Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwarcie sezonu w Super Coppa Italia coś niesamowitego!! Dybala co za golazo z wolnego wow! Karny dla Juve z kapelusza, ale i tak Murgia dał Lazio trofeum. Mecz niesamowity, ja już nie mogę się doczekać kolejnego weekendu i pierwszej kolejki calcio, co to będzie za sezon wow!

@ProjektALF wiesz może jak można nabyć w Polsce papierowe wydanie Skarbu kibica od Lat Gazetta dello Sport? Marzy mi się nabycie czegoś takiego fachowego na ten sezon prosto z Italii.

 

Jeżeli ktokolwiek wie to proszę o informację, pS chodzi mi o papierowe wydanie bo w pdf już znalazłem gdzie kupować ale chcę papierowe, bo jestem osobą której lepiej się czyta coś na papierze ;)

Masz Skarb Kibica LGdS w pdf? Kupowałeś czy w necie znalazłeś? Bo jak to drugie to możesz podrzucić na PW  :wink:

 

@robsonUnitedxD - a próbowałeś w większych empikach poszperać?  

 

 

Rzeczywiście mocne otwarcie sezonu we Włoszech. Mecz dobry, emocjonujący, a wynik niespodziewany, ale z drugiej strony ile Lazio może przegrywać z Juve, w końcu kiedyś Rzymianie musieli się odkuć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Skarb Kibica LGdS w pdf? Kupowałeś czy w necie znalazłeś? Bo jak to drugie to możesz podrzucić na PW :wink:

 

@robsonUnitedxD - a próbowałeś w większych empikach poszperać?

 

 

Rzeczywiście mocne otwarcie sezonu we Włoszech. Mecz dobry, emocjonujący, a wynik niespodziewany, ale z drugiej strony ile Lazio może przegrywać z Juve, w końcu kiedyś Rzymianie musieli się odkuć.

Chodziło mi że znalazłem dostęp gdzie można La Gazetta dello Sport kupić w formie pdf za 2 euro, ale nie wiem kiedy owy skarb będzie aczkolwiek bardzo chciałbym nabyć coś takiego;)

 

Dumanowski z kolei poleca wydanie Ultimo Uomo które będzie dopiero we wrześniu bo się go pytałem na Twitterze.

 

Poszperam jeszcze może któregoś dnia coś znajdę, ale bardziej chciałbym nabyć coś w formie papierowej jednak by mieć pamiątkę. Kilka lat temu mieliśmy akcje na radiobrayzylia.pl i udało się kupić skarb kibica tamtejszej Brazylijskiej ligi prosto z kraju kawy ;) koszt wcale duży nie wyszedł . No ale tam jeden z użytkowników mieszka w Brazylii i nam wysłał do Polski.

Milik do żadnej Marsylii nie odchodzi. Polski Twitter czasem takie brednie daje że szok.. Milik jest póki co numer dwa u Sarriego. Ale będzie grał dużo można być o to spokojnym. Dziś pewnie trio Insigne-Mertens-Callejon ale na Hellada w pierwszej kolejce będzie wg mnie już Milik bo Sarri rotuje składem a kadrę ma szeroką.

 

Co do Beresia to odejdzie pewnie bo kupiono jeszcze na jego pozycję jednego gracza. A i sam Bereszynski szału nie zrobil wiosna na nikim.

 

5 dni do upragnionego startu Serie A!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ten SK La Gazzetty wychodzi? Teraz? W sierpniu? Bo jeśli teraz to rzeczywiście lepszy będzie ten wrześniowy z Ultimo Uomo, gdyż najwięcej transakcji we Włoszech zazwyczaj przeprowadzanych jest w ostatnim tygodniu mercato więc jeśli kupisz teraz to będziesz mieć tak samo nieaktualny SK jak ten z "Przeglądu Sportowego". IMO w tym roku skuszę się na ten sobotni Skarb Kibica z "PS", tak z ciekawości, bo gdy ostatni raz go kupiłem to był:

a - strasznie biedny merytorycznie i graficznie

b - miał sporo błędów (momentami koszmarnych błędów)

c - był w wielu miejscach nieaktualny, bo chyba numer zamknęli w połowie sierpnia... 

 

Minęło już kilka lat od tamtego czasu i kto wie, może nastąpiła spora zmiana na lepsze? Postanowiłem więc dać tej gazecie kolejną (ostatnią?) szansę. 

 

Wracając do tego "Skarbu Kibica" to masz tu na myśli ten dodatek do tygodnika "SportWeek" o nazwie "Speciale Campionato"?

 

Ogarnij jeszcze Skarb Kibica QS Sport "Speciale Campionato"

https://www.google.pl/search?q=QS+SPORT+speciale+campionato&client=opera&hs=47J&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwje4amNsNnVAhWjdpoKHQxdBysQ_AUICygC&biw=1326&bih=629

 

&

 

Włoskie czasopismo "Guerin Sportivo" też wydaje swój Skarb Kibica. Tutaj okładka z zeszłego roku

http://blog.guerinsportivo.it/wp-content/uploads/2016/09/Cop-CALCIOITALIA.jpg

 

Z tego co widziałem to można je dostać na ebayu nawet archiwalne numery. Ewentualnie zajrzyj jeszcze na stronę internetową tych czasopism. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem kiedy wychodzi , nie doszukałem się informacji żadnej czy w ten weekend będzie ten z La Gazetta dello Sport...

 

Dumanowski właśnie mi na Twitterze poleca wydanie z Ultimo Uomo i pewnie się skusze wtedy , ale wiadomo chciałoby się i teraz coś mieć ;)

 

Też kupię sobotni przegląd sportowy, w sobotę kupiłem dla Premier League i jest dobrze. Nie ma tekstów w środku ale da się żyć. Bywały znacznie gorsze wydania przed laty! Jednak Rudzki i ekipa od angielskiej jest mocna w PS.

 

Jakbyś na coś się nadział na ten sezon fajnego to daj proszę znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli ten...

 

Wracając do tego "Skarbu Kibica" to masz tu na myśli ten dodatek do tygodnika "SportWeek" o nazwie "Speciale Campionato"?

...to w zeszłym roku wyszedł na tydzień przed końcem sierpnia. 

 

100 stron więc nie wiem czy to na pewno ten masz na myśli. 

 

 

Z moich obserwacji wynika, że Włosi bardziej zachłyśnięci są nie tyle skarbami kibica co albumem Panini  :wink:

 

PS. Wracając do tego Przeglądu Sportowego. Nie ma tekstów, tak? A są jakieś zdjęcia grupowe drużyn? 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tez zdjęć grupowych żadnych. Na daba drużynę jest po dwie strony. Jedba strona to kadra,transfery, trener, gwiazda drużyny i ustawienie taktyczne. Druga strona to kilka zdan słów od eksperta i zdjęcie jakiesna gorze plus trzy ciekawostki. Do tego na końcu jest kilka bardzo fajnych diagramów ze statystykami. Np jest ktory trener ile pracuje na wykresie itp. ;)

 

A ten włoski to wczoraj Guerin Sportivo mi odpisał ze 10 września wydają swój skarb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby włoskich klubów: AC Milan i SSC Napoli w eliminacjach europejskich pucharów:
 
0 porażek
0 goli straconych
2 awanse do fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy
3.000 zdobytych punktów do rankingu UEFA
6 meczów
6 zwycięstw
14 goli strzelonych
 
Lata świetlne ---> Przeinwestowanie ---> Calciopoli ---> Kryzys włoskiego futbolu ---> Etap przejściowy ---> Odbudowa Calcio ----> ????
 
Mam cichą nadzieję, że wraz z tym sezonem włoski futbol rozpoczyna etap swojej odbudowy, a wszystko co najlepsze jeszcze przed nami. 
 
Chińczycy, Monchi, zdolna włoska młodzież, optymistyczne okienko transferowe, udane występy w el. europejskich pucharów, sprzyjająca reforma UEFA. Trudno nie być optymistą, a ja od przeszło kilku lat mam bardzo dobre przeczucia, które z każdym kolejnym sezonem nabierają podstaw, realnych kształtów i sensu. 
 

 

Nie ma tez zdjęć grupowych żadnych. Na daba drużynę jest po dwie strony. Jedba strona to kadra,transfery, trener, gwiazda drużyny i ustawienie taktyczne. Druga strona to kilka zdan słów od eksperta i zdjęcie jakiesna gorze plus trzy ciekawostki. Do tego na końcu jest kilka bardzo fajnych diagramów ze statystykami. Np jest ktory trener ile pracuje na wykresie itp. ;)

A ten włoski to wczoraj Guerin Sportivo mi odpisał ze 10 września wydają swój skarb.

Dzięki za info. Miałem ten Skarb w rękach, ale ostatecznie go nie kupiłem. Po zerknięciu do środka zaświeciła mi się lampka  :idea: i zdałem sobie sprawę, że na drugi dzień już po niego nie sięgnę, bo i po co? Jakoś w tym samym dniu Juventus przeprowadzał transfer Blaise Matuidiego, Inter dopinał ostatnie szczegóły w temacie Joao Cancelo, Cagliari wabiło na Sardynię Gregory'ego van der Wiela, a ja zdałem sobie sprawę, że ja tych gości w swoim Skarbie Kibica nigdy nie zobaczę  :sad: i byle post w internecie będzie znaczył więcej niż tych 60 stron makulatury. 


Marchisio odnośnie tych bajek o nim w Milanie

 

https://instagram.com/p/BYIx4qcFhpR/

Nie ma szans żeby Juve go wypuściło... to wychowanek, a w obliczu niedawno wprowadzonych przepisów wewnętrznych ligi dotyczących wychowanków ci za chwilę będą na wagę złota. Spodziewam się, że za kilka lat klasowi wychowankowie najlepszych włoskich klubów będą zarabiać na poziomie najlepiej opłacanych gwiazd ligi. Zresztą podobne regulacje obowiązują też w Lidze Mistrzów. Jeśli nie posiadasz młodzieży oraz wychowanków na poziomie to Twoja kadra jest ograniczona. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan tv 

 

Wziąwszy pod uwagę zeszły sezon, pre-campionato, transferową kampanię, (zmiany) trenerów, kadry poszczególnych drużyn, wszystkie rozegrane dotąd mecze, stawkę jaką są cztery bezpośrednie miejscówki do fazy grupowej LM oraz obciążenie wynikające z gry na trzech frontach to "moja" najlepsza czwórka na koniec sezonu wyglądałaby tak:

 

 

1 - Juventus

2 - Napoli

3 - Milan

4 - Inter

.........................

5 - Roma

6 - Lazio

 

 

Roma straciła wiele ważnych ogniw w trakcie tego okienka transferowego, zastąpiła ich piłkarzami po których w większości nie wiemy czego się spodziewać, wzięła trenera po którym również tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać, wylosowała ciężką grupę w Lidze Mistrzów, trudną drabinkę w Coppa Italia, ma za sobą średni pre-sezon i do tego przybyła jej poważna konkurencja w postaci klubów z Mediolanu, które w tym okienku jak wiemy nie próżnowały. Odnosiły przekonujące zwycięstwa w sparingach. No i obie świetnie weszły w sezon. Inter w ładnym stylu rozprawił się u siebie z Fiorentiną, a Milan kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa na wszystkich frontach, a przecież Montella wcale w tym okresie nie forsował jakoś szczególnie swoich najlepszych graczy. Milan więc wciąż ma spore rezerwy, widać w tej drużynie wielki entuzjazm i głód zwycięstw, a Inter? Może nie zrobił tak spektakularnych transferów jak się wydawało na początku okienka, ale dość mądrze wzmocnił swój zespół. Wreszcie sprowadził konkretniejszych piłkarzy na boki defensywy, pozbył się nierównego Banegi zastępując go doświadczonym i obeznanym we włoskich realiach Borją Valero. No i ma na ławce Spallettiego, który choć nigdy nie wygrał mistrzostwa Włoch to odbudowywać drużyny potrafi jak mało kto. Dodatkowym atutem Interu jest brak gry w (absorbujących) rozgrywkach europejskich. Napoli i Juventus moim skromnym zdaniem poza wszelką konkurencją pozostałych drużyn. Napoli może nie zrobiło żadnego spektakularnego transferu, ale też nikogo ważnego nie straciło. Ten sezon będzie trzecim pod wodzą Sarriego, drużyna jest zgrana, doświadczona i może nawet realnie zaatakować Scudetto. Juventus? Poprzednie sezony pokazały, że tej drużynie nie straszne są słabe początki, gra na wszystkich frontach czy też częste przetasowania podstawowej jedenastki. Dla mnie to wciąż faworyt numer 1, ale jak wiemy nic nie trwa wiecznie i kiedyś Juve przegra tytuł. Jeśli nie z przeciwnikiem to z samym sobą. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Belotti, teraz Zieliński, spektakularne gole.

Ale Napoli było przeciętne w pierwszej połowie, może Piotrek rozpoczął, a zakończy Arek? :D

Jeszcze do niedawna kwota 100 mln euro zapisana w klauzuli Belottiego wydawała się przesadzona, przeszacowana, przewartościowana... jednak przez wzgląd na ostatnie wydarzenia, czyli transfer Neymara, który wywrócił transferowy rynek do góry nogami te 100 baniek mają w sumie sens. 

 

Mecz na Stadio Grande Torino jakoś specjalnie nie zachwycił, ale dla tej jednej akcji warto było go obejrzeć. Akcji, bo nim Belotti rozwalił system to całą akcję fajnie rozpoczął N'Koulou, który zrobił przeciwnikowi nad głową piłkarskie sombrero. Piszę o tym nieprzypadkowo, bo na niektórych video w necie nie widać tego momentu, był on widoczny w magazynie skrótów na Eleven, ale już np. bramka Cuadrado została w tymże magazynie ogołocona i ocenzurowana ze wszystkiego co było w niej najlepsze, czyli z całej akcji. Kto nie widział niech zerknie:

https://twitter.com/JuvePoland/status/901906831882289156

 

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz włosi odwalają taką manianę w highlightsach, eh. 

 

Co do Napoli to chłopcy Sarriego nie zagrali najlepiej, bo przeciwnik też nie był byle jaki. Atalanta przegrywa drugi mecz z mocnym rywalem, gdzie gra naprawdę przyzwoicie. Z Romą miała więcej z gry, stworzyła więcej sytuacji, z Napoli ta sama Atalanta rozgrywała całkiem wyrównany mecz i to w jaskini lwa. Może byłoby jeszcze lepiej gdyby Gasperini i kierownictwo klubu z Bergamo nie robiło sobie pod górkę mszcząc się na Juve za Spinazzolę. Powiedzieć, że to mentalność klubu z prowincji to za mało... ja rozumiem, że Juventus zachował się nieelegancko względem swojego "partnera biznesowego", ale czemu ma przez to cierpieć Caldara, który niczym nie zawinił, a który kilka miesięcy temu został wybrany Man of the Match na Stadio San Paolo w Neapolu. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki ze świata Calcio z ostatnich dni:

 

- Prezydent Juventusu, Andrea Agnelii nowym prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Piłkarskich (ECA) 

http://www.ecaeurope.com/news/andrea-agnelli-appointed-eca-chairman/

http://www.juventus.com/it/news/news/2017/andrea-agnelli-nuovo-presidente-dell-eca.php

 

Właściwy człowiek na właściwym miejscu  :read:

 

- Julia Roberts wpadła kilka dni temu z wizytą do Werony. Zwiedziła słynny balkon z dramatu Szekspira, zrobiła zakupy w oficjalnym sklepie Hellasu:

 

DI459fjXgAUnK6Y.jpg

 

prochno.gif ot zwykły weekend w mieście Romea i Julii. 

 

- piłkarski ambasador Korei Północnej we Włoszech ( i od niedawna mój ulubieniec ---> https://forum.satkurier.pl/topic/3593-serie-a/?p=1251582 ) został w tym okienku wypożyczony z pierwszoligowego Cagliari do drugoligowej Perugii. Parafrazując klasyka z filmu "Chłopaki nie płaczą": Serie A nie ma, ale też jest za[beep]iście:

https://www.flashscore.pl/tabela/6ufhxjSq/pAL3xvan/#top_scorers

 

- Juventus poszedł z duchem czasu i wziął pod swoje skrzydła drużynę kobiet... Młode Stare Damy z Turynu "nieźle" rozpoczęły rozgrywki... bo od zwycięstwa 13:0 w derbach Turynu xD 

 

 

 

- na koniec coś o przegranym meczu Italii z Hiszpanią:

https://twitter.com/bet365_it/status/904301532677537792

No cóż są trenerzy i "trenerzy"  :wink:

 

- pisałem koniec? Nie to jeszcze nie koniec:

 

DIel3lAUIAAFRbD.jpg

 

WINCYJ! wincyj uchodźców! wincyj emigrantów! wincyj bramek!  :popcorn:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda, że mecz Sampdoria - Roma przegrał z siłami natury. Zapowiadało się klawe widowisko w Genui. 

 

Masakra jaki potwór wstąpił w Dybalę na początku tego sezonu. W takiej formie jeszcze go nie widziałem. Nie dość, że strzela jak na zawołanie to jeszcze błyszczy w meczach, drybluje, niekonwencjonalnie zagrywa i inspiruje wszystkich wokół siebie. Porywa kolegów na murawie i kibiców na trybunach. Dziś niemal każde jego zagranie było kwitowane podnieceniem trybun.  

 

Paulo w ostatnich tygodniach zmienił dziewczynę, agenta, numer na koszulce i te zmiany jak widać wyszły mu na dobre. 

 

Ogólnie Juventus też się zmienia na naszych oczach. W poprzednich sezonach można było w ciemno typować żelazne ustawienie 3-5-2 dopasowując do niego z góry przypisane nazwiska. 

 

W chwili obecnej bardzo ciężko jest mi wytypować, które ustawienie będzie w tym sezonie stosować Allegri i jak kształtować się będzie wyjściowa jedenastka Bianconerich w trakcie sezonu. Za pewniaków można uznać Buffona, Chielliniego, Sandro, Pjanicia, Dybalę i Higuaina. Oni tworzą trzon tej drużyny. Pozostali rywalizują o miejsce w składzie.

 

Z nowych nabytków największe wrażenie zrobił na mnie Matuidi. Wiedziałem, że to klasowy piłkarz, ale nie wiedziałem, że aż tak. Jego pewność siebie na boisku mnie zdumiewa. Nieprzypadkowo wybrano go piłkarzem roku we Francji. Widziałem jego pierwszy mecz w biało-czarnej koszulce. Dostał swoją szansę jeszcze przed oficjalną prezentacją i nie było wymówek, że ma problemy z aklimatyzacją, że nie przepracował okresu przygotowawczego z nową drużyną, że może istnieć jakaś bariera językowa między nim, a kolegami, że nie rozumie taktyki... wchodził i grał jakby spędził w tej drużynie z 10 lat. Wiedział kiedy przyspieszyć, wiedział kiedy przepuścić, wiedział kiedy zagrać na alibi, wiedział kiedy ostrzej zaatakować, wiedział kiedy podać, wiedział kiedy włączyć się do ataku. Innymi słowy piłkarz GOTOWY do pierwszego składu. Kolejny majstersztyk Marotty to będzie mówię wam. 

 

Przeczuwam, że wraz ze zmianą ustawienia ten Juventus będzie strzelał dużo bramek i sporo ich też tracił. Mamy tego prognostyk już na początku sezonu. 4 mecze = 12 strzelonych bramek. Mistrz Włoch nie dość, że będzie miał w tym sezonie więcej ludzi z przodu to jeszcze na papierze będą to lepsi ludzie niż w zeszłym sezonie. W defensywie zupełnie odwrotnie. W tej formacji Juve się nieco osłabił, ale o tym poniżej:

 

 

Jak oceniam ruchy dotyczące pierwszej drużyny Juventusu? 
- w bramce dokonano WZMOCNIEŃ
- w defensywie dokonano OSŁABIEŃ
- w drugiej linii dokonano WZMOCNIEŃ
- w ofensywie dokonano WZMOCNIEŃ
 
- wyjściowa jedenastka jeszcze NIE WIEM jak ostatecznie będzie wyglądać. Rok temu przewidywałem, że sezon 2016/2017 będą katować 3-5-2, a wyszło zupełnie inaczej. Teraz znaków zapytania jest znacznie więcej i nie mam pojęcia jak w połowie sezonu będzie kształtować się podstawowa jedenastka. Czas pokaże

- ławka rezerwowych została WZMOCNIONA

 

Tak w ogóle to Juventus przeprowadził podczas tego letniego mercato 80 transakcji transferowych:

 

 
Za Marottą, Paraticim i spółką bardzo pracowite okienko^^ wydaje mi się, że w skali świata chyba tylko Chelsea i może jeszcze kilka innych klubów ma tak zapracowane mercato. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pietro Pellegri znowu to zrobił. 

 

Rok temu został najmłodszym debiutantem w historii Serie A (rekord ex aequo z Amadeo Amadeim. Obaj w chwili debiutu mieli 15 lat i 280 dni).

 

Sezon zakończył bramką w Rzymie przeciwko Romie. Było to pierwsze trafienie piłkarza urodzonego w XXI wieku w historii Serie A oraz pozostałych czołowych lig europejskich. Dużo było w tym wszystkim symboliki, gdyż mówimy o meczu który był ostatnim w karierze 40-letniej legendy calcio - Francesco Tottego. Można więc powiedzieć, że w tym dniu nastąpiła ta przysłowiowa sztafeta pokoleń. 

 

Dziś Pellegri pojawia się na boisku w 33 minucie spotkania z Lazio zdobywając w drugiej połowie 2 bramki przeciwko Rzymianom. 

 

I pomyśleć, że 16 lat temu Pellegri oglądał atak na WTC w zas[beep]ranej pieluszce.

 

Dziś ten chłopak ma około 193 cm wzrostu i perspektywę gry w Interze, Juventusie i Milanie. Oj głośno było o zainteresowaniu tych klubów w tym okienku. Mówiło się o zawrotnych kwotach jak na szesnastolatka. Gdyby do transferu doszło to chyba tylko ten Vinicius z Flamengo byłby droższy.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...