Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W dniu 16 września 2011 r. na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla wybranych dekoderów SD produkcji CPT (FAMILIJNY F300, FAMILIJNY D2, MINI D1, M100).

 

Atualizacja dotyczy tylko ograniczonej partii dekoderów, których numery modułów zawierają się w przedziale <1694793945:1694859328>, pozostałe dekodery powinny mieć nadal wersję softu 12.5123.

 

Nowa wersja oprogramowania - 14.2204 poprawia stabilność dekodera.

 

Atualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do Standby (stanu czuwania) lub ręcznie poprzez wybranie z Menu dekodera Ustawienia (ewentualnie po podaniu kodu PIN) - Aktualizacja Oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do Standby (stanu czuwania) lub ręcznie poprzez wybranie z Menu dekodera Ustawienia (ewentualnie po podaniu kodu PIN) - Aktualizacja Oprogramowania.

 

Bardziej po polsku się już nie da napisać w jaki sposób się aktualizuje oprogramowanie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiasz ze sobą ? :> Pytałem czy dekoder sam wyszuka oprogramowanie w trakcie działania (oglądania programu), wyświetli odpowiedni komunikat i spyta czy dokonać aktualizacji. Mój dekoder (ten o który mi chodzi, nie znajduje się u mnie) nigdy nie wchodzi w stan czuwania bo jest włączany i wyłączany przez listwę zasilającą a co do ręcznej aktualizacji to... jest pewna grupa użytkowników którzy nawet nie widzieli menu dekodera (i lepiej żeby tak zostało) i dla których istnieją tylko przyciski do przełączania kanałów 1-10 (tyle wystarczy w pakiecie Mini żeby mieć co oglądać i nie pogubić się w liście polsatu).

 

A skoro już tu jestem to skomentuję interfejs dekodera Mini - fajny, przejrzysty, duże litery (dobre dla słabo widzących) tylko wadą jest to że w podpisie nie zawsze widać pełny tytuł - jeśli jest np. "Sobota z komedią - Tytuł Filmu" to tytułu filmu już nie widać a nadawcy niestety lubią dawać takie opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu niedobre ? Bo temu akurat lepiej służy takie wyłączanie niż z pilota - kanały się przełączają, działa EPG, teletekst... Ok, czyli się nie zaktualizuje. No mniejsza z tym, najwyżej babka zaniesie do APSu jak przestanie działać i tam zaktualizują (już raz tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz - 20zł wtedy, gdy nic nie zrobią a tuner będzie działać (tzw. opłata za zawracanie d... głowy ;) ) a zresztą taki manewr już był przerabiany - internet przestał działać, przyjechał za 50zł gość z serwisu i stwierdził że nie działa bo niezapłacony abonament 50zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ma jeszcze taki problem z tunerem cyfrowego polsatu M100 że ma niski poziom dźwięku?

Aby poziom dźwięku w tv był przyzwoity, musi być w M100 ustawione na max oraz w telewizorze dość wysoko.

W poprzednim tunerze samsunga DSB-S305G poziom dźwięku był lepszy, ale cp dałM100 przy wznowieniu umowy :(

 

Tym moim pierwszym listem na tutejszym forum pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Ryszard G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym tj. 22 września 2011 r. na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla wszystkich dekoderów SD produkcji CPT (FAMILIJNY F300, FAMILIJNY D2, MINI D1, M100).

 

Aktualna wersja oprogramowania - 14.2204

- poprawia stabilność dekodera

Oprogramowanie aktualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do Standby (stanu czuwania) lub ręcznie poprzez wybranie z Menu dekodera Ustawienia - Aktualizacja Oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko zbieg okoliczności ale mój zgubił ostatnio listę kanałów (poza-polsatową). Oprogramowanie nadal ma stare ale przez 3 lata taki myk się nie zdarzył - wylatywały jedynie programy z listy ulubionych które polsat raczył umieścić na swojej liście, co jest dość wkurzające. Co do dźwięku to bywa tak, że dekoder włącza się z niższym poziomem dźwięku, z dźwiękiem [beep]zącym lub w ogóle bez dźwięku. Ale u mnie na wszystkie problemy pomaga wyłączenie i poprawienie karty w slocie (wysunięcie i wsunięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem techniczny z dekoderem Mini

 

Włączyłem rano, nagle wywaliło mi wszystkie listy jakie sobie utworzyłem ( nie pierwszy raz...) i dekoder powrócił do poziomu w którym trzeba wejsc w opcje ustawienia anteny itp czyli pierwotnego

 

Sygnał z satelity jest bo dekoder pokazał mi to od razu, potem próbowałem wgrać kanały CP ale nie wrzucił mi żadnego!!

 

Ciekawostka jest ze zainstalowałem za to kanały z satelity HB ktore sa FTA.

 

Zgłupiałem, może ktoś ma pomysł dlaczego nie wrzuca mi kanałów CP a mogę instalować inne kanały ? Weszła jakaś aktualizacja która pokopała mi dekoder?

 

Przywróciłem ustawienia fabryczne ale g:censored:no to dało, dalej nic nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...