Skocz do zawartości

arkbogumil01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście moją świadomość buduje zawsze zawartość kanału, a nie logo... Jeśli jest jakiś serial to oczekuję stałego pasma, emisji odcinków w kolejności, a przede wszystkim emisji całego serialu. Jeśli już musi być przeniesiony na inne pasmo to dopiero po tygodniu czy 2-ch po opublikowaniu informacji o tym, żeby każdy widz o tym wiedział. A nie z zaskoczenia, jak to robił Puls, że serial emitowany o 16.00 nagle lądował o 11.00 i jak w poniedziałek na 16.00 włączyło się kanał to było coś zupełnie innego - szlag trafia na takie traktowanie widza. Później nadawcy się dziwią, że widz odchodzi z kanału...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawop napisał:

W Polsce nie było czegoś takiego jak złote lata Filmnetu. To był przeciętny kanał

Chodzi mi o wczesne  lata 90 gdy Filmnet był stacją niekodowaną z satelity, nadawał w wersji oryginalnej. W Polsce wtedy istniały tylko 2 kanały tvp które nadawały głównie obrady sejmu. Ludzie kupowali anteny satelitarne a póżniej pirackie dekodery dla tego kanału. Piraci tłumaczyli na polski filmy z tego kanału. Oferta z satelity była bardzo skromna. Co do Filmaxu to czekałem na taki kanał gdzie można będzie obejrzeć stare klasyki z domeny publicznej. TCM był niezłym kanałem ale tam leciały bardzo popularne tytuły z wielkich Hollywodzkich wytwórni a Filmax  mam nadzieje ze pokaże klasyki niekoniecznie tak ambitne jak TCM  filmy klasy B z tamtych lat które nie ma szans obejrzeć w innych stacjach tv w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sky021 napisał:

Filmax  mam nadzieje ze pokaże klasyki niekoniecznie tak ambitne jak TCM  filmy klasy B z tamtych lat które nie ma szans obejrzeć w innych stacjach tv w naszym kraju

I ja się pod tym podpisuję! To kanał dla prawdziwych pasjonatów kina i seriali i takiego kanału brakowało na polskim rynku. Kanał marzenie! Tak, wiem, że to nisza, ale jednak do zagospodarowania. Chociaż liczę nie tylko na filmy z domeny publicznej, ale generalnie na stare kino. 

 

TCM poza tym, że nadawało właściwie bardziej znane tytuły to miało jeszcze tę wadę, że nadawało dopiero od 21.00. Na Filmaxie mam nadzieję, że będzie można obejrzeć te same filmy o różnych godzinach, że każdy chętny znajdzie porę dogodną dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie marki nie polega tym że widz ma oglądać nasz nasz kanał i czekać może kiedyś trafi na, film na który czeka, może kiedyś będzie. Może jutro a może za 10 lat. 

Minimum jest dla mnie choćby podanie godzin ramówki, choćby że film jest 19:15, 21:20, 00:20. W kolejnym etapie podawanie już tytułów filmów, programów.

Gdyby była znana godzina rozpoczęcia seansu filmowego na antenie Filmax coś bym obejrzał, taka prosta rzecz, a skutek taki że obejrzałem tą stację póki co kilka minut.

Całkowity brak EPG jest gorszy niż jego aktualizowanie z opóźnieniem co zdarza się każdej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maks27 napisał:

 

Całkowity brak EPG jest gorszy niż jego aktualizowanie z opóźnieniem co zdarza się każdej stacji.

Jest już EPG z tytułami filmów!!!! 

 

Dziękuję 😁:)😀😉😁

 

EDIT: Na cały tydzień jest podana identyczna ramówka tytułów filmów. 

Edytowane przez Jantar
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grzegorz_net napisał:

A jeszcze bardziej wkurzające jest to, że kanału nie ma w serwisach streamingowych takich jak Play now tv czy wp pilot.
To by ułatwiło dostęp do kanału wodzom - internautom.

Nie od razu Kraków zbudowano dopiero co ruszyli, a wy cudów oczekujecie jeśli chodzi o dostępność 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to niezupełnie tak z tym EPG. Każda stacja wysyła ramówkę do firmy, która to EPG przygotowuje i rozsyła do sieci kablowych i platform cyfrowych - wszystkie pobierają z tego samego źródła. Także muxy. Widocznie operator muxa nie pobrał EPG, skoro tu go nie ma albo jest niezaktualizowany. U moich tak jest z aktualizacjami weekendowymi w ramówkach - nigdy nie są wprowadzone na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmax oraz MUX-L3 mają jednego właściciela więc jednak to dziwne dla widzów w zasięgu odbioru MUX-L3 że nie mają EPG nie musimy wiedzieć jak to technicznie wygląda. 

Klient TOYA z Łodzi ma EPG, po przełączeniu na sygnał DVB-T z anteny na dachu już go nie ma.

Skoro nadawca wysyła ramówkę do firmy przygotowującej EPG to powinien je udostępnić we własnym MUX-L3.

Dzięki tobie @Jantar obejrzę dziś pierwszy film na kanale Filmax, a będzie to o 21:45 "W stanie wojny" a raczej nagram celem przewinięcia reklam. 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to miałbyś problem przy nadawaniu via sat, ale taki Filmax z darmowymi filmami i emisją via IP i we własnych muxach z 10 innymi kanalami to się z zerówek od BR TVP utrzyma ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzegorz_net napisał:

Tylko z tego co wiem to na mux jest do ośmiu kanałów w SD.

Można upchać więcej oczywiście kosztem jakości. Przykład MUX L4 😂 16 stacji w tym 2 HD. Tylk obraz biedny. Kompresja bardzo duża. Bitrate na stacje ok 950. Jak odbiornik ma dobrą redukcję zakłóceń to jakoś da się to oglądać. Ale przyjemności w tym nie ma żadnej. Mam cichą nadzieję że po marcu 2021 jak w dolnośląskim MUX 1,2,3 przejdą na DVBT2H265 to mux L4 podąży tym śladem. Zawsze to będzie poprawa jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multipleksy lokalne nie posiadają limitu liczby rozprowadzanych programów.

 

Takie limity mają tylko MUXy 1, 2 oraz 8.

TVP na MUX3 też nadaje "ponad 8 slotów".

 

Chcecie dobrej jakości: to płaćcie za kablówkę albo platformę satelitarną, a będziecie mieć wszystkie nasze kanały w HD. MUX jest darmowy i zapewnia podstawową jakość dla oszczędnych i mniej wymagających widzów. Dopiero przełączenie na DVB-T2 za rok czy dwa może przynieść poprawę jakości. Od razu zaznaczam, że na DVB-T2 przejdziemy później, niż ogólnopolskie muxy Emitela.

Edytowane przez PowerTV
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...