Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy zagranicznych nadawców


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mecze Pucharu Niemiec na Dubaj Sport. Lecz, co było w sumie do przewidzenia, nie na DS1 obecnym FTA na Hotbirdzie, ale na DubajSport2 (może będą też na DS3, czas pokaże) nadających na 26*E i 7,3*/8*W. Sytuacja z brakiem ciekawych transmisji sportowych FTA z 13E nie jest niczym nowym, ani zaskakującym. Podobnie było z transmisjami ligi angielskiej na IctimaiTV z HB - choć wówczas był to 'blackout'. file.php?id=147706&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"UEFA poinformowała na swojej oficjalnej stronie, że sprzedała prawa do transmisji rosyjskiej telewizji Match TV. To oznacza, że w kraju agresora militarnego na Ukrainę, będzie można obejrzeć mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. To absolutnie skandaliczne zachowanie europejskiej federacji."

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/kolejna-kompromitacja-uefa-federacja-wciaz-wspolpracuje-z-rosja/nj3hm7p

 

Kolejni po HBO sprzedającym dalej prawa do AMedia, którzy nie mają już problemu z Rosją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ARD i ZDF z prawami do Bundesligi kobiet.

Obaj nadawcy pokażą 10 meczów w sezonie.

Niestety z 84 meczy 3 Ligi może się zrobi 9 meczy w sezonie lub ARD dogada się z Telekom w sprawie sublicencja na więcej spotkań 3 ligi niemieckiej.

3 liga niemiecka jest często emitowana w kanałach regionalnych.

https://amp.zdf.de/nachrichten/sport/frauen-fussball-bundesliga-vergabe-tv-rechte-100.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo ciekawszą jest informacja, że prawa do wszystkich meczów oprócz Magenty Sport będzie miało DAZN - czyli chyba po hiszpańskiej Viaplay traci drugą mocną ligę kobiecą, w dodatku najważniejszą dla nas, ze względu na wiele czołowych polskich piłkarek.

 

ARD teraz też "coś" pokazuje - nie znam szczegółów, ale przed przerwą reprezentacyjną oglądałem tam VfL z Hoffenheim, którego nie było na Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam taką ciekawostkę związku z przydziałem praw do Mistrzostw Świata w Katarze.

W wielkości krajów Europy nadawcy publiczni pozyskiwali prawa od EBU, która je kupiła od FIFA ale przypadku Skandynawii mamy ciekawą rzecz.

Prawa od FIFA kupiła telewizja publiczna z Szwecji czyli SVT, która udzieliła sublicencji DR,NRK i nadawcom komercyjnym na Danię i Norwegię.

Dowód poniżej.

IMG_20221121_124027.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że w Polsce wyłączność zachowuje TVP

 

Co potwierdza jeszcze jedną konkluzję- TVP prawdopodobnie specjalnie przepłaciło za te prawa, aby mieć je na wyłączność- w Niemczech transmisję będą i w Eurosporcie i w TV publicznej.  Prywatne wojenki prezesa- no ale przecież kasa jest , to można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Francuski Urząd ds. Konkurencji odrzucił odwołania Canal+ i beIN Sports w sprawie praw sportowych do Ligue 1. Urzad stwierdził, że dowody przedstawione przez Canal+ i beIN są niewystarczające, aby stwierdzić, że LFP faworyzowało Amazon, który ma prawa do 80% meczów Ligue 1 od początku sezonu 2021/22.

https://www.broadbandtvnews.com/2022/12/01/competition-authority-rejects-canal-and-bein-appeal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...