Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Eleven w ostatnim czasie sobie nieźle nagrabił uszczupleniem swojego portfolio, ale jako sympatyk Serie A nie potrafię wyrazić wdzięczności dla tej stacji. Kanały ESN wyniosły Serie A na inny poziom i cieszę się, że napływ Polaków oraz rozwój ligi przypadł właśnie teraz kiedy prawa są w ich garści.

 

W tej stacji nawet Dumanowski, po którym ostro jechałem w czasach Orange Sport wszedł na wyższy level i dziś jak pewnie wielu zauważyło właściwie w ogóle go już nie krytykuję, wcale się nie czepiam, bo też nie mam się już do czego przyczepić. Gość właściwie już się nie myli, rozwija się zawodowo, chłonie wiedzę ponad program...

https://twitter.com/PDumanowski/status/1026426565654130688

...i muszę przyznać, że ze znanych mi dziennikarzy / komentatorów zrobił chyba największe postępy odkąd trafił do Eleven. Ogólnie jestem pod wrażeniem większości osób odpowiedzialnych za Serie A w ESN. Wiedza Święcickiego czy Kapicy zdumiewa nawet mnie. Szczególnie Mati robi kapitalną robotę w mediach społecznościowych. Nie ukrywam, że to w tym momencie mój ulubiony komentator / dziennikarz sportowy bez podziału na dyscypliny. Święcicki, Kapica, Dumanowski, Guziak... widać w chłopakach pasję i profesjonalizm. Wierzyć się nie chce, że po tak chudych latach słuchania różnych Olbrychtów, Milków czy innych bezpłciowych Marchlińskich i Gleniów człowiek doczekał się ludzi którzy zawsze są perfekcyjnie przygotowani i którzy nie przychodzą do pracy za karę. Na dodatek są wiarygodni. Po nich wszystkich aż się czuje tę miłość do calcio, tu nie ma nic udawanego. Rzadko to mówię, ale muszę przyznać, że utożsamiam się z nimi i ich zainteresowaniami.

 

Na koniec mam takie życzenie i marzenie żeby włoska Serie A już nigdy nie trafiła pod strzechy kanalarzy.

 

#NigdyWięcej

Podpisuje się pod tym dwiema rękami, chodź nie jestem oburęczny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś  równie zaskakującego strzelił Pastore w poniedziałek przeciwko Atalancie.

 

 

Zaskakujące bramki to specjalność Fabio Quagliarelli  :wink:

 

 

//

 

Claudio Marchisio nowym piłkarzem... Zenitu St. Petersburg  :shock: 

 

https://twitter.com/fczenit_en/status/1036684523856166912

https://twitter.com/ClaMarchisio8/status/1036691387373301760

 

W drużynie lidera rosyjskiej Premier Ligi zagra z numerem '10' na plecach:

https://twitter.com/fczenit_en/status/1036693785474985986

 

W przeszłości trenerem tego klubu był Luciano Spalletti, a w zeszłym sezonie "zenitczyków" prowadził inny Włoch - Roberto Mancini. Przygoda Spallettiego była owocna w sukcesy (wygrał w Rosji wszystko co było do wygrania). Mancini miał już znacznie gorsze wspomnienia. 

 

Udane kariery w tym klubie mieli włoscy piłkarze. Alessandro Rosina wygrał 2x mistrzostwo Rosji i 1x krajowy puchar co do dziś jest jego największym osiągnięciem w karierze. Domenico Cristcito, który w tym sezonie wrócił do Serie A po siedmiu latach spędzonych w Zenicie wygrał jeszcze więcej od Spallettiego, doczekał się roli kapitana, a wśród kibiców z Sankt Petersburga uchodzi za legendę klubu. Tak był przez nich żegnany kilka miesięcy temu:

 

 

 

 

//

 

Przewidywane jedenastki reprezentacji Włoch na mecz z Polską według telewizji Rai Sport:

 

 

4-3-3:

 

-- Bernardeschi -- Belotti --- Chiesa ------------

------ Benassi --- Jorginho --- Pellegrini --------- 

Criscito --- Chiellini --- Bonucci --- Zappacosta

----------------------- Sirigu -----------------------------

 

 

4-2-3-1:

 

----------------------- Belotti ---------------------------- 

---- Insigne --- Bernardeschi --- Chiesa ---------

---------- Gagliardini --- Jorginho -------------------

Criscito --- Chiellini --- Bonucci --- Zappacosta

----------------------- Sirigu -----------------------------

 

 

Sirigu, który choć dobrze wszedł w sezon najlepsze lata ma już za sobą. Na papierze mocny środek obrony i słabe boki (Zappacosta to w Chelsea ławkowicz). Odmłodzona druga linia i mocny atak. 

 

Obiektywnie to Włosi są spokojnie do pokonania. Nie brakuje u nich słabych i niepewnych punktów. Na moich rozpiskach sprzed miesiąca wyglądało to lepiej:

https://forum.satkurier.pl/topic/3593-serie-a/?p=1401111

 

 

Jestem ciekawy kto lepiej przystosuje się do tej koszmarnej murawy w Bolonii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 3.09.2018 o 22:48, fan tv napisał:

Podpisuje się pod tym dwiema rękami, chodź nie jestem oburęczny. :D

Dziś jak co dzień czytając moich ulubionych twitterowiczów natknąłem się na taką dyskusję:

 

 

 

Canal+ w oczach wielu fanów Serie A jest czymś co dla normalnego telewidza znaczy dzisiejsza Polonia 1. Obrazem nędzy i rozpaczy. 

 

Eleven w tej kolejce zaprasza na 8 meczów:

 

 

 

Ziew ?

 

Kiedy przed wejściem Eleven do Polski rozmyślałem na głos o większej liczbie spotkań to nawet najbardziej optymistyczne scenariusze nie zakładały takiej liczby meczów. Pamiętam, że nie byłem jakiś zbyt zachłanny. Chciałem od czterech do pięciu spotkań... to wszystko. Teraz dostajemy osiem, a przecież liga włoska w przeciwieństwie np. do La Liga nie pokazuje każdego meczu o innej porze. Pewnie gdyby spotkania Serie A były transmitowane w różnych porach to co kolejkę dostawalibyśmy lub ocieralibyśmy się o komplet. Jak sobie przypomnimy mroczne czasy Canal+ to ta obecna rzeczywistość w której się znaleźliśmy brzmi jak science fiction. Uszczypnijcie mnie proszę... albo nie, bo jeszcze się obudzę?

 

Eleven?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze podsumuwane, i pomyśl sobie że Canal+ ma nadal prawa i pokazuje dwa mecze z kolejki?

W takiej 9 kolejce by się okazało, że w sobotę o 20 byśmy mieli ostatni akcent z Serie A xD

Albo w 10 okradzeni z jednego z hitów.

 

Wracając do normalności - Inter przegrał mecz...

I pytanie, czy Ci którzy stawiali ich w roli mistrza byli pod wpływem czegoś? Czy też ''nastawiają się na Ligę Mistrzów''? :D Na koniec wyjdzie, że drużyna jest - nie ma trenera.

 

Drugi kandydat nie potrafi pokonać Drągowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o dzisiejszej transmisji zaległego meczu 1. kolejki włoskiej Serie A: Sampdoria - Fiorentina o godzinie 18:55 (Eleven Sports 1). Na boisku może wystąpić nawet 4 Polaków. Fajna alternatywa dla tych co nie mają Polsat Sport Premium i uważają, że dzisiejsze mecze LM o tej samej porze nie należą do zbyt atrakcyjnych?

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Project_ALF napisał:

Przypominam o dzisiejszej transmisji zaległego meczu 1. kolejki włoskiej Serie A: Sampdoria - Fiorentina o godzinie 18:55 (Eleven Sports 1). Na boisku może wystąpić nawet 4 Polaków. Fajna alternatywa dla tych co nie mają Polsat Sport Premium i uważają, że dzisiejsze mecze LM o tej samej porze nie należą do zbyt atrakcyjnych?

Dzięki za przypomnienie, właśnie się zastanawiałem, jaki film obejrzeć zamiast patrzeć na kopaninę o 19, a tu okazuje się, że można sobie pooglądać Polaków w Serie A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie o co chodzi z Arkadiuszem Recą? Staram się patrzeć na bieżąco na statystyki Polaków w zagranicznych ligach i z tego co widzę Reca ostatnimi czasy nie tylko nie gra, ale nawet na ławce Atalanty go nie ma. Ma jakąś kontuzję, czy jakieś problemy poza sportowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak naprawdę zabrakło tylko tej kropki nad "i", tej wisienki na torcie, czyli bramki Ronaldo ;) 

 

Cris był dzisiaj MVP. Miał udział przy wszystkich bramkach, w tym dwie asysty. 

 

Zdaje się, że Juventus dzięki dzisiejszemu zwycięstwu pobił swój prawie 90-letni rekord co chodzi o najlepszy start w historii klubu biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, ale to wcale nie musi być koniec. Drużyna Allegriego już niedługo może zanotować również najlepszy start sezonu ligi włoskiej w historii klubu bijąc kolejne rekordy legendarnej drużyny Carlo Carcano. Warto też odnotować, że rekordowa pod tym względem Roma Rudiego Garcii w sezonie 2013/2014 wygrywała w dziesięciu pierwszych kolejkach Serie A. Drugie pod tym względem Napoli Maurizio Sarriego 4 lata później wygrało osiem pierwszych meczów. 

 

Co do dzisiejszego meczu to najbardziej podobał mi się sposób w jaki Juventus odpowiedział na bardzo dobrą grę Napoli w pierwszych 20 minutach. Było to "Sarrismo" w czystej postaci, ale Bianconeri potrafili się mu oprzeć narzucając gościom swój sposób gry. Bardzo intensywny, fizyczny, żeby nie powiedzieć atletyczny. Wzrost, siła, moc to wszystko od 20-25 minuty było już po stronie Juventusu. Podopieczni Ancelottiego byli momentami bezradni, próbowali odpowiedzieć faulami, ale czerwona kartka dla Mario Ruiego pokazała, że było to tylko wodą na młyn dla gospodarzy. 

 

6 godzin temu, MartinFC napisał:

Gol strzelony piętką, tym razem Pellegrini.

Prawdziwy wysyp goli piętką w tym sezonie. Możliwe, że rekordowy. Sam Pastore strzelił już 2 bramki w ten sposób odkąd trafił do Romy ?

 

Oficjalny kanał włoskiej Serie A na YouTube przypomniał te najbardziej spektakularne trafienia piętką na przestrzeni ostatnich kilku dekad: 

 

 

 

Mancini ??

Zlatan ?

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofowi Piątkowi wystarczyło sześć kolejek ligowych żeby strzelić 8 bramek i pobić polski rekord strzelecki w rozgrywkach włoskiej Serie A należący do wczoraj do Zbigniewa Bońka (1985-86) i Kamila Glika (2014-15), którzy w jednym sezonie zdobyli po 7 bramek.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale w tej kolejce wygrali tylko faworyci. Jeśli wygra również Sampdoria, to będzie to chyba ewenement na skalę światową. Kolejka bez remisu i bez wygranej ekipy która nie jest nawet minimalnym faworytem.

Gdyby ktoś stawiał na ''faworytów'' w 9 meczach uzbierałby (według kursów firmy Fortuna) prawie 1500j .

 

Zakłady można robić,  ile strzeli goli Piątek po przerwie na reprezentacje.

Juventus - Genoa

Genoa - Udinese

Milan - Genoa

Inter - Genoa

Genoa - Napoli

 

Gdyby nie liczyć tego najsłabszego czyli Udinese, to jeśli strzeli w tych 4 meczach, 3 gole to będzie świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartinFC - mówisz-masz. Sampdoria wygrała i Twój scenariusz się ziścił ?

 

Co do Piątka to już zacząłem się gubić, a nawet mylić w rekordach jakie już pobił i jakie wciąż może pobić. Ten najbardziej prestiżowy jaki wciąż przed nim i do którego nawet powoli zaczął się zbliżać należy do Gabriela Batistuty z sezonu 1994/1995. Legendarny napastnik Fiorentiny strzelał bramki w pierwszych jedenastu kolejkach Serie A. Jego imponująca seria zakończyła się dopiero na Juventusie w 12. kolejce. Kilka miesięcy później Argentyńczyk sięgnął po tytuł Capocannoniere, a Juventus po tytuł mistrzowski. Może i tym razem scenariusz się powtórzy? ? Tyle, że wówczas był to dla Batigola bodaj trzeci lub czwarty sezon z rzędu na włoskich boiskach, a przecież Piątek to pierwszoroczniak. Widzę też jeszcze jedno podobieństwo. Genoa to materiał na średniaka obecnego sezonu i podobnie było z tamtą Fiorentiną, która na koniec sezonu zajęła dopiero 10. miejsce. 

 

A wracając już na ziemię to mam taką oto nowinę... 

 

https://twitter.com/PDumanowski/status/1046771548055572482

 

...???

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milik poczuł się jak w Gomorrze :aha:wspomnienia na całe życie. 

 

 

12 godzin temu, xut2zs napisał:

Mogłeś chociaż opisać co to za tabelka.

Przecież jest opisane. 

 

Nagłówek UEFA Country Ranking 2019 też miałem oznaczyć czerwoną tabelką? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca na linii Mandzukić - Ronaldo wygląda bardzo dobrze.

 Świetnie zauważył portugalczyka Mario, mimo że ten wyglądał na zrezygnowanego.

Juventus pewnie prowadzi 0-2. Dybala strzelił NFL-a  :D

Piątek znowu z golem. Szybko rozpoczął, może dziś będzie trójeczka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...