Skocz do zawartości

Porady konsultantów z COK Cyfrowego Polsatu


JarDor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre dekodery nie mogą sobie poradzić z odtwarzaniem kanałów które są kodowane w simulkrypcie i to aż w czterech systemach :!:

 

Raczej ich oprogramowanie...

 

 

O to mi właśnie chodziło i dlatego dopóki nie napiszą nowego lub poprawią starego softu nici z oglądania Eurosportów na Thompsonach i Samsungach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat jest obsługa klientów w cyfrowym polsacie, to wam opowiem pewną historię, otóż w marcu napisałem wypowiedzenie umowy i przejście na abonament nieobowiązkowy za 39,90 m-ce, pod koniec marca potwierdziłem w BOK czy wymówienie doszło. Jak się okazało to wszystko jest ok, minął pewien okres, oczywiście płaciłem abonament do końca czerwca zgodnie z umową za lipiec, sierpień, wrzesień nic nie płaciłem.

Jeszcze w między czasie napisałem maila ;nazwiska nie będę podawał; ta pani podała mi w mailu, ze umowa jest rozwiązana i mam abonament nieobowiązkowy i tu się skończyły dla mnie dobre wiadomości.

W październiku opłaciłem abonament za pakiet film, cinemax, familijny razem 60zł70gr. Po kilku dniach jak nadal sygnał był nie odkodowany, zadzwoniłem do BOK, odebrała pani ;nazwiska nie będę podawał; powiedziała mi, że umowa nie jest rozwiązana, a wpłata poszła na zaległości, próbowałem jej wytłumaczyć, że CP podał mi w mailu, że umowa jest wypowiedziana, kazała mi czekać, po ok 20 minutach powiedziała mi, że nie ma wglądu do tego maila i nie może odkodować mi sygnału. Cytowałem jej tego maila i od kogo go dostałem ale nie pomogło. Sygnału powiedziała że nie odkoduje, po około 1 godzinie jak się rozłączyłem postanowiłem zadzwonić jeszcze raz. Odebrał gościu, w 5 minut potwierdził że mam rację i odkodował sygnał w przeciągu pół godziny, niestety sygnał był tylko 3dni i został ponownie zakodowany. Znowu zadzwoniłem, odebrała pani, która powiedziała że nie może włączyć sygnału, ponieważ mam umowę, jak podałem nazwiska konsultantów którzy stwierdzili że nie mam umowy, pani z BOK nie bardzo wiedziała co powiedzieć i poszła się naradzić. Po 15 minutach powiedziała, że mam rację ale w systemie jest błąd i usunięcie go potrwa do miesiąca czasu. Nie może mi włączyć sygnału, jak się sprawa wyjaśni to mi może odkodują sygnał, ale nie wcześniej jak za miesiąc. Do dziś nie jest sprawa wyjaśniona, ja mam wszystkie potwierdzenia kto odbierał list polecony, kiedy maila na kompie, liste konsultantów z którymi rozmawiałem i czekam na komornika bo nie zamierzam już dzwonić do nich. Wziąłem sobie Cyfre+ i nie wiem do tej pory czy sygnał na dekoder jest nadawany. Napisałem maila z opisem tej sprawy do CP ale do chwili obecnej nie odpisali, nie chcę nikogo przekonywać co do obsługi klientów w CP ale mnie potraktowali jak śmiecia.

 

Edycja pitter: poprawiłem ortografy, literówki i interpunkcję tak aby można to było jakoś rozczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako konsultant w cp moge powiedziec ze jesli chodzi o informacje to musza byc podawane klientom takie jakie sa ustalane odgornie. Nie oznacza to ze klientow sie oszukuje jak np z brakiem tvp1 tvp2 - wyobrazacie sobie co by bylo gdyby sie mowilo ze musza kupic lepsze konwertery np ? Firma ma okreslona strategie rozwiazania problemow taka zeby klient musial sie jak najmniej denerwowac wiec nie wyzywajcie sie na biednych operatorow, jak ma sie zly dzien zupelnie inaczej podchodzi sie do klienta ktory rozmawia z toba jak z czlowiekiem a inaczej z takim ktory najpierw mysli potem mowi a po drodze zahaczy o pare nie milych slow.

 

Jesli chodzi o problem kolegi wyzej z rozw. umowy sa czasem problemy z systemem. Takie skomplikowane problemy zalatwiajcie pisemnie bo telefonicznie nie da rady. Jesli miales racje ze umowa zostala rozwiazana wszystko bedzie w porzadku tylko napisz reklamacje i wyslij fax z prosba o pilne rozpatrzenie odpowie ci czlowiek ktory zajmuje sie na codzien ROZWIAZYWANIEM takich problemow a nie informowaniem o nich przez sluchawke.

 

Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rozwiązania umowy dałem polsatowi rok czasu, az się skończy mi umowa z cyfrą. Podobno pani, która przyjęła zgłoszenie zapisała reklamacje, więc myśle, że wszystko będzie ok. Nigdy nie wyzywałem operatora, wręcz przeciwnie, zawsze uprzejmie traktowałem takich ludzi. Sam obsługuje klientów i co nieco wiem co potrafią zrobić aby osiągnąć cel. Jak sie sprawa wyjaśni to was o tym poinformuje. Wziąłem Cyfre, ponieważ powiedziano mi, że przez 1 miesiąc nie bede miał dostępu do tv dekoder został całkowicie zablokowany, a nie mam anteny naziemnej, ponieważ jest bardzo słaby odbiór w moim miejscu zamieszkania.

 

Edycja pitter: poprawiłem interpunkcję aby było to czytelne. Zacznij pisać poprawnie, używać kropek i przecinków, zacznij tworzyć jakieś zdania, a nie pisać jak leci. Poprawiam Twój post po raz ostatni, kolejny taki poleci prosto do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako konsultant w cp moge powiedziec ze jesli chodzi o informacje to musza byc podawane klientom takie jakie sa ustalane odgornie. Nie oznacza to ze klientow sie oszukuje jak np z brakiem tvp1 tvp2 - wyobrazacie sobie co by bylo gdyby sie mowilo ze musza kupic lepsze konwertery np ? Firma ma okreslona strategie rozwiazania problemow taka zeby klient musial sie jak najmniej denerwowac wiec nie wyzywajcie sie na biednych operatorow, jak ma sie zly dzien zupelnie inaczej podchodzi sie do klienta ktory rozmawia z toba jak z czlowiekiem a inaczej z takim ktory najpierw mysli potem mowi a po drodze zahaczy o pare nie milych slow.

 

Jesli chodzi o problem kolegi wyzej z rozw. umowy sa czasem problemy z systemem. Takie skomplikowane problemy zalatwiajcie pisemnie bo telefonicznie nie da rady. Jesli miales racje ze umowa zostala rozwiazana wszystko bedzie w porzadku tylko napisz reklamacje i wyslij fax z prosba o pilne rozpatrzenie odpowie ci czlowiek ktory zajmuje sie na codzien ROZWIAZYWANIEM takich problemow a nie informowaniem o nich przez sluchawke.

 

Pozdrawiam ; )

Ku mojemu zdumieniu okazuje się że konsultanci CP zaglądają na to forum :shock::shock::shock::shock: więc na przyszłość rada- jak chcecie wiedzieć odrazu jakie są kłopoty Waszych abonentów to nie czekajcie na telefony, meile tylko na bieżąco śledźcie to forum :!::!::!::!::!::!: wiele ono maże Wam pomóc a nam ułatwić życie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Jako konsultant w cp moge powiedziec ze jesli chodzi o informacje to musza byc podawane klientom takie jakie sa ustalane odgornie. Nie oznacza to ze klientow sie oszukuje jak np z brakiem tvp1 tvp2 - wyobrazacie sobie co by bylo gdyby sie mowilo ze musza kupic lepsze konwertery np ? Firma ma okreslona strategie rozwiazania problemow taka zeby klient musial sie jak najmniej denerwowac wiec nie wyzywajcie sie na biednych operatorow, jak ma sie zly dzien zupelnie inaczej podchodzi sie do klienta ktory rozmawia z toba jak z czlowiekiem a inaczej z takim ktory najpierw mysli potem mowi a po drodze zahaczy o pare nie milych slow.

 

Jesli chodzi o problem kolegi wyzej z rozw. umowy sa czasem problemy z systemem. Takie skomplikowane problemy zalatwiajcie pisemnie bo telefonicznie nie da rady. Jesli miales racje ze umowa zostala rozwiazana wszystko bedzie w porzadku tylko napisz reklamacje i wyslij fax z prosba o pilne rozpatrzenie odpowie ci czlowiek ktory zajmuje sie na codzien ROZWIAZYWANIEM takich problemow a nie informowaniem o nich przez sluchawke.

 

Pozdrawiam ; )

 

Czyli mowiac krotko kazdy kij ma dwa konce i nie tylko abonenci dostaja po glowie od CP, ale takze pracownicy samego CP dostaja po glowie za wlasna firme od abonentow. Kazdy jest poszkodowany, tylko nie ten kto powinien!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cp jest tu na Forum, tak samo, jak każdy inny użytkownik. To, że podał taką informację, to gest dobrej woli i za to trzeba podziękować. A już napewno, nie będzie pośrednikiem, "książki życzeń" z Forum, a swoim pracodawcą. @cp - jeśli, jeszcze coś, będzie w podobnej sprawie, to poprosimy.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako konsultant w cp moge powiedziec ze jesli chodzi o informacje to musza byc podawane klientom takie jakie sa ustalane odgornie. Nie oznacza to ze klientow sie oszukuje jak np z brakiem tvp1 tvp2 - wyobrazacie sobie co by bylo gdyby sie mowilo ze musza kupic lepsze konwertery np ? Firma ma okreslona strategie rozwiazania problemow taka zeby klient musial sie jak najmniej denerwowac wiec nie wyzywajcie sie na biednych operatorow, jak ma sie zly dzien zupelnie inaczej podchodzi sie do klienta ktory rozmawia z toba jak z czlowiekiem a inaczej z takim ktory najpierw mysli potem mowi a po drodze zahaczy o pare nie milych slow.

 

Jesli chodzi o problem kolegi wyzej z rozw. umowy sa czasem problemy z systemem. Takie skomplikowane problemy zalatwiajcie pisemnie bo telefonicznie nie da rady. Jesli miales racje ze umowa zostala rozwiazana wszystko bedzie w porzadku tylko napisz reklamacje i wyslij fax z prosba o pilne rozpatrzenie odpowie ci czlowiek ktory zajmuje sie na codzien ROZWIAZYWANIEM takich problemow a nie informowaniem o nich przez sluchawke.

 

Pozdrawiam ; )

Ku mojemu zdumieniu okazuje się że konsultanci CP zaglądają na to forum :shock::shock::shock::shock: więc na przyszłość rada- jak chcecie wiedzieć odrazu jakie są kłopoty Waszych abonentów to nie czekajcie na telefony, meile tylko na bieżąco śledźcie to forum :!::!::!::!::!::!: wiele ono maże Wam pomóc a nam ułatwić życie :lol::lol::lol:

 

Hehe my wiemy jakie sa problemy klientow najlepiej tylko nie zawsze sa mozliwosci aby na to poradzic. Znamy zasade: jedna niezadowolona osoba powie o przyczynie conajmniej pieciu. Natomiast warto zauwazyc ze jak na blisko milion klientow (a mowi sie juz o przekroczeniu tej liczby) w ciagu dnia na inflonii przewija sie okolo 50000-80000 klientow. Z czego na moje oko ok 70% to ludzie ktorzy z wlasnej winy sa zmuszeni do telefonu np. nie zaplacili, nie wiedzieli jaka maja umowe i placili za malo. Okolo 20% to po prostu brak sygnału i zle ustawiona antena albo instalacja dekodera czyli wszystko jest ok wystarczy ponowic sygnal jesli nie dociera albo prosba o wyslanie druczkow, umowy. Zostaje nam 10% wsrod ktorych moga sie znalezc klienci ktorzy naprawde maja PRAWO byc wkurzeni bo nie ma firmy idealnej i zawsze sie moze cos s[beep]yc chociaz czesto jest to kwestia dyskusyjna. Biorac pod uwage te dosc zaokraglone ale jak na taka skale i 10 miesieczne doswiadczenie dosc trafne wyliczenia wyciagam wniosek ze raczej nie robimy klientom duzych problemow i nie mamy tam nie wiadomo jakiego [beep]u co srednio slysze z 10 razy dziennie ; ) Wiadomo ze jestesmy od tego aby odbierac telefony z problemami gdyby ich nie bylo nie mielibysmy pracy, warto na to spojrzec z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cp myslisz ze codzienie dzwoni az tyle osob? trzeba sie kieruchów spytac :D ale z tymi procentami zgadzam sie w zupełnosci: 90% telefonów na infolinię to błąd/niewiedza klienta. Boli tylko, ze ludzie winia za to konsultantow. Teraz nie jest tak zle, ale jeszcze rok temu bylo tragicznie: wymiana kart, kolejki, zmiana czestotliwosci... wiekszosc telefonow konczyla sie na obrazaniu konsultanta. Wyzwiska, groźby to niestety częste zjawisko na infolinii CP. Wiele osob nie rozumie, że od konsultanta niewiele zależy i że jego praca polega tylko na informowaniu klienta...

 

@bodziochna niestety miales pecha :cry: nasi informatycy pracuja na tak szybkich obrotach, że nie zdążyli jeszcze oprogramować wyp. umowy na Twoim kontrakcie, stad Billing (nasz program do wplat i wielu innych rzeczy:) nadal naliczał Ci należności za abonament, więc gdy wpłaciłeś abonament po 3 m-cach od rozwiązania umowy - biling potraktował Ci to jako spłatę części zadłużenia (oczywiście niesłusznie) i nie nadał sygnału. Koleżanka która mówiła o zaległościach pewnie była nowa i nie sprawdziła tego (a naprawde jest to w "mało widocznym" miejscu) i powiedziała że nie włączy kanałów. Natomiast ten chłopak który przyznał Ci rację mógł uruchomić kanały tylko (hehe.. oficjalnie:)) na 48 godzin. później sygnał został zakodowany (ale :chodzily" FTA, prawda?). Teraz pewnie juz wszystko wróciło do normy, możesz zadzwonić i to sprawdzić.

 

 

@fezuj oj są i często zaglądają, choć nie zawsze się wypowiadają... ale łącznikami niestety nie będziemy :wink: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cp

 

Hehe my wiemy jakie sa problemy klientow najlepiej tylko nie zawsze sa mozliwosci aby na to poradzic. Znamy zasade: jedna niezadowolona osoba powie o przyczynie conajmniej pieciu. Natomiast warto zauwazyc ze jak na blisko milion klientow (a mowi sie juz o przekroczeniu tej liczby) w ciagu dnia na inflonii przewija sie okolo 50000-80000 klientow. Z czego na moje oko ok 70% to ludzie ktorzy z wlasnej winy sa zmuszeni do telefonu np. nie zaplacili, nie wiedzieli jaka maja umowe i placili za malo. Okolo 20% to po prostu brak sygnału i zle ustawiona antena albo instalacja dekodera czyli wszystko jest ok wystarczy ponowic sygnal jesli nie dociera albo prosba o wyslanie druczkow, umowy. Zostaje nam 10% wsrod ktorych moga sie znalezc klienci ktorzy naprawde maja PRAWO byc wkurzeni.

 

 

Wszystko fajnie tylko zwróć uwagę że 10% z powiedzmy 80000 klientów, którzy mają rzeczywisty problem z Waszej winy to ni mniej ni więcej, ale daje 8 tyś :shock::!::!::!::!: bardzo wk... klientów dziennie a to jak na jakąkolwiek firmę to jest naprawdę przynajmniej o 90% za dużo :!::!::!::!::!::!::!::!:

Więc nieco pokory panowie i panie konsultanci/tantki CP :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ja bym w tych wyliczeniach odjal po jednym "0", mysle ze 8-10tys klientow to max. Zaczalem tak sobie liczyc i wyszlo mi:

zakladajac ze jest 60 konsultantow na zmianie, sa dwie zmiany po7h srednia rozmowa trwa 3 min, a roboczogodzina to 54min (na kazda godzine mamy 6min przerwy) to wychodzi jakos tak:

14*54*60/3=~15.000

oczywiscie zakladajac, ze rozmowa wpadalaby jedna po drugiej, tzn ze caly czas utrzymywalaby sie kolejka, a ostatnio zdarza sie bardzo rzadko i jest chwilowa. sredni odstep miedzy jedną a drugą rozmową to ok. 5min. wtedy wychodzi ~6.000

 

Ale i tak jak bede mial okazje to popytam kogo trzeba o odpowiednie statystyki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to liczysz ?

 

Srednio 60 osob na zmianie. Zalezy od dnia srednio rozmowa wpada powiedzmy co minute czyli w godzine zrobisz 60 rozmow a 60 ludzi zrobi ich 3600, w ciagu calego dnia czyli razy 14 godzin to daje 50400 a biorac pod uwage kolejki itp mozna to czasem zawyzyc nawet do 80000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...