Skocz do zawartości

LaLiga Santander


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdza się, że w Hiszpanii Real może zdobyć 100 punktów, Barcelona może wygrywać kilka razy LM, ale jednak sezon bez porażki jest nierealny. Już tylko po 11 kolejkach też wiadomo, że tak znów się nie stanie. Bayern dominuje Bundesligę, ale też zawsze przegrywał jakiś mecz w ostatnich sezonach.

 

Co do Rolando, to już pisałem, że będzie na fali wznoszącej góra do 2016 roku, a potem co sezon z 5 procent, ale jednak już słabiej. Już w tym roku strzela mniej, ale jest to też spowodowane po części kontuzją Messiego, więc Ronaldo już tak sztucznie nie strzela na umór, nie wymusza bramek jak do tej pory, bo honorem było walczyć z Messim, a nie z Neymarem czy Suarezem. Jeszcze przyjemniej będzie się go oglądać denerwującego się za 2-3 lata. Bo już będzie nie ta szybkość, nie to zdrowie. A poczucie że "jestem najlepszy" i "mi się wszystko należy" zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka obfitująca w piękne bramki- przewrotka Ramosa i przede wszystkim gol Neymara, który godnie(wespół z Suarezem) zastępuje Messiego. W końcu ktoś utarł nos Realowi Beniteza, po prowadzeniu wydawało się, że drużyna z Madrytu znowu nie straci bramki, a tu przeżywająca problemy Sevilla strzeliła aż trzy. Piękne mecze, piękne bramki- czego chcieć więcej? Najlepsza liga świata, bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie absolutnie   jakiekolwiek komentarze z tej strony    dla nich wszystko tam jest królewskie i naj.


Potwierdza się, że w Hiszpanii Real może zdobyć 100 punktów, Barcelona może wygrywać kilka razy LM, ale jednak sezon bez porażki jest nierealny. Już tylko po 11 kolejkach też wiadomo, że tak znów się nie stanie. Bayern dominuje Bundesligę, ale też zawsze przegrywał jakiś mecz w ostatnich sezonach.

 

Co do Rolando, to już pisałem, że będzie na fali wznoszącej góra do 2016 roku, a potem co sezon z 5 procent, ale jednak już słabiej. Już w tym roku strzela mniej, ale jest to też spowodowane po części kontuzją Messiego, więc Ronaldo już tak sztucznie nie strzela na umór, nie wymusza bramek jak do tej pory, bo honorem było walczyć z Messim, a nie z Neymarem czy Suarezem. Jeszcze przyjemniej będzie się go oglądać denerwującego się za 2-3 lata. Bo już będzie nie ta szybkość, nie to zdrowie. A poczucie że "jestem najlepszy" i "mi się wszystko należy" zostanie.

Tak to się składa że jest to najbardziej inny sezon od tych co były. Nikt nie zdobędzie już 100 pktów.    Bayernu nie należy jeszcze  komentować bo wg mnie jest jeszcze silniejszy niż w ostatnim sezonie  Juppa Heynckesa  tyle że ich problemem jest  Robben i jego syndrom   pod nazwą

 

Cruyff.jpg

 

No i jest to u niego niereformowalne . Wielki piłkarz ale  niestety  nie pod drużyne   taki inny typ Inzaghiego.

 

Cristiano ma taki problem że on ma w tej głowie tylko to by być o 1 lepszym od całego świata   . W meczu z Sevilla który mógł się skończyć zupełnie inaczej znowu to jego błędy. Patelnia Jamesa  to nie podał wolał strzelić niecelnie i to idzie na jego konto że nie gra na drużyne tylko dla siebie.  LEO  zawsze szuka lepiej ustawionego partnera  i jak jego podanie  skończy się  jak "Pedro" to on nie ma pretensji i nie macha rękami tylko powtarza to dalej.

 

Dodatkowo znalazłem stat o którym nie miałem pojecia

 

12193314_801051763354368_616544751062523

 

Ten Klasyk będzie pierwszym w erze Cristiano iż  Barca będzie pozbawiona kilku kluczowych zawodników.  Na ten mecz wróci James  Carvajal  Benzema  . DLa Barcy najlepszy jest remis  bo Blancos preferuje gra górą  i wrzutki   Barca gra po ziemi i atak pozycyjny  taki jak PSG  i Bayern . Nie sądze czy Barca wygra  bo Blancos zawsze inaczej podchodzą o meczy z Barca     a Sevilla bodajże zignorowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zagra i jak się wkomponuje w obecną sytuacje to co wyprawia Ney i Luis       może by się cofnał całkowicie na pomoc razem z Iniesta taki wariant może się sprawdzic. W Blancos często bywało że pomocnicy wygrywali mecze.

Oni teraz graja w zasadzie 2 napastników  Munir jest ale go nie ma . Na El Classico czy będzie Benzema? bo ten to umie obijać słupki i ma petarde.  Przed Barca zaraz po klasyku Sociedad i potem Valencia a Blancos maja dużo łatwiejszych przeciwników a w lidze mistrzów to już mogą grać rezerwami 2 ostatnie mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sceptyczny do takich niepewnych powrotów. Chyba Costa tak powrócił na siłę w finale LM z Realem, a za 10 minut musiał i tak zejść. Tak się pozbawili jednej zmiany, a na końcu okazało się to może decydujące. Chyba że Messi wyjdzie w końcówce i okaże się Mesjaszem, odwróci całkowicie wynik meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaję, że Messi na pewno zagra (chociaż kilka minut) bo to się będzie opłacało obu klubom w celach marketingowych. Kiedyś jakiś zespół (chyba Japonia) grając z Argentyną mecz towarzyski miała zapisane, że w przypadku gry Messiego w tym meczu argentyńska federacja dostanie za to spotkanie znacznie więcej pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt nie będzie na siłę kazał grać Messiemu. Przed Barceloną naprawdę ważne mecze na wiosnę i zdrowy Lionel jest potrzebny. Co do samego meczu, to nie spodziewam się pięknego widowiska. Real prawdopodobnie zagra defensywnie i będzie czekał na kontry. Trenerem jest Benitez, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii może być oczywiście 0-0, ale kilkadziesiąt ostatnich meczów tak się nie kończyło. W tych meczach zawsze piłkarze po prostu dostają małpiego rozumu, stąd wiele bramek, kartek, kontrowersji. To pokazuje tylko mentalną niestabilność piłkarzy. Bo o ile ktoś gra pierwszy raz w takim meczu, jest niedoświadczonym zawodnikiem to można go zrozumieć. Ale jeśli ktoś gra tyle lat co Ronaldo, Ramos, Pique i za każdym razem puszczają mu nerwy, zachowuje się jak [beep], to raczej jest to dowód na słabą psychikę i po prostu głupotę piłkarzy. Z latami doświadczeń powinni mądrzeć i wyciągać wnioski, nie dawać się sprowokować. Tak jest w normalnym życiu, każdy w mniejszym lub większym stopniu uczy się na błędach. Jeśli w tych meczach zawsze jest podobnie, to obiegowa opinia, że piłkarze nie są za mądrzy widocznie jest prawdziwa. Oczywiście swoje też dokładają wyjątkowo nieraz w tych meczach nieudolni sędziowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że  ten mecz niezadecyduje o niczym.  Dwa  jestem ciekaw jak Sevilla będzie grać po takim meczu bo standardem już jest że jak ogrywasz Barce /Blancos    lub remisujesz to potem jakaś zapaść. 

Pamiętam już  nie raz iż Barca miała  6 pkt przewagi podczas przerwy świątecznej Blancos wygrali mistrza.   Gdy Barca miała -4   oni wygrali.   Jednak ten sezon jest najbardziej inny od ostatnich 10  Barca nie miała jeszcze takiego duetu Ney Suarez.  Żaden Rivaldo Kluilvert     czy nawet  Eto R10  nie dawali takich wyników i takiej gry.   Suarez ma lepsze statsy niz sam Maradona.  Jednak porównanie nie ma sensu w czasach Maradony nie było tyle klubów  i takiej ilości meczy.

Trzy  jak nigdy obie ekipy z kontuzjami  oraz niektórzy piłkarze bez formy oraz w Blancos  nie odpowiada im taktyka Benka.

 

Mentalna niestabilność   o ile pamiętam   debiut  Van Nisterloya  strzelil 3 gole na camp Nou .Dwojka  Owen  i McMananam  razem wygrali z Barca także.  Co do bycia idiotą  to dla mnie największy będzie Ramos  Helguera  PEPE po stronie Blancos   raz sobie też zapamiętałem Carlosa  jak ściął ETO w polu karnym i nie było 11. Ze strony Barcy     Pique  jest jaki jest  zawsze będzie mówić Puta Madrid    Eto zreszta to robił regularnie przy świętowaniu mistrza.

Co do sędziowania  raz chetnie bym zobaczył  kogoś z Anglii   nawet samego Howarda Webba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie zdrowy w 100%, może wejść na ostatni kwadrans. Z punktu widzenia Barcy lepiej, gdyby nie zagrał. Ewentualne odnowienie kontuzji, to byłaby tragedia w perspektywie meczów na wiosnę w La Lidze i LM. Szkoda tylko, że FIFA nie zgodziła się na rejestrację Ardy Turana w związku z kontuzją Rafinhi. To byłoby ogromne wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Classico  tak to sie nazywa  a Gran Derby  to też tzw  ale derby Europy   najbardziej cenni piłkarze  spotykają sie na murawie . W ekipie Blancos zazwyczaj wartośc była  +- 500 mln  jurków   w Barcelonie podobnie więc na murawie bywało że mieliśmy miliardową sume łączną.  Ten mecz transmituje najwięcej kanałow na świecie i żaden inny mecz nie ma porównania z tym   bo ostatnie 10 lat  dominacja tych klubów bez wzgledu na to czy 1 z nich odpadal w 1/2  czy 1/4.Największy sponosoring.

 

 

Messi?  wystarczy że ograniczyłby się do roli pomocnika i posyłał by piłki  ala Xavi     Pirlo   ...  bo tak wjechać jak mucha  pomiedzy  Suareza i Neya i w takim meczu   mogło by nieco zaburzyć   ale jest najlepszy  jeśli chodzi skupianie obronców w okół siebie.

 

Tyle że Barca jeszcze nie grała z klubem który posyła dalekie  piłki górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening to nie mecz.   Niektórzy juz pisza o powtórce z Ateitico z 0:1 na 2:1 . Tylko że Atletico się lepiej broni a gorzej atakuje .Na razie to nie wiadomo kto zagra w bramce.  Barca ma na teraz na wyjeździe klasyk   potem Valencia a w domu   Roma w lidze mistrzów  i Sociedad z nowym trenerem.    Blancos  mają  dopiero 6  grudnia  Villarealem jako trudniejszego przeciwnika. No i w grudniu  puchar króla się zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 grudnia zaczynają. Kto transmituje te rozgrywki     ?

 

 

 

Tak się patrze już na styczeń i co widze. Barca wprowadzi do składu   Turana i to nie będzie na początku  pierwsza 11 .Turan będzie wypoczęty on rozegrał  raptem  chyba 3 mecze  oficjalne dla Turcji w  2 z nich strzelił  gola. Oglądałem 2 z nich  w 1  komentator Polsatu nazwał jego asysty    doktor podwójnie  habilitowany bo wykonał je na poziomie mistrzowskim.  Jeśli ktoś kto w ciągu  5  miesiecy  gra  raptem 270  minut  strzela 2 gole w 3 meczach i  jeszcze wykonuje takie asysty to słowa uznania.   Dla Barcy to może być kosmiczne wzmocnienie  mieć taki tercet pomocników  Busquests    Iniesta   Turan  a  Vidal?   to będzie motor napędowy dla Alvesa który ostatnio zbugił głowe.     Natomiast Blancos        czytałem że Benzema   wraz z Balem czyli całe trio BBC na Barce   a ile oni ze soba w ogóle rozegrali spotkań razem w pełnych wymiarze czasowym? 

Kto wraca po kontuzjach do białych?   jak Marcelo?  Carvajal   ?     James?  bo Benek może mieć problem u kibiców i piłkarzy którzy już się domagają ustawienia ofensywnego a Benek chce defensywy  oraz James na ławce?

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...