Skocz do zawartości

Echostar DSB-7100HD NagraVision


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzięki! Właśnie miałem o to pytać. :)

Widzę, że nawet do pasma C się ten sprzęt nadaje. A jak jest z sygnałem w porównianiu z innymi tunerami? Słabszy czy też jest z nimi na równi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w zasięgu tunera są tylko programy z wyższym SR.

Teraz specjalnie ustawiłem antenę na pozycję Insat 3A/4B 93.5°wschód, gdzie sygnał jest i słaby i niestabilny.

Sprawdziłem następujące częstotliwości:

3831 V 8600-3/4

4005 H 25422-7/8

4045 H 28000-3/4 (mpeg4)

3725 H 27500-3/4

4141 V 5150-3/4

Oczywiście transpondera z SR5150 nici, ale już SR8600 po kilku próbach w końcu wyłapał programy (wskoczył mi pasek sygnału to próbowałem).

Transpondery z wysokim SR wczytały się bez najmniejszego problemu pomimo tego, że sygnał słabiutki.

Ku memu zaskoczeniu Echostar zaprogramował częstotliwość 4005MHz z FEC 7/8 !!! (mój Openbox ma z nim bardzo duże problemy). Programy nadawane w formacie mpeg4 działają poprawnie (ostatnie zdjęcie - Adithya TV). Na wszystkich programach obraz jest bardzo stabilny.

Mogę stwierdzić, że jakby Solorz pozwolił na zabawę z softem do tego odbiornika to ten by jeszcze niejednego by mile zaskoczył.

 

PolsatC3.jpgPolsatC4.jpg

 

PolsatC6.jpgPolsatC5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Nie wiem jak u was, ale u mnie zauważyłem mowa przypadłość po zmianie softu. Tuner Echostar DSB 7100 resetuje się po wciśnięciu przycisku „i” jak chce sprawdzić opis programu. Nie dzieje się to zawsze, ale zaczyna coraz częściej.

Piszcie czy też macie to samo.

Ciekawe czy też przy 7200 też się tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widzę że przed technikami CP dużo roboty hehe (swoją drogą to dobrze im tak bo wypuszczają bubel zamiast porządnego sprzętu to niech teraz się męczą) nowy soft dla HDS-400E (gdzie są różne problemy np brak sygnału) no i teraz DSB-7100HD nowe problemy no cóż niech pracują hehe :twisted::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Uszanowanko !

 

Przekopałem wzdłuż i wszerz zasoby jenternetu i na razie nie znalazłem nic konkretnego w temacie mnie bolącym.

Otóż po zakończeniu abonamentowania ostał się był taki właśnie dekoder, którego nijak nie mogę przekonać do pooglądania astrzańskich programów.

Blokada jakaś czy co ?

W Punkcie zapowiadali, że niby będzie można spokojnie podglądać inne satelity; a tu nici.

Prosiłbym o jakieś konstruktywne spostrzeżenia, być może Ktoś z tu bywających jest już po podobnych "przejściach".

Ech, gdyby tak można nań jakiegoś Linuksa władować, to miałbym spokój.

A tak, to ulubionego Pro VII nie mogę najść.

 

Dzięki za ewentualny odzew !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam dość ogóle pytanie i prośbę o wskazówki.

Moja kobieta po przeprowadzce do mnie zabrała ze sobą sprzęt Polsatu (na wypowiedzeniu 3 miesięcznym do września i postanowiłem podłączyć - skoro płacimy to przynajmniej pooglądajmy trochę). Dekoder jak w tytule u niej działo wszystko ok - po montażu u mnie na balkonie niestety zero sygnału. Co do ustawienia anteny mam wzorce na balkonach u sąsiadów wiec raczej ustawiłem wszystko ok.

Dekoder w konfiguracji fabrycznej pokazuje silę sygnału (górny pasek) 94% niestety nie łapie sieci ciągle czerwone kółko przy TP. Najgorsze, że cały dzień wczoraj spędziłem na przesuwaniu anteny co milimetr i zero sukcesu - kompletnie nie łapało czegokolwiek, żadnego śnieżenia czy podłego sygnału - null. Podejrzewam, że problem tkwi w ustawieniach dekodera - zastosowałem się do instrukcji dostępnej do tego modelu- pojedynczy konwerter, TP na 12188V, Hotbird itd. Czy problem może tkwić w ustawieniach TP? Może ktoś podpowie jakiś inny sposób sprawdzenia czy w ogóle antena jest dobrze ustawiona - bez mierników oczywiście. Mnie skończyły się pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie umiesz ustawiać anteny i wszystko w tym temacie. Wezwij fachowca. To wbrew pozorom są bardzo trudne sprawy. Może nie tak oczywiste, ale naprawdę trudne dla nieobeznanych i żadne stwierdzenie na forum przekręć to i to, albo ustaw to i tamto, może nie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz rok temu ustawiłem szwagierce antenę TPsy i zajęło mi to godzinę - bez problemów i kłopotów więc nie demonizuj. Nie twierdzę, że wszystko dobrze zrobiłem i być może gdzieś dokonałem banalnego błędu ale po to tu pisze by ewentualnie ktoś mnie naprowadził a nakierowywanie na "fachowców" - wiesz nie wpadł bym na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...