Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odbiorem TVP2, przestałem odbierać kilkakrotnie instalowalem kanaly CP i d..., poziom sygnalu na zero, inne kanaly dzialaja co jest grane ?? Ma ktos jakis pomysl?

Ja tak miałem z TVP1. Okazało się, że dekoder był walnięty. Zabierz dekoder do APS i niech sprawdzą. Jak na gwarancji to wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz starą wersje softu starszą niż 10.2111 to tylko wymiana w APS na sztukę z nowym, inne działania nie mają sensu nic z nim nie zrobisz.

Przy wymianie nie mów, że chodzi o soft bo odeślą Ciebie do Warszawy.

 

Nieaktualna wersja softu na dekoderach D1, D2, F300 jest jak najbardziej podstawą do wymiany dekodera w APS. APS ma obowiązek wymienić taki dekoder od ręki, nie może odesłać Klienta do Warszawy. To Warszawa ma instrukcje by Klientów mających wersję softu starszą niż 10.2111 odsyłać do najbliższego APS celem bezpłatnej wymiany dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przed kilkoma minutami dostałem komunikat o aktualizacji oprogramowania dekodera Mini D1, jednak wersja pozostała taka sama. To już nie pierwszy tego typu komunikat. Zamieszczam obrazek(sorry za wykonanie ale znaczna część rodzinki się odbiła na fotce, tak na szybko robiona). Coś się szykuje, czy to kolejne żarty CP? :evil:http://img337.imageshack.us/img337/5589/cpsat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od podstaw, czyli jaką masz wersje oprogramowania w tym dekoderze?

Porównaj z informacją od producenta https://satkurier.pl/news/54633/cyfrowy- ... derow.html

Jeśli masz starą wersje softu starszą niż 10.2111 to tylko wymiana w APS na sztukę z nowym, inne działania nie mają sensu nic z nim nie zrobisz.

Przy wymianie nie mów, że chodzi o soft bo odeślą Ciebie do Warszawy.Powód, nie działają kanały i wszystko.

Aktualna i zarazem ostatnia wersja softu 11.2122 b1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnią wersję jaka jest i dlatego właśnie trochę dziwne te komunikaty. Wersja to 11.2122 b2. No cóż, ogólnie to może moje podirytowanie wiąże się z koniecznością ponownej instalacji programów i przesuwanie ich potem do ulubionych(tych które najbardziej lubię, zagraniczne).

 

P.S ACIK-Wroclaw b1 czy b2 to te same tylko inne oznaczenia może związane z późniejszą produkcją dekoderów o końcówce wersji firmware b2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam dekoder Mini. Dzisiaj z powodu remontu nie miałem prądu w całym domu. Gdy już był prąd chciałem włączyć dekoder. Niestety, ale się nie udało. Wszystko jest dobrze podłączone, ale dioda na przednim panelu nie chce się włączyć. Dodam, że dioda na zasilaczu świeci się na zielono i od czasu do czasu miga. Czy ta sytuacja związana jest z awarią tego zewnętrznego zasilacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dekoder Mini od listopada ubiegłego roku i pracuje on mi poprawnie, za wyjątkiem zawieszania się. Zawiesza się mniej więcej raz na jakieś 2, może 3 tygodnie. Ostatnio mi się 3 razy sam wyłączył, ale to też gdzieś w okresie 2 tygodni. Zastanawiam się nad wymianą w APSie, tylko nie wiem czy warto, bo mogę dostać taki, który jeszcze bardziej będzie się zawieszał. Jak teraz jest z tym zawieszaniem? Czy są może takie Mini, które się w ogóle nie zawieszają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w dekoderze lub zasilaczu. Musisz pójść do APS-u i wymienić go na Familijny F300. Mi też w jednym dniu potrafił się z 3 razy wyłączyć (miałem Familijny D2), ale poszedłem do APS-u i wymienili mi właśnie na F300 i ani razu mi się nie wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini D1, Familijny D2 i Familijny F300 to jest ten sam dekoder tylko rozna obudowa. Poza tym ze F300 ma wyswietlacz to nie ma miedzy nimi roznic.Srodek jest ten sam. Wiec Familijny wcale nie jest lepszy od Mini bo to to samo. Dla przykladu mozna przylozyc obok siebie Mini i Familijny i zauwazyc ze wszystkie wyjscia sa identycznie ulozone - bo maja ten sam srodek. Wracajac do meritum nie masz tutaj gwarancji ze wymieniony dekoder bedzie dzialal lepiej (nie bedzie sie zawieszal) ale rowniez nie masz gwarancji ze bedzie dzialal gorzej. Wszystko zalezy od tego na jaki sie trafi - Mozna takze pokusic sie o wymiane zasilacza - moze w nim tkwi problem

 

EDIT:

Nadmienie jeszcze tylko ze oprogramowanie tez te wszystkie modele maja to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dekodery zachowują się różnie z tym zawieszaniem mimo tego iż mają ten sam soft, świadczy o tym, że jest coś nie w porządku z samą elektroniką dekodera.

Familijny F300 ma chyba trochę inny soft, bo podobno jest tam opcja regulacji jasności wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
.....Aktualna i zarazem ostatnia wersja softu 11.2122 b1.

 

Jak narazie ostatnia to 11.2122. b2 :>

 

 

 

Witam.Kupiłem wczoraj w lombardzie dekoder Mini za 20zł.Jak go podłączyłem to zaktualizowałem w nim wersję oprogramowania i teraz tuner pokazuje taką wersję oprogramowania: 11.2132 b2

 

Wygląda to tak:

d72c872042493dacm.jpg

 

W związku z tym mam pytanie: Czy to jest jakaś nowa wersja oprogramowania,czy może tuner zgłupiał i źle pokazuje wersję oprogramowania?

 

Z góry dzięki za wszelkie info.Pozdrawiam Sławek z Wielunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...