Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Sprobuj jak napisalem przeciez nic nie stracisz.

 

Z tercetu PVR, MR, paczka HD mozna ugrac jedna gratis.

 

Ja ci pisze co ja bym zrobil, sprobuj moze sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jutro wyslij i zobaczysz czy cos sie da zrobic.

A nawet mozesz jeszcze zadzwonic i dzisiaj i sprobowac sie dogadac, nadmienisz ze wypowiedzenie jutro wyslesz. Moze trzeba bedzie wybadac kilku konsultantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jeszcze pomyslałem że jak wyslę wypowiedzenie ponieważ nie zgadzam sie z nowym aneksem to będą mysleć że aneks dostałem i sie z nim zapoznałem i mi powiedzą że za poźno wysłałem i je anulują.A przecież tak naprawdę tego aneksu nie dostałem i nawet nie wiem co w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem taką ofertę w związku z wypowiedzeniem z powodu podwyżek: Canal+ Optimum HD za 72zł + 10zł multiroom i umowa na 15miesięcy czyli 82zł + ewentualnie 8 za HD optimum promo jednak zrezygnowałem i podpisałem jak dla nowych na 12 miesięcy z czego 10 płatnych 86zł+10zł w tym 3 miesiące HD optimum promo gratis i HBO GO na miesiąc gratis

 

mam maksymalny rabat na C+HBO Superpremium z MR i PVR Philips za 0zł czyli aktualnie (99zł+5zł). Po podwyżce płacił bym 118zł. Wypowiedzenie wysłane. Na chwile obecna brak ofert ze strony Cyfry.

 

Chciałbym się jeszcze upewnić przed negocjacjami czy:

- na pewno przy nowej umowie na 12 m-cy są 2 darmowe miesiące i 10 płatnych?

- dlaczego na stronie cyfry pisze że 3 miesiące gratis tzn. miesiąc rozpoczęty i 2 darmowe?

 

chciałbym dokładnie policzyć czy się opłaca brać nową umowę C+Optimum HD(86zł), HD promo 3 m-ce gratis(potem 8zł), MR i Pace PVR (razem 20zl) z włączaniem HBO co 2 miesiąc (13,5zl na m-c). Przy nowej ofercie można jeszcze kupić do MR dekoder HD Philips i go odsprzedać na allegro ze 100% zyskiem. To kolejny miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.02.2012 renegocjowałem warunki umowy w związku z wypowiedzeniem z powodu podwyżki. Co prawda nie zgodziłem się na przedłużenie umowy tylko dokończenie obecnej na obecnych warunkach (zwiększenie rabatu). Do tej pory nie otrzymałem aneksu. Powinien przyjść czy przychodzi w przypadku przedłużania umów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po "negocjacjach" z Cyfrą. W listopadzie przedłużyłem umowę i za C+ Optimum z MR płaciłem 84 pln. Bo niby dostałem "rabat"... W trakcie rozmów nie padło słowo "rabat" lecz 84 pln i tego się trzymałem. Po podwyżce wychodziło 96 pln, więc wypowiedziałem. Sam zadzwoniłem z zapytaniem czy coś dla mnie mają. Tak, mają, dodatkowe 3 pln... A więc 93 PLN! No super. Rozmawiając z konsultantem wszedłem na promocje na ich stronie i czytam konsultantowi: macie umowę na 15 mcy dla nowych - 3x0, więc jak uśrednię koszt rachunków to za miesięc wyjdzie mi 79 PLN versus 93 PLN. Konsultant przytaknął. Na to ja powiedziałem, żeby ze mnie nie robili więcej [beep]a i żeby nie dzwonili w sprawie odwołania wypowiedzenia.

 

Co więcej, miałem moduły do MR i przy przedłużaniu umowy w listopadzie nie dali mi kart "kameleon", a jak wziąłem umowę 3 x 0 to karty dali.

 

Więc płacę mniej i nie musze podbijać modułów. Aha, i mam sagemcoma (wiem, nie powala) zamiast PACE SD.

 

No i niech mi ktoś powie, że to jest normalne działanie dla utrzymania abonenta... Miałem przejść na splitter, ale teraz, mając karty na razie temat splittera parkuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie misiek, też nie dostałem aneksu i mam to gdzieś, żadnej innej kwoty niż w Umowie nie dostaną, aneks bez podpisu jest nieważny.

 

I odpisali i znowu ta sam regółka jedynie dodali ze wypowiedzenie można było wysłać do 10 lutego i że teraz mogę dopiero rozwiązać umowe z końcem okresu minimalnego czyli 31 marca 2013 roku.Pisze im czarno na bialym że aneksu nie otrzymałem a oni cały czas mi te same regółki przysyłają jak jakiemuś nienormalnemu.W tej chwili posiadam C+Optimum HD za 57zl + PVR Pace 10zl + HD Optimum 11zł.Chciałbym zostać przy tym co mam i zaakceptowałbym podwyzke jakby dali mi Multiroom za 0zl.Da się takie coś uzyskać?? Bo czytałem że niektórzy dostali multiroom za 0zl.

 

Zażądaj potwierdzenia odebrania przez Ciebie aneksu - skoro wysłali to muszą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożona konsultantów zadzwoniła do mnie ze wspaniałą ofertą zachowania starych zniżek

robiła wszystko i mówiła o wszystkim tylko nie chciała powiedzieć ile będę płacił na nowych warunkach po trzecim pytaniu i wyczuwalnej mojej irytacji odpowiedziała że 8 zł więcej. Cudowna oferta, odchodze. Wreszcie dostane dekoder który szybkością działania nie przypomina commodore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie pytanie co mam zrobić jak nie otrzymalem żadnego aneksu mówiącego o podwyżce.Umowe przedłużałem w grudniu i z tego co sie dowiedziałem podwyżka mnie obejmuje tylko niestety nie otrzymałem żadnego listu.I nie wiem co teraz zrobić, pisałem do cyfry a oni się upieraja że do mnie wysłali list 5 stycznia, nie wiem może poczta polska dała ciała.
teraz można wypowiedzieć umowę w cyfrze, bo zmienili regulamin i oczywiście zupełnie niechcący podnieśli sobie ceny... chętnie skorzystam z mojego prawa do zakończenia umowy przed czasem. :read:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby być za późno? Zauważ że nawet jeśli jakimś cudem Aneks do Ciebie dotarł to napisali na nim że masz 14 dni od jego otrzymania. Jako że Aneks był wysłany listem zwykłym to nie ma możliwości technicznej stwierdzenia kiedy abonent Aneks otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie omamy tylko wie co pisze

list mógł wyjąć wczoraj ze skrzynki lub mógł nawet wczoraj tam listonosz go wrzucić

sami nie chcą żeby do nich wysyłac listy nierejestrowane więc zapewne wiedzą jak działa poczta

 

spokojnie można jeszcze wypowiedzieć umowę przynajmniej do czasu kiedy się nie opłaci rachunku z nową kwotą bo tu już będzie akceptacja zasad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby być za późno? Zauważ że nawet jeśli jakimś cudem Aneks do Ciebie dotarł to napisali na nim że masz 14 dni od jego otrzymania. Jako że Aneks był wysłany listem zwykłym to nie ma możliwości technicznej stwierdzenia kiedy abonent Aneks otrzymał.

Masz całkowitą rację, oby tylko gościu się nie wygadał ze list przyszedł do niego pod koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeśli Cyfra ma węża w kieszeni i zamiast listów poleconych jedzie po kosztach to ma teraz problem.

 

Ciężar dowodu jest po stronie Cyfry i to ona musi udowodnić, że list przyszedł wcześniej - co bez nieumyślnej pomocy abonenta (jak się np wygada) - jest zadaniem niewykonalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było chyba żadnego publicznego obwieszczenia, a z forum korzysta jakiś 1% abonentów Cyfry i w dodatku nie jest to przymus czy obowiązek - nie ma jak tego udowodnić.

 

Więc "znać sprawę aneksu" nie jest tak łatwo. List polecony rozwiązałby sprawę, ale co ja wiem.. :smile:

 

Jak ktoś ma trochę czasu i cierpliwości - kwestia jak najbardziej do przepchnięcia, bo Cyfra i tak nie będzie miała dowodów (podpisu, daty pewnej, oświadczenia, potwierdzenia), że dany abonent wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma takie pojedyncze i sporadyczne wypowiedzenia po czasie ma wkalkulowane w koszty działalnosci, w przeciwnym razie przesyłki byłyby dostarczane listami poleconymi. Nie powinno byc z tego tytułu problemów i wypowiedzenie zapewne zostanie uwzględnione.

List polecony jest ponad dwa razy droższy od zwykłego, majac ok 1 mln abonentów, to łatwo obliczyć że na poleconych dodatkowe koszty wynosiły by ok 2 mln zł., to Ilu abonentów można starcic na tą kwotę i jeszcze byc do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot cała kwintesencja. Cyfra idzie po kosztach, większość i tak się przestraszy Aneksów, tak samo jak windykatorów i innych którzy zastraszają zwykłymi listami, co więcej przy windykatorach to jest nawet celowe gdyż wiele z tych firm nie posiada zezwoleń, istnieje nawet biznes w postaci wysyłamy [beep]oły do ludzi a za miesiąc listem zwykłym rachunek na małe kwoty - to jednak kwestia na osobny temat.

 

Zawiadomiłem Federację Konsumentów i UOKiK więc może te 2mln zl wydają szybciej niż chcieli, gdyby chociaż jeszcze 0,5% zawiadomiło te organizacje to już coś możnaby wskórać. Zobaczymy.

 

 

Nie było chyba żadnego publicznego obwieszczenia, a z forum korzysta jakiś 1% abonentów Cyfry i w dodatku nie jest to przymus czy obowiązek - nie ma jak tego udowodnić.

 

Mnie tylko interesuje czy upublicznienie Cennika na stronie operatora może być domniemaniem że abonent mógł się z nim zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie każdy abonent musi mieć dostęp do Internetu, a nawet jeśli go ma - to w żadnym regulaminie/umowie nie ma tezy, że musi na ich stronie szukać informacji o zmianach.

 

Może się to wydawać śmieszne, ale przy rozst[beep]niu tego typu spraw decydują przepisy i to co jest na papierze (ew. zapis rozmowy z konsultantem), a nie emocje i straszenie :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję art. 60 a Prawa telekomunikacyjnego:

art. 60a. (118) 1. (119) Dostawca publicznie dostępnych usług

telekomunikacyjnych:

1) doręcza na piśmie abonentowi będącemu stroną umowy zawartej

na piśmie treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy, w tym

określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług

telekomunikacyjnych, chyba że abonent złożył żądanie określone w

ust. 1b,

2) (...)

3) podaje do publicznej wiadomości treść każdej proponowanej

zmiany warunków umowy określonych w regulaminie świadczenia publicznie

dostępnych usług telekomunikacyjnych

- z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych

zmian w życie.

 

Dodam że ust. 1b mówi o środkach przekazu elektronicznego w tym email, więc jeśli ktoś wyraził chęć otrzymywania faktur poprzez pocztę elektroniczną to może Aneks otrzymać tą drogą i może to być wystarczające - choć moim zdaniem daleko tutaj do spełnienia obowiązku dostarczenia proponowanych zmian, szczególnie że email może jeszcze łatwiej zaginąć niż list.

 

Punkt 3 mówi o upublicznianiu Cennika, jednak czy ma on zastosowanie samodzielnie czy tylko w łączności z punktem 1, tego postaram się dowiedzieć u Rzecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ powstała 6 listopada 1998 i ma po tylu latach zaledwie 1,5 miliona abonentów to już N powstała 12 października 2006 i dobiega do miliona. Wszystko na ten temat...

 

Obecnie mam N i płacę za wszystko 48 zł oprócz premium. Po połączeniu platform pakiet będzie kosztował zapewne z 80 zł + Animal Planet HD jako opcja dodatkowa :lol2: Dobrze że mam wybór w postaci dwóch cyfrowych kablówek bo to będzie koniec taniej telewizji i haracz za dekoder co miesiąc :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...