dekoder, to mogę dokupić satelitę np Hot Bird, zebym miale tamte kanaly sportowe nie polskie, i czy za sama satelite trzeba na miesiac placic?

Wykupić to możesz, ale co najwyżej abonament którejś z naszych platform :wink: bo nie wiem czy byłoby cię stać, żeby wykupić któregokolwiek satelitę :> :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...