Skocz do zawartości

TwinHan AD-SP 400 CI


kws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja tez co nieco pogrzebalem w tym tunerku i wyglada to tak :)

Steruje caloscia mikrokontroler altera max epm 3128 ma wyjscie na jtaga wiec nie ma

problemu z wymiana softu, za komunikacje usb odpowiada cy7c68013

Natomiast glowica, jest silikonowa na ukladzie stb 0899. Odpowiada on za transport streamu

jak i za komunikacje z gniazdem cam. tyle dogrzebalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Też mam problemy z zacinaniem i to nawet przy odbiorze SD, szczególnie po załadowaniu najnowszego softu Digital TV. Korzystam z modułu CI i CAM -AstonCrypt 1.05 + karta C+. Powiedzcie do czego służą drivery BDA, czy są potrzebne tylko do MCE i czy w moim przypadku gdy nie korzystam z programów HD należy je instalować? (Mój OS to Wind XP)

Druga sprawa to zastanawiam sie na zakupem Phoenixa bo już mam dość tych problemów z CI. Jak w tym wypadku wygląda współpraca karty Twinhan 1041 z czytnikiem Phoenixa (chodzi mi o ten na USB), czy trzeba instalować jakies dodatkowe wtyczki do Digital TV czy może coś innego?

Z góry dzięki z za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital TV chyba nie działa w ogóle z wtyczkami, więc Phoenix by nie ruszył i musiałbyś szukać innego programu.

BDA - są niezbędne, to standard (nazwa rodzaju) sterowników, sterowniki muszą być instalowane.

 

Kwestia CI - masz dość starego Astona i przypuszczam, że z tego się to bierze - nie dogaduje się z kartą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik karty jest instalowany razem z Digital TV, więc tzn. że oprócz tego musi być instalowany BDA np. AD-SP400(1041)

V1.1.0.400 (2008 04 02) ze strony http://www.twinhan.com/download_driver&software.asp?

Jeśli chodzi o współprace z Phoenixem to jakie programy polecacie? Czy DVBViewer dobrze z nim współpracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oprócz tego już nie - wystarcza raz, najlepiej najnowszy. Jaki teraz masz (zerknij do Menedżera Urządzeń).

Phoenix działa z czymkolwiek, może być DVBDream, AltDVB, SmartDVB, DVBViewer (aczkolwiek tu uruchomienie wtyczek wymaga dogrania jednego dodatku) i w wielu innych. Zacznik od przetestowania, który program działa stabilnie na Twojej konfiguracji sprzętowej, a później najwyżej dokupisz Phoenixa i dobierzesz wtyczkę. Jak sam program się odpali, to z Phoenixem zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam V1.1.0.800, także chyba jest najnowszy i co dziwne Digital TV chodził mi bez zrywania na starszej wersji programu, a teraz gdy zainstalowałem najnowszą zaczęło się zrywanie. Inne problemy jakie są na wszystkich wersjach Digital TV to to, że po czasie dany kanał przechodzi w stop, zatrzymuje się i dzieje sie to tylko na kodowanych kanałach (najczęściej robi się to na początku po uruchomieniu kompa gdy jest jeszcze zimny), a także cieżko te kodowane startują. Przeważnie robię to tak że najpierw włączam niekodowane, a dopiero po czasie kodowany i wtedy szybciej załapuje i dlatego zastanaiwam sie nad przejsciem na Phoenixa.

Jeśli chodzi o testowanie innych programów to one chyba nie współpracują z modułem CI, oprócz DVBViewer, więc pozostało by mi tylko testować te niekodowane.

 

Co może być powodem tych problemów i czy na Phoenixie chodzi to bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z poprzednimi wersjami było OK - cofnij się, zawsze programiści mogli popełnić jakiś błąd, który powoduje zarywanie się.

Kwestia stop: zawiesza się dekodowanie, kwestia niedogadywania się modułu z kartą DVB i oprogramowaniem

Testy: tak - kanałów niekodowanych; bardziej chodzi o to, czy program w ogóle wystartuje i nie będzie się wieszać/wywalać na niekodowanych. Bo jak nawet na FTA będzie się blokować, to nie ma sensu testować go później z Phoenixem.

 

Powód: stara wersja Astona i dodatkowo fakt, że AD-SP 400 nigdy nie słynęła ze szczególnie dobrej współpracy z modułami CI - jak zajrzysz wstecz, to zobaczysz, że o modułach CI z tą kartą pisaliśmy już dość dużo.

 

Na Phoenixie może to działać bez problemów, ale ciężko przewidzieć, bo styka się tu wiele zależności: sama stabilność karty, współpraca z programem, błędy w programie, błędy we wtyczce i ew. nawet samo niedopracowanie Phoenixa. Jest wiele zależności i wiele miejsc, gdzie coś może nawalić. Ogólnie jednak powinno się udać na Phoenixie zmusić to do stabilnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem Phoenixa i problem z uruchamianiem programów kodowanych z C+ się skończył, natomiast mam jeszcze inny problem - co jakiś czas odtwarzanie programów sie przycina i nie wiem co może być powodem. Użycie procesora jest na poziomie 35-40% wiec tu jest raczej ok, siła sygnału 70% a jakość 98% także nie wiem czy może sie to robić z powodu niskiej siły sygnału, czy może chodzi tu o kodeki video. Używam DVBDream i są tam kodeki Cyberlinka.

Proszę o info co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakąś starą wersję aCamd - może czas zaktualizować? :P Aktualnie dostępna jest wersja 0618. Na wszelki wypadek zalecam zrobić kopię tego, co macie, ściągnąć nowego aCamd-a i spróbować na nim - jak będzie gorzej, to najwyżej wywalić i wrzucić starego, ale jak się poprawi, to będzie fajnie ;)

Ale to by jednak nie dotyczyło kanałów niekodowanych, czyli w przypadku @zbynio5 to nie to. Jaką masz siłę i jakość sygnału na tych kanałach, gdzie to się dzieje (zaobserwuj jak się tak zrobi - czy nagle jakość nie spada lub coś w tym stylu). Dałbyś radę zmajstrować zrzut ekranu w momencie, gdy to się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem wszystko na default, Force baudrate to 9600 mam odznaczone - chodzi, aby wymusić mniejszą prędkość transmisji po porcie COM (także wirtualnym jeśli mamy Phoenixa na USB), aczkolwiek najlepiej byłoby moim zdaniem potestować - cel jest taki, żeby zlikwidować zacinanie na kanałach HD, więc zapamiętaj jak było oryginalnie, zrób jakąś zmianę i poobserwuj, czy HD nadal tną :) Na jakich kanałach masz zacinki? Jak będę w poniedziałek miał dostęp do Phoenixów to podłączę na próbę u siebie i zobaczę, czy u mnie też coś będzie się zacinać na HD, bo zbytnio się nigdy nie przyglądałem ;) Wprawdzie mam teraz inną kartę DVB, ale nie musi tu chodzić o kartę, a o sam plugin i może dojdziemy do rozwiązania problemu ;)

PS: A Phoenixa masz w jakim trybie - 3,57 MHz, czy 6 MHz (zwykle ustawia się zworkami na Phoenixie). Jeśli masz 3,57 MHz, to tak samo musi być w aCamd, bo to też może robić zamieszanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.

Zacinki sa na kanalach Canal+ (Sport HD i film HD) bo obecnie tylko te mam wykupione.

Wystepuja one co ok. 20min (taki zamrozenie obrazu po czym pojawia sie przez 1sek znieksztalcenie w postaci tego zamrozonego obrazu i tego "swiezego" ktory plynie juz dobrze (sa tak nalozone na siebie). Trwa to ok. 1 sek ale uciazliwe jest jak chce sobie np. film nagrac w HD i go skonwertowac).

Phoenix ustawiony jest na 3,57 MHz i tak tez jest w Acamd.

Potestuje z tym Force baudrate. Tak samo jak Init Mode.

Zobaczymy czy cos sie poprawi. Akurat dzis jest Czyngis-Chan na C+ Film HD :)

 

--- edit ---

 

W zakladce filters powinienem cos zaznaczyc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Siłe sygnału mam 68%, a jakość 98%. Napiszcie jaką wy macie siłe, bo podejrzewam że to może być to, chociaż na zwykłym tunerze satelitarnym nie ma żadnych problemów z zacinaniem. Robi się to średnio co około 10s, ale nie systematycznie i w ten sposób że czasami jest tylko stop klatka, a czasami dodatkowo wyskakują artefakty. Wgrałem też najnowszy Acamd ale nic to nie dało. Jeszcze jedno, mam podzielony sygnał na więcej tunerów, ale gdy karte cyfry wkładałem bezpośrednio do Phoenixa to było to samo, także spliter odpada, chyba że konwerter wielowyjściowy - chociaż jak pisałem na zwykłym tunerze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, po zmianie na najnowszy Acamd nie ma roznicy.

Testowalem rozne opcje (raz na meczu w HD, raz na filmie w HD) i bez skutku. Nadal co okolo 20-30min mam ta 1sekundowa stopklatke.

Wydaje mi sie, ze moze to byc bufor kodeka. Moze po jakims czasie sie przepelnia albo cos ;) A potem (po tej stopklatce) idzie od nowa? Nie mam pojecia.

Pomysly mi sie wyczerpaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...