Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej to samo.

Pewnie wezmę ten światłowód.

A tak przy okazji, czytałem dzisiaj artykuł o nowym chromecaście z google. Podobno ma być tańszy od poprzednika, mają się ograniczyć do HD. W USA 30$, a u nas mają iść po 140 PLN. Nie wiem, czy nie lepiej kupić dzisiejszego chromecasta. Jednym słowem, chłopaki postawili na niższą cenę, a nie na jakość. Ma być jeszcze w tym roku.

A co do światłowodu, to wysłałem maila do firmy i mają do mnie dzwonić, czy u nas mogą założyć światłowód.

 

 

Edytowane przez gelo441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

 

7 godzin temu, gelo441 napisał:

Kupiłem router ASUS i dalej nie ma zasięgu w kuchni - trochę się pojawia zasięg, ale niewiele.

Router leży na podłodze, 5GHz chyba włączone, bo miga na routerze.

Dodam, że mój PC chyba nie obsługuje 5G.

Telefony zresztą też.

Pokombinuj z lokalizacją i ustawieniem anten.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-ustawic-router.html

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gelo441 napisał:

Dla TVP.pl oraz Viaplay kupić obecny chromecast 4K oraz brać światłowód, bo innej opcji nie ma?

Dla Viaplay coś innego niż Android TV, nie wiem jak jest z TVP VOD/TVP GO. Poza tym w Viaplay nie ma 4K, nie wiem, jak w TVP VOD/TVP GO. A światłowód to prawdopodobnie najszybszy internet w Twojej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Światłowodu nie będzie, bo firma , która posiada światłowód koło mnie, jest besztana na lewo i na prawo, że za wolno, że nie ma często internetu, olewają klientów. Moja siostra mieszka kilometr ode mnie i ma od nich światłowód, to mówi, że narzeka.

Pytanie nr. 1: Czy kiedyś inna firma będzie mogła przejąć ten światłowód - w związku z tym czekać?

Pytanie nr. 2: Co proponujecie - internet przynajmniej lub nawet max 20 mega (jak najniższa cena). Pewnie będzie internet z limitem. 

                      Co najmniej 3 mecze tygodniowo, dużo filmów i seriali  w TVP.pl. Dużo buszowania po internecie: szukanie informacji, filmiki na strefa kursów i udemy, muzyka na                             you tube. Naprawdę sporadycznie jakiś film ściągnąć z internetu. Dużo mi trzeba będzie tego internetu?

Czy jeśli stracę w miesiącu li8mit danych, to dalej będzie internet słabszy (ile?), czy zablokują mi internet?

Będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez gelo441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego i jak obciąży sprzęt. Niech sobie policzy, ile rzeczy będzie robił na raz (on lub jego rodzina).

U mnie wujek z ciocią na wsi korzystają z internetu w telefonie do telewizji, YT, nie jest to 1080p (ale mają tam telewizor 1080i i jest on odpowiednio mały).

W dniu 12.10.2022 o 13:23, gelo441 napisał:

Czy kiedyś inna firma będzie mogła przejąć ten światłowód - w związku z tym czekać?

Na razie nie ma takich przepisów (firma która chce przejąć infrastrukturę musi się udać do firmy właściciela), dofinansowania z UE są dla terenów, gdzie nie ma światłowodu.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać coś, co działa bezproblemowo z czymś, z czym są zawsze mniejsze bądź większe problemy. 

 

 

 

W dniu 13.10.2022 o 09:29, PawelTSW napisał:

A 30 mb/s 60 zł zupełnie wystarczy

Nie 60zł tylko 40zł ze względu na 9 miesięcy gratis. 

 

Zrzut-ekranu-2022-10-12-o-14.00.12.png

Zapomniałem dodać, żebyście nie wtopili. W ofertach głosowych(rozmowy, smsy za free) wraz z internetem bez limitu od T-Mobile, udostępnianie jedynie za pomocą hotspota ze smartfona. Blokada na modemy/routery. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Viaplay i tak lepiej zainstalować KODI, tam jest płynniej (szczególnie na starszych systemach). Napisz, z jakich serwisów będziesz korzystał.

7 godzin temu, Wicek napisał:

Może nie tyle na lata ile żeby ruch na sportowych transmisjach był płynny. Czyli Chromcast 4 lub Mi Box S 4K. Co lepsze?

Każdy z tych dwóch sprzętów ma swoje wady i zalety. Nie lubię sticków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wicek napisał:

To poleć mi cos najmniej problemowe.

Z tych dwóch które wymieniłeś, Chromecast 4 bez dwóch zdań. Wbrew pozorom, bezproblemowych boxów wcale nie jest dużo, bo co z tego, że na wszelakich portalach aukcyjno - handlowych mnóstwo tego typu sprzętu, jesli większość ma problemy z softem, przede wszystkim z certyfikatami DRM. Bierz Chrome i powinieneś być zadowolony. Czysty dopracowany Android TV/Google TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...