Skocz do zawartości

One Music Television i Zwei Music Television


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dość nieoczekiwanie 11 listopada o godz. 11:00 startują 2 niemieckie kanały muzyczne. Powiem szczerze, że jestem w szoku, jeśli chodzi o wybór satelity, bo zamiast na Astrze 19 st. E, gdzie są pozostałe kanały niemieckie będą nadawać na Hot Birdzie. Jestem bardzo ciekawy, jak się będą prezentować i czy będą mieli bogatą playlistę....szkoda, że jakość SD, zamiast HD, ale rozumiem....kanały mają być darmowe, FTA.

 

Zgodnie z tym, co podaje Satkurier:

One Music Television ma nadawać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, oferując niemiecki i międzynarodowy pop, hip hop, R&B, dance, rock, rap, największe hity lat 80., 90. i nowego tysiąclecia.

Zwei Music Television ma także nadawać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W programie: szlagiery, hity lat 70., 80. i 90. oraz muzyka latino i reggae.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/196969/2-nowe-kanaly-muzyczne-fta-z-hot-birda-wideo.html

Edytowane przez RETROJAM500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przemyślenia:

● One to będzie konkurencja dla Deluxe Music z bardziej rozbudowaną playlistą w kwestii starszych klipów;

● Zwei to będzie w pewnym sensie konkurencja dla Schlager Deluxe, z tym że w playliście "dwójki" oprócz Szlagierów (niemiecka odmiana Disco-Polo - lepsze od naszego :P ) pojawią się tam również inne gatunki (niemiecki pop, oraz hity Latino ostatnich lat). :)

 

Ogólnie kanały zapowiadają się całkiem ciekawie. :)

 

Edytowane przez SatExpert
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oby operator Canal+ dodał te kanały. Po ramówce coś czuję, że zajmą one wysokie miejsce na mojej liście zaraz po Stars i MTV 90s ?

W dniu 2.11.2020 o 14:02, SatExpert napisał:

Dodam, że obie stacje należą do FOLX Network, czyli nadawcy stacji FOLX Music Television. :)

Czyli jest spora szansa, że kiedyś uruchomią polskie wersje obu kanałów tak samo jak Folx Polska, który wystartuje w przyszłym roku.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak dla mnie nie będzie się czym rozkoszować, w porównaniu do polskich kanalików nie będą się specjalnie wyróżniać (poza oczywistym faktem, że tu może być więcej niemieckiej muzyki, a nic z naszego polskiego bagienka). No i ta satelita - albo zwietrzyli szansę na promocję brandu w Europie albo to tylko taka chwilowa próba zbadania gruntu ;) 

PS. Kanały już działają z transpondera podanego przez SAT Kurier.

Edytowane przez Zxcvbnm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zxcvbnm napisał:

...jak dla mnie nie będzie się czym rozkoszować, w porównaniu do polskich kanalików nie będą się specjalnie wyróżniać (poza oczywistym faktem, że tu może być więcej niemieckiej muzyki, a nic z naszego polskiego bagienka). No i ta satelita - albo zwietrzyli szansę na promocję brandu w Europie albo to tylko taka chwilowa próba zbadania gruntu ;) 

PS. Kanały już działają z transpondera podanego przez SAT Kurier.

Własnie może zatem w pasmach oldies będzie sporo utworów ze starej Vivy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to słaba szafa grająca, playlista One Music podobna do Deluxe Music z Astry1, a Zwei Music do Schlager Deluxe,

One Music TV, 11.11.20  11.oo --> Pierwsze 25 teledysków:

MARK FORSTER - 194 LANDER
KATY PERRY - CHAINED TO THE RHYTHM
AVA MAX - KINGS & QUEENS
LADY GAGA, ARIANA GRANDE - RAIN ON ME
MAROON 5 - MEMORIES
DUA LIPA - IDGAF
DIE ARZTE - M&F
MEINE ZEIT - LAWINE
JENNIFER LOPEZ - DANCE AGAIN FT PITBULL
BRUNO MARS - GRENADE
LINKIN PARK - HEAVY
HAVA - KRANK
IMAGINE DRAGONS - THUNDER
GENTLEMAN - GARTEN
JONAS BROTHERS - WHAT A MAN GOTTA DO
JORIS - U LIEBST MICH NICHT
JUPITER JONES - STILL
JUSTIN BIEBER - WHAT DO YOU MEAN
KYGO, TINA TURNER - WHAT'S LOVE GOT TO DO WITH IT
LOST FREQUENCIES - ARE YOU WITH ME
DEJVIO NEZ & MC YANKOO - CRNA UDOVICA
LUCA HANNI - NIE MEHR ALLEIN
JAMES BAY - LET IT GO
AVICII - WAKE ME UP
G-EAZY & HALSEY - HIM & I

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:

Własnie może zatem w pasmach oldies będzie sporo utworów ze starej Vivy ?


Żeby rzucać takie mocne i budzące wśród wielu użytkowników bardzo dobre skojarzenia trzeba mieć jakieś podstawy do nich. Co rzeczywiście sprawia, że te kanały będą sięgać po taki repertuar? Ja nawet w tych spotach promocyjnych zauważyłem, że temat oldies to tak jakby z konieczności mignął tylko.

 

1 godzinę temu, SatExpert napisał:

Oldies coś nie lecą na One, choć były w promo... :/


Nie żebym był jakimś wielkim obrońcą, ale z drugiej strony... dopiero co zaczynają, może jeszcze nie wszyscy tam ogarniają plan działania i ewentualną ramówkę. :lol2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś oba kanały przeszły na emisję w HD. Bardzo dobry krok, lecz jak zauważyła redakcja Satkuriera

Mimo emisji w wyższej rozdzielczości, część teledysków jest w dość niskiej jakości. Oby jednak wszystko szło ku lepszemu.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/197391/one-i-zwei-music-television-przeszly-na-emisje-w-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.01.2021 o 18:43, PawelU1981 napisał:

Jakos przestalem je ogladac. Nie przekonuja mnie kawalki tam grane. Wole MTV 90s, Stars Tv czy Club MTV.

Dla mnie One i Zwei niczym się nie różą od siebie - może tym że One jest nastawione na muzykę popularną a Zwei skupia się tylko na muzyce niemieckiej. No i gdzie te Latino w Zwei? XD Całą rodzinę kanałów włącznie z FOLX oceniam na dobrą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...