Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

GORIJi9XYAYqiAH?format=jpg&name=small

 

Di Lorenzo nie powinien się w tej kadrze znaleźć. Cały sezon grał beznadziejnie, to już nie był ten piłkarz z ostatnich lat, ale jak widać są równi i równiejsi. Znajomość z selekcjonerem zaprocentowała. Jego powołanie to hańba i obraza dla wielu kadrowiczów którzy powołania nie dostali. Raspadori również miał bardzo słaby sezon. Podobnie jak Politano, który powołania nie dostał. Czemu dostał je Raspadori? Nie wiem. Fagioli? Ręce opadają. Bez komentarza.

 

Poza tym jest w miarę okey chociaż myślałem, że znajdzie się miejsce dla Udogiego, ale w kadrze jest już taki wysyp lewonożnych obrońców, że najwyraźniej Spalletti uznał, że to byłaby już przesada. Najchętniej zobaczyłbym Włochów w formacji z trójką w obronie + wahadłowymi, ale znając Spalla pewnie postawi na 4-3-3 ewentualnie 4-2-3-1, gdyż druga linia którą powołał nie wygląda już tak wspaniale jak 3 lata temu kiedy Włosi sięgali po tytuł. Spodziewam się czegoś takiego:

 

----------- Zaccagni --- Retegui --- Chiesa --------------

------------ Frattesi --- Jorginho --- Barella ---------------

------- Dimarco --- Acerbi --- Bastoni --- Di Lorenzo ------

---------------------- Donnarumma ------------------------

 

 

Ja natomiast postawiłbym na takie ustawienie:

 

---- Zaccagni --- Retegui --- Chiesa ----------

Dimarco --- Barella --- Pellegrini --- Cambiaso

----- Calafiori --- Bastoni --- Scalvini ---------

--------------- Donnarumma ------------------

 

Chociaż jak wstawimy Buongiorno za "Kalafiora" też będzie ok.

Jak zamienimy Reteguiego na Scamaccę tragedii nie będzie.

Jeśli wrzucimy Chiesę na lewą flankę, a na prawą damy Orsoliniego również będzie cacy.

Jak damy w miejsce Pellegriniego Frattesiego to może nawet uzyskamy lepszy efekt.

 

PS. Podobnie jak Spalletti jestem fanem talentu Scalviniego to raz. Po drugie Cambiaso... zakochałem się w jego grze w tym sezonie. Kamień z serca, że znalazł się w kadrze na EURO 2024, ale liczę na ciut więcej... po cichu liczę, że dostanie swoją szansę. No musi, nie pogodzę się z tym jeśli wyróżniający się w tym sezonie Serie A Włosi będą siedzieć na ławce podczas EURO, a pokraki pokroju Di Lorenzo będą zajmować ich miejsce.

 

EDIT: tfu nawet nie wiedziałem, że Udogie jest kontuzjowany :/ w takim razie zwracam honor łysemu. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Antonio Conte pod względem temperamentu, entuzjazmu, charakteru bardzo pasuje do Napoli i tamtejszego środowiska. W końcu to człowiek z południa. Nieco inaczej sprawy się mają, gdy skupimy się na sferze stricte sportowej bowiem styl Conte znacznie odbiega od tego co w tej drużynie zaszczepili Sarri czy później Spalletti. Jeszcze na początku swojej drogi z Juventusem Conte był trochę atakowany, że przenosi do Juve pomysły Mazzarriego z Napoli (system z trzema środkowymi obrońcami i wahadłowymi). Od tego czasu jednak sporo wody w Zatoce Neapolitańskiej upłynęło i jak już wspomniałem to co proponuje Antonio bardzo różni się od tego co widzieliśmy do tej pory. Nie jest to jakiś zarzut, bo Conte to czempion, wygrał Premier League i wielokrotnie sięgał ze swoimi drużynami po Scudetto. Napoli w tym czasie mistrzem było tylko raz i kto wie może to jest ten moment żeby zbudować coś od nowa. Szczególnie, że jest na to klimat. W klubie dojdzie do wielu zmian nie tylko na boisku, ale również w gabinetach. Ponadto motywacja i zaszczepienie odpowiedniej mentalności. Conte to ma, Conte to potrafi. Moim zdaniem nowy trener to potężne wzmocnienie Napoli jednak pozostałe ruchy to póki co jeden wielki znak zapytania.

 

 

//

 

Włosi mistrzami Europy do lat 17:

W finale Italia z łatwością pokonała Portugalię, 3:0

 

https://sport.tvp.pl/77920245/wlosi-mistrzami-europy-deklasacja

 

 

Ostatnie 10 lat młodzieżowych reprezentacji Włoch:

 

2013: srebrny medal EURO U-17

2013: srebrny medal EURO U-21

2016: srebrny medal EURO U-19

2017: brązowy medal WORLD CUP U-20

2017: półfinał EURO U-21

2018: srebrny medal EURO U-17

2018: srebrny medal EURO U-19

2019: srebrny medal EURO U-17

2019: półfinał WORLD CUP U-20

2020: Pandemia COVID-19

2021: Pandemia COVID-19

2022: półfinał EURO U-19

2023: złoty medal EURO U-19

2023: srebrny medal WORLD CUP U-20

2024: złoty medal EURO U-17

 

W sumie: 2 złote medale, 7 srebrnych, 1 brązowy i 3 półfinały

 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...