Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

22 godziny temu, jakubros napisał:

zdecydowałem sie przeznaczyc ok 1000 zl na zakup odtwarzacza zarowno do uslyg streamingowych/ iptv oraz do odtwarzania filmów z dyskow zewnętrznych, mam pytanie. Co byloby lepszym wyborem Zidoo Z9x czy  Nvidia Shields Pro. 

Zidoo nie jest odtwarzaczem przeznaczonym do obsługi serwisów VOD typu Netfix, HBO Max itp. gdyż nie obsługuje wysokich rozdzielczości (modele Zidoo 9/10 oraz Q10Pro). Nie mają one obsługi widevine L1

Można zainstalować Kodi lub ZDMC, apkę na bazie kodi co zdecydowanie poszerzy funkcjonalność

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzucałem nim o ścianę i dawałem psu do zabawy.
Obchodziłem się z nim tak jak i z Chromecastem, czyli był na stałe wpięty do jednego tv. 
Takie po prostu mam odczucie, nie jest to sprzęt traficzny, dla wielu spokojnie wystarczy jako przystawka. Ja po prostu wolę Chromecasta 4, bo widzę róznice na jego korzyść.  
Różnica między Mi Boxem a Ch4 jest duża. Ja tam nic słitaśnego w Google TV nie widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Emilio1985 said:

Czyli co? Sprzęt za 1000 zl i max 720p? Łojej... Moze chociaz komfort uzytkowania bedzie wysoki

Hajpowanego Shielda za tysiaka kupisz i nie masz z kolei AV1.

Mi Stick 4k za 250 zł ma ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mingo napisał:

@Pawopnie wiem czemu odpowiadasz mi bo ja jestem tego samego zdania. To kolega @Emilio1985 twierdzi, że kilkuletni mibox śmiga jak nowe sprzęty :P 

Po prostu wtopiliście kupę kasy w przystawki i teraz bronicie ich jak tylko możecie. Przecież nie przyznacie sie sami przed sobą, że przepłaciliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Emilio1985 napisał:

Po prostu wtopiliście kupę kasy w przystawki i teraz bronicie ich jak tylko możecie.

Ogromna kupa kasy. Kupiłem Chromecasta 4 za trochę ponad 300zł, więc niewiele drożej niż mibox ;)

 

Brak Ci argumentów więc schodzisz w absurdalne rejony...

 

Kończąc wątek, bo chyba ta dyskusja nie ma sensu. Ja mam swoje zdanie poparte korzystaniem z obydwu urządzeń. Ty możesz mieć swoje, skoro tak uważasz ;) 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsługę AV1, można sobie eksperymentalnie wywołać programowe wsparcie przez Kodi np. dla Netflixa (przy odpowiednio mocnym procesorze) i porównać z innymi kodekami dla danego materiału. Jak dla mnie nie ma sensu jakoś szczególnie walczyć o ten kodek na obecnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mingo napisał:

Ogromna kupa kasy. Kupiłem Chromecasta 4 za trochę ponad 300zł, więc niewiele drożej niż mibox ;)

 

Brak Ci argumentów więc schodzisz w absurdalne rejony...

@mingo To jak działa u Ciebie Viaplay? Gładko czy klatkuje? Chodzi o transmisje sportowe live.

 

Kanały live w C+ Online nadające w 50 fps (C+ Sport, Eleven...) na domyślnym odswiezaniu 60Hz chodzą płynnie, czy klatkują?

 

Jak w chromecascie zmienisz odświeżanie na 50 Hz, to jak wygląda Netflix czy Prime Video? Chodzi płynnie, czy klatkuje?

 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Emilio1985 napisał:

To jak działa u Ciebie Viaplay? Gładko czy klatkuje? Chodzi o transmisje sportowe live.

Klatkuje, to jest problem samego systemu. Liczę na to, że jak wejdzie Android TV12 to problem zniknie. 

 

35 minut temu, Emilio1985 napisał:

Kanały live w C+ Online nadające w 50 fps (C+ Sport, Eleven...) na domyślnym odswiezaniu 60Hz chodzą płynnie, czy klatkują?

Po co mam się męczyć na domyślnym, skoro klatkuje?

Mam ustawione na stałe na 50 Hz i problem klatkowania nigdzie poza Viaplay nie występuje. 

 

35 minut temu, Emilio1985 napisał:

Jak w chromecascie zmienisz odświeżanie na 50 Hz, to jak wygląda Netflix czy Prime Video? Chodzi płynnie, czy klatkuje?

Chodzi płynnie. Disney+, APV, Netflix czy HBO Max działają dobrze bez względu na ustawienia odświeżania. 

 

Dwa przykłady złego działania które podałeś to błędy systemu, a nie samego sprzętu. Występują one na każdym sprzęcie z Android TV. 

Nie brałem tego pod uwagę porównując obydwa urządzenia tylko płynność działania. To jak szybko włączają się aplikacje, jak szybko mogę wrócić do głównego menu, czy jak włączam odtwarzanie czegoś to urządzenie nie łapie zawiechy itp. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mingo napisał:

Klatkuje, to jest problem samego systemu. Liczę na to, że jak wejdzie Android TV12 to problem zniknie. 

Nie systemu lecz aplikacji. Mam na telewizorze z Androidem sporo popularnych, sportowych i tylko Viaplay ma takie charakterystyczne mikroprzycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Viaplay na Android 12 też najprawdopobniej bedzie klatkowało. Obecnie apka działa dobrze w transmisjach na zywo tylko na tv z systemem android tv (za to transmisje z odtworzenia klatkuja). Na przystawce działa w 100 procentach poprawnie tylko z pluginem do KODI.

 

Tak jak @Zuzia wspomniała, większym problemem jest dana aplikacja a nie system Android TV jako taki. Google, wprowadzając AFR do Android TV 12, postanowiło się już chyba zlitować nad niekompetencją sporej grupy deweloperów.

 

Co do PV czy Netflix w 50 Hz bez klatkowania, to coś nie chce mi sie wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Emilio1985 napisał:

Co do PV czy Netflix w 50 Hz bez klatkowania, to coś nie chce mi sie wierzyć...

Nie chcesz to nie wierz, nie ja jeden na tym forum ma ten sprzęt i myślę, że każdy z użytkowników potwierdzi, że Netflix czy inne podobne usługi działają bez zastrzeżeń na 50 Hz. 

@Pawop, potwierdzasz?

13 minut temu, Emilio1985 napisał:

Obecnie apka działa dobrze w transmisjach na zywo tylko na tv z systemem android tv (za to transmisje z odtworzenia klatkuja).

Działa też dobrze na tv z systemem Tizen. Tam działa to świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mingo napisał:

Nie chcesz to nie wierz, nie ja jeden na tym forum ma ten sprzęt i myślę, że każdy z użytkowników potwierdzi, że Netflix czy inne podobne usługi działają bez zastrzeżeń na 50 Hz. 

@Pawop, potwierdzasz?

Działa też dobrze na tv z systemem Tizen. Tam działa to świetnie. 

Rozumiem ze przystawke masz podpieta pod tv Samsung tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo ma to kolosalne znaczenie. Wszystko już jasne. Plynny obraz na PV czy Netflix na przystawce 50 Hz, to kwestia telewizora (matrycy) od tego producenta. Temat ćwiczony był tutaj jakoś w styczniu-lutym tego roku, ale nie pamiętam już w którym dziale.

 

Miałem Samsunga (tego który zraził mnie do tej marki) z 2012 roku z podpiętym MiBoxem 3. Nic nie klatkowało, ani na 50 ani na 60Hz na C+ Online i Netflix (innych serwisów wtedy nie miałem). 

 

Samsung w kwestii płynnosci obrazu ma zdecydowaną przewage nad resztą. To wg mnie jedyna ich zaleta. To, co podłaczysz do takiego telewizora nie ma wiekszego znaczenia. I MiBox, i Chromecast beda brykać aż milo.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grzego44 napisał:

Ktoś tu szuka sprzęt?
Cena z dostawą do Polski: 166,81 euro.
Cena w Polsce wg Ceneo od 1.000 zł.
Sprzedawcą jest Amazon.
NVIDIA Shield Pro 4k
https://www.amazon.it/dp/B07Z6RD4M9
 

Od tysiaka to jest wersja stojąca.

Cylinder który podlinkowałeś jest tańszy i gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mingo napisał:

Tak czy siak, występuje to na każdym urządzeniu z Android TV. @lakimancoś wspominał, że na Android TV7 jest lepiej, niemniej nie jest to wina słabego sprzętu. 

Nic się nie zmieniło na Androidzie 7 Viaplay i Canal+ bez zacięć: live i z odtworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była dyskusja na temat klatkowania/przycięć na Android TV i jak nadal ktoś uważa, że to wina systemu to naprawdę szkoda czasu na dyskusje z takimi osobami. Już było wielokrotnie mówione, że wszystkie inne aplikacja poza Viaplay działają płynnie przy ustawieniu 50Hz, problem sprawia tylko Viaplay i ich apka, bo już pod Kodi na tym samym systemie działa wszystko poprawnie.

 

Inną kwestią jest to, że nie ma w tym systematyczności, jednym działa, innym nie, co tym bardziej źle świadczy o apce. U mnie przycięcia są na Mi Boxie, ale już na Canal+ Box niedawno się nagle naprawiło i na razie działa płynnie, z czego to wynika nie wiem, zaraz się pewnie zepsuje znowu. A na Mi Boxie dalej klatkuje, ale to też zależy od transmisji - np. w tej chwili oglądam mecz Lecha i działa też płynnie, ale już na meczach PL, czy Bundesligi w zeszły weekend było klatkowanie.

 

Było jeszcze pytanie o Netflixa, ja mam ustawione 50Hz w boxie i żadnych przycięć na Netflixie, ani niczym innym poza Viaplay nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sobie ustawisz 50/60 Hz w rozdzielczości wyjściowej boxa  nic nie ma do tego jak będzie odbierany stream, możesz nawet ustawić 60 Hz i dalej będzie to samo. Problemem jest aplikacja która odbierając streamy w 50/60 Hz klatkuje

 

Chodzi o odbiór streamów w aplikacji w niektórych rozdzielczościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nix124 napisał:

Już kiedyś była dyskusja na temat klatkowania/przycięć na Android TV i jak nadal ktoś uważa, że to wina systemu to naprawdę szkoda czasu na dyskusje z takimi osobami. Już było wielokrotnie mówione, że wszystkie inne aplikacja poza Viaplay działają płynnie przy ustawieniu 50Hz, problem sprawia tylko Viaplay i ich apka, bo już pod Kodi na tym samym systemie działa wszystko poprawnie.

 

Inną kwestią jest to, że nie ma w tym systematyczności, jednym działa, innym nie, co tym bardziej źle świadczy o apce. U mnie przycięcia są na Mi Boxie, ale już na Canal+ Box niedawno się nagle naprawiło i na razie działa płynnie, z czego to wynika nie wiem, zaraz się pewnie zepsuje znowu. A na Mi Boxie dalej klatkuje, ale to też zależy od transmisji - np. w tej chwili oglądam mecz Lecha i działa też płynnie, ale już na meczach PL, czy Bundesligi w zeszły weekend było klatkowanie.

 

Było jeszcze pytanie o Netflixa, ja mam ustawione 50Hz w boxie i żadnych przycięć na Netflixie, ani niczym innym poza Viaplay nie mam.

Włączyłem mecz Lecha na apce Viaplay na C+ Box (50 Hz) i jest klatkowanie. Na tv TCL z Android TV 11 ten sam mecz, w tej samej apce idzie gładko, pięknie i przyjemnie. Bedzie klatkował jutro, z odtworzenia.

 

Na Netflixie na C+ Box 50Hz jest u mnie lekkie klatkowanie.

 

Jaki masz tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Samsung albo LG nie wypuści swojego boxa np z tizenem do sprzedaży? 
Też mam TV Samsunga z 2017 i android tv. Tizen bez porównania szybszy, stabilniejszy, bez błędów. 
 
Nie zależy mi na wodorotryskach, tylko na podstawowych apkach do streamingu. Wiem, że przy android tv mam możliwość instalowania wielu aplikacji, ale od 2020 nic ponad to na android tv nie instalowałem. Zupełnie mi wystarczają apki do streamingu. 
 
To tak jak iphone, system zamknięty, są aplikacje takie jakie są potrzebne w życiu bez jakichś bajerów jak w androidzie. I tam w apple przy 1gb ramu wszystko lepiej i płynniej chodzi niż przy androidzie z 4gb ramu. 
 
Producenci tv jak lg czy samsung powinni wypuścić swojego boxa bo system mają bardzo dobry. Apple tv zbyt drogie jest niestety. 
Wystarczyło by, żeby Samsung i LG aktualizowali systemy do nowszych wersji w okresie gwarancji, np. kupując tv z wersją 5.5 Tizen, po 2 latach miałby wersję 6.5 co wydłużyłoby działanie aplikacji o kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...