Jump to content
danielpes5

Kanały CANAL+ Sport i nSport+

Recommended Posts

2 godziny temu, Kirk napisał:

Jak tak szukałem, to na przykład tutaj: https://speedwayekstraliga.pl/wiecej-pge-ekstraligi-dla-fanow-od-roku-2019-wszystkie-mecze-polskiej-ligi-wylacznie-na-platformie-nc/ wymieniany jest nSport+, tak samo jest we wszystkich artykułach i komunikatach na ten temat, więc myślę, że raczej nie będzie wariantu, w którym PGE Ekstraliga zostanie przeniesiona do Canal+ Sport. Do tego też w porze transmisji żużlowych na kanałach C+ często są inne transmisje, głównie piłki nożnej, a to właśnie nSport+ jest jako taka antena kojarząca się z ligą żużlową.

A mi w międzyczasie udało uzyskać się oficjalną odpowiedź od nc+. Po prostu zadałem pytanie. Myślę więc ze posiadacze nsport+ mogą być spokojni

"Szanowny Panie,
Informuję, że od sezonu 2019 do 2021 niedzielne spotkania transmitowane będą w nSport+, piątkowe pokaże ELEVEN SPORTS."

• Like 1

Ma ktoś jakieś dane dotyczące oglądalności siatkówki na kanałach C+?Zastanawiam się czy ktoś to ogląda.

Pewnie śladowa. Gdyby było się czym chwalić to by były komunikaty prasowe. A tu nawet ze sztandarową ekstraklasą jest kiepściutko, to co dopiero się spodziewać po meczach Zaksy z Lube ;).

• Like 2

Akurat z Ekstraklasą nie jest tak słabo.Jest to najchetniej oglądana liga.Widomo że nie będzie oglądalności jak w kanałach  telewizji ogólnodostępnych czy dostępnych w pakietach podstawowych.Zresztą ogladają  teżw NC+go a nie wiem czy to wliczają.

16 minut temu, czerstwy napisał:

Ma ktoś jakieś dane dotyczące oglądalności siatkówki na kanałach C+?Zastanawiam się czy ktoś to ogląda.

Ciężko znaleźć jakiekolwiek info, musi być bardzo słabo.

W poprzednim sezonie siatkarskiej Ligii Mistrzów oglądałem dwa mecze Zenit Kazań - Trefl Gdańsk i Zenit St. Petersburg - Skra Bełchatów.

Moim skromnym zdaniem bardzo słabo jeśli chodzi o komentarz.

• Upvote 1

To nie jest raczej sport którym zainteresowani są abonenci PC+.Więc się nie dziwię.Do kiedy są te prawa jeszcze kolejny sezon?

@czerstwy To już nieaktualne ;). Z ekstraklasą jest bardzo słabo, zarówno w C+ jak i TVP. 

Jeśli mecz Legia - Górnik w bezpłatnym TVP2 ogląda 600 tys. osób, a w C+ 70 tys. a dla porównania F1 GP Meksyku ma w Eleven 370 tys. oglądalności to coś jest "nie teges" z tą naszą piłką.

22 minuty temu, czerstwy napisał:

Ktoś tak :) - do piłkarskiej Ligi Mistrzów daleko, ale jednak mecze polskich drużyn w zeszłym sezonie źle się nie oglądały.  

3 minuty temu, bugmenot napisał:

@czerstwy To już nieaktualne ;). Z ekstraklasą jest bardzo słabo, zarówno w C+ jak i TVP. 

Jeśli mecz Legia - Górnik w bezpłatnym TVP2 ogląda 600 tys. osób, a w C+ 70 tys. a dla porównania F1 GP Meksyku ma w Eleven 370 tys. oglądalności to coś jest "nie teges" z tą naszą piłką.

A ile ta F1 w TVP?

W TVP Sport okolice 200 tys. Ale to wyścig od 45 minuty, więc też niezbyt miarodajne porównanie.

Tak czy inaczej, jeszcze w sezonie 2017/2018 mecz Legia - Górnik oglądało w C+ 240 tys. widzów.

6 minut temu, bugmenot napisał:

W TVP Sport okolice 200 tys. Ale to wyścig od 45 minuty, więc też niezbyt miarodajne porównanie.

Tak czy inaczej, jeszcze w sezonie 2017/2018 mecz Legia - Górnik oglądało w C+ 240 tys. widzów.

A bardziej  miarodajne  jest gdy porównuje się oglądalność w kaanłach za 10zł i za 25-30 zł na satelicie o kablówkach juz nie wspomnę.

Edited by czerstwy

@czerstwy

Żeby było miarodajnie porównałem ten sam mecz kiedyś i teraz w tym samym kanale :).

Wiadomo, pewnie TVP trochę widzów ekstraklasy w C+ zabrała, ale ile tutaj na forum naczytałem się głosów jak to warto płacić za wspaniałą oprawę i komentatorów w Canal+...

• Like 1

Płacą ci co oglądają wiecej niż jeden mecz bo za free.Zresztą zapewne większość ogląda i inne ligi.

Czy warto płacić to każdy odpowie sobie sam indywidualnie, ale trzeba przyznać, ze jak na poziom jaki reprezentuje nasza krajowa liga to jej opakowanie w tv jest bardzo dobre. 

• Upvote 1

Ja nie oglądam ale oczywiście widzę magazyny czy studia przed i po.Ale te studia to chyba bywają i przed siatką.

A mi bardzo podoba się Radio Canal - szczególnie o koszykówce i piłce (są dwa podcasty, o ekstraklasie i premier league). Skromny format, który oglądam albo w tv albo na yt, ale za to bardzo dużo merytoryki, bez zbędnych materiałów tylko po prostu dyskusja i samo mięso

Mnie coraz częściej wkurza słaba jakość kanałów podczas meczów Ekstraklasy lub Premier League, choćby ostatnio na meczu Legii czy hitu MC- Chelsea. Kiedyś C+ był nadawany rzeczywiście w znakomitej jakości, teraz poszli w ilość. Tylko nie piszcie mi o C+ 4K, bo po pierwsze jest słabo dostępny, a po drugie wielu spotkań tam nie ma, choćby meczu Legii. Nadal nie wiem czemu służą nie cieszące się popularnością kanały typu C+ Family, Seriale, Dokument czy już totalnie zbędny C+ +1? Wiadomo, że transpondery nie są z gumy, po drugie dlaczego C+ nie może być pobierany przez kablówki światłowodem, bo chyba nie jest?

HD już będzie szło jakościowo w dół ..zwłaszcza że maja kanał 4K..

• Like 1

@Arkon, C+Family i C+1 może i zbędne, ale co do C+Seriale i C+ Dokument to się nie zgodzę.

• Confused 1

C+Seriale to według mnie też zbędny kanał. O ile w listopadzie i grudniu tych serialowych premier jest więcej - tak w poprzednich miesiącach zdarzało się, że były max. 4 odcinki premierowe dwóch seriali (najczęściej poniedziałek-wtorek, a zdarzało się, że i tylko we wtorek). Przy tak niewielkiej ilości pozycji można je wrzucić na 20:00 do CANAL+ albo do CANAL+Film, gdzie premiery są we wtorki i środy, a i tak nie w każdym tygodniu. Po jednej powtórce w C+/C+Film też wystarczy - kto by nie zdążył - ten może albo nagrać na dekoder albo obejrzeć w CANAL+VOD.

Niestety, ale ilość kanałów C+ znacznie się powiększyła. Według mnie lepiej mniej, ale w wyższej jakości obrazu. 

• Confused 1
  • Upvote 1

W dniu 25.11.2019 o 12:00, Pawop napisał:

@Arkon, C+Family i C+1 może i zbędne, ale co do C+Seriale i C+ Dokument to się nie zgodzę.

A ja chciałbym z chęcią zobaczyć jaka jest oglądalność kanału C+Seriale, w dzisiejszych czasach wydaje mi się że ten kanał jest zbędny. Większość osób na potrzeby seriali raczej posiada Netflixy, Amazon prime i tym podobne usługi. 

O czym Ty piszesz? Na C+ są inne seriale, na Netflixie inne. Idąc Twoim tokiem rozumowania, po co Netflix czy Prime Video, skoro seriale są też na TVP Seriale.

• Like 1
  • Confused 1