Jump to content

Recommended Posts

W dniu 6.06.2020 o 05:32, Vojthas napisał:

Real Madryt-Eibar w niedzielę 14.06 o 19:25 na żywo wyłącznie w 4K - na C+Sport 2 z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym Ekstraklasą.

Mecz będzie również na Canal+ Seriale, choć u mnie to nic nie zmienia, bo mam Canal+ (6). Napisałem przez ICA, żeby odblokowali na czas meczu, zobaczymy.

Pytanie czy mecz z opóźnieniem oznacza po prostu przesunięcie początku meczu (co ma sens, a jakby jeszcze nie zrobić studia i przerwy, to druga połowa będzie już tylko 15 minut opóźniona) czy też włącza mecz od 30 minuty, co jest moim zdaniem totalnie bez sensu.

Wygląda na to, że będzie przerwa, bo mecz na C+S2 będzie 20-21:55. Nie wiadomo, czy 15 minut czy może krócej.

• Confused 1

To pokazuje, że chyba będzie od początku, tylko po prostu przesunięty w czasie. Dobre i to, trzeba się odciąć od świata zewnętrznego i oglądać.

Posted (edited)
W dniu 8.06.2020 o 20:12, tyrla napisał:
  Ukryj zawartość

Plan transmisji 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy w CANAL+:

wtorek, 8 czerwca
17:40 Lechia Gdańsk - Cracovia, CANAL+ SPORT
komentarz: Adam Marchliński, Kazimierz Węgrzyn
17:40 Piast Gliwice - Górnik Zabrze, CANAL+ SPORT2
komentarz: Rafał Wolski, Grzegorz Mielcarski
20:10 Lech Poznań - Pogoń Szczecin, CANAL+ SPORT
komentarz: Adam Marchliński, Kazimierz Węgrzyn
20:10 KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce, CANAL+ SPORT2 i nSport+
komentarz: Piotr Laboga, Wojciech Jagoda
22:30 Liga+, CANAL+ SPORT
prowadzący: Rafał Dębiński; gość: Kamil Kosowski

środa, 9 czerwca
17:40 Wisła Kraków - Raków Częstochowa, CANAL+ SPORT
komentarz: Przemysław Pełka, Grzegorz Mielcarski
17:40 Wisła Płock - Śląsk Wrocław, CANAL+ SPORT2
komentarz: Żelisław Żyżyński, Kamil Kosowski
20:00 Legia Warszawa - Arka Gdynia, CANAL+ SPORT i CANAL+ 4K ULTRA HD
komentarz: Bartosz Gleń, Kazimierz Węgrzyn
20:05 ŁKS - Jagiellonia, CANAL+ SPORT2
komentarz: Filip Surma, Wojciech Jagoda
22:30 Liga+ Extra, CANAL+ SPORT
prowadzący: Krzysztof Marciniak, Andrzej Twarowski

Masz błąd w kopiowaniu :D Lech - Pogoń komentują Rosłoń, Baszczyński. Kazek nie dałby razy dwóch meczów po sobie :P

Edited by marrak

Cześć

Wczoraj oglądałem Mecz Lech -Pogoń, w Orange, i zaskoczyła mnie różnica jakości obrazu między Canal + Sport, a TVP Sport.

Czy to możliwe że są aż tak duże różnice w bitrate między kanałami?

Aha, nie dodałem że to TVP sport miało o wiele ostrzejszy obraz, z tego samego meczu, z tego samego sygnału realizowanego ze stadionu.

Wyglądało to tak jakby obraz ( w C+) był rozciągany z SD 

Ciężko było dostrzec numery zawodników na plecach 

TVP sport obraz "żyleta "

Oglądałem może 5 minut ten mecz i w kablu (UPC) nie było żadnego dramatu na C+ Sport.

Jeśli masz Orange IPTV to przekaz na satelicie nie ma przełozenia na to co oni dają, mogą sobie kompresować po swojemu.

31 minut temu, Bladamorda napisał:

Aha, nie dodałem że to TVP sport miało o wiele ostrzejszy obraz, z tego samego meczu, z tego samego sygnału realizowanego ze stadionu.

Wyglądało to tak jakby obraz ( w C+) był rozciągany z SD 

Ciężko było dostrzec numery zawodników na plecach 

TVP sport obraz "żyleta "

Obraz żyleta to był w Canal+4K

• Confused 1
7 godzin temu, bugmenot napisał:

TVP Sport ma średnio 7 Mbps, a maksimum to 12.5,  C+ Sport średnio 10 z peakiem do 17. Więc spora różnica.

Różnica jest na satelicie ,w UPC TVP Sport ma średnio 11 Mbps

TVP-1 i TVP-2 w czasie transmisji sportowych przekraczają średnio 17 Mbps w UPC.

Na telewizorach FHD wygląda to naprawdę dobrze, na TV 4K trochę słabiej.

Spoiler

sobota, 13 czerwca
15:25 Fortuna Duesseldorf - Borussia Dortmund, CANAL+ PREMIUM
komentarz: Bartosz Gleń, Tomasz Ćwiąkała
15:25 Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt, CANAL+ SPORT2
komentarz: Edward Durda, Grzegorz Kaczmarczyk
15:25 Mecz+Mecz, CANAL+ SPORT

komentarz: Żelisław Żyżyński
16:55 Celta Vigo - Villarreal CF, nSport+,
komentarz: Rafał Wolski, Leszek Orłowski

19:25 CD Leganes - Real Valladolid, CANAL+ SPORT
komentarz: Piotr Laboga, Leszek Orłowski

niedziela, 14 czerwca

13:55 Athletic Club - Atletico Madryt, CANAL+ SPORT
17:00 Multiliga+, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
prowadzący: Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak - Tomasz Wieszczycki, Radosław Majdan, Sławomir Stempniewski
17:55 Górnik Zabrze - Legia Warszawa, CANAL+ PREMIUM, CANAL+ SPORT 4
komentarz: Adam Marchliński, Grzegorz Mielcarski
17:55 Arka Gdynia - Wisła Kraków, CANAL+ FAMILY
komentarz: Rafał Wolski, Kazimierz Węgrzyn
17:55 Korona Kielce - Lech Poznań, CANAL+ SPORT2
komentarz: Bartosz Gleń, Wojciech Jagoda
17:55 Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice, CANAL+ NOW
komentarz: Robert Skrzyński, Maciej Murawski

19:25 Real Madryt - Eibar SD, CANAL+ FILM, CANAL+ 4K ULTRA HD [od 20:00 w CANAL+ SPORT2]
21:55 Real Sociedad - Osasuna, CANAL+ SPORT2
komentarz: Adam Marchliński, Wojciech Jagoda

A to czasami nie jest "Sport+"?

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.

"Sport News+" to krótki magazyn z newsami, "Sport+" z bramkami wraca dopiero za tydzień. Magazyn podsumowujący dotychczasowe mecze LaLiga dziś o 13:25, pełna kolejka we wtorek o 17:00.

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
18 minut temu, GoodMen napisał:

Ciekaw jestem czy kupią Ligue1  i NFL od przyszłego sezonu . Może ma ktoś jakieś info ? 

Ja mam info - odpowiedź jest tak samo jak na pytanie, które zadałeś przed miesiącem,  a także w grudniu, wrześniu, sierpniu i lipcu zeszłego roku, bo i pytanie jest ciągle to samo - NIE!

I gdybyś znów pytał o ligę portugalską - też NIE!

• Like 1

Ja to bardziej zainteresowany jestem przetargiem na Lige Mistrzow. Polsat ma jeszcze jeden sezon tylko, a z reguly wyniki nowego przetargu byly znane juz w kwietniu/maju na rok przed koncem starego kontraktu. Juz polowa czerwca, a nie ma zadnych informacji.

Edited by TimesSquare
  • Like 1
  • Upvote 1

@TimesSquare, zapewne wszystko się przesunęło przez koronawirusa. Podejrzewam jednak, że Polsat wykrwawi się znowu na prawa do Ligi Mistrzów, aby mieć co pokazywać w tym swoim Polsacie Sport Premium Super HD. Natomiast Canal+ będzie walczyć o Ekstraklasę na kolejne sezony.

• Upvote 2

Przetarg na Ligę Mistrzów ostatnio zakończył się w krajach skandynawskich.  W tych krajach zakończono również przetarg na prawa do La Liga - bodajże do końca sezonu 2025/26.

Od 2021 będą też przecież transmitowane rozgrywki "drugiej Ligi Europy". Może poziom znacznie gorszy, ale mają tam szanse pokazać się polskie drużyny, więc dla nadawców mogą się one okazać atrakcyjne. 

No i Ekstraklasa.  W sumie dla Canal+ produkt bardzo ważny.  Ale TVP nie jest zadowolona, więc tutaj też może być ciekawie.  Bo pewnie będą chcieli wykręcić kolejny rekord cenowy.

Z jednej strony podział na Ekstraklasę i Ligę Mistrzów pomiędzy Polsatem i Canal+ wydaje się być dla obu stron korzystny.  

Z drugiej strony pojawiło się wiele głosów,  że Polsat sporo przepłacił za Ligę Mistrzów, a dla C+ byłoby to wzmocnienie oferty.  Tym bardziej, że wystartowała ta nowa usługa internetowa.  

No i ciekawe jak Eleven się zachowa ze swoimi prawami.  W końcu teraz jest już pod skrzydłami Polsatu.

LM dla CP to także Ekstraklasa od C+. Wymiana z C+. Jak nie wygrają LM to C+ już nic nie będzie potrzebował od CP i Ekstraklasa zniknie z CP. Więc CP kupując LM to tak jakby kupował z Ekstraklasą w pakiecie.

Co może stanąć na przeszkodzie? To, że Polsat może chcieć zwrotu kasy za niedokończony sezon LM lub mniejszą liczbę meczów o ile sezon zostanie dograny bez rewanżów. I UEFA się pogniewa i sprzeda prawa C+.

Ciekawe co z marką Eleven bo te kanały już do Polsatu a Polsat jest przeciwnikiem płacenia za ligi zagraniczne a jak stanie się cud i by coś przedłużyli to raczej do PSP

@kamil2505 W tych 3 rozgrywkach i tak wartościowe są tylko polskie kluby a te zapewne zgarnie TVP. Reszta nikogo nie będzie interesować.

Edited by Taberski
11 minut temu, Taberski napisał:

(...)a Polsat jest przeciwnikiem płacenia za ligi zagraniczne(...)

Od ilu to lat nieprzerwanie Polsat ma prawa do Eredivisie? Chyba od ponad 15 lat, bo już się pogubiłem :P