Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo to ciekawe, że to mógł być pierwszy tego typu teledysk na MTV 80s. Naprawdę szkoda, że dopiero po latach wyciągają pewne rzeczy z archiwów, nadal nie mogę się doczekać pewnych teledysków, które z pewnością mają. Dziwnie mi o tym pisać więc nie zrozumcie mnie źle, ale czy pamiętacie jakieś inne klipy z bananaramy na VH1 classic lub podobnych kanałach? Na YT są nagrania z bodajże wersji brytyjskiej, więc nie wiem czy to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Lessons In 80s Love!

50. Bryan Adams - Heaven

49. Dionne Warwick - Heartbreaker

48. Phil Collins - One More Night

47. Lionel Richie - Truly

46. Atlantic Starr - Always

45. Hot Chocolate - It Starded With a Kiss

44. Lisa Stansfield - All Around The World

43. Glenn Medeiros - Nothing's Gonna Change My Love For You

42. Abba - One Of Us

41. Patrick Swayze Ft. Wendy Fraser - She's Like the Wind

40. Kool & The Gang - Cherish

39. Janet Jackson - Let's Wait Awhile

38. Richard Marx - Right Here Waiting 

37. Natalie Cole - Miss You Like Crazy

36. Madness - It Must Be Love 

35. Madonna - Crazy For You

34. Linda Ronstadt Ft. Aaron Neville - Don't Know Much

33. George Michael - A Different Corner

32. Patti LaBelle & Michael Mcdonald - On My Own

31. Whitney Houston - The Greatest Love Of All

30. Mr. Mister - Broken Wings

29. Alison Moyet - Is This Love?

28. Gloria Estefan - Don't Wanna Lose You

27. Reo Speedwagon - Can't Fight This Feeling

26. Sade - Your Love Is King

25. Robin Beck - First Time

24. Marc Almond & Gene Pitney - Something's Gotten Hold Of My Heart

23. Kenny Rogers & Dolly Parton - Islands In The Stream

22. Madonna - True Blue

21. Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now

20. Terence Trent D'Arby - Sign Your Name

19. Joe Cocker & Jennifer Warnes - Up Where We Belong

18. Paul Young - Every Time You Go Away

17. Berlin - Take My Breath Away

16. Sam Brown - Stop

15. Phil Collins - A Groovy Kind Of Love

14. Jennifer Rush - The Power Of Love

13. The Bangles - Eternal Flame

12. Foreigner - 'I Want To Know What Love Is

11. Whitney Houston - Saving All My Love For You

10. Tina Turner - What's Love Got To Do With It

9. Eurythmics - There Must Be An Angel

8. Elton John - Nikita

7. Madonna - La Isla Bonita

6. Kylie Minogue & Jason Donovan - Especially For You

5. George Michael - Careless Whisper

4. Stevie Wonder - I Just Called To Say i Love You

3. Spandau Ballet - True

2. Cyndi Lauper - Time After Time

1. Lionel Richie - Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muslinianka napisał(a):

Ooo to ciekawe, że to mógł być pierwszy tego typu teledysk na MTV 80s. Naprawdę szkoda, że dopiero po latach wyciągają pewne rzeczy z archiwów, nadal nie mogę się doczekać pewnych teledysków, które z pewnością mają. Dziwnie mi o tym pisać więc nie zrozumcie mnie źle, ale czy pamiętacie jakieś inne klipy z bananaramy na VH1 classic lub podobnych kanałach? Na YT są nagrania z bodajże wersji brytyjskiej, więc nie wiem czy to jest to samo.


Taka informacja jest o klipach Bananarama na „polskim” VH1 Classic (2008-2009 rok):

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam kanał kilka dobrych godzin i wpadło w oko kilka drobnostek, może komuś się przydadzą?
Pojawił się utwór Double - Captain Of Her Heart, którego nie kojarzę aby leciał w te wakacje, bardziej mi pasuje do czasu sprzed zmiany.
Michael Jackson - Leave Me Alone: odkąd "weszły" zmiany, utwór ma tytuł i nazwę albumu z dużych liter. Wcześniej tego nie miał, a przysięgam, że leciał od sporego czasu.
Dzisiejsze pasmo "I Want My MTV 80s!" od 19 do 22 pokazywało także dwie piosenki typowe dla starego pasma "Indie 80s!" jak The Creatures - Right Now i Peter Gabriel - Games Without Frontiers (ten z wyjątkowym strapem US). 
W tym samym paśmie pojawił się także Haircut 100 - Fantastic Day, który o dziwo - mignął mi w którymś filmiku na YT z 2020, nagranym chwilę przed oficjalnym startem MTV 80s.
W tym "1989 wrapped!" poza nowościami lecą także rzeczy, które kiedyś były łatwe do spotkania, a teraz prawie ich nie ma, m.in: Roy Orbison - You Got It, Bananarama/Lananeeneenoonoo - Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 września o 22:00 program MTV 80s Party Zone. Nie spodziewam się zbyt wiele po tym programie, pamiętając jak zapętlone potrafiło być pasmo Electric 80s. W opisie mowa o Whitney Houston, Wham! czy Technotronic, więc bo wszystko to, czym MTV 80s nas wiecznie katuje 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na topki na przyszły i zapki za ostatni tydzień ;)

 

Ogólne przemyślenia:

  • Gdyby nie nieoczekiwane pojawienie się bloku-niespodzianki Every Number 1 Of The 80s! to by za wiele do pokazania nie było. Rzadko co trafiam już coś czego nie widziałem w zwykłych blokach.
  • Skutkiem ubocznym  Every Number 1 Of The 80s! było sporo klipów świątecznych :)
  • Rzadko wymieniane są pozycje na liście w powtórkach, ale znowu do tego doszło, tym razem dla 100 British Anthems Of The 80s! - wczorajsza powtórka zyskała Matchroom Mob with Chas and Dave - Snooker Loopy, ale ponieważ nie notowałem poprzedniej, to nie wiem co wypadło.

Topki na nadchodzący tydzień (tj. od dziś):

  • Top 50 Pop Party Classics!
  • 40 Years Young In 2024! Top 50
  • 100 Songs That Defined Your Decade
  • 1980 Wrapped! (zrobiliśmy pętlę, ciekawe, czy te zestawy będą identyczne)
  • Most Streamed Songs Of The 80s

ZAP-ki:

Spoiler

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta...

 

118304.jpg

 

118305.jpg

 

118306.jpg

 

118308.jpg

 

118309.jpg

 

118310.jpg

 

118311.jpg

 

118312.jpg

 

118313.jpg

 

118314.jpg

 

118315.jpg

 

118316.jpg

 

To jako ciekawostka, bo leci co chwilę, ale dopiero teraz zwróciłem uwagę, że klip ma zły format obrazu...

 

118317.jpg

 

„Swing The Mood” pojawia się w miarę często, w tym tygodniu wskoczył drugi klip.

 

118318.jpg

 

118320.jpg

 

118319.jpg

 

118321.jpg

 

118323.jpg

 

118324.jpg

 

118325.jpg

 

118327.jpg

 

118328.jpg

 

118329.jpg

 

118330.jpg

 

118331.jpg

 

Fatboy Slim w bardzo wczesnym wydaniu m.in. wraz z panami, którzy później stworzyli The Beautiful South ;)

 

118332.jpg

 

118333.jpg

 

118334.jpg

 

118336.jpg

 

A na koniec blok bonusowych ZAP z klipów, które lecą często i zupełnie nie wiadomo co łączy te ZAP-y :) :) :)

 

118307.jpg

 

118322.jpg

 

118326.jpg

 

118335.jpg

 

118337.jpg

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, topka "40 Years Young In 2024! Top 50" jest skromna i zawiera przeważnie teledyski powybierane z Top 100 o tej samej nazwie. Zaskoczeniem z kolei jest pojawienie się teledysku Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love, z którym akurat spotykam się po raz pierwszy; na zdjęciach widzę, że grali go wcześniej, ale nie o to mi chodzi. Na 100% nie było tego teledysku we wcześniejszych programach dotyczących odmładzania 40 letnich piosenek, natomiast nie pamiętam, czy był on w "1984 Wrapped!". Widząc nazwy pozostałych programów z listy wyżej, mogę się domyślać co tam pokażą - i zapewne jak zawsze strzelę w dziesiątkę, że tytuł swoje a klipy swoje. Przepraszam za tak wnikliwe doszukiwanie się szczegółów w tym kanale, ale lubię dzielić się swoimi spostrzeżeniami 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, dobre pytanie! Z nowo dodanych piosenek z albumu Wow! jest tylko Nathan Jones, ale jego to muszę kiedyś złapać. Co do I Want You Back, wyżej został poruszony podobny wątek.

Ogólnie, na ten moment lista Bananaramy prezentuje się tak:
 

Spoiler

It Aint What You Do (jest w aktualnym 1982 Wrapped!)
Really Sayin Something (zaginęło...)
Shy Boy (grają częściej niż kiedykolwiek)
Na Na Hey Hey (Kiss HIm Goodbye) (głównie był grany na Pump Up The 80s Party, a w czerwcu w ciekawej rotacji razem z wybranymi klipami INXS i Princa)
Cruel Summer (prawidłowy album to BANANARAMA a nie DEEP SEA SKIVING, gdyż jest to singiel wydany pomiędzy tymi albumami, ale znajdujący się w "Bananarama"!!)

Robert De Niro's Waiting (leciał dziś na 40 Years Young!)

(tu powinna być w przyszłości Do Not Disturb z VH1 Classic)
Venus (ja rozumiem, że w Polsce był to numer 2 na liście trójki, ale bez przesady)
(tu powinna być w przyszłości A Trick Of The Night z VH1 Classic)

I Heard A Rumour (lubię tą piosenkę, ale uważam, że gdy się pojawi, to potrafią grać ją po tysiąc razy, tak jak w godzinach nocnych przed zmianą z lipca)
Love In The First Degree 
I Can't Help It (ze strapem MTV EUROPE)
Love, Truth And Honesty (rzadko grany)
Nathan Jones (niby jest, ale nie ma, także strap MTV EUROPE)
Help! (grają rzadziej, ale był w tym tygodniu na 1989 Wrapped!)
Bananarama pojawia się także gościnnie w obu Band Aid, Ferry Aid i Eurythmics - Who's That Girl?

 

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to nie wszystko! Z Bananaramy np. na Stars TV na pewno pojawia się Hot Line To Heaven (niedoceniony klip, dziękuje za pokazywanie go 😁) czy wyżej wspomniany I Want You Back. Nuta GOLD pokazywała ostatnio Cruel Summer. A MTV 80s, jak widać żyje swoim życiem, tutaj wystarczy puścić w rotację Venus i wszyscy zadowoleni😛. Chyba, że chodzi o utwory innych wykonawców, które pojawiły się od lipca; to tak, jest tego sporo i mam wrażenie, że z tygodnia na tydzień pojawia się chociażby coś, czego nie zapętlają...

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie od Bananaramy, no ale ja nie jestem stacją kodowaną i płatną 🤣

 

A TRICK OF THE NIGHT (JUMPIN' JACK FLASH OST)

CHEERS THEN

CRUEL SUMMER

HELP

HOT LINE TO HEAVEN

I CAN'T HELP IT

I HEARD A RUMOUR

I WANT YOU BACK

LOVE IN THE FIRST DEGREE

NA NA HEY HEY 

NATHAN JONES

ROBERT DE NIROS WAITING

ROUGH JUSTICE

THE WILD LIFE

VENUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej macie bogatszą listę i to się liczy. Muszę to przyznać, że pomimo braku paru utworów, to lista i tak prezentuje się bardzo dobrze gdyż znajdują się na niej głównie zapomniane ale wciąż dobre utwory (nie wiem gdzie jeszcze grali takie Cheers Then, swoją drogą niedoceniona piosenka...)

 

 

A MTV 80s jest nawet dostępne na jakiejś bułgarskiej stronce za darmo jakby się uprzeć 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu prowadzę obserwacje dotyczące pasm I Want My MTV 80s i mam wrażenie, że coś tutaj nie gra jak powinno. Napiszcie, jeśli też coś podobnego zauważyliście.

 

Piosenki pojawiające się najczęściej w tego typu programach:

Transvision Vamp - Baby I Don't Care

Aztec Camera - Somewhere In My Heart

Billy Ocean - Suddenly 

OMD - Enola Gay

Imagination - Just An Illusion

Rod Stewart - Baby Jane

Madonna - Like A Prayer

Los Lobos - La Bamba

 

Wykonawcy, których klip odtwarzany jest maksymalnie jeden raz (lub więcej):

Fleetwood Mac, David Bowie, Paul Young, Shakin Stevens, Bruce Springsteen, Michael Jackson, Kylie Minogue, Eurythmics, Billy Ocean, Elton John, Simple Minds, Whitney Houston, Prince.

 

Przeciętna liczba klipów ze strapami MTV EUROPE (na godzinę): wcale, lub do dwóch wrzutek.

 

Najczęściej puszczane klipy ze w.w strapem:

London Boys - London Nights

Taylor Dayne - Prove Your Love

Duran Duran - Union Of The Snake

 

Najciekawsze klipy złapane nocą 3.09:

Fiction Factory - Feels Like Heaven

Randy Crawford - Almaz

Beastie Boys - No Sleep Till Brooklyn 

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać skupili się na wideografii. Brytyjczycy tak chyba mają, patrząc chociażby na 90s UK, które puszcza wideografie od początku kariery danego artysty do dziś. Chociażby Shania czy ostatnio Usher. Lecą więc też klipy z lat 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są w posiadaniu oryginalnego klipu z 1985? W sumie byłoby fajnie go zobaczyć, pasowałby jako uzupełnienie do I Was Born To Love You i Love Kills.

A z poprzednim postem mi chodziło o małą prezentację tego co mi wpadło w oko. Poza tą piosenką pojawiły się też dwa inne klipy, których niestety nie ma w poście (może zrobię podsumowanie najciekawszych dla mnie klipów i tam go dodam). A pomimo poruszania w tym programie tematyki Queen czy samego Freddiego, zostały pokazane także niepowiązane teledyski, jak np. Footlose, Love Changes Everything czy coś z ABBY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...