Skocz do zawartości

arkbogumil01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dosyłach dla kablówek teoretycznie możliwa jest druga ścieżka audio, ale bez napisów DVB (przynajmniej obecnie). Napisy DVB lub przez telegazetę to jest pewne wyzwanie techniczne, które musimy wdrożyć w tym roku ze względu na rosnące wymogi wobec liczby audycji z udogodnieniami. Obecnie napisy w audycjach z udogodnieniami na naszych kanałach są emitowane jako tzw. wypalone hard-suby.

 

Głos Jaromira jest kultowy dla mieszkańców Szczecina i okolic, bo przez całe swoje życie był głosem TVP3 Szczecin. Zapewne jego kultowość nie dotarła do emigrantów w UK, którzy nie mieli kontaktu z telewizją lokalną.

Pana Jaromira z tego co wiem można usłyszeć nie tylko w kanałach MWE, ale też w Polsat Play oraz w programach innych kanałów tłumaczonych przez łódzkie Toya Sound Studios czy studia tłumaczeniowe z Warszawy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2/filmax_tvc,7532547481.mpg(video)

 

Tak wygląda EPG Filmaxu i TVC w Toyi na dziś. Informacja, jakie filmy są w ramówce pożądana. I to do obu kanałów tak przy okazji mówiąc. Zapewne zwiększyłoby to oglądalność.

 

Widziałam ramówkę Filmaxu na Biurze Reklamy TVP. Zauważyłam w niej w styczniu pozycje "SERIAL". I także nie wiadomo, jaki to serial, który odcinek, ani jakiekolwiek info. 

 

Logo mogłoby być jeszcze trochę mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PowerTV napisał:

Głos Jaromira jest kultowy dla mieszkańców Szczecina i okolic, bo przez całe swoje życie był głosem TVP3 Szczecin. Zapewne jego kultowość nie dotarła do emigrantów w UK.

Trudno, aby też mieszkańcy Rzeszowa mieli styczność ze szczecińską telewizją.

 

9 godzin temu, Jantar napisał:

Widziałam ramówkę Filmaxu na Biurze Reklamy TVP. Zauważyłam w niej w styczniu pozycje "SERIAL". I także nie wiadomo, jaki to serial, który odcinek, ani jakiekolwiek info. 

Czy @PowerTV ma swoich widzów za idiotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo, jeśli w ramówce jest podany tytuł i jakieś info w EPG to widz przegląda i wybiera to, co go interesuje. A skoro jest "FILM", "SERIAL" to @PowerTV liczy, że widz będzie warować na tym kanale cały dzień, jakby był jedynym kanałem w kablówce.

 

A ja mam w swoim grafiku inne seriale, które oglądam i chciałabym wiedzieć, czy sobie planować Filmaxa, czy mogę odpuścić.

 

Btw. W tej chwili leci film z Flipem i Flapem, ale oczywiście nie mam pojęcia, jaki, bo zerowe info. Odnotowuję, że film jest z lektorem. W zeszłym tygodniu wpadłam też na niego nieoczekiwanie na TVC - ramówka podawała JEDEN film, a były emitowane 2 filmy (jeden horror, drugi właśnie ten).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem, czy stare filmy i seriale są powodem do wstydu. Sądzę, że nie. Znajdzie się sporo fanów różnorakich starych seriali, którzy z chęcią będą je oglądać. Dla mnie taki kanał to kanał marzeń. Jednak warunkiem dobrej oglądalności jest podanie dokładnej ramówki.

 

Osobiście miałabym gigantyczną listę życzeń serialowych i filmowych na taki kanał. Jak to ostatnio dyskutowałam z jednym znajomym, tytułów z tej listy starczyłoby do emisji na lata. ?

 

@PowerTV Więc jaka jest ramówka filmowo-serialowa na ten tydzień? Tytuły poproszę. Na Filmax i przy okazji TVC.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka idealna i dokładna ramówka z pełną rozpiską filmów realnie będzie na marzec.

Teraz codziennie dochodzą nowe filmy z tłumaczenia, a przez COVID żadne terminy nie są u tłumaczy dotrzymywane. Nie planujemy tego kanału na tydzień wprzód. Nie planujemy go nawet na 3 dni wprzód. Planujemy go tylko do jutra i jutro na pojutrze etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PowerTV napisał:

Nie planujemy tego kanału na tydzień wprzód. Nie planujemy go nawet na 3 dni wprzód. Planujemy go tylko do jutra i jutro na pojutrze etc.

To samo dotyczy TVC?

 

W takim razie poproszę o tytuły chociaż na jutro, zwłaszcza na wieczór na TVC. Tyle chyba wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV a nie potrzebujecie może lektora do czytania programów? Jak coś to zostawiam próbkę głosu: https://vocaroo.com/1bkd92kYIDLe

Dodatkowo znam tłumaczy znających się na szeptance, którym covid nie straszny, więc jak coś to zapraszam ;)

Edytowane przez Owczarek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PowerTV napisał:

Jeszcze w styczniu na Filmaxie pojawi się serial BONANZA.

 

Super, ale... Od razu mam kilka pytań i proszę o konkretne odpowiedzi.

 

Po pierwsze: czy emisja będzie od 1-go sezonu, ale też od 1-go odcinka? Pytanie nie jest bezzasadne, bowiem serial chodzi od kilku lat po TVS, FilmBoxach i RedCarpet, ale na każdym z tych kanałów emitowane są odcinki między sezonami 1-3.

 

Po drugie: czy odcinki będą emitowane w kolejności? Znów pytanie nie jest bezzasadne, bowiem emisje na 3 pozostałych kanałach są na zasadzie rosyjskiej ruletki: jednego dnia mamy odc. 20 z sezonu 2, następnego dnia jest odc. 15 sez. 1, a kolejnego mamy odc. 2 z sezonu 3. Sorry, ale tak nie emituje się serialu. Nawet odcinki, które są rozbite na 2 lub 3 kolejne, emitowane są wybiórczo i nie ma kontynuacji historii z odcinka. Jeśli tak ma wyglądać emisja na Filmaxie to podziękuję.

 

Po trzecie: czy odcinki będą pełne? Czyli czy będą zawierały sceny przed czołówką, samą czołówkę i napisy końcowe? I znów pytanie nie jest bezzasadne, bowiem FilmBoxy powycinały to wszystko zostawiając tylko kartę z tytułem odcinka i jakieś mizerne sekundy z napisów końcowych.

 

Po czwarte: czy będzie emisja w formacie 4/3 (window box)? Znów pytanie nie jest bezzasadne, bowiem TVS emituje w 16/9, ale obcięte są nazwiska w czołówce, jak i od góry też są poprzycinane głowy aktorów (obrazowo mówiąc). Dodatkowo obraz jest rozciągnięty na boki, co daje nienaturalny efekt, że oczy bolą. Bo serial był nakręcony w 4/3.

 

I na koniec: o której godzinie emisja odcinków?

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orzech_85 napisał:

czyli to już będzie trzeci kanał z Bonanzą.

 

 

Czwarty kanał, bo leci też na jednym FilmBoxie.

 

Tylko, jak do tej pory żaden z kanałów nie emitował Bonanzy jak należy. Na każdym z tych kanałów emisja jest na od[beep]. 

Edytowane przez Jantar
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...