Skocz do zawartości

Echostar DSB-7100HD NagraVision


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprogramowanie zrobione na szybkiego, byle tylko sprzedać nowy sprzęt i zachęcić do niego klienta. Ehh... po kiego oni tak szybko wypuszczają te dekodery, skoro nie są dopracowane w 100%? :x

 

To tak samo jakby kupić komputer, a przyciski by nie działały... Poczekaj trochę czasu, a przez internet dostarczymy sterowniki. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dekoderze tym zrezygnowano z wyjścia Component. Wyjście SCART uznano za zapasowe. To i dobrze, ale nie rozumiem uzasadnienia tej decyzji:

...można było zredukować liczbę wyjść, dzięki czemu dekoder używa się znacznie prościej – jego podłączenie nie wymaga wysokich kwalifikacji i nie sposób się pomylić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostar jest to marka która sięgnęła dna po tym jak zaczęto je produkować w Chinach. Tak niestabilnego sprzętu nie produkuje żadna firma. Każdy egzemplarz podłączony do zestawu antenowego - dwa konwertery plus diseqc - działa inaczej i poszczególne elementy zestawu trzeba dopasowywać do każdego tunera. Nie wspomnę już o innych funkcjach które powinny działać a nie działają tak jak należy - wiele osób na tym forum o tym wspomina. Ale co się dziwić chciwość tych co wciskają tą markę jest na pierwszym miejscu a kupiec - klient wcale się nie liczy. Miałem dwa echostary z CP to był naprawdę szajs w pełnym tego słowa znaczeniu a z tego co mi mówił mój znajomy który zajmuje się dystrybucją tego sprzętu CP nie wyciągnął żadnych wniosków w sprawie awaryjności tej marki i dalej się w nią pcha mając na myśli tylko zysk i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim Echostarem DSD-717 nie miałem jakiś wielkich przebojów. Jedynie miałem problem z jego włączeniem po długim przebywaniu w stanie spoczynku (stand by) po sierpniowej zmianie listy kanałów CP. Jednak łatka wypuszczona przez techników CP rozwiązała problem :) . Jednak zastanawiając się nad dekoderem HD w CP nie wziąłbym Echostara a Samsunga bo z tego co czytam na forum to czym nowszy model Echostara tym więcej problemów on sprawia abonentom :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Widziałem to "cudo" w sklepie i powiem, że nie jestem tym zainteresowany... Szczególnie odstrasza złowrogi napis na dole belki "Lista TV Podstawowa". Wiadomo chyba co on oznacza :evil: Różnice (poza obsługą DVB-S2 i MPEG-4 :wink: ) są małe - w stosunku do DSB-717 zmnienił się m.in. kolor pola z numerem kanału na belce u dołu ekranu - było pomarańczowe, teraz jest zielone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako polsatowy sprzedawca odradzać będę echostary jesli chodzi o hd. Samsung ma mozliwosc ustawienia listy kanałów i to chyba wystarczy. do tego na rynku jest rok i opinie o nim są już ukształtowane. do tego nawet "renoma" samsunga jako masówki jest lepsza niż brak renomy u Echostara.

Z drugiej strony przy dekoderach SD wolę proponować echostara niż mini, czyli wychodzi na to, że echostar nie jest największą pomyłką w ofercie cp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są te Echostary. Wczoraj w trakcie meczu obraz sam się "zamroził" :D Z tego co czytałem na forum, wynika że mój nie jest aż taki zły. Ale i tak nie znaczy to, że jest dobry... :roll:

Jeśli to prawda, że nie można zmienić formatu obrazu, to nie wiadomo: śmiać się czy płakać...

Brak funkcji tworzenia list ulubionych (nie interesują mnie pseudolisty, między którymi dekoder sam się przełącza) dyskfalifikują go dla mnie. (z wiadomych powodów :P )

Czekam na jesień - wtedy stanie u mnie na półce Samsung HD, a nie Echostar HD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu uzasadniać? Dużego wyboru nie ma. :lol2:

Ja swojego dorwałem w markecie Carrefour. Podłączyliśmy w pobliskim EuroAGD Samsunga i Echostara do dwóch TV i wybrałem tego który dał ładniejszy obraz.

Odbiornika nie potrzebuję do eksperymentów, mam ich w domu koło dziesięciu ale i tak Echostar podłączony jest do zeza na cztery satelity, mam go dwa miesiące ani razu nie zawiesił się a o zamrażaniu się obrazu dowiedziałem się dzisiaj z powyższego postu.

Aha, włączony jest non stop, nie w standby, tylko cały czas od dwóch miesięcy chodzi. Zdarza się, że jak zbyt szybko skaczę po kanałach to nie złapie uprawnień z karty, wtedy cofam się o jeden kanał z powrotem i gra gitara. To nie jest chyba zawieszenie? :?

Pomiędzy odbiornikami sygnał przełączam markowym rozdzielaczem Switch 5x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem echostarka,samsungów raczej już brak...

Podłączony narazie przez euro,ale dziś bedzie już hdmi,jedyna żecz jaka narazie dało się zauważyć,to co przedmówca ma, to chwilowy zanik sygnału przy za szybkim skakaniu po kanałach ale powrót na kanał załatwia sprawe.

Brakuje wyświetlacza,a cały czas myśłałem że tam jest!!!

Mam nadzieje że bedzie taki bezawaryjy jak dsb-616,który służył mi jakieś ponad 3 lata i nadal działą(jedynie raz padł,ale wymiana kondensatorków za 1.50zł załątwiła sprawe)

Minusem napewno będzie niemożliwość reg. głośnosci przy wpietym hdmi z pilota echostara.....

Duży plus że dekoderek jest na wynajem,więc tak naprawde ma gwarancje dożywotnią,jak ci się zepsuje idziesz i odrazu dają nowy....

Pilot nowszy,troche inne rozplanowanie guzików,ale super że działą we wszystkie strony...

No i obraz hd miodzio!!!narazie tylko discovery hd,mtvn dh mam ale na euro jest już świetny obraz a na hdmi powinien być jeszcze lepszy....czekam na jakiś pakiet z kanałami hd i oczywiscie na więcej kanałów.

Umowa tylko na 12m więc jak się dekoderek niesprawdzi wybiore inny...Trzeba poczekać na wiecej opini dekoderek jest dość krótko na rynku,pożyjemy zobaczymy....pozdrawiam

Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia niech pisze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...