Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy zagranicznych nadawców


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gorąco w przetargu na Bundesligę w Niemczech: https://sportbild.bild.de/fussball/im-bieter-streit-mit-dfl-bundesliga-tv-rechte-dazn-liegt-bankbuergschaft-vor-6628bb6c59f3a033aaa7ae7b

Pierwszy pakiet (piątek + sobota 15.30) zostały sprzedane Sky, a DAZN nie było brane pod uwagę, ponieważ w ostatnim okresie zalegali z płatnościami za prawa. DAZN oczywiście się odwołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco też w Ameryce (i nie chodzi o wybory), bo przetarg na prawa do NBA też jest bardzo interesujący. A dlaczego? Awful Announcing (czyli portal z informacjami o mediach pokazujących transmisje sportowe) opisuje i prognozuje jak będzie wyglądać nowy kontrakt na transmisje meczów NBA. Bardzo fajna analiza wg. Mnie:

https://awfulannouncing.com/nba/handicapping-media-rights-race.html

 

Choć swoje trzy grosze ja też mogę dorzucić. Moje przewidywania to:

ESPN/ABC - Współpraca z NBA jest na wspaniałym poziomie że nie mam żadnych wątpliwości że nadawca powinien pokazać kolejne sezony. NBA i ESPN znają się od 2002 roku i myślę że nadal będą dobrymi telewizyjnymi kumplami z punktu widzenia kontraktu. Nie wiadomo co dalej z transmisjami na antenie ABC, ale myślę że powinny być nadal (nawet jeśli inny nadawca też będzie transmitować w Prime-time).

> Moja prognoza dla ESPN/ABC: Finały NBA (lata nieparzyste), Półfinały i Finały In-season Tournament (lata parzyste) finały konferencji oraz mecze w środy, piątki i niedziele i święta Bożego Narodzenia.

 

TNT Sports (Warner Bros. Discovery) - Tak samo jak z ESPN/ABC współpraca z NBA jest świetna z tego względu że czwartkowy magazyn "Inside the NBA" ma świetną oglądalność, a także ze względu na to że mają najlepszych prowadzących studio. Myślę że współpraca może się układać nadal pomyślnie.

> Moja prognoza dla TNT Sports: Finały konferencji, Półfinały In-season Tournament mecze we wtorki i czwartki i coroczne mecze gwiazd.

 

• NBC Sports - I o tym się robi głośno! Nadawca z pawiem chciałoby wielkiego powrotu wielkiej koszykówki ze słynnym sygnałem, czyli "Roundball Rock" Johna Tesha. Nic dziwnego. Komisarz NBA Adam Silver mówił o tym żeby chciałby taki model tak jak w NFL żeby co 2 lata NBC i co 2 lata ESPN/ABC (czyli tak jak w NHL - co 2 lata ESPN/ABC, a co 2 lata TNT Sports). Moim zdaniem to bardzo ciekawa taktyka dla biznesu czy też dla nadawców telewizyjnych. Więc niewykluczone że może NBA powrócić w wielkim stylu do NBC Sports.

> Moja prognoza dla NBC Sports: Finały NBA (lata parzyste), Półfinały i Finały In-season Tournament (lata nieparzyste), finały konferencji, mecze w sobotnim Prime-time i dni świąteczne oraz mecze pokazowe.

 

• Streaming: Choć tam reklamuje się Amazon (Prime Video), to wydaje się że to Netflix może być czarnym koniem tego wyścigu o nowy kontrakt. A streaming w dzisiejszych czasach jest bardzo kluczowy z m.in. ze względu że coraz więcej ludzi odchodzi od telewizji i na ekskluzywne programy nadawane tylko w internecie. Poza tym serwisy streamingowe chciałyby tylko zorganizować tylko i wyłącznie ekskluzywne turnieje w środku sezonu. A zorganizowanie specjalnych wydarzeń, takich jak All-Star Weekend czy też turnieju wstępnego tej ligi i transmitowanie niektórych meczów play-off, wystarczyłoby aby osiągnąć zamierzony cel. Wydaje się że może być tak że walka serwisów streamingowych będzie zacięta.

> Moja prognoza jeśli chodzi o ekskluzywny streaming: Netflix będzie nadawcą całego All-Star Weekend, Turnieju wstępnego, a Amazon Prime Video pokaże mecze w poniedziałek oraz niektóre mecze play-off.

 

Choć to tylko moja prognoza, myślę że może być ciekawie (Tak jak było w Polsce w przypadku Ligi Mistrzów UEFA).

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kontrakt telewizyjny do NBA będzie obowiązywał od sezonu 2025-26, ale już  emocje podgrzewane do czerwoności! A dlaczego? Andrew Marchand z The Athletic donosi że Amazon Prime Video zgodził się już na znaczącą umowę z ligą dotyczącą transmisji meczów w sezonie zasadniczym i fazie play-off. Oczywiście wszystko na to wskazuje że ESPN/ABC (czyli Disney) będzie nadal głównym nadawcą NBA, ale zdaniem red. Marchanda będzie transmitował mniej meczów niż w poprzednim kontrakcie żeby przygotować miejsce dla trzeciego nadawcy najlepszej koszykarskiej ligi świata. Kto będzie nadawcą nr. 2 w kolejności transmitowania meczów NBA? Albo TNT Sports albo NBC Sports, bo tam przez prawdopodobne podpisanie umowy ligi z Disneyem (czyli ESPN/ABC) i właśnie Amazonem (czyli Prime Video) będzie prawdziwa wojna licytacyjna. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

https://awfulannouncing.com/amazon/prime-video-nba-broadcast-agreement.html (informacja pochodzi z Awful Announcing, bo oryginalny artykuł z The Athletic jest za "login-wallem", ale też chyba za "pay-wallem")

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale to był pewniak że muszę przekazać. NBC i Churchill Downs z okazji wielkiego dnia 150. Wyścigu Kentucky Derby, ogłaszają wspólnie że przedłużają współpracę do 2032 roku. Ta stacja jest oficjalnym nadawcą tych wyścigów konnych od 2001 roku.

https://awfulannouncing.com/nbc/nbc-extends-contract-kentucky-derby-2032.html

 

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...