Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując z dotychczasowym herbem wygląda to fatalnie.Uprościli logo aby biznesowo pasowało do reszty imperium czyli JStadium,JMuseum,JVillage itd

http://imgup.pl/dm/Q650/img-0322.jpg

Nie podoba mi się to i chyba nigdy się z tym nie pogodzę. Jak oni mogli najpiękniejszy herb tak po prostu skreślić.

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec, dziadek i wujek Andrei Agnellego przewracają się w grobie. 

 

Gdzieś przeczytałem, że Juventus poszedł w komercję, ale to się nawet pod komercję nie nadaje, bo ten herb to takie "nie wiadomo co". Nie widzę w nim jakiegoś przekazu komercyjnego tylko jakąś przesadzoną prostotę, sztukę dla sztuki... 

 

Do teraz nie potrafię rozszyfrować ile literek "J" jest na obrazku i co one niby mają symbolizować? Nie rozumiem dlaczego postanowiono zastąpić dotychczasowy herb, który moim zdaniem był najlepszy, najładniejszy w historii klubu:

 

 

Jedno jest pewne. Jeśli ktoś chciał uzyskać efekt: Nieważne co mówią, ważne, że mówią - to temu komuś się to udało...

 

 

 

http://www.juventus.com/it/news/videos/2017/black-and-white----and-more--what-a-night-.php

 

Hmm... jeśli przyjmiemy, że w herbie Juventusu są dwie literki "J" może ta druga jest czymś w rodzaju przekazu podprogowego symbolizującego głównego sponsora Juve, koncern Jeep? xD

 

 

//

 

 

Jednak komercha. Tutaj ciekawy artykuł:

 

http://www.brandemia.org/la-juventus-lo-ha-clavado-con-su-nuevo-logo-y-estas-son-las-razones

 

Wiem, że nie w języku polskim, ale jak przetłumaczycie sobie translatorem to idzie zrozumieć. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jp:

 

"Innowacja oznacza postęp bez zapominania o tym, kim się jest. Nasze fundamenty zawsze znajdowały się na boisku i to się nie zmieni. Zebraliśmy się tu dziś, by zaprezentować przyszłość Juventusu. Aby rozwijać się, musimy wciąż triumfować na boisku i zmieniać nasze podejście poza nim, by osiągać nowe szczyty. Nowe logo jest symbolem stylu życia Juventusu"


 :o
Od poprzedniego sezonu nie ma postępu - chyba że kasa za Pogbusia.
Kim się jest? Juventusem, który prócz dominacji w lidze, ma coś KONKRETNEGO pokazać w LM. Nie będę co roku pocieszał się odpadnięciem po super emocjonującym meczu, lub z późniejszym triumfatorem. To wymówka dla średniaków, a nie potentata z Włoch.
Jeśli to logo obrazuje przyszłość Juventusu, to wygląda ona bezpłciowo. Innowacje to trzeba w składzie przeprowadzić, bo z taką grą to możemy sobie kopać w Serie A. I to też do czasu, póki reszta się nie odrodzi.  
Jakie logo taki styl życia, czyli jakie?

I jeszcze z juvepoland:

 

"Uwielbiam nowe logo, spodobało mi się od razu i mam nadzieję, że inni również je polubią" - powiedział wczoraj Pavel Nedved

Dostaje kase, więc nic innego się nie spodziewałem, ale szacunku tym nie zyska.


Ogółem to rozumiem, że herb zostaje na glówny, a to tylko jako dodatek do całości, zbiór wszystkiego z J... w logu nowym J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki tekst o Serie A http://weszlo.com/Trybuna/quo-vadis-calcio/

Czy to Ty @Alf to napisałeś? Jeśli nie, to co myślisz o tezach w nim zawartych?

Nie. 

 

Ja bym napisał lepiej  :twisted: i na pewno nie wrzuciłbym swojego artykułu na portal Stanowskiego. 

 

Z częścią artykułu się zgadzam, z częścią się nie zgadzam. Gdzieniegdzie widzę w nim nawet bzdury. 

 

Tezy? Ciężko mi się do wszystkiego tak odnieść więc w formie ciekawostek nadmienię kilka zdań.

 

Hmm... włoską gospodarką wstrząsnął kryzys, owszem, ale autor zapomina, że to tylko jedna strona medalu. Drugą jest brak tego co jest np. w Bundeslidze gdzie właściwie większość największych koncernów niemieckich inwestuje w ligę piłkarską. We Włoszech tego nie ma. Wielkie koncerny państwowe (i nie tylko) albo nie inwestują we włoski futbol, albo inwestują śladowo. Mowa tu m.in. o Enel, Eni, Ferrero i wielu, wielu innych firmach. Wydaje mi się, że te zaangażują się w futbol z czasem, kiedy powstanie kilka nowych obiektów i kiedy nowi właściciele z zagranicy lepiej zadomowią się na Półwyspie Apenińskim oraz kiedy pewne reformy Lega Serie A i FIGC wejdą w życie lub kiedy te, które już weszły zbiorą swoje owoce. 

 

Autor pisze o jakichś włoskich leniach, ale przypominam, że Włosi to w dalszym ciągu czwarta gospodarka Unii Europejskiej, a po Brexicie nawet trzecia.

 

Hulaszcza polityka transferowa, owszem, ale takie to były czasy, że FIFA i UEFA na taki finansowy karnawał pozwalały. Nikt tego nie kontrolował. Nie to co teraz, gdzie jest FFP i szereg różnych innych ograniczeń nakładanych przez krajową federację. Podobnie wyglądał temat dopingu w tamtych czasach, gdzie jedna federacja pozwalała na przyjmowanie pewnych specyfików, a inna nie. 

 

Natomiast co do myślenia o przyszłości to wiem, że włoskie media są zachwycone tym co aktualnie się dzieje w Serie A, gdzie talenty rodem z Italii zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu: Donnarumma, Rugani, Romagnoli, Caldara, Masina, Barreca, Benassi, Gagliardini, Locatelli, Conti, Pellegri, Bernardeschi, Berardi, Belotti, Kean itp. 

 

Dużo jest w tym tekście ogólników typu: "Włosi odstają finansowo", ok, ale pod jakim względem? Bo odstawać finansowo można pod różnym względem. Przykładowo:

https://forum.satkurier.pl/topic/2183-bundesliga/?p=1210109

 

Płace z tego co wiem również na korzyść Włochów. Gdzie więc to finansowe odstawanie? Bo z tego co ja tu widzę to może najlepsze włoskie kluby odstają od Realu i Barcelony, ale nie od całej ligi hiszpańskiej. Co najwyżej odstają pod tym względem od angielskiej, zresztą tak jak wszyscy w Europie i na Świecie. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartinFC - jak już napisałem nowe logo Juventusu mi też nie przypadło do gustu. Nie oznacza to jednak, że Ty, ja i "większość" ma rację. Tak naprawdę czas pokaże jak na tym wszystkim wyjdzie Juventus. Pamiętam jak 5-6 lat temu fani Bianconerich psioczyli na pojemność J-Stadium. Najważniejsi ludzie w Juve przekonywali wtedy, że liczba krzesełek na nowym stadionie odpowiada wieloletnim badaniom i po latach okazało się, że mieli rację. Ponad 41-tysięczny obiekt odpowiada potrzebom klubu. Świadczą o tym zyski klubu i średnia frekwencja na stadionie, którego roczne zapełnienie przekracza 90%. Teraz ci sami ludzie na czele z prezydentem Agnellim również podają argument badań. 

 

Andrea Agnelli ma łeb na karku. Przemawia za nim nie tylko jego rodowód, wykształcenie, doświadczenie czy sztab ludzi, którymi się otacza. Przemawiają za nim przede wszystkim czyny. Okazał się prawdziwym ekspertem w doborze ekspertów. Obtoczył się świetnymi fachowcami. W pięć lat, on i jego ludzie zdystansowali krajową konkurencję na polu sportowym, organizacyjnym, finansowym i marketingowym. Kiedy obejmował klub on i Marotta kupowali Krasicia za 15 mln euro, teraz sprowadzają Higuaina za 90 mln. W 2011 roku budżet Juventusu był ponad dwa razy mniejszy niż obecnie. W ciągu ostatnich 5 lat odświeżył wizerunek klubu. Do momentu jego przyjścia Juventus poza własną stroną internetową prawie nie istniał w internecie. Nie angażował się, był instytucją zamkniętą. Dość powiedzieć, że na social media otworzył się dopiero jakoś po 2011/2012 roku kiedy inne kluby babrały się w nich od kilku dobrych lat. W 2014 roku Juve miał 10 mln likeów na facebooku, tracąc dwa razy tyle do Milanu. W 2016 roku pod tym względem wyprzedził Milan notując ponad 25 mln polubień - najwięcej w całej Serie A. 15 mln w zaledwie 2 lata świadczy tylko o ogromnym potencjale marketingowym klubu. Teraz Juve wkracza w nową erę. Dla nas może niezrozumiałą, ale dla marketingowców bardzo transparentną. Nowe logo klubu eksponuje literkę "J". Oczywiście nieprzypadkowo:

 

J-Stadium (Juventus Stadium)

J-Museum (Juventus Museum)

J-TC (Juventus Training Center)

J-TV (Juventus TV)

J-com (Juventus.com)

J-Legends (Juventus Legends Club)

J-Premium (Juventus Premium Club)

J-YouTube (Juventus YouTube)

J-Member (Juventus Member)

J-Primavera (Juventus Primavera)

J-Tour (Juventus Tour)

 

itp.

 

Maskotka? Jakże by inaczej: Jay

 

Resztę znamy. Gadżety, sprzęt, odzież, urządzenia - wszystko sygnowane nowym herbem/logiem Juve. Bardziej kompatybilnym od poprzedniego.

 

Komercha przez duże K.  

   

I póki co potwierdza się to w rzeczywistości. Dziennikarze w ciągu ostatnich 48 godzin odnotowali znaczny wzrost Juventusu na giełdzie oraz jakąś nadzwyczajną aktywność użytkowników w mediach społecznościowych. 

 

 

 

Polecam bramkę Murillo z wczorajszego meczu Inter-Bologna. Styl a'la Wayne Rooney! Szok co sie złożył!

Bramka kapitalna. Uwielbiam Murillo, ale... Rooneya ładniejsza i ważniejsza  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo-tim-cup.jpg

 

polsat-sport-hd.jpg

wtorek, 20:40 | Napoli - Fiorentina (na żywo)

(Neapol, Stadio San Paolo)

 

polsat-sport-extra-hd.jpg

środa, 20:40 | Juventus - Milan (na żywo)

(Turyn, Juventus Stadium)

 

polsat-sport-hd.jpg

31.01.2016, 20:40 | Inter - Lazio (na żywo)

(Mediolan, Stadio Giuseppe Meazza)

 

polsat-sport-news-hd.jpg

01.02.2016, 20:40 | Roma - Cesena (na żywo)

(Rzym, Stadio Olimpico)

 

 

Coppa Italia sezonu 2016/2017 wchodzi w fazę ćwierćfinałów. Trzy hity na początek, a na koniec mecz kopciuszka z rozpędzoną Romą. Przypominam, że na tym poziomie rozgrywek mamy tylko pojedyncze spotkania. Dwumecze obowiązują tylko w półfinałach. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie hit w środę, podraznieni bianconeri po dwoch porażkach z Milanem w tym sezonie juz!

Szkoda wielka ze meczu nie mogą skomentować Swiecicki i Kapica bo zbudowali by emocje jak w sobotę na meczu Milan -Napoli. A tak beda marudy z Polsatu nie potrafiące zaciekawić widzów nawet...

 

No ale dobrze ze będą mecze w tv chociaż więc za to plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie hit w środę, podraznieni bianconeri po dwoch porażkach z Milanem w tym sezonie juz!

Lepszego miejsca na rewanż od Juventus Stadium nie można sobie wyobrazić.

 

Ostatnie ligowe zwycięstwo z Lazio było 27 wiktorią z rzędu gospodarzy, którzy śrubują swój rekord. 

 

 

Chciałbym zatrzymać się jeszcze przy Romie, bo myślę, że ta ekipa wreszcie odnalazła własną tożsamość. Wilczyca uwydatniła swój kręgosłup: Szczęsny - Manolas - Nainggolan - Dzeko i trzeba przyznać, że każdy z tych kręgów łapie się lub ociera o jedenastkę rundy. Wiele osób zachwyca się Nainggolanem. Oczywiście jest on liderem tej drużyny jednak dla mnie najbardziej kluczowym piłkarzem Romy w tym sezonie jest Dzeko. Giallorossi w ostatnich latach nie musieli narzekać na brak klasowych obrońców (Benatia, Castan, Marquinhos) czy pomocników/skrzydłowych (De Rossi, Strootman, Salah, Lamela). Nawet bramkarz De Sanctis miewał bardzo przyzwoite sezony (patrz: 2013/2014). Brakowało zawsze egzekutora. Takiej kropki nad "i", wisienki na torcie, kogoś kto potrafiłby spuentować grę pozostałych formacji. Osvaldo, Borriello i Destro na dłuższą metę okazali się niewystarczający. Totti na tej pozycji nie przekonywał, Doumbia był transferem nietrafionym. Dzeko poprzedni sezon miał bardzo dziwny. Niby strzelił sporo goli, ale jeszcze więcej zmarnował. Ktoś kto oglądał kompilacje z jego niewykorzystanymi akcjami pomyślałby, że ma do czynienia z jakimś bośniackim Danielem Sikorskim. Tym większy szacunek dla Edina, że potrafił po czymś takim się odbudować. Przejść niesamowitą metamorfozę. Tym bardziej, że i w tym sezonie zdarzyło mu się zmarnować już co najmniej kilka dogodnych okazji. IMO ten sezon w porównaniu do poprzedniego to niebo, a ziemia. A metamorfoza jaką przeszedł reprezentant Bośni i Herce[beep]y jest czymś niewiarygodnym i tu nawet nie chodzi tylko o lepsze statystyki. Niewiarygodna jest u niego ta pewność siebie jaką w sobie odnalazł. Weźmy chociażby ostatnie mecze. Oglądam w tygodniu mecz Coppa Italia, a tam Dzeko cofa się głęboko do linii pomocy, bierze rywala na plecy, urywa się mu i swoją gorszą nogą posyła kilkudziesięciometrowego crossa na skrzydło, podając piłkę niemal na nos do kolegi ze skrzydła. Chwilę później w podobny sposób zalicza asystę. Normalnie archetyp środkowego napastnika. Archetyp dziewiątki. Świetna gra tyłem do bramki, świetna współpraca ze skrzydłowymi, umiejętność gry obiema nogami, pomysł na rozprowadzenie akcji, no i przede wszystkim instynkt strzelecki. Ciężko mi porównywać obecnego Dzeko do Dzeko z Wolfsburga, bo to dziś trochę inni piłkarze, grający w innym systemie taktycznym, ale mimo wszystko mam wrażenie, że tak dobrze grającego Bośniaka świat nie widział od czasów jego gry w Bundeslidze.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavoletti to jest nieporozumienie transferowe Napoli. Jak mogli dać taką kasę za takiego przeciętnego pilkarza? Gabbiadini przy nim jest znacznie lepszy.

Pavoletti to jedynie dostawic leb czy nogę potrafi... A oni jeszcze okolo 20 mln za niego dali

 

Wczoraj mecz nieco zawiódł, nie porywal. No i ta murawa na San Paolo fatalna. Mam nadzieję ze do meczu z Realem wymienia całą płytę.

 

Dziś czuje większe emocje na Juventus Stadium i po cichu kibicuję Milanowi ;)

Ciekawe czy Deulofeu dostanie szansę gry.

Jak będzie mial zaufanie Montelli to moze byc mega wzmocnieniem. Deulofeu to niesamowity potencjal, kiwka, szybkość i prsbojowosc. Az zal ze w Evertonie nie dostawał pewnego placu, i to kosztem Lennona haha. Gdzie Lennon to slabiak straszny!

Forza Milan! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mecz nieco zawiódł, nie porywal. No i ta murawa na San Paolo fatalna. Mam nadzieję ze do meczu z Realem wymienia całą płytę.

A może ta murawa szykowana jest właśnie z myślą na Real  :wink: Kiedyś podobny zabieg zastosował Milan w meczu z Arsenalem, gdzie trawa przy liniach autowych wyglądała znacznie gorzej niż w centrum boiska. Wszystko po to żeby zneutralizować groźnych skrzydłowych Arsenalu. Efekt:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UJVgEm2JGCw

 

Oczywiście żartuję  :-8 Real gra świetny futbol, ale Napoli u siebie z wielkimi na swoim stadionie na ogół nie przegrywa. Sporo remisuje, ale też wygrywa. Obojętnie na jakiej murawie mecz by się nie toczył. Na San Paolo w Neapolu w tej dekadzie sposobu na Napoli nie potrafiły znaleźć takie kluby jak: Bayern Monachium (remis), Chelsea (wygrana), Borussia Dortmund (wygrana), Arsenal (wygrana), Manchester City (wygrana), Liverpool (remis), Benfica (wygrana), Wolfsburg (remis), Villarreal (wygrana, remis i remis), Bilbao (remis), Porto (remis), Swansea (wygrana), Marsylia (wygrana), Dnipro (wygrana i remis) i jeśli gdzieś Napoli ma szukać sposobu na przechytrzenie Realu to tylko na swoim stadionie, szukając wcześniej dobrego wyniku na Bernabeu. 

Pavoletti to jest nieporozumienie transferowe Napoli. Jak mogli dać taką kasę za takiego przeciętnego pilkarza? Gabbiadini przy nim jest znacznie lepszy.

Pavoletti to jedynie dostawic leb czy nogę potrafi... A oni jeszcze okolo 20 mln za niego dali

Zgadzam się, że Gabbiadini piłkarsko jest lepszy. Pytanie tylko czy jest lepszy na pozycji "9", bo dla mnie Gabbiadini nie jest typowym łowcą bramek, nie jest typową dziewiątką stąd też jego statystyki strzeleckie nigdy nie powalały. Co innego Pavoletti, który trafił do Napoli z bardzo przyzwoitą statystyką pół gola na mecz (w barwach Genoi).

 

Gabbiadini przechodził do Napoli z łatką piłkarza mogącego grać na różnych pozycjach w ataku, w różnych systemach gry:

 

- lewe skrzydło

- lewy atak

- prawe skrzydło 

- prawy atak

- cofnięty napastnik

- wysunięty napastnik

 

mogący grać na wszystkich pozycjach ofensywnych w 4-3-3, na wszystkich pozycjach ofensywnych 4-2-3-1, idealnie pasujący też do choinki (4-3-2-1) czy każdej innej taktyki z dwoma napastnikami bez skrzydłowych

 

Przychodził więc do Napoli jako taki trochę zapchajdziura w formacjach ofensywnych. Korzystał z tego Benitez, który nie tylko widział w nim zmiennika Higuaina, ale ustawiał go również na skrzydle / bocznym napastniku widząc w nim alternatywę dla Callejona / Mertensa / Insigne. Po zmianie szkoleniowca wiele się zmieniło. Sarri dostrzegał w nim tylko dublera dla środkowych napastników. Najpierw Higuaina, potem Milika. W ten sposób prawie cały poprzedni sezon Gabbiadini spędził na ławce co do dziś pozostawiło na nim trwały ślad.

 

Z czego słynął Gabbiadini zanim trafił pod opiekę Sarriego? Ze świetnie ułożonej lewej nogi, potężnych strzałów z dystansu i technicznych, mierzonych strzałów z dystansu / stałych fragmentów. Nie są to więc cechy typowego środkowego napastnika. 

 

Nie posiada też prawej nogi. Wszystko strzela nogą lewą lub głową. Typowa, rasowa dziewiątka nawet jeśli ma jedną nogę lepszą od drugiej to tą gorszą też potrafi zdobyć wiele bramek, choćby instynktownie. Patrz: Dzeko, Higuain, Icardi itp.

 

Aczkolwiek ma on również wiele cech klasycznej dziewiątki jak m.in. dobra/bardzo dobra gra tyłem do bramki. 

Dziś czuje większe emocje na Juventus Stadium i po cichu kibicuję Milanowi ;)

Ciekawe czy Deulofeu dostanie szansę gry.

Jak będzie mial zaufanie Montelli to moze byc mega wzmocnieniem. Deulofeu to niesamowity potencjal, kiwka, szybkość i prsbojowosc. Az zal ze w Evertonie nie dostawał pewnego placu, i to kosztem Lennona haha. Gdzie Lennon to slabiak straszny!

Forza Milan! ;)

Do teraz się zastanawiam czy Milan wypożyczył go z opcją wykupu czy też nie. Różne wersje już czytałem i już sam nie wiem, która jest prawdziwa. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan wyraźnie słabszy jednak wczoraj. Bez koncepcji na rozmontowanie defeno Juve.

Pjanic znowu to zrobił, znowu to zrobil jakby krzyknął Mati Swiecicki ;) chodzi oczywiście o rzut wolny i efektowne trafienie Bosniaka. Gol Dybaliz a raczej asysta Cuadrado po prostu bajka!!! Kto jeszcze nie widzial twn gapa.

 

Juventus -Napoli w półfinale zatem. Zapowiada się meczycho kolejne.

 

Co do Deulofeu to zdaje sie jest opcja wykupu po sezonie. Chociaż komentarz na Polsacie tragiczny znowu. Kolton ani razu nie podjął sie próby nazwania Deulofeu haha. Lepa próbował ale z takim skutkiem ze szkoda gadać. Wg niego to byl "Dulof" "delof" czy jakiś inny bełkot którego powtórzyć nie potrafię nawet. Hahah. Jakby nigdy piłkarza na oczy nie widzieli i nje wiedzieli jak wymowic jego nazwisko. No po prostu jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjanic znowu to zrobił, znowu to zrobil jakby krzyknął Mati Swiecicki ;) chodzi oczywiście o rzut wolny i efektowne trafienie Bosniaka. 

https://twitter.com/BiHFootball/status/824370070554025985

 

Od 2012 roku w tym elemencie gry nie ma sobie równych. 

Gol Dybaliz a raczej asysta Cuadrado po prostu bajka!!! Kto jeszcze nie widzial twn gapa.

Akcja była tak szybka, że dopiero wczoraj na "slow motion" dostrzegłem ten magic touch Dybali:

 

http://giphy.com/gifs/aoknMwk33U7o4/html5

 

Do wczoraj myślałem, że całość zrobił Cuadrado, a Dybala tylko dopełnił formalności (swoją gorszą nogą). Okazuje się jednak, że to było kolumbijsko-argentyńskie tango. 

Juventus -Napoli w półfinale zatem. Zapowiada się meczycho kolejne.

Nie meczycho tylko dwumeczor  :twisted:

 

W sumie trzy starcia "Północ - Południe" między Juventusem, a Napoli w tym aż dwa na San Paolo. Kibice z Kampanii już szykują się na powitanie Higuaina  :wink:

 

Zerkam teraz na kalendarz spotkań Napoli i widzę coś takiego:

 

1 marca Juventus - Napoli (Coppa Italia)

4-5 marca Roma - Napoli (Serie A)

7 marca Napoli - Real (Champions League)

 

Grubo  :shock:

Co do Deulofeu to zdaje sie jest opcja wykupu po sezonie. Chociaż komentarz na Polsacie tragiczny znowu. Kolton ani razu nie podjął sie próby nazwania Deulofeu haha. Lepa próbował ale z takim skutkiem ze szkoda gadać. Wg niego to byl "Dulof" "delof" czy jakiś inny bełkot którego powtórzyć nie potrafię nawet. Hahah. Jakby nigdy piłkarza na oczy nie widzieli i nje wiedzieli jak wymowic jego nazwisko. No po prostu jaja.

Niesamowita jest historia tego chłopaka. Pamiętam pewien letni dzień w 2012 albo 2013 roku. Oglądałem z kolegą na Eurosporcie półfinał młodzieżowych ME: Hiszpania - Francja. Po jednej stronie grał Deulofeu, po drugiej Pogba. Mecz był fantastyczny, gole strzelał jeden i drugi, potem doszło do rzutów karnych. Kolega, sympatyk Barcelony był tym chłopakiem zafascynowany. Ja się jarałem Pogbą, który dopiero co podpisał lub dopiero miał podpisać kontrakt z Juventusem. Ostatecznie wygrała Hiszpania. Mija 4-5 lat... Pogba ma za sobą już dwa wielkie seniorskie turnieje piłkarskie, cztery świetne sezony w Juventusie, finał LM, rekordowy transfer, a zaledwie rok młodszy Katalończyk? Zaledwie 1A w dorosłej reprezentacji, na dodatek wciąż pogrywa w młodzieżówce (może nawet go zobaczymy już niedługo w Polsce) + raczej nieudana kariera klubowa, bo umówmy się... gdy ktoś trafia z jednego klubu do drugiego, w zimie, na dodatek za darmo tzn. że jego kariera jest na zakręcie. Przypadek Hiszpana więc to przykład beznadziejnie pokierowanej kariery...

 

Wielu narzeka na Mino Raiolę, że [beep]y, że cwany, ale IMO kto potrafi grać w piłkę to nie ma bata żeby nie zrobił kariery będąc klientem "grubasa". 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami fascynująca kolejka więc wyjątkowo postanowiłem nieco szerzej o niej napisać: 

 

 

Lazio 0:1 Chievo

Według Opty jeszcze żadna drużyna w tym sezonie nie miała takiej przewagi w liczbie strzałów nad swoim rywalem jak... Lazio w tym spotkaniu. Ten mecz to niejako odpowiedź na to dlaczego Chievo od wielu już lat z powodzeniem wegetuje w Serie A i dlaczego Lazio w tym sezonie będzie biło się co najwyżej o LE.

 

Inter 3:0 Pescara

Kilka miesięcy temu skreśliłem Inter z walki o TOP3 i teraz trochę mi głupio. Jeśli liczyć punkty od momentu przyjścia Stefano Piolego to Inter dziś byłby liderem Serie A. W tej chwili brakuje mu zaledwie 5 punktów do wicelidera - Romy. Dlaczego napisałem, że tylko trochę mi głupio? Bo seria zwycięstw Interu dotyczy meczów z rywalami na ogół średnimi i słabymi: Genoa (u siebie), Sassuolo (na wyjeździe), Lazio (u siebie), Udinese (na wyjeździe), Chievo (u siebie), Palermo (na wyjeździe), Pescara (u siebie). Przed Interem wciąż wiele ciężkich spotkań, a przecież w tym tygodniu czekają ich dwa ważne sprawdziany z Lazio w Coppa Italia i z Juventusem w Serie A. Wydaje mi się więc, że będziemy nieco mądrzejsi po tych dwóch meczach. 

 

Torino 1:1 Atalanta

Mam wrażenie, że ten mecz odbywał się nieco w cieniu powoli zamykającego się okienka transferowego. Wedle ostatnich informacji Franck Kessie, któremu nie tak dawno wieszczyłem niedaleką przyszłość w Premier League może w ostatnich godzinach mercato wylądować w Romie. Byłby to już kolejny piłkarz Atalanty, który tej zimy zmieni pracodawcę. Sam mecz okazał się dość przewidywalny. 

 

Cagliari 1:1 Bologna

Mecz dwóch średniaków z ligowej tabeli. Kilka minut Salamona, dwie czerwone kartki dla Bologni i wyrównujące trafienie weterana Borriello w końcówce. Wcześniej kolejna asysta Krejciego (BTW. owocny transfer Bolończyków).

 

Crotone 4:1 Empoli 

Prawdopodobnie najlepszy mecz beniaminka w historii zmagań tej drużyny w Serie A. Klasyczny hattrick Falcinellego bardzo brutalnie przerwał fajnie zapowiadającą się serię Skorupskiego bez straty bramki. Ten wynik daje jeszcze jakieś iluzoryczne nadzieję na emocje na dole ligowej tabeli.

 

Fiorentina 3:3 Genoa

Mocny kandydat do miana meczu kolejki. Następne bramki Chiesy jr i Simeone jr (to już 9 i 10 bramka Argentyńczyka na poziomie Serie A). Nic dziwnego, że po tego drugiego już ustawia się kolejka chętnych z zagranicy. Ładny debiut okraszony bramką zaliczył w Genoi reprezentant Szwecji, Hiljemark. Podobnie zresztą jak Adel Taarabt, który przypomniał o sobie kibicom Serie A dwoma kluczowymi podaniami. Naprawdę ładny comeback. 

 

Sampdoria 3:2 Roma

Wynik, który mnie absolutnie nie dziwi. Na "Marassi" może w tej lidze przegrać każdy. Obojętnie czy gospodarzem jest Genoa czy Sampdoria. Pamiętamy co zrobiła Genoa w pierwszej połowie meczu z Juventusem. Zawsze to powtarzam, że Stadio Luigi Ferraris to jeden z najbardziej zapalnych terenów na Półwyspie Apenińskim. Wracając jednak do meczu to nie wypada nie wspomnieć o kapitalnej partii w wykonaniu Muriela (2 asysty + decydujący gol). Pamiętam, że kiedy Kolumbijczyk przybył do Serie A to niektórzy trenerzy w tej lidze dopatrywali się w nim cech "Il Fenomeno". Ostatecznie skończyło się na mentalności innego Brazylijczyka o ksywie "L'Imperatore". Muriel wchodził do Serie A z łatką większego talentu niż Cuadrado. BTW. razem grali ze sobą w Lecce. Co się wydarzyło od tamtego czasu? Cuadrado stał się jedną z kluczowych postaci reprezentacji Kolumbii, został gwiazdą Fiorentiny i bohaterem głośnego transferu do Chelsea. Koniec końców został piłkarzem najlepszej drużyny w Italii. W tym samym czasie dla Muriela czas tak jakby się zatrzymał. Co do Romy to na pewno ciąży jej brak Salaha na którego w Rzymie jeszcze trochę sobie poczekają. Egipt bowiem wygrał wczoraj prestiżowy mecz z Marokiem. Szczęsny moim zdaniem nie zawalił żadnej z bramek. Bereszyński bodajże zawalił nie blokując Emersona (Emersona!), który asystował przy bramce Dzeko. Nie przeszkodziło to jednak prezydentowi Sampdorii w świętowaniu ważnego triumfu:

https://twitter.com/DominikMucha/status/825807111363887104

 

Sassuolo 0:2 Juventus

Dwie piękne akcje Bianconerich zabiły mecz. Gonzalo (Dzik) Higuain zrównał się w klasyfikacji strzelców z Icardim i Dzeko (który w tej kolejce również zaliczył  trafienie). Cała trójka ma po 15 bramek. Napastnik Interu ma ponadto aż 8 asyst i to właśnie on w tej chwili zasługuje najbardziej na tytuł MVP rozgrywek. Z tyłu głowy pamiętajmy jednak, że Juventus wciąż ma jeden mecz zaległy (z Crotone). Co warto jeszcze odnotować? Dybala w bardzo ostentacyjny sposób nie podał ręki Allegriemu co nie uszło uwadze nikomu. BTW. żałosne zachowanie Argentyńczyka. Co oprócz tego? Hmm... wyborna postawa Mandzukicia. Zarówno na

http://s10.imgs.to/share/image/wVxICzsV0F_3242343243432.png

jak i poza boiskiem:  https://twitter.com/MarioMandzukic9/status/825796068327694339 Wielu odczytuje tego twitta jako taki trochę pocisk (lekcję) dla młodszego kolegi z ataku. 

 

Udinese 2:1 Milan

Kat bohaterem Udine. Rodrigo De Paul, który uniknął czerwonej kartki po brutalnym faulu na De Sciglio został dzięki sędziemu MVP meczu. Pierwsze prognozy były takie, że reprezentant Włoch nie dokończy sezonu, ostatecznie chyba się wyliże. Mimo to niesmak po tym wszystkim pozostanie pewnie na długo w pamięci środowiska Rossonerich. Rossonerich, którzy chyba już puchną. Milan wprawdzie w tygodniu stracił szansę na kolejne trofeum w tym sezonie, ale paradoksalnie może mu to wyjść na dobre w kontekście gry w Serie A. Tylko czy podopiecznych Montelii stać na TOP3? Moim zdaniem drużyna z San Siro nie dysponuje kadrą, która predysponowałaby ich do walki o grę w Lidze Mistrzów. Może w następnym sezonie. O ile oczywiście Chińczycy zdołają wreszcie dobić targu. 

 

Napoli 1:1 Palermo

Największa sensacja tej serii spotkań. Większa tym bardziej, że Palermo mogło ten mecz nawet wygrać. Palermo!... i to na wyjeździe! To samo Palermo, które już wywiesiło białą flagę, które już pogodziło się ze spadkiem do Serie B i to samo Palermo, które robi rozbiórkę na miarę Parmy. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać do czego zdolna jest "nowa miotła" i bramkarz, który ma swój dzień. Choć nie do końca  :wink: BTW. Nie do wiary, że facet, który broni jak w transie nagle wpuszcza takiego farfocla. Nie do wiary! Szkoda tylko, że w całym tym heroizmie dumnych Sycylijczyków nie miał swojego udziału Thiago Cionek. Na osłodę mamy naciąganą asystę Zielińskiego. PS. Kolejne bramki Mertensa i Nestorovskiego. 

 

 

Podsumowując wszyscy zagrali dla Juve i Interu. A propos tych dwóch ekip to już sobie ostrze zęby na niedzielę  :jupi:

 
Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

 

Inter

Też jestem w szoku, ze taką serię notuja. Kadra owszem przed sezonem zapowiadała dobry wynik. A teraz z ogarnietym trenerem jakby tylko grają na miarę oczekiwań. Joao Mario i Gagliardini super w srodku oola. Zjadają Banege i Kondo na śniadanie! A jak widzę nierwz ze Banega nadal wychodzi w podstawowym kosztem Joao Mario to nie rozumiem tego kompletnie...

 

Milan

Byli dwie długości przrd Interemz a tu nagle los sie odwrócił. Milanowi brakuje napastnika i w srodku pola brak dobrego gracza. Locatelli owszem talent ale doświadczenia nie kupi. Kuco super, ale brakuje kogos jeszcze. Wzmocnili skrzydla bo żal stawiac na Bonaventure na lewym. On musi grac głębiej a skrzydla hiszpańskie Deulofeu i Suso to będzie najlepsza opcja. Bacca slabiutko a Lapadula to nie ten poziom na Milan. Nie wiem po co im Ocampos. To nie poziom na Milan. Przeciętny zawodnik, ma talent ale skoro w Genui gral słabo to czy w Milanie da rado? Wątpliwe.

 

Roma

Niestety ciągle gra Perotti... Nie rozumiem tego. El Shaarawy powinien częściej grac. Z Sampa przegrali eh. Ale zaraz znowu wygraja kilka meczów i wróci do normy ;)

 

Torino

Niepojęte jak ten zespół mocno wchodzi w mecze a potem gaśnie jak zdmuchnieta świeczka! Tak bylo z Milanem, tak było z Atalanta. Potencjał mega, a nagle pech albo zle przygotowanie do sezonu?

Mecz z Atalanta byl ciekawy ale i tak liczylem na więcej niz otrzymaliśmy.

 

Sporo sie ogólnie dzieje w calcio. Dzis Inter-Lazio. Ciekawe kto zagra, moze znowu Gabigol? Oby, choć czuje ze nie da mu szansy od początku.

No ale creme de la creme w niedziele.

 

Derby D'Italia!! O tak, wszystko na Inter! Icardi znowu im pewnie strzeli gola, bo ma na nich patent.

Ale u tak z napastników from Argentyna dla mnie najlepszy jest Dybala i to jego lubię najbardziej ;) ale sorry Paolo, Inter wygra dla dobra Serie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo sie ogólnie dzieje w calcio. Dzis Inter-Lazio. Ciekawe kto zagra, moze znowu Gabigol? Oby, choć czuje ze nie da mu szansy od początku.

Może zagrać. w Ogóle to spodziewam się jakiejś rotacji. Nie sądzę żeby Inter wystawił wszystko co ma najlepsze na Lazio wiedząc, że za kilka dni ma mecz z Juve w Turynie. Byłoby to trochę samobójstwo ze strony Piolego. 

 

W ogóle to niesamowite pary szykują się w półfinale Coppa Italia.

 

Juventus - Napoli & ...w "najgorszym" wypadku derby Rzymu. W "najgorszym", bo jedyną niewiadomą jest dzisiejszy mecz Interu z Lazio. Faworytem jest Inter, a w drugim meczu nie daję żadnych szans drugoligowcowi w starciu z Romą. Zwłaszcza, że mecz jest na Stadio Olimpico.   

 

Juventus, Napoli, Roma, Inter to moim zdaniem najlepsze kadrowo ekipy we Włoszech i taki zestaw z chęcią zobaczyłbym w półfinałowych dwumeczach Pucharu Włoch. Choć na derby Rzymu też specjalnie narzekać nie będę  :wink:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze zimowe transfery klubów włoskiej Serie A TIM w 2017 roku:
 

 

16440693848055117608.png

 

 

 

 

atalanta.pngATALANTA Bergamasca Calcio

 

PRZYSZLI:

Mattia Caldara (Juventus) - wypożyczenie

Bryan Cristante (Benfica) - wypożyczenie

Pierluigi Gollini (Aston Villa) - wypożyczenie

Hans Hateboer (Groningen) - ?

Anthony Mounier (Bologna) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Mattia Caldara (Juventus) - 15,00 mln €

Roberto Gagliardini (Inter) - wypożyczenie (2,00 mln €) 

Gaetano Monachello (Ternana) - wypożyczenie

Mauricio Pinilla (Genoa) - wypożyczenie

Marco Sportiello (Fiorentina) - wypożyczenie

Guglielmo Stendardo (Pescara) - bez odstępnego 

 

 

 

bologna.pngBOLOGNA Football Club 1909

 

PRZYSZLI:

Juan Manuel Valencia (Cortuluá) - 1,30 mln €

Bruno Petkovic (Trapani) - 1,30 mln €

 

 

ODESZLI:

Robert Acquafresca (Ternana) - bez odstępnego

Sergio Floccari (SPAL) - bez odstępnego

Archimede Morleo (Bari) - bez odstępnego

Anthony Mounier (Atalanta) - wypożyczenie

 

 

 

 cagliri_sm.pngCAGLIARI Calcio

 

PRZYSZLI:

Gabriel (Milan) - wypożyczenie

Senna Miangue (Inter) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Marco Storari (Milan) - ?

Gianni Munari (Parma) - bez odstępnego

 

 

 

chievo_piccolo.pngAssociazione Calcio CHIEVO Verona

 

PRZYSZLI:

Serge Gakpe (Genoa) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Antonio Floro Flores (Bari) - wypożyczenie

 

 

 

crotone_small.pngFootball Club CROTONE

 

PRZYSZLI:

Maxwell Acosty (Latina) - 600 tys. €

Andrej Kotnik (Gorica) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Raffaele Palladino (Genoa) - 250 tys. €

 

 

 

empoli.pngEMPOLI Football Club

 

PRZYSZLI:

Miha Zajc (NK Olimpija) - 1,70 mln €

Omar El Kaddouri (Empoli) - 1,20 mln €

Arnel Jakupovic (Middlesbrough) - 1,00 mln €

Mame Thiam (Juventus) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Riccardo Saponara (Fiorentina) - wypożyczenie (1,50 mln €)

Luca Bittante (Salernitana) - wypożyczenie

Alberto Gilardino (Pescara) - bez odstępnego

Matheus Pereira (Juventus) - wypożyczenie

 

 

 

fiorentina.pngACF FIORENTINA

 

PRZYSZLI:

Riccardo Saponara (Empoli) - wypożyczenie (1,50 mln €)

Marco Sportiello (Atalanta) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI: 

Mauro Zárate (Watford) - 2,75 mln €

Kevin Diks (Vitesse) - wypożyczenie

Gilberto Júnior (Vasco da Gama) - wypożyczenie

Luca Lezzerini (Avellino) - wypożyczenie 

 

 

 

genoa.pngGENOA Cricket and Football Club
 
PRZYSZLI:
Oscar Hiljemark (Palermo) - 2,50 mln €
Leonardo Morosini (Brescia) - 2,50 mln €
Andrea Beghetto (SPAL) - 1,50 mln €

Raffaele Palladino (Crotone) - 250 tys. €
Danilo Cataldi (Lazio) - wypożyczenie
Mauricio Pinilla (Atalanta) - wypożyczenie
Adel Taarabt (Benfica) - wypożyczenie
 
 
ODESZLI:
Leonardo Pavoletti (Napoli) - 18,00 mln €
Tomás Rincón (Juventus) - 8,00 mln €
Lucas Ocampos (Milan) - wypożyczenie (500 tys. €)

Issa Cissokho (Angers) - wypożyczenie

Serge Gakpe (Chievo) - wypożyczenie
 
 
 

inter.pngFootball Club INTERNAZIONALE Milano

 

PRZYSZLI:

Roberto Gagliardini (Atalanta) - wypożyczenie (2,00 mln €) 

Trent Sainsbury (Jiangsu Suning) - wypożyczenie 

 

 

ODESZLI:

Stevan Jovetić (Sevilla) - wypożyczenie

Felipe Melo (Palmeiras) - wypożyczenie

Andrea Ranocchia (Hull City) - wypożyczenie

Isaac Donkor (Cesena) - wypożyczenie

Assane Gnoukouri (Udinese) - wypożyczenie

Rey Manaj (Pisa) - wypożyczenie

Senna Miangue (Cagliari) - wypożyczenie

 

 

 
juventus.pngJUVENTUS Football Club
 
PRZYSZLI:
Mattia Caldara (Atalanta) - 15,00 mln €
Tomás Rincón (Genoa) - 8,00 mln €
Riccardo Orsolini (Ascoli) - 6,00 mln €
Matheus Pereira (Empoli) - wypożyczenie
 

ODESZLI:
Ouasim Bouy (Zwolle) - wypożyczenie

Mattia Caldara (Atalanta) - wypożyczenie
Alberto Cerri (Pescara) - wypożyczenie
Patrice Evra (Marseille) - wypożyczenie

Grigoris Kastanos (Pescara) - wypożyczenie
Riccardo Orsolini (Ascoli) - wypożyczenie
Mame Thiam (Empoli) - wypożyczenie
Simone Zaza (Valencia) - wypożyczenie

 

 

 

lazio.pngSocietà Sportiva LAZIO

 

PRZYSZLI:

 

 

ODESZLI:

Moritz Leitner (Augsburg) - 2,00 mln €

Danilo Cataldi (Genoa) - wypożyczenie

Ricardo Kishna (Lille) - wypożyczenie

Ravel Morrison (QPR) - wypożyczenie

Vinícius (AEK) - wypożyczenie

 

 

 

milan.pngAssociazione Calcio MILAN

 

PRZYSZLI:

Gerard Deulofeu (Everton) - wypożyczenie (700 tys. €)

Lucas Ocampos (Genoa) - wypożyczenie (500 tys. €)

Marco Storari (Cagliari) - ?

Martín Cáceres (dziś testy medyczne, dopiero po nich ewentualny wolny transfer)

 

 

ODESZLI:

Luiz Adriano (Spartak Moskwa) - 8,00 mln €

M'Baye Niang (Watford) - wypożyczenie (750 tys. €)

Rodrigo Ely (Alaves) - wypożyczenie

 

 

 

napoli.pngSocietà Sportiva Calcio NAPOLI
 
PRZYSZLI:
Leonardo Pavoletti (Genoa) - 18,00 mln €
Leandrinho (Ponte Preta) - 590 tys. €
 
 
ODESZLI:
Manolo Gabbiadini (Southampton) - 17,00 mln €
Omar El Kaddouri (Empoli) - 1,20 mln €

Eddy Gnahoré (Perugia) - wypożyczenie
Igor Łasicki (Carpi) - wypożyczenie

 

 

 

palermo.pngUnione Sportiva Città di PALERMO

 

PRZYSZLI:

Stefan Silva (Sundsvall) - 800 tys. €

Toni Šunjić (Stuttgart) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Oscar Hiljemark (Genoa) - 2,50 mln €

Robin Quaison (Mainz) - 2,50 mln €

 

 

 

pescara_small.pngDelfino PESCARA 1936
 
PRZYSZLI:
Andrés Cubas (Boca Juniors) - 140 tys. € (wypożyczenie)
Cesare Bovo (Torino) - 100 tys. €
Alberto Cerri (Juventus) - wypożyczenie
Alberto Gilardino (Empoli) - bez odstępnego

Grigoris Kastanos (Juventus) - wypożyczenie
Sulley Muntari (Ittihad FC) - bez odstępnego
Guglielmo Stendardo (Atalanta) - bez odstępnego 

 

Valerio Verre (Sampdoria) - wypożyczenie

 

ODESZLI:

Valerio Verre (Sampdoria) - 4,00 mln €

Dario Župarić (HNK Rijeka) - 150 tys. € (wypożyczenie)
 
 

 

roma.pngAssociazione Sportiva ROMA

 

PRZYSZLI:

Clément Grenier (Lyon) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Juan Iturbe (Torino) - wypożyczenie

 

 

 
sampdoria-48x48.pngUnione Calcio SAMPDORIA
 
PRZYSZLI:
Valerio Verre (Pescara) - 4,00 mln €

Bartosz Bereszyński (Legia) - 2,00 mln €
Lorenco Šimić (Hajduk Split) - 1,20 mln €
 

ODESZLI:
Pedro Pereira (Benfica) - 6,00 mln €

Valerio Verre (Pescara) - wypożyczenie
 

 

sassuolo.pngUnione Sportiva SASSUOLO Calcio
 
PRZYSZLI:
Alberto Aquilani (Pescara) - 1,50 mln €
Gianluca Scamacca (PSV) - 600 tys. €

 

ODESZLI:
Emanuele Terranova (Frosinone) - bez odstępnego
 
 
 
torino.pngTORINO Football Club
 
PRZYSZLI:
Vanja Milinković-Savić (Lechia) - 4,20 mln €

Carlão (APOEL) - 500 tys. €
Juan Iturbe (Roma) - wypożyczenie
 

ODESZLI:

Cesare Bovo (Pescara) - 100 tys. €
Giuseppe Vives (Pro Vercelli) - ?

 

 

 

udinese.pngUDINESE Calcio

 

PRZYSZLI:

Kevin Lasagna (Carpi) - 4,50 mln €

Assane Gnoukouri (Udinese) - wypożyczenie

Mathias Ranégie (Watford) - wypożyczenie

 

 

ODESZLI:

Panagiotis Kone (Granada) - wypożyczenie

Kevin Lasagna (Carpi) - wypożyczenie

 

 

 

 

 

*NA SZARO ZAZNACZYŁEM PIŁKARZY, KTÓRZY ZMIENIĄ BARWY KLUBOWE, ALE DOPIERO W NASTĘPNYCH SEZONACH

**kluby wciąż mogą sprowadzać piłkarzy. Mogą podpisywać kontrakty z piłkarzami "z kartą na ręku" włączając ich do składu na sezon 2016/2017 oraz podpisywać umowy z piłkarzami, którym kończy się kontrakt w czerwcu. Tych mogą zgłaszać do rozgrywek w następnym sezonie. 

 

***włoskie kluby wciąż mogą sprzedawać piłkarzy, ale tylko do tych krajów, gdzie okno transferowe wciąż jest otwarte 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...