Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla subskrybentów


kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gizior89 napisał(a):

bo PC/laptop to niecertyfikowane urządzenia wg widzimisię c+. Nawet na bardzo drogich telefonach nieraz jest tylko 540p.

 

Ja nie wiem. Ze też nikt do tej pory nie złożył na to skargi do UOKIK, pozwał do sądu albo chociaż nie opisał w jakimś programie interwencyjnym (może być chociaż portal internetowy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie sprawdziłem:

 scr-c.jpg

 

W opisie usługi wpisali: Jakość 4K UHD. :P

Ja oczywiście rozumiem że nie każdy materiał i nie każdy kanał jest w ogóle dostępny w 4K.

Ale tutaj chodzi o to że ani 4K - tam gdzie jest - ani nawet HD - w ogóle nie da się uzyskać na dużej części urządzeń.

Czy gdziekolwiek C+ przekazuje w warunkach usługi - jakie urządzenie trzeba wg nich mieć żeby oglądać z pełną jakością? Może nie jestem prawnikiem, ale "na chłopski rozum" to byłaby formalna podstawa do skargi.

A nawet jakby przekazywali taką listę, to nie mam pewności czy takie sztuczne ograniczanie rozdzielczości jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płaczę że nie mam odbioru C+4K poprzez satelitę bo jestem świadomy że działa tylko na wybranym sprzęcie i kartach. Tu jest zapewne podobnie i gdzieś  jest wykaz na czym działa a na czym nie. Albo się dostosowujesz albo rezygnujesz. Edit Akurat  na IPTV to chyba większość ofert leci😂 Na linijkach nie ma C+4K a Eleven 4K jest z caid PB🤣

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zabezpiecznie treści i z tego sie akurat wybronią. Z kary to może nie koniecznie. Bo znam temat bo sam miałem te nachalne oferty. Ale to sprzedają firmy zewnętrzne. Edit przez satelitę to samo miałeś z C+4K i starszym module bez ECP.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest absurd i wylewanie dziecka z kąpielą. Na dwóch sprzętach, miałem góra 540p w aplikacji (nie będę mówił o przeglądarce, bo od czegoś mają apke), na boxie który ma Widevine Level 3 (nie chodzi w ogóle Netflix) Full HD. Strzelają sobie w stopę,może bym ich wziął, gdyby nie te [beep] ograniczenia.

To coś słabo im to idzie, bo coraz więcej chińczyków oferujących pirackie serwisy iptv, oferuje Canal+4K z dopiskiem online, więc wiadomo skąd go biorą. Czyli jak zawsze legalnie opłacają abo ma pod góre, a kombinator sobie poradzi
Ponoć można streamowac, jak się wyłącza akcelerację sprzętowa. Wtedy nie ma z tym żadnego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michael112 napisał(a):

Czy gdziekolwiek C+ przekazuje w warunkach usługi - jakie urządzenie trzeba wg nich mieć żeby oglądać z pełną jakością?

https://pl.canalplus.com/pomoc/wymagania-techniczne

9 godzin temu, michael112 napisał(a):

A nawet jakby przekazywali taką listę, to nie mam pewności czy takie sztuczne ograniczanie rozdzielczości jest zgodne z prawem.

Na liście nie ma systemu Linuks, ale pod nim działa w 540p, w sensie kanały telewizyjne, bo VOD w pełnej rozdzielczości HD. A są serwisy, które całkowicie dyskryminują ten system (SkyShowtime, Rakuten TV) także może być gorzej.

Co do samego 4K: 

Cytat

telewizor  z obsługą formatu 4K, wyposażony w HDMI w wersji 2.0 oraz mechanizm zabezpieczający przed kopiowaniem HDCP w wersji minimum 2.2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji kiedy na flagowym Sony Xperia 1 MK 5 telefonie z najnowszym Androidem 14 i Widevine 1 dalej brakuje mi kanałów 4K które zniknęły w Grudniu?

Co wiecej mimo Widewine 1 czasami jakość jest ograniczana do SD czy 720p w kanałach na żywo.
Co z tego, że to flagowy telefon z ekranem 4K HDR na którym mogę oglądać inne serwisy streamingowe w 4K HDR a nawet Dolby Vision :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...