Skocz do zawartości

TwinHan AD-SP 400 CI


kws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Z innej beczki, jak już temat wpadł mi w oko: do AD-SP 400 w ciągu kilku najbliższych tygodni pojawi się nowa wersja sterowników. Ma mieć możliwość współpracy z MCE na Win7 (DVB-S2 i dekodowanie).

 

Czy coś już wiadomo na temat nowych sterowników deo AD-SP 400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo w międzyczasie padła strona TwinHan-a, miała być udostępniona 1.1.1.900, ale zanim wywaliło ich stronę - nie została i nie ma. Aktualizację dostali posiadacze kart TerraTec - to klony AD-SP 400, ale mają inny identyfikator hardware i sterowniki od TerraTec się nie odpalą. Czekam na drivery z jakiegokolwiek innego źródła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sterownikami to jest bardziej skomplikowana sprawa - generalnie są jakby trzy gałęzie: 1.1.1.900 (AD-SP 400), 1.1.1.901 (TerraTec) i 1.1.1.902 (TechniSat SkyStar HD2). Chodzi tylko o oznaczenia "koncówek", bo wersji 900, ani 902 nie widziałem. Do AD-SP 400 ostatnia była 800, a TechniSat zatrzymał się na 502.

 

TerraTec ma jeszcze nowszą wersję: 1.1.2.101 - leży na ich FTP, można pobrać i próbować załadować, ale jak później nie będzie coś działać, a system nie będzie chciał wrócić do oryginalnych driverów, to już musicie sobie radzić sami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do pobrania oryginalne sterowniki (tj. nie od innego produktu, tylko konkretnie od AD-SP 400) 1.1.2.700 z 29 lipca br.: https://satkurier.pl/pliki.html

Dodatkowe info: TwinHan przestał istnieć, wsparcie przejął AzureWave, ale AD-SP 400 nie będą już (???) produkowane. W katalogu produktów oferują wyłącznie sprzęt DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr. Orbita

Czy aktualizowałeś swoje sterowniki na jakimś systemie do tych które zamieściłeś czy nie używasz już Mantisa? Zmierzam do tego że u mnie na Viście po aktualizacji karta jest nierozpoznawana a aktualizacje sterowników robiłem już wcześniej kilka razy, zwykle na plikach zamieszczonych przez Ciebie, pobrałem nawet stery ze strony Azurewave ale efekt taki sam. Jakiś inny użytkownik jej karty może jeszcze potwierdzić kłopoty z tymi sterownikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie aktualizowałem - porzuciłem Mantisa na rzecz Prof-a, ale w ostateczności mam możliwość sprawdzenia. Wiem tylko tyle, że aktualizacja jest bardziej skomplikowana, bo jadąc na starych driverach trzeba kartę Odinstalować usuwając pliki starego sterownika i zainstalować jak nowe urządzenie. Na wszelki wypadek zrób sobie kopię ostatniej działającej wersji driverów. Jeśli temat mimo to nie przejdzie, to w takim razie sorry za zamieszanie, będę musiał przysiąść nad tym z moją AD-SP 400 (nie pozbyłem się jej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mimo wskazówek nie udało się zainstalować sterowników więc sprawdź to jak znajdziesz chwilę czasu i ochotę a ja swoją drogą będę jeszcze walczył. podobno nowe sterowniki miały umożliwić wykorzystanie tej karty w WMC ale zamierzam się jej pozbyć bo mam już inne nowsze karty jak prof czy tbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem nieco czasu i wybadałem temat. Sterowniki 1.1.2.700 da się zainstalować i mi się udało, ale trzeba niezwykle przykombinować (zabawa w rejestrze). Na satkurier.pl/pliki.html zaraz wrzucę 1.1.1.800, czyli ostatnie nadające się do łatwej instalacji, a do 1.1.2.700 zaktualizuję instrukcję instalacji uwzględniając wszystkie problemy (będzie można poznać po datach, że poprawiłem). Zawinili w AzureWave - przekombinowali, zmienili nazwę pliku sterownika, ale nic poza tym i system, jeśli ma stary sterownik - nie chce przyjąć nowego, bo twierdzi, że takie urządzenie już istnieje...

 

mantis112700.th.jpg

 

EDIT: Pliki na serwerze zaktualizowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wreszcie znalazłem moment na sprawdzenie działania AD-SP 400 z nCAM HD. Na sterownikach 1.1.2.700 z CI w wersji sprzętowej 1.0 aktywowany wcześniej moduł wystartował, zadziałały wszystkie kanały (DVBViewer 4.5), ale sporadycznie moduł się restartował. Aktualizacja jest konieczna, bo mamy jeden CAM 1.00.00 i on praktycznie nie chciał pracować - restartował się nieustannie, aktualizacja nie chciała przejść. Podobne działanie może być na Terratec Cinergy S2 PCI HD CI, bo mają aktualne drivery. TechniStar SkyStar HD 2 CI - nie daję gwarancji, bo drivery są mocno do tyłu względem pozostałych dwóch wymienionych produktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z tą kartą (firmowaną przez AzureWave), a konkretnie z kanałami dvb-s2 w dvbviewer.

Mianowicie wszystko działa sobie prawidłowo, ale po jakimś czasie odbioru kanału w dvb-s2, nagle karta przestaje odbierać dvb-s2.

Tak ogólnie, na dowolnym kanale.

 

Robi się poziom sygnału 0 i już dalej nic nie idzie zrobić, nawet teletekstu nie ma dla danego kanału.

Wszystkie programy dvb-s działają oczywiście nadal prawidłowo.

Naprawa sytuacji wymaga resetu komputera, albo chociaż hibernacji, potem znowu jakiś czas dvb-s2 działa prawidłowo i znowu się wiesza.

 

Podejrzewam, że problem jest identyczny jak ze skystar hd 2, co było opisywane na forum dvbviewera, jakaś nieprawidłowa komenda występująca tylko w dvb-s2 powoduje zwiechę odbioru.

Tam sobie poradzili w ten sposób, że zrezygnowali ze sterownika bda, ale przy Twinhanie inne nie występują.

 

A może jednak ktoś posiada inne stery?

Względnie może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzieje Ci się to na driverach 1.1.2.700, to nic nowszego niestety nie ma, na tą chwilę mamy w ogóle najnowsze drivery spośród wszystkich kart na Mantisie, TerraTec ma 1.1.2.501, nie wspominając nawet o TechniSacie, który utknął kompletnie na archiwalnych sterownikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mylisz kart? Sky Star S2 to kompletnie inny produkt i faktycznie ma problemy ze sterownikami BDA, ale zupełnie inne (brak filtrowania PID). WDM z tego modelu nie będą pasować pod karty na Mantisie, bo SkyStar S2 nie jest na Mantisie.

 

Z tego co doczytalem na Mantisie jest Skystar HD2.

Czy ona posiada rzeczone sterowniki WDM i da się z nich skorzystać na Twinhanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się udać wchodząc przez Menedżera urządzeń, a następnie wybierając kartę i wyłączając ją, a następnie włączając. Nie jest wykluczone, że dałoby się napisać może jakiś skrypcik, który robiłby to w automacie, ale to pytanie do osób siedzących w programowaniu - nie wiem jakie są możliwości programowej ingerencji w urządzenia (ich włączanie/wyłączanie).

 

EDIT: Podpowiedź: http://support.microsoft.com/kb/311272/pl

 

To narzędzie wiersza poleceń, idąc dalej po wrzuceniu tego w system powinno dać się skonstruować plik .bat, który resetowałby kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...