Skocz do zawartości

TwinHan AD-SP 400 CI


kws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Karta PCI TwinHan AD-SP 400 CI + Moduł AstonCrypt 2.18 i mam problem z odbieraniem canal+, posiadam orginalna karte c+, zainstalowalem najnowszy digitalTV mimo to nie moge ogladac kodowanych programow.

moze ktos udzielic jakiejs rady co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zalecam oryginalny moduł od Cyfry+ do tej karty - pracuje chyba najstabilniej. AstonCrypt działał ze starszymi driverami, ale chyba w którymś momencie to "spaszczakowali", PowerCAM Pro działa koszmarnie źle. Działanie modułu Cyfrowego Polsatu po aktualizacji potwierdzam, przed update jego funkcjonowanie było nieco losowe - czasami zaskakiwał, ale nie zawsze.

 

Samą kartę polecam szczególnie dla DX-erów - czuła głowica, czulsza niż w TT-S2 3200 (co sprawdziłem bardzo prosto - zainstalowałem dwie mkarty jednocześnie w jednym PC i tylko przepinałem antenę z Astrą 2D i niskimi SR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz siadłem nad tematem modułów pod C+ na AD-SP 400 (tylko najnowsze drivery). Wyniki:

 

Digital TV:

PowerCAM Pro HD 2.0 - stale się restartuje

AstonCrypt v2.18 - niby działa, ale nie dekoduje nic, przeglądanie jego ustawień trwa długo - wolny

Canal+ HD - kanały SD działają, HD nie wiadomo - lista transponderów jest nieaktualna, jeszcze nie wgryzłem się w temat

 

DVB Viewer:

PowerCAM Pro HD 2.0 - wejście w ustawienia kończy się na menu wyboru języka, na ekranie w wypadku kanałów kodowanych pojawia się śmietnik, kawałki poszarpanego obrazu

AstonCrypt v2.18 - powoduje blokadę programu. Póki go nie wyjmiemy, nie obejrzymy nawet serwisów FTA

Canal+ HD - SD działają, HD zarywa (ale to może być wina dużego obciążenia procesora)

 

Pozostaje chyba phoenix w trybie czytnika (?) Nie zbadałem DiabloCAM - nie mam egzemplarza z załadowanym wsadem pod HD, sprawdzę go, jeśli trafi się, że ktoś przyniesie na testy takiego (co się zdarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Połączyłem temat o AD-SP 400 z już istniejącym. W drodze są nowe sterowniki do karty, wersja 1.1.0.600, ale niestety w kwestii modułów dla Cyfry+ brak poprawy, nadal najlepszy wynik udało mi się uzyskać z oryginalnym modułem Canal+ HD - SD stabilnie, HD ze zwieszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od producenta dowiedziałem się że aby odtworzyc programy kodowane CYFRY+ muszę wejśc w konfiguracje potem wspólny interfejs, a nastepnie w module information. Niestety u mnie się to nie wyświetla.Czy ktoś mógł by mi powiedziec czemu tak jest?

MOja karta to Twinhan AD-SP 400 CI + Module Matrix Reborn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście w Module Information nic nie da - zobaczysz jaką masz wersję oprogramowania w module. Wsady do Matrixa może są, ale trzeba mieć czym go zaprogramować, a poza tym to nic nie da - poprawka musi być po stronie sterowników karty TwinHan AD-SP 400, bo kiepsko pracują z modułami. Jestem teraz na urlopie, więc mam nieco więcej czasu - na dniach spreparuję małą intrygę, która w efekcie być może spowoduje wywarcie nacisku na Tajwańczyków, żeby wreszcie ktoś siadł i to poprawił :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są kolejne drivery oznaczone jako 1.1.1.000. Poprawy w kwestii modułów brak, a same drivery są niezbyt stabilne (trafił mi się nawet BSOD :shock: ), więc nawet nie udostępniam. Z okazji ich wydania siadłem nad tematem modułów i sprawdziłem wszystko co mogłem. Efekty:

 

Canal+ HD (SCM)

Cyfrowy Polsat HD (SCM)

 

SD: działa

HD: działa, DVB-S2 tną, ale DVB-S OK (MTV HD z C+, czy Polsat Sport HD i HBO HD z Polsatu)

Ustawienia: nie da się wejść (wyświetla w porywach pierwszy ekran)

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

AstonCrypt v2.18/2.19

Viaccess Pocket Extra NP4

Viaccess Smit

Conax Pocket NP4

TechniSat TechniCrypt CX

Irdeto Smit

Irdeto Smit with Cryptoworks

 

SD: nie działa

HD: nie działa

Ustawienia: działa (choć bywają problemy z poruszaniem się), tylko co z tego, jak nic się nie dekoduje; nawet widać uprawnienia, ale nie idzie i koniec

Uwagi: Moduł w ogóle totalnie blokuje kartę, nawet FTA nie startują

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

ZetaCAM (wsad Joker)

 

SD: nie działa

HD: moduł na to nie pozwala

Ustawienia: działa, ale się blokuje

Uwagi: niby wszystko jest OK, ale kart nie czyta (erotyki, C+), nawet wybierając jeden system...

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

PowerCAM Pro 2.0 HD

RealityCAM

DRECrypt Trikolor

Neotion NP4 (i tak nie przydatny do niczego, ale sprawdzony)

 

SD: nie działa

HD: nie działa

Ustawienia: nie działa

Uwagi: wygląda na to, że moduł stale się restartuje, inicjalizacja kończy się niepowodzeniem, może powodować stopklatki na FTA

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Irdeto CAM Purple (SCM)

IrdetoAccess (MindPort, FreeCAM, granatowy)

UltimateCAM (Irdeto)

 

SD: działa (SV4+)

HD: brak możliwości zbadania

Ustawienia: działa

Uwagi: łażenie po ustawieniach powoduje pikselozę na ekranie

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

VIA Digital NagraVision

 

SD/HD: brak możliwości sprawdzenia

Ustawienia: działa

Uwagi: Via Digital nie istnieje od wielu lat :)

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Cryptoworks CI

 

SD/HD: brak możliwości sprawdzenia (kartę Wizji TV widzi :) )

Ustawienia: działa

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

DiabloCAM 1.60 (wsad oryginalny!)

 

SD/HD: brak możliwości sprawdzenia

Ustawienia: działa

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

IrdetoAccess (MindPort, jasnoniebieski)

AlphaCrypt 1.0

 

SD: nie działa

HD: nie działa

Ustawienia: nie działa

Uwagi: po prostu nie działa

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Wymagana pilna reakcja producenta, bo w tej chwili jest naprawdę kiepsko :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę puścić Ci na maila (odezwij się na PW), ale ostrzegam, że te sterowniki pracują "tak sobie". Zdarzają się niespodzianki, więc w razie czego zachowaj obecną wersję sterowników, żeby cofnąć się do starszej wersji, jeśli będą kłopoty. U mnie mimo niestabilności zostaję na 1.1.1.000 i czekam dalej na nowsze drivery ;) Mam nadzieję, że wreszcie z poprawkami ze współpracą z modułami CI...

 

Z innych wiadomości: Terratec Cinergy S2 PCI HD CI i TechniSat SkyStar HD 2 to klony TwinHana AD-SP 400. Mają jednak różne drivery, mogą zachowywać się inaczej. W każdym razie konstrukcja jest zbliżona (jeśli nie identyczna) - taka ciekawostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, szkoda czasu na zabawę, poczekam na poprawione sterowniki, sprawdzałem wczoraj na module Cyfry+ SCM z nowa kartą, o dziwo kanały SD działają poprawnie, HD czasem "tną się", ta nowa karta C+ jest "szybsza"?

Aston 2.19 totalnie zawiesza mi kompa, i nic nie działa...? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę puścić Ci na maila (odezwij się na PW), ale ostrzegam, że te sterowniki pracują "tak sobie". Zdarzają się niespodzianki, więc w razie czego zachowaj obecną wersję sterowników, żeby cofnąć się do starszej wersji, jeśli będą kłopoty. U mnie mimo niestabilności zostaję na 1.1.1.000 i czekam dalej na nowsze drivery ;) Mam nadzieję, że wreszcie z poprawkami ze współpracą z modułami CI...

 

Z innych wiadomości: Terratec Cinergy S2 PCI HD CI i TechniSat SkyStar HD 2 to klony TwinHana AD-SP 400. Mają jednak różne drivery, mogą zachowywać się inaczej. W każdym razie konstrukcja jest zbliżona (jeśli nie identyczna) - taka ciekawostka ;)

 

Ja bym poprosił o takie stery, na tych co było na płytce nic kodowanego wyświetlić się nie chce (oryginalny CAM Cyfry).

Czy to w DigitalTV czy w DVBViewer.

 

A może czegoś nie zrobiłem dobrze, trzeba coś kombinować po podpięciu modułu CI do karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno działać mimo wszystko. Podłączyłeś CI poprawnie do karty i czy do karty podpiąłeś dodatkowe zasilanie (TwinHan AD-SP 400 tego wymaga)?

 

Oczywiście że podłączyłem, sama karta działa bezproblemowo, kanały niekodowane wyświetla bardzo ładnie.

 

Problem się zaczyna kiedy próbuję skorzystać z modułu CI, wtedy albo zawisa na długie minuty, albo coś tam odbiera, ale nic nie wyświetla.

Po jakichś tam kombinacjach w menu DVBViewera (albo np. kilku wyjęciaich i włożeniach CAM-a) niby na chwilę potrafi wyświetlić jeden czy dwa programy kodowane, ale po ich zmianie znowu ciemność.

DigitalTV wiesza się na dobre przy próbie skorzystania z kanału kodowanego.

 

P.S.

Jak można CI podłączyć niepoprawnie?

Przecież to jedna wtyczka jest i nie da się jej włożyć inaczej.

 

Znalazłem sam te stery i zdecydowanie pomogły.

Kanały SD już są widoczne.

Za to nie ma kanałów HD, wyskakuje komunikat o braku uprawnień (oczywiście na karcie uprawnienia są).

W czym może tkwić problem?

Może są jeszcze nowsze sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepoprawnie tj, przykładowo nie docisnąłeś wtyczki i nie łączy :P

 

Nie wiem jaką wersję znalazłeś - póki co w historii driverów chyba najstabilniejsze były 1.1.0.400 i są tu http://www.digitalrise.eu/support/downloads/index.php?action=file&id=210 ew. 1.1.0.600 mam gdzieś odłożone i też raczej działały dobrze. Najnowsze 1.1.1.000 (jeśli te znalazłeś) nie pracują zbyt dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia przechodzą, aktywacja nie wiem, bo nową kartę mamy już aktywną. Mogę podesłać Ci nieco nowsze drivery 1.1.0.600 (jak je znajdę) - przypomnij się jutro mi na PW i podeślij maila na jaki mam posłać drivery. Jeśli jeszcze je mam, to podeślę. W każdym razie co do HD nie spodziewaj się cudów - u mnie na oryginalnym module od SCM (Aktualizacja: 4) HD działają, ale się tną (nie tnie się z tego co pamiętam HBO HD i MTVNHD, ale trzeba mieć mocną maszynę, żeby to płynnie szło no i dobre kodeki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie co do HD nie spodziewaj się cudów - u mnie na oryginalnym module od SCM (Aktualizacja: 4) HD działają, ale się tną (nie tnie się z tego co pamiętam HBO HD i MTVNHD, ale trzeba mieć mocną maszynę, żeby to płynnie szło no i dobre kodeki).

 

Cięcie jest spowodowane działaniem tej karty?

Tzn. programy HD z innych kart odtwarza Ci poprawnie?

To samo pytanie dotyczy materiału już nagranego.

 

To że do HD wymogi sprzętowe są większe jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...