Skocz do zawartości

TwinHan AD-SP 400 CI


kws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przeczytalem i idac Twoim tokiem myslenia moge napisac:

A to, ze akurat Tobie nie dziala, nie jest dowodem totalnie na nic.

 

A co do sprzetu to kazdy kto kupuje karte z zamiarem ogladania HD chyba czyta wymagania jakie stawia karta/soft.

Jesli nie to nie mamy o czym dyskutowac bo to swiadczy o tym co karte kupil (owczywiscie nie na korzysc).

A potem przychodzi taki jeden z drugim i placze, ze mu HD tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zupełnie nie chodzi o wymagania.

 

Mój sprzęt (htpc) JAK NAJBARDZIEj spełnia wymagania karty, softu i czego tam jeszcze.

Dowodem jest choćby to, że nie mam żadnych problemów w oglądaniu najbardziej wymagających HD (Canal+Sport HD) od pół roku oglądam tv tylko poprzez niego.

Ale tylko na phoenixie.

Dołączony do karty slot na CI i moduł CI Cyfry nie działa i tyle.

 

W tym wątku były wyjaśnienia potwierdzające ten stan rzeczy i jego możliwe przyczyny.

 

Więc nie gadaj mi że jest inaczej, bo wpędzisz kogoś kto pyta w maliny, a potem będziesz sie dziwował, że jemu też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twinahana już masz?

No to idź do sklepu wraz z kompem i sprawdź.

Inaczej nigdy się nie upewnisz, że na Twoim będzie działać (są różnice nawet między poszcz. egzemplarzami karty).

Ja przed zakupem wypożyczyłem moduł Cyfry za kaucją i słusznie zrobiłem, bo nie chodził, więc byłbym w plecy.

Sprawdzałem na dwóch różnych kartach Twinhan - efekt ten sam, nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mark'o - pisałem o moich wnioskach na pierwszej stronie tego tematu - trzeci post od góry - i nie zmieniłem zdania ;) Ale nie ryzykowałabym podpinania obrotnicy (to tak przy okazji - ja mam siłownik + osobny pozycjoner, którym sobie steruję - wolę bezpieczne rozwiązania :) )

 

Działanie z modułem Cyfrowego Polsatu opisywałem. Nawet ta seria mająca problemy ze współpracą z modułami akurat z Cyfrowym Polsatem sobie radzi, kanały HD działają, o ile nie są w DVB-S2.

 

Co do przychodzenia z komputerem - nie każdy sklep może oferować taką możliwość. Hollex nie oferuje czegoś takiego, brak warunków na takie testy z komputerem od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Odświeżę trochę temat ponieważ stałem się "dumnym" posiadaczem ww karty. :brawo:

Decyzja o zakupie była przemyślana - znałem większość za i przeciw. Wiedziałem że mnie czeka wojna z filtrami i kodekami. W temacie kart DVB siedzę już od dłuższego czasu - szczególnie grabbing.

 

Jest to moja pierwsza karta DVB S2. Wcześniej pracowałem na Skystarach 2 2.3-2.6 oraz Twinhanach 1020, 1022.

 

Zajęło mi dzień aby rozpracować przycinanie na kanałach HD (na razie na FTA z Astry) uruchomienie dekodowania przez grafikę. W rachubę wchodziły tylko legalne rozwiązania. Udało mi się osiągnąć to w ProgDVB Pro (shareware) oraz DVBDream na kodekach Cyberlink PowerDVD 8 (demo). Na innych tj. elecard, coreAVC przycinanie. Nie sprawdzałem Arcsoft - nie wiem na jakiej licencji udostępniają. Uruchomienie AltDVB to kwestia czasu - preferuję ten program. Wszelkie inne kodeki powodowały przycinanie obrazu. Obecnie zużycie procesora na kanałach 720p i 1080 wynosi max 5-7% Wnioski dlaczego Cyberlink? Ponieważ wspiera sprzętowo ATI. Lada dzień spodziewam się zamówionego Cama polsatu. Tu będzie jazda. Zobaczymy czy coś da sie zdziałać w tym kierunku. W najgorszym przypadku przejdę na cyfrę.

 

Konfiguracja Sprzętowa

Karta AD-SP400 sterowniki 1.1.1.800 - na razie bez CI - brak wolnych gniazd PCI - może spiłuję aby weszło w PCI-Ex1. Mam też pomysł aby przedłużyć kabel łączący kartę z gniazdem CI i wyprowadzić moduł przez zatokę 3,5'' - 45-50 cm - wie może ktoś czy to nie będzie za dużo?

Karta Twinhan 1022 - grabbing

Procesor E8200 na płycie Gigabyte z chipsetem P45

Grafika Radeon HD 4870 512MB GDDR5

Zasilacz Chieftec 500W

RAM DDR2 2x2GB Kingston 1066MHz

reszta nieważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moduł Cyfrowego Polsatu z AD-SP400 działa całkiem nieźle - po aktualizacjach związanych z kartami N3 znacznie poprawili działanie modułu i z kartą pracował OK (jak go ostatnio sprawdzałem). Jednak na 100% nie ruszy on pod DVB Dream ani AltDVB - nie wspierają obsługi modułu CI i nie ma pod to także wtyczek, a że TwinHan SDK nie udostępnił, to nie ma tego nawet jak napisać (nie wiem jak to rozpracowali w DVB Viewerze, że działa - chyba jakiś reverse engineering, bo SDK nie sposób zdobyć)...

 

Z kablem nie powinno być problemów - możesz spróbować go dać na przód (o ile nie będzie Ci przeszkadzał od strony estetycznej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tej karty i DVBViewera ma ktoś koncepcję, dlaczego programy HD Cyfry, zwłaszcza C+Sport HD na wersji 3.9.2 chodzi prawidłowo, a na wersji aktualnej 4.2.1 tnie się niemiłosiernie?

Robiłem już chyba wszystko, najnowsze kodeki, najnowsze stery do karty, transpondery i nic.

Stara wersja działa, nowa nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem dziś zakupiony moduł Polsatu. Aktywowałem i po paru godz. mogłem używać. SD chodzą oki ale HD tną strasznie. Zużycie procka przy HD do 50%. Zużycie procka znika po zacięciu obrazu, czyli ma związek z dekodowaniem obrazu. Na MTVHD (DVB-S) czasami można coś oglądnąć, polsat HD to już praktycznie pokaz slajdów, Discovery HD, PS HD i €sport HD są na razie dla mnie zakodowane (czerwony kwadracik w dolnym lewym rogu w ProgDVB). Myśle o DVBviewer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cav - zalatuje mi na zwykły błąd - trzebaby zgłosić do supportu DVB Viewera.

@barthy_r - przed zakupem jeśli tylko Ci się uda - spróbuj go jakoś przetestować, bo mam obawy, że z kanałami HD takie numery się niestety robią, chyba też na DVB Viewerze; będę musiał w wolnej chwili zbadać aktualną sytuację na ostatnich driverach jak co działa z kodowanych, ale niestety ostatnio czasowo nie wyrabiam i nie mam kiedy za bardzo się tak pobawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD tną strasznie.

Moduł CP tak ma na kartach z tej rodziny (AD-SP 400/SkyStar HD2/SkyStar USB 2 HD CI). Przycinają kanały nadawane w DVB-S2, gdy moduł jest w slocie CI. Zresztą sprawdź na kanałach HD z Astry - z modułem przycinają, ale po wyjęciu go z gniazda wszystko działa jak trzeba. Tyle że ten manewr nie przejdzie z kanałami HD w DVB-S2 z oferty CP :/ Dopóki CP nadawał HD w modulacji DVB-S było OK, po zmianie parametrów - lipa. Winne są prawdopodobnie wciąż niedopracowane sterowniki do tych kart, ewentualnie soft w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał, że raczej chodzi o wsad na chipie w na karcie z CI od TwinHana, ew. sam hardware tego dodatku. Niestety nie do przeskoczenia. Pisałem o tym wcześniej - kanały z C+ w DVB-S2 się cięły, więc teraz jak Cyfrowy Polsat też przeskoczył na DVB-S2, to jest ten sam problem. Bynajmniej cięcia nie powinno być przez Phoenix, więc jak ktoś chce sobie podpiąć czytnik Phoenix z kartą C+, to kanały DVB-S2 powinny działać także bez zacięć; ogólnie trzeba zerknąć na moje starsze posty, bo nie bardzo pamiętam już jak wyszły mi testy ;) Mam strasznie dużo sprzętu do sprawdzania i mi się wszystko miesza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

niestety nie tylko twinhan, skystar itd mam karte terrateca s7 pod usb i dokladnie takie same objawy hd z modulem cp nie da sie ogladac po wyjeciu modulu smiga oke bez problemu.

na moje oko problemem jest jakis hardware i trzeba by tutaj uderzac do c+ i producenta sprzetu. w koncu dalem za odbiornik jakas kase kanaly hd tez dodatkowo kosztuja. problemem nie sa sterowniki dlatego ze ja odpalam to na maczku a tam jest to inaczej rozwiazane sa inne stery :) a problem taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle, na ile udało mi się ustalić - problematyczny jest wsad zapakowany na chip przy gnieździe CI. Teoretycznie jest możliwa jego zmiana w warunkach serwisowych, ale każda z wersji kart (AD-SP 400, SkyStar HD 2, Terratec, DigitalRise) ma osobne wsady. Trzeba mieć od tej, którą się ma. Ja nie mam od żadnej. Zdobycie tego jest mało realne, a zapakowanie samodzielnie: kompletnie nierealne.

 

Po czym to wnoszę? http://forum.digitalrise.biz/viewtopic.php?p=6946#6946

 

Z innej beczki, jak już temat wpadł mi w oko: do AD-SP 400 w ciągu kilku najbliższych tygodni pojawi się nowa wersja sterowników. Ma mieć możliwość współpracy z MCE na Win7 (DVB-S2 i dekodowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...