Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden regularnie aktualizowany kanał z jakościową treścia, nie ma miesiąc do miesiąca spadku z 26 do 9 mln. odsłon. Takie nastawione na dramę i clickbait za to jak najbardziej. Zresztą pisałem o tym już w tym temacie, a teraz ładnie potwierdza to social blade.

O efekcie nowości w przypadku KS to można było mówić dwa lata temu. Teraz to po prostu znudzenie badziewnym contentem i odwrót widzów przez to, że tam nadal nie ma nikogo kto ma pojęcie o socialach.

Wczorajsza bodajże napinka o Twitcha, zakończona koniec konców podkuleniem ogona tylko to pokazuje (wyszło zawsze lepiej niż groźby względem Polsatu w grudniu 2020 ;)).

Parę tygodni temu z kolei pani od nich usuwająca twittera po żenadzie ze szklankami itd..

Natomiast Meczyki co miesiąc zyskują powoli widzów, ale z profesjonalnym podejściem pewnego pułapu nie przeskoczą. Ale porównując do czysto sportowych magazynów od KS w liczbie odsłon są już blisko.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50k kontra 860k subów i tylko taka różnica w parę godzin po emisji - świetny wynik.

A popularniejsze programy meczyków o sporcie mają już po ~100k odsłon w 3-4 dni, chociażby ostatnie "Pogadajmy o piłce" 97 tysiecy.

Czyli podobnie jak Hejt Parki o piłce (dwa ostatnie 111k i 90k), a nie z jakimiś gwiazdami Youtuba albo raperami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bgmnt napisał:

W przypadku Kanału Sportowego widać stagnację jeśli chodzi subskrypcje i ciągły spadek widzów filmów od lutego: https://socialblade.com/youtube/channel/UCIfI7Yo22SMKp5PraztHM6w

Meczykom jeszcze daleko do sukcesu, no ale w maju KS zyskał 8 tysięcy subów, a oni ponad 10 tysięcy, więc coś tam się dzieje.

Poza tym meczyki są naprawdę o sporcie, a nie [beep] Maryni.

Jest jeszcze jedna zależność. Proszę zauważyć że tak naprawdę Meczyki  na YT są od 3 miesięcy, a KS od ponad 2 lat. Dajmy czas Meczykom na rozkręcenie się. Myślę że dla tego kanału takim punktem zwrotnym i pierwszą poważną próbą będzie Mundial, ale ja piszę to  na TT od początku ich działalności, że za rok-dwa mogą notować dużo wyższe wyświetlenia i wyniki oglądalności formatów od KS

22 godziny temu, bgmnt napisał:

Żaden regularnie aktualizowany kanał z jakościową treścia, nie ma miesiąc do miesiąca spadku z 26 do 9 mln. odsłon. Takie nastawione na dramę i clickbait za to jak najbardziej. Zresztą pisałem o tym już w tym temacie, a teraz ładnie potwierdza to social blade.

O efekcie nowości w przypadku KS to można było mówić dwa lata temu. Teraz to po prostu znudzenie badziewnym contentem i odwrót widzów przez to, że tam nadal nie ma nikogo kto ma pojęcie o socialach.

Wczorajsza bodajże napinka o Twitcha, zakończona koniec konców podkuleniem ogona tylko to pokazuje (wyszło zawsze lepiej niż groźby względem Polsatu w grudniu 2020 ;)).

Parę tygodni temu z kolei pani od nich usuwająca twittera po żenadzie ze szklankami itd..

Natomiast Meczyki co miesiąc zyskują powoli widzów, ale z profesjonalnym podejściem pewnego pułapu nie przeskoczą. Ale porównując do czysto sportowych magazynów od KS w liczbie odsłon są już blisko.

Pełna zgoda. W subskrybcjach w 2 lata nie osiągną 800 tys subskrybcji, będzie o to bardzo ciężko, ale gdyby nie szumne zapowiedzi i już 100 tys subów jeszcze przed pierwszym filmem to KS tez by tyle teraz nie miał. Małymi kroczkami i nowymi formatami powoli Meczyki będą "podgryzać" KS, a wtedy projektowi "wielkiej czwórki" grunt może zacząć się palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 09:24, bartek2lp2 napisał:

gdyby nie szumne zapowiedzi i już 100 tys subów jeszcze przed pierwszym filmem to KS tez by tyle teraz nie miał.

Kanał Sportowy miał taki start subskrypcji jeszcze przed ruszeniem dlatego, że za tym projektem stoją bardzo rozpoznawalne nazwiska w dziennikarstwie sportowym.

Zaś czy Meczyki wyprzedzą KS jeśli chodzi o oglądalność programów - to zależy jakich. Bo widać tutaj różne filozofie działania. Meczyki są typowo sportowe, natomiast KS jest wielotematyczny. Wydaje mi się, że Meczykom może być ciężej osiągnąć to co KSowi.

 

Co do gości w Hejt Parku... no, tu przyznam się, że mam pewien zgrzyt. Zapraszanie kogoś takiego jak Nitro uważam za nieporozumienie, bo moim zdaniem ten człowiek niczego wartościowego sobą nie przedstawia, a słynny jest głównie z dzwonienia do EA Sports i wyzywania Bogu ducha winnej konsultantki od najgorszych, tylko dlatego że gra mu nie działa. Ale już na przykład program z Marcinem Mellerem chętnie obejrzałem, bo dla mnie to była interesująca rozmowa.

Cały myk polega na tym, że nikt nie mówił, iż Hejt Parki będą tylko sportowe, a poza tym brutalna rzeczywistość wygląda tak, że programy z różnymi "gwiazdami" internetu często mają wyższe wyniki niż bardziej merytoryczne rozmowy (choć nie zawsze ta reguła się sprawdza, bo programy z Zychowiczem, bardzo konkretne, też miały milionowe wyniki).

Problem jest w takim pewnym "złotym środku". Bo gdzieś jednak jest granica przy zapraszaniu ludzi, byleby tylko oglądalność była wysoka. Uważam, że już przy Nitro na tej linii balansowano (przy okazji na Twitterze wyszło, jak bardzo niekulturalna jest jego widownia, a przynajmniej jej część).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał:

Kanał Sportowy miał taki start subskrypcji jeszcze przed ruszeniem dlatego, że za tym projektem stoją bardzo rozpoznawalne nazwiska w dziennikarstwie sportowym.

Zaś czy Meczyki wyprzedzą KS jeśli chodzi o oglądalność programów - to zależy jakich. Bo widać tutaj różne filozofie działania. Meczyki są typowo sportowe, natomiast KS jest wielotematyczny. Wydaje mi się, że Meczykom może być ciężej osiągnąć to co KSowi.

 

Co do gości w Hejt Parku... no, tu przyznam się, że mam pewien zgrzyt. Zapraszanie kogoś takiego jak Nitro uważam za nieporozumienie, bo moim zdaniem ten człowiek niczego wartościowego sobą nie przedstawia, a słynny jest głównie z dzwonienia do EA Sports i wyzywania Bogu ducha winnej konsultantki od najgorszych, tylko dlatego że gra mu nie działa.

Ja uważam, że powinni częściej zapraszać ludzi typu Nitro.

Akurat hejtpark z nim był mega ciekawy. 

Trudno przechodzić obojętnie obok ludzi, którzy osiągnęli jakiś sukces i udawać, że ich nie ma. Mogli pociągnąć wątek sportowy i światopoglądowy, ale rozumiem, że Stano chciał poznać z kim ma do czynienia.

Nitro odnajduje się w takiej formie programu i nawet ciekawe by było jakby go zapraszali np. podczas mundialu, żeby brał udział w dyskusjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nazwa... Jak kupisz w monopolowym piwo, które okaże się mlekiem to rozumiem, że takie wytłumaczenie też przyjmiesz od sprzedawcy :D.

W Hejt Parku o których była mowa w poście @Kirk gość związany ze sportem jest 1 na 10.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym, że treści sportowych na KSie jest mniejszość. Ramówka nadal jest głównie sportowa, jedynie Hejt Park jest coraz częściej programem wychodzącym poza świat sportu.

 

Czy Meczyki dobiją do podobnej popularności? Oczywiście, że nie. Kanał Sportowy od początku celuje w kontrowersje i wyraźnie widać po wyświetleniach, że główną rzeczą wyciągającą ten projekt są właśnie Hejt Parki, które w większym, lub mniejszym stopniu idą w kontrowersję. Dalej mamy programy po jakichś wpadkach naszych drużyn, typowe ich grillowanie, sensacja, mocne wypowiedzi. Programy stricte merytorycznie sportowe mają znacznie niższą oglądalność i niejednokrotnie podobną jaką notują Meczyki. Niestety, ale w internecie zapotrzebowanie na merytoryczne treści sportowe jest dość nikłe, dlatego też Meczyki idą w stronę programów Live, w których mogą nieco skompromitować gości, typu Stępniewski, czy dziś Piekarski.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz Stanowskiego i spółkę sluchających wynurzeń Janusza z Eindhoven jako program o sporcie to rzeczywiście może być taki wynik.

Ale tak jak napisałem post wyżej, mowa była o Hejt Parkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejt Park to tylko jeden z formatów, wiec nie wiem dlaczego tylko na nim się skupiasz
 

Dalej mamy programy po jakichś wpadkach naszych drużyn, typowe ich grillowanie, sensacja, mocne wypowiedzi.

Programy są po każdych ważniejszych meczach i jeśli jest za co, to są i pochwały, a nie tylko grilowanie.
 
Tylko nazwa... Jak kupisz w monopolowym piwo, które okaże się mlekiem to rozumiem, że takie wytłumaczenie też przyjmiesz od sprzedawcy.
Błędne porównanie. Sytuacja wygląda tak, że idziesz do monopolowego i możesz kupić dodatkowo mleko.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bgmnt napisał:

Jeśli liczysz Stanowskiego i spółkę sluchających wynurzeń Janusza z Eindhoven jako program o sporcie to rzeczywiście może być taki wynik.

Ale tak jak napisałem post wyżej, mowa była o Hejt Parkach.

OK, podliczyłem teraz same Hejt Parki, też ostatnie 50 programów, tutaj proporcję są nieco inne, 21 programów niezwiązanych ze sportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o jaki zakład chodzi? Może to celowe działanie, bo liczba subów ''musi'' przekroczyć milion i zrobił umyślny zakład, żeby przegrać. Ostatnio chyba za bardzo do przodu nie idą. Nie mnie oceniać czy robią prawidłowo czy nie. Pewnie finansowo wychodzą lepiej, niż te wszystkie podsumowania meczów.  Z drugiej strony, trzeba sobie zdać sprawę, że ich głowny kontent jest internetowy, dlatego ''muszą'' się obracać w kręgu osób znanych/lubianych w internetowej społeczności.  Nie śledzę każdego występu, wiem że jedni zaproszenie jak Najman lub Kapela dają okazję do pośmiania się, ale np. Parys lub Nitro w miarę ciekawe postacie. Jednak nie wzbudzają długoterminowego zainteresowania.

Nie mniej lista ''sportowych'' osób, które bym chętnie zobaczył w HejtParku jest długa, zacząłbym od Jacka Laskowskiego i Patryka Mirosławskiego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kanał na youtubie, czy twitchu finalnie dochodzi do ściany zainteresowania. Kanał Sportowy i tak ma lepsze liczby, niż się spodziewałem zaraz po ich starcie. Ten milion pewnie będzie ich finalną granicą, czymś czego nie przeskoczą, jeżeli nagle nie zmienią swojego contentu o 180 stopni. Biznesowo musi się im to spinać, choć nie jestem zwolennikiem sztucznego pompowania oglądalności kanału poprzez robienie klasycznego "kałszkwału" i zapraszania kontrowersyjnych postaci.

 

Godzinę temu, Pawop napisał:

Programy są po każdych ważniejszych meczach i jeśli jest za co, to są i pochwały, a nie tylko grilowanie.

 

Mimo wszystko nadal większość to grillowanie, robią z tego takie nieco poważniejsze podsumowania które robią także na Weszło.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pawop said:

Błędne porównanie. Sytuacja wygląda tak, że idziesz do monopolowego i możesz kupić dodatkowo mleko.

Raczej tak, że idziesz do monopolowego i masz 3 rodzaje piwa na najniższej półce, a reszta to rzeczone mleko :).

 

@Kirk A ja policzyłem dla odmiany 20 najcześciej oglądanych. Ze sportowcem były 2 (Najmana za takowego nie uznaje).

Wszystkich nie chce mi się sprawdzać, to nie jest tego warte.

 

@Vinni Fakty są takie, że z kanału YT o takiej oglądalności jak KS mogą dobrze wyżyć 3-4 osoby. Ale nie 30 w tym kilka gwiazd przyzwyczajonych do kontraktów 30 tys. miesięcznie czy się stoi czy sie leży. W dodatku jak już panowie się parę razy przekonali łaska YT na pstrym koni jeździ...

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...