Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Sony Mini Leda z 2023 r, ale nadal też  korzystam z kilkuletniego Apple TV (2021). Z tego rozwiązania  jestem zadowolony. Z niektórych aplikacji korzystam praktycznie tylko przez Apple TV. Po co dodatkowo  obciążać pamięć i system telewizora, a urządzenie do tego świetnie służy. Często są aktualizowane aplikacje i co jakiś czas system, na którym on działa.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Match content frame rate jest od Android TV 12, ale to i tak niewiele zmienia. Zainstaluj aplikację Refresh Rate i zobacz czy działa na Homatics. Można ustawić odświeżanie dla każdej aplikacji i dla SkyShowtime ustaw 60 Hz, bo to chyba amerykańska usługa, a dla europejskich ustaw 50 Hz.

Ewentualnie ręcznie zmieniaj 50 i 60 Hz w ustawieniach boxa, ale to uciążliwe.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Match content frame rate jest od Android TV 12, ale to i tak niewiele zmienia. Zainstaluj aplikację Refresh Rate i zobacz czy działa na Homatics. Można ustawić odświeżanie dla każdej aplikacji i dla SkyShowtime ustaw 60 Hz, bo to chyba amerykańska usługa, a dla europejskich ustaw 50 Hz.

Mam ustawione na 60 hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, white snake napisał(a):

Żeby się nie powtarzać:

 

 

Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś box na którym będą działać najpopularniejsze aplikacje (łącznie z HDR, Dolby Vision) ale co najważniejsze będzie miał cyfrowe wyjście audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nasir napisał(a):

 

Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś box na którym będą działać najpopularniejsze aplikacje (łącznie z HDR, Dolby Vision) ale co najważniejsze będzie miał cyfrowe wyjście audio.

Jeżeli nie masz mocno startego TV i masz w nim cyfrowy wyjście audio (SPIDF czy coaxial), to lepiej połączyć przystawkę z TV przez HDMI i tam dopiero wyprowadzić dźwięk. Przy wykorzystaniu wyjścia cyfrowego nie masz sterowania głośnością pilotem od przystawki, musisz sterować dźwiękiem drugim pilotem od audio - a czy audio będzie podłączone bezpośrednio do przystawki czy poprzez TV to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka ma wejście/wyjście, widocznie o tym nie wiesz. 

 

@Balrog306 coaxial zwykle dostarcza sygnał do wzmacniaczy DAC, a regulacja dźwięku jest przez HDMI-CEC.

Lepszej jakości przejściówki mają przynajmniej obsługę ARC a czasami eARC. 

Nadal można korzystać  do sterowania z jednego pilota. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu macie dobre skrzynki do multimediów:

https://hollex.pl/szukaj.html/szukaj=Homatics

Większość Homaticsów ma optyczne cyfrowe wyjście audio S/PDIF no i są to na ogół przyzwoite boxy. Nie zdarzyło mi się aby ktoś był z tego niezadowolony.

 

Ten model ma certyfikację m.in. Dolby Atmos, DTS, Dolby Vision; obsługuje także AV1:

https://hollex.pl/mini-pc-homatics-box-r-plus-4k-p-4810.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o aplikację do agregowania treści od różnych dostawców. Jest taka aplikacja z wyszukiwarką i możliwością przekierowania do dostawcy, przy czym Polsat Box oznaczony jest jako IPLA

W wersji na smatfona działa, telewizor jeszcze nie sprawdzony 

https://www.justwatch.com/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objawienie w porównaniu do wszelakiej maści innych boxów. 

Szkoda nawet porównywać bo zawstydzimy inne. :)

 

Tak po prawdzie to tylko zwykły ze średniej klasy Dune odbiornik. 

Możliwościami Dune zawsze przebija nawet  Nvidie a reszta boxów zostaje po prostu w tyle. 

 

Fani KODI byli by po prostu w siódmym niebie, interfejs Dune to po prostu inne... KODI. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ktosiu napisał(a):

 

Tak po prawdzie to tylko zwykły ze średniej klasy Dune odbiornik. 

 

A jaśniej? Co tzn zwykły odbiornik za prawie 1.400 zł?

Pytam w aspekcie androidowych boxów tylko.

Resztę co tam umie pomińmy.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...