Skocz do zawartości

Czy kanały HD w C+ to podatek od luksusu?


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co nowy kanał HD w C+ /choć poza NG HD są to te same kanały/abonent Cyfry musi za nie dodatkowo płacić a to kojarzy mi się z podatkiem od luksusu jak kiedyś w PRL coś takiego płacili użytkownicy telewizorów kolorowych tym bardziej że w konkurencji każdy abonent ma do dyspozycji dekoder HD i za kanały HD ma do dyspozycji bez żadnych dodatkowych kosztów dotyczy i to perspektywy wprowadzenia Eurosportu HD u nich za darmo a C+ 5 zł.Co o tym myślicie i jakie jest ewentualne wyjście z tej sytuacji aby za każdy nowy kanał/niezależnie czy jest to kanał nowy czy ten sam/HD dodatkowo nie płacić.Wprowadzić jakąś formę stałej opłaty za HD lub stworzyć paczkę kanałów HD? Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że N od razu wprowadziła odbiorniki pozwalające na oglądanie HDTV na zwykłym telewizorze (po zeskalowaniu). C+ tego niema, więc musi wymagać dodatkowych opłat za kanały które są niedostępne dla abonentów z telewizorami sd. Nie jest to jednak uczciwe, ponieważ (oprócz NGC HD) wymaga się dodatkowej opłaty za kanały które już są.

 

Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD są kopiami Canal+ów w niskiej rozdzielczości, to znaczy, że emitują te same programy w tym samym czasie, ale w innej rozdzielczości. Tak samo ma być z Eurosportem, gdzie część relacji będzie w HD, a reszta upscalowana.

 

Opłata powinna być wtedy, jeśli program kanału HD różni się od tego w SD, tak jak NGC i NGC HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to sa telewizory SD?Sama jakosc HD nie ma tu zadnego znaczenia,tylko MPEG-4 i MPEG-2.To,ze material jest w HD nie znaczy ze nie pojdzie na zwyklym tv.To jest kwestia tylko i wylacznie tunera.I tu jest wlasnie problem.Chcac podejsc uczciwie do tematu,nalezaloby wyrownac ceny(byc moze obciac za HD) do tego samego poziomu,a ewentualnie pobierac jeszcze wyzsza oplate za tuner HD.Nikt normalny,kto nie chce kanalow HD,nie bierze sprzetu do jego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cyfrze tez mozna ogladac na takich telewizorach kanaly HD w jakosci SD poprzez kabel euro.Tak wiec jest to zdecydowanie kwestia tunerow i nie musza wcale wymagac dodatkowej oplaty,zwlaszcza w takiej postaci.Powinien byc tylko wyzszy koszt najmu tunerow HD.Przeciez jak ktos nie chce kanalow HD,to i tak nie wezmie tego sprzetu i nie bedzie musial przeplacac.A inni moga przeciez kupic inny tuner na wlasnosc i tez ominac te oplate za luksus.To by bylo jednak zbyt uczciwe z ich strony wobec abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal218 nie masz do końca racji. Zarówno Cyfra jak i CP są zmuszone wprowadzić dodatkowe opałaty za HD a to z powodu właśnie tej masy tunerów SD, które mają abonenci. Jeśliby dołączyli kanały HD do głównej oferty (tak jak n-ka, która to może zrobić bezproblemowo, bo wszyscy jej abonenci mają tunery HD) to teoretycznie powinien je odbierać KAŻDY abonent który posiada i płaci za dany pakiet. Gdyby tak nie było znów pojawiłyby się opinie o klientach równych i równiejszych, posypałyby się skargi do UOKiK (tak jak było w przypadku gdy klienci po Wizji nie mieli dostępu do usług interaktywnych lub jest obecnie w przypadku Strongów i odboru stacji radiowych) i byłby krzyk niezależnie od tego czy ktoś by to chciał odbierać czy nie. Więc mieli do wyboru albo zrobić dodatkowy pakiet HD i włączyć do niego wszystkie kanały HD za wyjątkiem premium, lub pobierać opłaty za każdy kanał oddzielnie. Obie wersje będą mieć swoich zwolenników i przeciwników. W przypadku pakietu kanałów HD cena byłaby niższa niż za każdy kanał oddzielnie (co jest zrozumiałe) ale jestem pewien, że podnosiłyby się głosy, że ktoś płaci np, za Eurosport HD lub MTV HD (jeśli będzie) a ogląda tylko NG HD lub Discowery HD (jeśli będzie) bo te go interesują. W tym drugim przypadku niewątpliwie wadą jest cena pszczególnych kanałów (choć przyrównując ją np. do Kino Polska lub Mezzo to nie jest taka wysoka :wink: ), ale każdy zainteresowany może płacić za te które chce oglądać. Z dwojga złego wybrali tą formę. Zbaczymy jak to się rozwinie. Ja na ich miejscu zlikwidowałbym (lub zredukował)tą masę opcji dodatkowych, bo idiotyzmem jest płacić osobno za Kino Polska (3,50) lub Mezzo(4,00). Jest jeszcze jedno wyjście. Mogliby dołączyć bezpłatnie kanały HD i wymienić wszystkim abonentom tunery na HD ( ale to rozwiązan można tylko między bajki włożyć). A porównywanie tutaj Cyfry i n-ki (że jedna daje kanały HD za darmo a w drugiej trzeba dodatkowo płacić) jest trochę niefortunne. Niewątpliwą zaletą n-ki jest brak nadbagażu kilku lat działalności na rynku. Oni weszli od razu z nową technologią (i chwała im za to). Porównywać będziemy mogli ofertę i sposób rozwiązania tego problemu jaki zaproponowała Cyfra z ofertą CP HD kiedy ruszy i gdy CP zacznie pobierać opłaty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) płacę 5 złociszy więcej za wynajem dekodera - uważam że " HD - opcja dodatkowo płatna" to zwykłe złodziejstwo

2) ofera CANAL+ HD jak dla mnie nie jest warta tych 5 złotch (kilka filmów w wersji HD, kilka imprez sportowych w HD miesięcznie) w przeciwieństwie do NG HD, choć tutaj też w kółko lecą te same programy i mam nadzieję, że w końcu to się zmieni

3) ciekawe (jeżeli HBO bedzie w pełni nadawane w HD), ile osób zmieni płatny kanał HD (dla mnie kanały sportowe nie muszą istnieć) i zrezygnuje z Canal Film HD

4) dekoder HD można podłączyć do telewizora przez HDMI i złącze euro (czyżby cyfra miała pełne magazyny dekoderow SD i nie miała z nimi co zrobić ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal płaciliby tyle samo, ale w ich pakiecie byłby kanał, którego nijak nie mogliby obejrzeć. A skoro coś jest dodane do pakietu to znaczy że za to się płaci. A skoro się płaci, to albo powinno się to oglądać, albo abonament bez możliwości oglądania tego powinien być mniejszy. Przypomnę jeszcze raz zamieszanie po fuzji z Wizją, gdzie na Philipsach brak było usług interaktywnych. Nie ważne, czy ktoś z tego korzystał. Ważne, że tego nie było na Philipsach, a abonenci tej samej platformy wyposażeni w Mediasaty to mieli. A teraz sprawa ze Strongami (już podobno poprawiona, przynajmniej w tej kwestii). Grupa abonentów posiadająca te tunery miała problem z prawidłowym odbiorem stacji radiowych, natomiast u pozostałych było ok. I nieważne, czy ktoś słucha radia z satki, czy nie. Ważne, że nie może tego odebrać choć płaci taki sam abonament jak ja, a ja nie mam z tym problemu. Z tego co pamiętam obie sprawy wylądowały w UOKiK. Teraz Cyfra jest zła bo pobiera opłaty za kanały HD. Gdyby dołączyła kanały bezpłatnie do pakietów byłaby zła bo karze płacić abonentom posiadającym tunery SD za kanały HD (i zapewniam Cię, że nieistotnym byłby fakt, że cena abonamentu pozostała na tym samym poziomie). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal płaciliby tyle samo, ale w ich pakiecie byłby kanał, którego nijak nie mogliby obejrzeć. A skoro coś jest dodane do pakietu to znaczy że za to się płaci. A skoro się płaci, to albo powinno się to oglądać, albo abonament bez możliwości oglądania tego powinien być mniejszy.

To niech dadzą na umowie przy danym kanale HD o takie coś jak gwiazdka "*" i podpiszą ją, że do odbierania danego kanału wymagany jest tuner HD i po kłopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest podatek od luksusu, to sprytne korzystanie z boomu na HD; taka teraz moda i szum medialny, że warto wyciągnąć od ludzi trochę kasy. Jak HD sie upowszechni to i dodatkowe opłaty znikną. Skoro jednak ludzie płacą to dlaczego nie korzystać. Ogólnie jednak jest to obraz bananowego kapitalizmu - abonent traktowany jest jak dojna krowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się spodobało, to co kiedyś przeczytałem (być może w SK) na temat HD. Brzmiało to chyba tak: HD teraz opcja, wkrótce standard.

 

Podpisuję się pod tym. Panowie jeszcze chwilę cierpliwości, a tak właśnie będzie. Przy obecnym tempie rozwoju, może rok, może max 2 lata. Będzie dobrze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo i 30 lat bo Polska zawsze jest z tyłu...

Dopóty do póki w Polsce nie zwiększą się zarobki (średnio o 5zł netto) to ludzi nie będzie stać na telewizory HD, a nawet jak będzie stać to będą mieć inne wydatki...

Więc zanim HD stanie się standardem w Polskich realiach to minie jeszcze ze 10 lat

Teraz HD jest traktowane jak luksus i tak na razie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem (niezależnie od opinii prawników, fachowców i kwestii "równouprawnienia" abonentów) pobieranie dodatkowej opłaty za kanały HD, które mają swoje odpowiedniki SD to czyste złodziejstwo. Wszak to nie jest inny kanał pod kątem zawartości programowej, lecz ten sam kanał nadwany w innej technologii. Zatem na jakiej podstawie pobierana jest dodatkowa opłata? Co innego gdyby np. C+ Film HD miał inną zawartość programową niż C+ Film SD, wtedy można mówić o odrębnym kanale.

Stosując taktykę Cyfry równie dobrze można by pobierać dodatkową opłątę z kanal Canal Plus Film (SD), gdzie emisja odbywa się w formacie 16/9 a nie jest to przecież powszechnie przyjęty format telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem na jakiej podstawie pobierana jest dodatkowa opłata?

 

A na takiej że kanał mimo że nadaje to samo co wersja SD, kanał nadaje w HD a to sie wiąże z większymi kosztami produkcji za które ktoś musi płacić.. HD zawsze, wszędzie i zawsze wszędzie będzie dodatkowo płatne... Wyjątkiem na skale Europy jest N, ale tak nie podoba mi się fakt, że oferują kanały HD dla wszystkich, no dobra mogą HD oglądać, ale na co mi w przypadku gdy mam zwykły TV oglądać i płacić za 2 kanały np: Eurosport HD?? Będą nadawać to samo, więc automatycznie będę płacić za 2 takie same kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ za zakupiony film HD płaci wytwórni filmowej więcej niżeli za ten w wersji SD. Więc cena kanału HD jest wprost pochodną tej sytuacji, że chcąc obejrzeć film w lepszej jakości trzeba dopłacić[...] W tym przypadku i tak małą cenę!

Ale...

Zawsze możecie przejść do konkurencji i cieszyć się tamtymi kanałami HD, o ile uda się Wam z nich nacieszyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...