Skocz do zawartości

Jak to ogarnąć, czyli CANAL+ na wakacjach


Lucianoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jestem tu nowy, próbowałem szukać w historii, ale nie bardzo umiem sprecyzować o co mi chodzi, aby sprawnie wyszukać, wybaczcie zatem choroby wieku dziecięcego. Temat wydaje się być dość na czasie, więc mam nadzieję, że się nie pogniewacie.

 

Tak się jakoś poskładało, że część roku (od kwietnia do października) przenoszę się ze swojego mieszkania do domu letniego. Do tej pory korzystałem z telewizji kablowej w mieszkaniu i DVB na działce. Chciałbym przesiąść się na talerz, natomiast nie bardzo kalkuluje mi się opłacać abonament z którego skorzystam tylko przez kilka miesięcy (w mieszkaniu potrzebny będzie mi multiroom, więc telewizja na kartę odpada). Pytanie techniczne: czy jeśli kupię zestaw canal+ z multiroomem do mieszkania i dodatkowy dekoder np na olx lub Allegro, to wyjeżdżając na działkę i zabierając kartę z dekodera głównego, a następnie przekładając ją do dokupionego dekodera, będę mógł korzystać ze swojego abonamentu? Jeśli tak, to jaki dekoder warto kupić (nie zależy mi na 4K).

 

z góry dziękuję za odpowiedź

 

pozdrawiam

Łukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz zestaw z multrioom to kupno dodatkowego dekodera nie będzie konieczne.Teoretycznie mógłbyś na działce oglądać na dekoderze multiroom.Problem jest innego typu.Dekodery główny z dodatkowym muszą się widzieć w sieci.Jest co prawda procedura odpalenia dekodera dodatkowego kartą z dekodera głównego ale ta aktywacja starcza na kilka/kilkanaście dni i potem procedurę trzeba ponownie powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym rozwiązaniem jest zabieranie ze sobą dekodera głównego?

6 minut temu, PawelTSW napisał:

Nie uda się, karty są połączone i działają tylko w urządzeniu od canal+

A jak bym kupił dekoder na olx oryginalny Taki który był używany w canal+?

Edytowane przez Lucianoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie zdecydowanie najtańsze. Gdybyś dobrał multiroom w systemie conax czyli dekoder mediabox (nie wiem czy takowy jeszcze wydają do nowych umów) istniałaby możliwość odpalenia samej karty w innym dekoderze. Ale nie byłaby to pełna oferta, bo nie wszystkie kanały miałbyś dostępne. Nie wiem w jaki pakiet celujesz. Potraktuj to raczej jako ciekawostkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udałoby Ci się podpisać umowę na multiroom w konfiguracji - dekoder główny + moduł CI+, to na działkę mógłbyś zabierać tylko moduł z odpowiednim własnym dekoderem (ewentualnie telewizorem z gniazdem CI+) . Musisz dopytać o taką możliwość w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lucianoo napisał:

w mieszkaniu potrzebny będzie mi multiroom, więc telewizja na kartę odpada

Być może skreśliłeś to, co może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Zależy przede wszystkim od tego, jaka oferta programowa spełnia Twoje oczekiwania.

 

Nieparowane karty conax możesz obecnie używać w spliterach, co spełnia założenie multiroomu w mieszkaniu. Nie masz cyrografu (czytaj: umowy), a dodatkowo kartę możesz opłacać okresowo. Karta działa obecnie w dowolnym urządzeniu z conax (moduł CI lub reciever) i nie ma restrykcji wynikających z CI+ (nagrywanie, time shift). Minusem jest ograniczona oferta programowa - nie wykupisz dostępu do HBO czy C+.

Karta zmieści Ci się w portfelu, więc to chyba nie problem przenosić ją 2-3 razy w roku.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...