Skocz do zawartości

Echostar DSB-7100HD NagraVision


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę ja tam biegam przy antenie a tu taka wiadomość, ale na razie mój Echoś nie chce ssać. :?

 

Na pewno działa regulacja dźwięku po hdmi oraz telegazeta.

Tak jak napisał wyżej kolega poprawiono czcionki trochę zmieniono odcienie kolorów.

Obraz SD po hdmi jest wyraźnie ładniejszy.

Szkoda, że nie zrobiono przełączania konwersji proporcji ekranu z pilota /pełny/letterbox/pan & scan/ (przynajmniej nie znalazłem) oraz wyszukiwania stacji wg pidów. :cry:

Nie wiem czy było ale jest rozdzielenie trybu audio na HDMI/SPDIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe funkcje dekodera po nowym sofcie :

 

1. Mam podłączony kabel HDMI i mogę włączyć telegazetę za pomocą pilota od dekodera. :brawo: ( nie ma takiej opcji w Samsungu HD)

 

2. Możliwość regulacji głośności za pomocą pilota od dekodera. :brawo:

 

3. Lepsza grafika

 

Normalnie jestem w szoku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe funkcje dekodera po nowym sofcie :

 

1. Mam podłączony kabel HDMI i mogę włączyć telegazetę za pomocą pilota od dekodera. :brawo: ( nie ma takiej opcji w Samsungu HD)

 

2. Możliwość regulacji głośności za pomocą pilota od dekodera. :brawo:

 

3. Lepsza grafika

 

Normalnie jestem w szoku :shock:

 

Takie funkcie co dodali to powinny byc w standardzie od nowości a nie latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z moim przedmowca...pewne standardy powinne byc zachowane dodatkowo brak mozliwosci odbioru kanalow SCPC natomiast bardzo podoba mi sie opcja txt choc bez kilku podstawowych funkcji to jednak jest duzym udogodnieniem...korzystam z przelacznika disec na 4 konwertery i przy dopisywaniu kilku nowych transponderow do listy mialem pewne problemy z niestabilnym jak sadze oprogramowaniem...wraz z nowa wersja programu zniknely irytujace trzaski i pykniecia plynace z glosnikow przy wlaczaniu i wylaczaniu tunera...oby tak dalej oprogramowanie bylo rozwijane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pobrał nowy soft dopiero przy czwartym podejściu, metodą tak jak napisałem poprzednio.

Nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych.

Tuner pobiera nowy soft wtedy kiedy po włożeniu z powrotem wtyczki do gniazdka, po 30 sekundach nie reaguje na próbę uruchomienia go pilotem.

Wtedy dałem mu spokój, włączyłem go dopiero po 10 minutach już z nowym.

Co Ci powiedzieli w BOK?

 

EDIT:

Dopiero po dłuższym okresie korzystania z nowego oprogramowania mogę stwierdzić, że przynajmniej u mnie skończyły się problemy z odczytaniem uprawnień z karty - przy szybkim przerzucaniu programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@piter krk

Liczyłem na to, że napiszesz coś o czym jeszcze nie wiemy. :?

PS:

Mam trochę wolnego czasu i jedną wolna pozycję na disequ w Echostarze 7100HD zrobiłem sobie mały test.

Sprawdziłem jak tuner radzi sobie z polaryzacją kołową w paśmie Ku. Do testów wybrałem oczywiście Eutelsata Sesat & W4 na pozycji 36.0°E gdzie nadają pakiety Tricolor TV i Poverkhnost Plus. Do testów przeznaczyłem zwykły konwerter w dorobioną wkładką do polaryzacji kołowej (opis jak go przerobić znajdziecie tu na forum).

Konwerter umocowałem na zeza, na antenie 90 cm centralnie ustawionej na Astrę-Eurobird 28.2°E. Po ustawieniu siła sygnału jaką namierzyłem wynosiła 6.2dB przy granicy odbioru 2.4dB.

Tuner zaprogramował prawie wszystkie transpondery. Nie udało się mi jedynie skanowanie częstotliwości 12175 L z niskim SR 4340. Oprócz tego brak obsługi czcionki rosyjskiej zaobfitował w nazwach programów dużą ilością znaków zapytania.

Zamieszczam fotki - efekty mojej zabawy.

 

PIC02106b.jpgPIC02108b.jpg

PIC02110b.jpgPIC02112b.jpg

 

 

PIC02069a.jpgPIC02073a.jpg

PIC02074a.jpgPIC02075a.jpg

PIC02076a.jpgPIC02078a.jpg

PIC02080a.jpgPIC02081a.jpg

PIC02084a.jpgPIC02087a.jpg

PIC02091a.jpgPIC02094a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam problem z podłczeniem dekodera Echostar 7100 z Amplitunerem Denon AVR-1910 mianowicie Amplituner ma 3 wejscia HDMI i różnych podłaczeń i również Calbe/ Satellite. Pod to HDMI podłaczyłem dekoder. Niestety po ustawieniu wszstkich parametrów na Amplitunerze nie ma obrazu ( głos idzie po Conax). Może ktoś pomoże?? może ktoś ma lub miał taki sam problem. ( podam również że bezpośrednio przez HDMI na TV jest obraz) Może zna ktoś z czym jest problem??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie mam problem z tym niby dekoderem gdy oglądam film to potrafi się wyłączyć i tak w ciągu dnia 5 razy no wiec zawiozlem do do punktu CP powiedzieli ze sie przegrzewa i musi stac obok telewizora a nie na pułce pod telewizorem więc mam pytanie czemu tak sie dzieję mam telewizor z wyjściem HDMI a dekoder jest właśnie przez HDMI podłączony

Proszę o Pomoc bo sie to staje denerwujące

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina błędnego oprogramowania echo 7200 też tak mają. Dzwoń do nich postrasz to może coś wywalczysz nie odpuszczaj bo to ich wina a ty abo. płacisz więc coś od CP wymagasz. Poczytaj forum tu jest opisane wszystko albo napisz na PW do kolegi @radzioksp on zna problem może Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...