Skocz do zawartości

Wymiana kart Cyfry+


szwyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka jest taka,ze mam identyczny splitter,a co miesiac musze przelozyc na 5 sekund karte do tunera,by dostac nowe uprawnienia.Natomiast kart klienckich nie musialem teraz programowac.Dzialaja po starej karcie na tej nowej.Ten sam sprzet,a zupelnie odwrotne dzialanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Ferguson AF-7318UCI udało się aktywować nową kartę Cyfry+ po 2 godzinach

Ja na 7318 zostawiłem włączony dekoder na "Wymiana kart" przez noc i dziś rano działa mi tylko TVP1. Minimini, TVN i kanały FTA. Dodam, że cały czas był napis "serwis niedostępny"na kanale "wymiana kart". Soft 6820. Nie wiem, czy odczekałem 10godz. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktywywalem karte na Strongu mam tylko Multipakiet Canal+. I tutaj ciekawostka nie wiem czy zaskoczylo choć Canal+ działa przy okazji mam dodatkowo odkodowany TVP1,2, INFO, TVN, TVN 7 i TV4. Nie wyskoczyła mi plansza o poprawnej wymianie karty. Mam uprawnienia dp Cyfra+ oraz Cyfra+ 1. Nie wiem tylko jakie powinny być informacje o karcie. jaki typ itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejscie do aktywacji na df 9000 pvr przez ICA nic nie dalo - poza ustaleniem faktu, ze w ICA karte moge reaktywowac raz na 24 godziny...

BOK nie wchodzi w rachube!

Drugie podejscie udalo sie po ponad 27 godzinach...

Karta jest aktywna, ale drugi odbiornik Illusion M3 dalej jej nie widzi. Tutaj musze poczekac na nowy soft - multicam.

Tak samo bylo przy ostatniej wymianie kart przez cyfre, na jesieni 2006 roku. Nowy soft ukazal sie po okolo 4 tygodniach, w drugim tygodniu zamowilem df 9000, odbiornik przyszedl w piatym tygodniu, kiedy illusion juz widzial karte.

Schowalem ferdka do szafy, po 2 latach okazalo sie, ze mimo wszystko dobrze jest miec pod reka drugi odbiornik i przestalem zalowac wylozonej na niego kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie reaktywacja w nocy z 18 na 19 września przebiegła prawidłowo na GI 870, ale podczas użytkowania już nowej karty po przełączeniu na niektóre kanały (przeważnie TVNy) muszę dłuzej czekać, wyskakuje "kanał kodowany" a po chwili juz działa, wcześniej od razu chodziły. Nie działa mi wogóle Trace TV a powinien.

Przy starej karcie w menu dekodera mogłem zobaczyć do kiedy mam uprawnienia, a teraz jest tylko data - 1 january 1992.

 

Ot takie zmiany narazie na gorsze, może cos się zmieni. Ktoś ma tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może zostawia na pamiątkę?? :wink: Dziś w nocy dokonałem aktywacji nowej karty, rano ukazała się plansza informująca o pomyślnej aktywacji. Aktywowałem ją w tunerze Mediasat. Wszystkie kanały śmigają bez problemu, a nawet jakby szybciej wskakiwały, tutaj musze przyznać rację :wink: Ponadto nowa karta współpracuje z moim splitterem. Jakim? Odpowiedziałem w temacie o splitterach dla Cyfry+. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek, karta aktywowała się bezproblemowo i szybko na TVP1 (po czym na kanale Wymiana kart pojawił się wiadomy napis) na sofcie OFM P1725a10 do Pionków.

Braku tych TVNów nie wiązałbym ze źle przeprowadzoną aktywacją tylko raczej z niewłaściwie wpisanymi parametrami tych kanalów (ale po przeskanowaniu to powinno ustąpić!) albo może z tym, że te programy zaświecą dopiero po wyłączeniu starego systemu (może jest jakiś konflikt z moim softem?). Poczekam jeszcze do października (stara karta wciąż działa!) i później będziemy się martwic dalej. Mogę jeszcze podrzucić kumplowi aby sprawdzić czy chodzi na jego oryginalnym sofcie.

PS Na Lakim sporo ludzi ma problem z aktywacją ale z podobnym problemem się nie zetknąłem. Jak nic nie zaradzę to zapytam, już nieraz mi tam pomogli :)

Andyg@ nawiązując do mojego posta to sytuacja u mnie nic nie poprawiła się i po 18.09.Synowi na mojej karcie mima braku przeprowadzonej aktywacji na Dreamboxie działały TVP 1,2,3.Wobec tego wróciłem do softu oryginalnego.I tu owszem po aktywacji po chwili pojawiła się na k.19 plansza ale po przerzuceniu na inny kodowany kanał pograł może z 10 sek. po czym robiła się stop klatka i dekoder zawieszony.Dzisiaj byłem w punkcie C+ po sprawdzeniu/pokazywał na kanałach kodowanych brak uprawnień/karta została mi wymieniona.Ponowna aktywacja zgodnie z instrukcją i po pary minutach ukazała się plansza ale sytuacja ta sama.Na kanałach kodowanych pogra 10 sek. stop klatka i zawieszenie dekodera i po wyłączeniu z sieci wskakuje na k.19 i zabawa od nowa.Dobrze,że na starej karcie wszystko jest ok.Co to może być u licha.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

df 9000 pvr

Na kanale WYMIANA KART mam wlaczony odbiornik ponad 24 godziny - tylko migajacy napis. SE: Zakodowany.

Jakies sugestie?

 

po ponad 27 godzinach ukazala sie wreszcie plansza

:brawo:

 

:shock: jak udało się CP zrobić wymianę w 0,5 h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu godzinach walki z aktywacją karty uzyskałem widok planszy WYMIANA ... SUKCESEM. :) Na Ferdku 8900 wszystko OK, ale po przełożeniu karty do Ferda 8018 d..a. Soft co prawda staaaaary (GP1.3S00112BS ver 00...05 - tyle wyczytałem po edycji Informacji), ale jak dotąd wszystko było OK więc nie wymieniałem. Co robić - ponownie przeprowadzić aktywację w 8018 (chyba bzdura bo uprawnienia już "wlazły" do karty), czy wymieniać soft w nim (tu pytanie - używa ktoś z Was 8018 z aktywowaną kartą? przeszły uprawnienia? pełen odbiór? jaki soft?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Wczoraj w godzinach wieczornych wymieniłem kartę na nową zgodnie z instrukcją, potwierdzenie wymiany na kanale 19 miałem już po 30 minutach. Ale mimo to zostawiłem w takim stanie dekoder na noc. Kiedy rano wstałem zorientowałem się, że mam zakodowane większość kanałów, w tym Canal +. Nie mogę się dodzwonić pod żadną infolinię... A dzisiaj miałem obejrzeć sobie mecz Chelsea vs ManU. Jestem bardzo zirytowany tą sytuacją, może miał ktoś podobny problem, może ktoś wie jak temu zaradzić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...