Skocz do zawartości

TwinHan AD-SP 400 CI


kws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cięcie jest spowodowane sterownikami, sama karta jest sprzętowo sprawna (HD FTA działają). Póki nie pojawią się lepsze sterowniki na kanałach HD, które są w DVB-S2 będzie problem (czyli z C+ obraz tnie się na: Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, NatGeo HD, Eurosport HD, a nie tnie się na MTVNHD i HBO HD). Warunkiem jest użycie modułu Canal+ HD, bo Aston i PowerCAM Pro z tą kartą nie pracują (być może jakby pracowały - byłoby lepiej, bo to moduły lepsze od oryginalnego, ale i tak aktualne sterowniki nie umożliwiają ich pracy). Obawiam się, że na materiale nagranym jest podobnie, bo musi on zostać podczas nagrania zdekodowany, a jak są problemy z dekodowaniem no to będzie je widać także na nagraniu.

 

Z modułu Polsatu HD działają, oprócz Eurosport HD, który także tnie (DVB-S2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o tym myślę - że karta nie ma z tym nic wspólnego (skoro komp prawidłowo obrabia TVP HD powinien dać sobie radę z C+HD).

Pomaga w tym sprzętowe dekodowanie HD na karcie grafiki - różnica w wydajności jest zasadnicza.

 

Mój problem jest inny - nijak nie mogę zmusić DVBViewera do zdekodowania czegokolwiek w HD z satki.

Krzyczy że brak uprawnień i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam . Mam podobny problem z tą kartą tylko , że z jej klonem Skystar hd2 . U mnie nie współparcuje poprawnie z modułem technicrypt cx przy obsłudze TNK . Problem zgłosiłem producentowi i mimo zapewnien serwisu do dziś dnia nie rozwiązali tej usterki , a minęło bllisko 4 miesiące . Przyszłym nabywcom kart DVB PC odradzam zakup tego bubla . Kupiłem również phoenixa i wszystko gra jak trzeba . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@east1 - testowałeś na najnowszych driverach? Dla SkyStar HD2 ostatnia wersja to 1.1.1.302 z 10 grudnia 2008 (drivery dla SkyStar HD2 są rozwijane osobno od głównej gałęzi Mantisa i dlatego na końcu jest "2", TerraTec Cinegry S2 HDCI ma końcówkę "1", czyli 1.1.1.301).

 

Byłby to trochę taki paradoks - SkyStar HD2 to karta sprzedawana przez TechniSat i nie działa z modułami TechniSata ;)

 

Z innych wieści - jest nowa wersja sterowników także dla nas - z 1.1.1.000 przeskakujemy na 1.1.1.500 z 1 grudnia 2008. Zmiany nie są znane. Opublikuje je (nie zmiany, tylko sterowniki oczywiście ;) ) w połowie tygodnia.

 

Prawdopodobnie mam też rozwiązanie kwestii współpracy z modułami w AD-SP 400, ale nie ucieszy ono wszystkich posiadaczy... Szczegóły na tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Aktualnie korzystam z sterowników przedstawionych powyżej tj. 1.1.1.302 z 10 grudnia 2008 . Karta pracowała również z wcześniejszymi wydaniami sterowników . Sterowniki dla Twinhana i TerraTec Cinergy nie współpracują z moją kartą . Problem dotyczy wszystkich kanałów TVN ( oprócz FTA ) nadawanych z transpordera 11393 V 27500 - brak dzwięku i obrazu . Moduł aktualizowałem do wersji 26.1.5.0.12 . Karta kiepsko również radzi sobie z obrotnicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał podpytać się TechniSata - to dość dziwna sytuacja. Wprawdzie AD-SP 400 faktycznie z modułami TechniSata nie działa, ale myślę, że ekipa TwinHana na potrzeby TechniSata zrobiła jakieś obejście, żeby to działało. Wiem na 100%, że w SkyStar HD (1) moduły TechniSata działają świetnie. Jeśli dowiem się czegoś na temat "2" - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem - w dziale Pliki na portalu satkurier.pl wrzuciłem sterowniki dla AD-SP 400 w wersji 1.1.1.500. Przy okazji poprawiłem wersję sterownika z sierpnia - jakoś cyferki mi się w oczach pomieniły - to nie był 1.1.1.000 tylko 1.1.1.100 (100 zamiast 000). Sterowniki z sierpnia zostawiłem w Download i są nadal do pobrania, ponieważ nowe 1.1.1.500 nie każdemu mogą się spodobać.

 

1.1.1.500 zmienia sposób wstrajania się w sygnał w efekcie aplikacje alternatywne mogą mieć z tym problemy. Przykładowo mój ulubiony AltDVB działa dopiero gdy zaaplikuję mu BDA interface wykonany przez Diodato, nie oryginalny - z oryginalnym w ogóle nie potrafi przełączyć częstotliwości - nie robi nic.

 

Teraz apropos modułów CI z AD-SP 400 - znam już przyczynę dlaczego karta działa z modułami z różnym szczęściem. Gniazdo CI było tworzone w różnych wersjach sprzętowych. Sterowniki nie pomogą. Dostałem inne gniazdo na testy i tu sytuacja jest taka:

 

Działają, kanały HD nadawane w DVB-S2 sie tną

 

Canal+ HD (SCM)

Cyfrowy Polsat HD (SCM)

 

Działają bez problemów

 

AstonCrypt v2.18/2.19/2.20 (kanały HD w DVB-S2 z Cyfry nie tną się!)

Viaccess Smit

Viaccess Pocket Extra NP4

Conax Pocket NP4

TechniSat TechniCrypt CX/MultiCrypt CX

Irdeto Smit

Irdeto Smit with Cryptoworks

Irdeto CAM Purple (SCM)

IrdetoAccess (MindPort, FreeCAM, granatowy)

UltimateCAM (Irdeto)

Maximum ConaxCAM

ZetaCAM (wsad Joker)

DRE-Crypt

PremiumCAM/Orion

 

Działają, ale po kilku sekundach zawieszają się i przestają dekodować

 

PowerCAM Pro 2.0.4 HD (dodatkowo: nie można powyłączać systemów, być może z powyłączanymi nie wieszałby się)

 

Da się wejść w ustawienia, nie można sprawdzić czy coś dekoduje - brak kart lub brak sensu sprawdzania

 

VIA Digital NagraVision

Cryptoworks CI

DiabloCAM 1.60 (wsad oryginalny!)

Neotion NP4 (i tak nie przydatny do niczego, ale sprawdzony)

 

Nie działa

 

RealityCAM (da się wejść w ustawienia, ale nie chce nic dekodować)

AlphaCrypt 1.0 (nie wyświetla nawet ustawień, ten niżej także)

IrdetoAccess (MindPort, jasnoniebieski)

 

Apropos TechniSata jeszcze nic nie wiem, ale jak mi TechniCryptCX działa, to ogólnie powinien działać - na 99% SkyStar HD2 ma nowszą rewizję sprzętową gniazda. Próbowałeś na oryginalnym sofcie @east1 - może problem jest w innym miejscu - nie współpraca z modułem tylko soft, a dokładniej kanały w simulcrypt. DVBViewer nie ma problemów z simulcryptami, ale jest płatny... Jeśli masz do niego dostęp możesz jeszcze zbadać sprawę ;)

 

Z innych ciekawostek - zmusiłem AD-SP 400 do odbioru kanału z SR=1000 (TRSP z 36E) - działa stabilnie - jak już złapie lock - nie ma problemów z odbiorem. Na dowód mały zrzucik - proszę kliknąć, aby powiększyć ;)

 

ghghhgft5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych - w dziale Pliki (zakładka Technika na satkurier.pl) wrzuciłem kolejną aktualizację sterowników dla AD-SP 400. Jest oznaczona jako 1.1.1.700 i datowana na 3 lutego 2009, czyli dość świeża, jeśli patrzeć by na poprzednie wielomiesięczne opóźnienia w pojawianiu się sterowników w sieci. Nie wiadomo co dokładnie zmienia, pozostał nowy sposób wstrajania się w sygnał zapoczątkowany w wersji 1.1.1.500 (którą jednocześnie usunąłem z Plików).

 

Wersję tą można pobrać także ze strony producenta, ale tylko razem z programem DigitalTV 3.4 Build 19-02 z 6 lutego

 

Z wersji 1.1.1.700 zamieszczonej w plikach powinni móc korzystać także posiadacze kart DigitalRise DVB-S2 PCI Sat CI - z tego, co zdążyłem wybadać - są identyczne sprzętowo (lub bardzo zbliżone).

 

Dla pozostałych kart opartych na chipie Mantisa aktualizacji póki co brak. TerraTec Cinergy S2 PCI HD CI utknął na 1.1.1.301, a TechniSat SkyStar HD2 CI ma nadal wersję oznaczoną jako 1.1.1.302.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem karty SkyStar USB 2 HD CI, czyli - jeśli wystarczająco uważnie czytałem ten wątek - klona TwinHana AD-SP 400 CI. Mam też podobny do waszego problem, tzn. przycinają mi kanały HD nadawane w modulacji DVB-S2 (zużycie procesora <=50%). Używam najnowszych dostępnych na stronie TechniSata sterowników (data w Menedżerze urządzeń: 21.11.2008) oraz DVBViewera Pro 4 (EVR, CLPDVD8). Zauważyłem pewną ciekawą właściwość, otóż po restarcie karty na kanale DVB-S2, tzn. zamknięciu programu oraz chwilowmym odłączeniu zasilania, a następnie ponownym uruchomieniu, tak aby program wystartował na wybranym kanale HD DVB-S2, karta chodzi tak jak powinna - bez żadnych zacięć (testowane na Astra+ HD i Anixie HD). Tyle, że tylko do momentu pierwszej zmiany kanału, później wszystko wraca do normy. Wydaje się więc, że sprzętowo SkyStar daję radę. Generalnie karta bardzo dobrze współpracuje z modułem CP, problem przycinania nie dotyczy Polsatu Sport HD, MTVNHD i Discovery HD. Nie chodzi jedynie obraz na EurosporciePL (działa podobno na MyTheatre). Eurosportu HD nie łapie moja antena, ale pewnie też by przycinał. Jeżeli jest ktokolwiek, kto używa tej samej karty i znalazł rozwiązanie (lepsze od mojego) na przycinanie DVB-S2, to będe bardzo wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej TwinHan AD-SP 400 CI jest podobny problem ze startem na kanałach HD.Jezeli nie wystartuje kanał HD(zdarza się dość często) to pomaga ponowny start i to nie koniecznie na kanale HD.Instalacja najnowszego sterownika nic nie zmieniła.Kanały HD dostepne z cyfry nie przycinaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to, że gdy karta odpali na takim przycinającym kanale HD DVB-S2, to wtedy śmiga jak powinna, ale tylko do momentu przełączenia na inny kanał. Po ponownym wybraniu, ten sam program zaczyna ciąć. Pomaga jedynie wyłączenie DVBViewera, odłączenie zasilacza (karta USB) i ponowne włączenie programu, tak żeby kanał DVB-S2 wskoczył jako pierwszy. Wtedy nie tnie.

 

Jeżeli chodzi o to, że DVBViewer czasami nie chce odpalić na pierwszym kanale (jeżeli startuje na kodowanym z oferty CP, pomaga przełączenie na FTA), to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mam pytanie do osób które posiadają Twinhana lub testowały:

Zależy mi na karcie która będzie najlepsza do przekazów (także HD) czyli dobra i czuła głowica. Ponadto dobrze jak by działała pod DVB Dream.

Nie zależy mi na obsłudze CI.

TT-3200 czy TwinHan AD-SP 400 CI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czytam ten wątek i widze że są problemy w różnych konfiguracjach. Nie znam się na tyle, żeby wywnioskować odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, więc prosze o pomoc. Jeśli kupie orginalny moduł Cl cyfrowego polsatu, będę mógł normalnie bez problemów oglądać tv? Zależy mi szczególnie na polsacie sport,extra itd (F1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...