Skocz do zawartości

Wymiana kart Cyfry+


szwyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

A czy zdarza Wam się, że co jakiś czas na różnych kanałach zanika obraz i pomaga tylko reset tunera? Czy to tylko u mnie? Na razie używam tylko Fergusona HF8800 żeby mieć pewność, że rekalmuję złom... Jak do tej pory nie ma dnia, żeby kilka razy nie padł przy współpracy z nową kartą C+ :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego mój Humax 2000 (z CI Aston'a 2.18) twierdzi przy próbie wejścia na kanał "Wymiana Kart" ,że "kanał jest kodowany lub niedostępny", podczas gdy mój stary Philips 3201/91 rzeczony kanał widzi i jest gotowy do aktywacji nowej karty??? I kontynuując, czy w tej sytuacji mogę aktywować kartę w Philipsie i potem już tylko 'przełożyć' ją do Humaxa spodziewając się ,że wszystko będzie ok ???

Pozdr.

Kanał jest kodowany (Seca 4), a odkodowanie następuje w momencie uaktywnienia nowej karty (przesłanie uprawnień). Kiedy wyłączysz komunikaty Astona, to nie zobaczysz tej informacji. Mimo wszystko karta powinna się uaktywnić także w Humaxie. Trochę cierpliwości. Jeśli aktywujesz w Philipsie, to będzie też działać w Humaxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał jest kodowany (Seca 4), a odkodowanie następuje w momencie uaktywnienia nowej karty (przesłanie uprawnień). Kiedy wyłączysz komunikaty Astona, to nie zobaczysz tej informacji. Mimo wszystko karta powinna się uaktywnić także w Humaxie. Trochę cierpliwości. Jeśli aktywujesz w Philipsie, to będzie też działać w Humaxie.

 

Dzieki za odzew. Ale mam pewne wątpilwości, a mianowice - dlaczego stara karta + stary Philips radzą sobie z Seca4 a Humax + Aston i ta sama stara karta -> nie ???

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzisz czarny ekran, to sobie nie radzą - po prostu Philips nie wyświetla komunikatu, że program jest zakodowany.

Gdyby sobie radziły, to widziałbyś planszę z napisem "Wymiana karty zakończona sukcesem" i z logiem cyfry+. Taka pojawi się po odebraniu uprawnień przez nową kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja wymienilem karte po paru minutach wyskoczylo ze wymiana karty zakonczyla sie sukcesem. od tej pory mam wszystkie programy ale wszystkie traca sygnal i znowu sie pojaiwaja jak wejde w parametry techniczne i ustawienia anteny to poziom sygnalu skacze od 0 do 4 mam philipsa dsr 3201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzisz czarny ekran, to sobie nie radzą - po prostu Philips nie wyświetla komunikatu, że program jest zakodowany.

Gdyby sobie radziły, to widziałbyś planszę z napisem "Wymiana karty zakończona sukcesem" i z logiem cyfry+. Taka pojawi się po odebraniu uprawnień przez nową kartę.

 

Jeszcze raz dzięki. Karta aktywowana na Humaxie bez żadnych problemów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że na tunerze Ferguson 8900 HD nowa karta nie aktywuje się. Aktywowałem natomiast kartę w 10 minut na tunerze Aston Simba 201 z wbudowanym dekoderem SECA Mediaquard. Aktywna nowa karta - jak się wydaje, na tunerzez 8900 wolniej przełącza kanały Cyfry+. Soft tunera w wersji 10A. Nie wgrywałem jeszcze v. 11. Z kolei na tunerze Aston Simba nowa karta pzełącza kanały bardzo szybko i bezproblemowo. Jak się wydaje soft Fergusona 8900 wymaga poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz,ze na 8900 nie aktywuje sie karta?Ja juz tydzien temu puscilem reaktywacje karty w ICA i po kilkunastu minutach karta byla aktywna.Przez kilka godzin mialem zawieszenia sie tunera na TVP1,ale to minelo tego samego dnia.Fakt,ze przelacza moze i ciut wolniej niz na starej karcie,ale to i tak szybciej niz na sprzecie od Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauwazylem jest problem z aktywacja karty przez czytnik w Fergusonie 9000PVR. Czy jest to problem szerszy?. Czy jest ktos komu aktywacja przeszla na tym tunerze (tylko przez czytnik). Potwierdzam ze moja karta jest aktywna (aktywowana na Humaxie 2000 CI ale wm fergusonie w czytniku nie chodzi).

Moze to problem aktualizacji oprogramowania w fergusonie?

 

U mnie aktywacja na DF9000pvr udała się po 27 godzinach (reaktywacja przez ICA nic nie przyśpieszyła) na kanale WYMIANA KART.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Przed aktywacja wpisałem najnowsze oprogramowanie: ver.9.75.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 13: To już było wałkowane na forum i nie tylko, karte w PVR'ach wymieniamy dopiero w nocy z 29/30 września :jupi: Do tego czasu lecisz na starej 8)

Mylisz się!

Ja w swoim df9000pvr już aktywowałem kartę.

Natomiast w nocy z 29/30 aktywuje się karty w odbiornikach HD!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc, jestem dosyć zielony w tych sprawach, no i Cyfrę mam od niedawna. Mam ten dekoder wypożyczony najtańszy jaki był dostępny przy Multipakiecie C+, więc chyba Strong? Dostaliśmy nową kartę, wymieniliśmy wczoraj około 12. Ciągle mam włączony dekoder na kanał 19 i ciągle już ponad 24h jest napisane, Wymiana karty itp. Dzowniliśmy do serwisu, radzili, wyjęcie i włożenie karty, wyłączenia na parę minut z zasilania dekoder itp. Nic niestety nie pomogło, nadal 'Wymiana Kart'... Co mam w takiej sytuacji zrobić, jakieś rady? Karta wymienia się już prawie 27 godzin i nadal nic :( Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

edit: dzięki temu forum, po obrazkach w tematach przyklejonych, poznałem, że dekoder to jednak Thompson TS-4, sorry za błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla posiadaczy Fergusonów 8018.

Po konsultacjach z serwisem Fergusona (niestety Cyfra jak zwykle niedoinformowana - cztery razy aktywowali mi kartę, niesłuchając że karta jest pozytywnie uruchomiona): należy zakupić od cyfry moduł Aston zwany przez nich Nakładką (trzeba spełnić pewne warunki). Moduł fabrycznie zainstalowany w w/w Fergusonie niestety "nie daje" rady z nową kartą. WSZYSTKIE pozostałe Fergusony nie powinny mieć podobnych problemów. Co ważne nie ma znaczenia jaki soft jest w tunerze (w moim jest baaardzo stary - jak pisałem w poprzednim moim poście i chodzi). Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze starym 6 letnim Philipsem.

Próbuje wymienić kartę zgodnie z instrukcją, ale po włączeniu na kanał 19 na starej karcie mam komunikat, że kanał jest niedostępny i po podmianie na nowej karcie dalej ten sam komunikat na w/w kanale. Co jest grane???.Czy nie przejmować się komunikatem i zostawić dalej na te podane 8-10 godzin czy muszę się do nich dodzwonić i podać że jest taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...