Skocz do zawartości

Vectra TV Smart


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Na "Smart 4k" nie działa przełączanie kanałów głosem. I nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie działać. A na pilocie nie ma cyferek. W związku z tym jedyną możliwością wyszukania kanału jest naciśnięcie "Back" i ręczne szukanie w kategoriach. To jest jakaś kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to ustrojstwo i mogę powiedzieć ze takie smart jest o kant [beep] rozbić.

O ile to działa tak w miarę to jest okej ale lista wad no jest trochę spora.

-Urządzenie potrafi zamulić jest mniej dynamiczne od play now tv box 2.

-Brakuje numeracji kanałów

-Brakuje listy ulubionych.

-Brak nagrywania

-Czasami kanał który jest w HD leci sobie w SD

-Przełączanie kanałów trwa trochę i zamiast belka iść góra dół idzie w lewo albo w prawo co jest dziwne. 

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się ktoś znajdzie na usługę telewizji to i tak woli ją wziąć w Play. Po pierwsze jest taniej a po drugie lepszy dekoder.
A najśmieszniejsze jest to że Vectra zamiast sprzedawać swoje usługi jako Vectra, woli taniej sprzedać internet stacjonarny jako Play, a Play dodaje TV za 10zl co w Vectrze jest abstrakcją. I klient ma np tv + net za 45zł. Niech to się rozejdzie dalej to moim zdaniem współpraca Vectry z Playem odbije im się czkawką.
Jestem ciekawy ile Vectra ma zysku z takiej transakcji.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szczepaniu napisał:
Mam to ustrojstwo i mogę powiedzieć ze takie smart jest o kant [beep] rozbić.
O ile to działa tak w miarę to jest okej ale lista wad no jest trochę spora.
-Urządzenie potrafi zamulić jest mniej dynamiczne od play now tv box 2.
-Brakuje numeracji kanałów
-Brakuje listy ulubionych.
-Brak nagrywania
-Czasami kanał który jest w HD leci sobie w SD
-Przełączanie kanałów trwa trochę i zamiast belka iść góra dół idzie w lewo albo w prawo co jest dziwne. 

 

Fakt, nie ma numeracji, ale lista ulubionych jest. Możesz sobie stworzyć. Z innych problemów, które wymieniłeś, niczego takiego nie doświadczyłem. Jestem zadowolony. Jakość mi się zawsze ustawia na max. Sprawdź ustawienia, tam możesz ustawić rozdzielczość, HDR, itd. Polecam.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NightRiders87 napisał:

 

Fakt, nie ma numeracji, ale lista ulubionych jest. Możesz sobie stworzyć. Z innych problemów, które wymieniłeś, niczego takiego nie doświadczyłem. Jestem zadowolony. Jakość mi się zawsze ustawia na max. Sprawdź ustawienia, tam możesz ustawić rozdzielczość, HDR, itd. Polecam.

Jak możesz mi wytłumaczyć jak ją włączyć ? Zamiast tej domyślnej ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś mógłby napisać, jak aktywować (dekoder Smart 4K) nagrywanie programów w chmurze (jakąś krótką instrukcję postępowania) ?

Przykładowo jestem na jakimś kanale, który akurat umożliwia nagrywanie, włączam nagrywanie, ale nie mam pojęcia, gdzie mogę odnaleźć i odtworzyć nagrany program. Dodam, że jeszcze nie miałem nigdy do czynienia z danymi w chmurze. Trzeba wcześniej utworzyć jakiś dysk w chmurze ? Jak to się robi ?

Ponadto - jeśli to ma znaczenie - pracuje jeszcze na Windowsie 7.

Na profilu użytkownika Vectry na komputerze w zakładce "Nagrania" pojawia mi się komunikat "Błąd w komunikacji z dekoderem - proszę sprawdzić czy urządzenie jest podłączone do zasilania oraz pracuje w trybie standardowego oszczędzania energii."

 

I jeszcze pytanie - czy ten dekoder (Smart 4K) umożliwia w ogóle zaplanowanie/zaprogramowanie nagrywania konkretnych programów na konkretny dzień i o konkretnej godzinie ?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kochani, przesiadłem się ostatnio z Orange IPTV na usługi Vectra Smart Box 4k i zauważyłem znaczny spadek jakości internetowej telewizji. W Orange wszystko działało jak telewizja linearna, a Vectrę porównałbym raczej do niezłej jakości streamu. Kanały się ładują, a sam box jest bardzo powolny, czego w Orange nie doświadczałem.

 

Największe zastrzeżenia mam do tej pory do jakości Eleven 4K, które klatkuje, a obraz nie jest idealnie płynny, pomimo ustawienia stałego 4k, odświeżania 50 hz i wymuszania najwyższej jakości streamu. Widać to nie tylko podczas wyścigu F1, ale również w Studio kiedy ruchy komentatorów są "spowolnione". Czy u Was też tak to wygląda ?

 

Z drugiej strony kanał TVP 4K zdaje się nie być obarczony tym defektem i działa bez zarzutu. 

 

Nie wiem czy może być to wina mojego boxa, bo niezależnie czy przez kabel czy przez Wifi - szybkość internetu na dekoderze wynosi 40-100 mb/s. Czy to max możliwości tego dekodera ? Mam internet 600 mb/s i wynik ten potwierdzają testy na speedtest więc router na pewno jest ok.

 

Dajcie znać jak to jest u Was. Może jakieś pomysły ?

 

Dzięki!

Mateusz

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trzymałbym się jednak cyfrowego dekodera antenowego. Tam jakość jest cały czas ok. Niestety w streamie kanały które z natury są hd, są w gorszym hd lub sd, pomimo że net działa ok. Coś jest jeszcze nie dograne.
Moim zdaniem moduł ci+ do telewizora oraz jego funkcje Smart to wtedy jest komplet.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że teraz jest lepiej. Ja swoje obserwacje prowadziłem na początku czerwca. Niektóre programy, które nadają w HD np. Minimini czy Disney, nadawane były w SD i niestety nie chciały się przełączyć do lepszej rozdzielczości.
Być może to czasowe problemy...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jest możliwość uruchomienia SmartTV Vectry bezpośrednio na tv z systemem Android, żeby nie używać dekodera/przystawki od Vectry? Dumam nad zmianą dekodera PVR na nowszą ofertę, ale jak czytam opinie, to mocno się zastanawiam, czy jest sens...
 

Edytowane przez P3dr0s
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość uruchomienia SmartTV Vectry bezpośrednio na tv z systemem Android, żeby nie używać dekodera/przystawki od Vectry? Dumam nad zmianą dekodera PVR na nowszą ofertę, ale jak czytam opinie, to mocno się zastanawiam, czy jest sens...
 

Mam to samo ,jestem zadowolony z pvr ale myślę o dekoderze 4K.Ale zwykłym nie smart tv .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, picassopawel napisał:

 

Tutaj masz odpowiedz :

 

8 godzin temu, CureMar napisał:

Trzeba wejść na profil FB TV Online Vectra i tam są podane dane, do kogo i co trzeba wysłać.

 

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na to, że usługa SMART z dekoderem działająca na niezależnych łączach nie zrobiła kariery. Nie ma już linku do niej w glównym menu na stronie, jest tylko małe info w rozwijanym FAQ na stronie z ofertą kablówki, że tv można też oglądać z użyciem dowolnego dostawcy i taki link do "specjalnie przygotowanych pakietów":  https://www.vectra.pl/tv-smart-lite

Może docelowo zostanie wycofana na rzecz apki, którą niektórzy testują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...