Skocz do zawartości

Va Banque


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Pewnie to nie wchodzi w grę, ale wzorem "Gigantów historii" "Va Banque"  mógłby być prowadzony na zmianę przez pana Kotarskiego (zakładając, ze się sprawdzi) i przez pana Babiarza. 

 

To nie byłoby głupie rozwiązanie zważywszy na to że po śmierci Alexa Trebeka sam pierwowzór „Va Banque" czyli „Jeopardy!" miał różnych prowadzących dopóki ostatecznie nie wybrano Kena Jenningsa. Obstawiam jednak że Kotarski przejmie „Va Banque" na stałe. 

2 godziny temu, tyrla napisał(a):

Trzeba życzyć p. Babiarzowi szybkiego powrotu do zdrowia, bo lekkoatletyka na IO w Paryżu bez komentarza p. Przemka to już nie będzie to samo.

Nie tylko lekkoatletyka ale też i pływanie które to również jest specjalnością Pana Babiarza. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast głupio pouczać czasami warto chwilę pomyśleć. Skoro człowiek jest chory i nie moze w danej chwili wypełniać obowiązków zawodowych to nie mógł z oczywistych względów podpisać nowej umowy, jednak nie wynikało to z tego, ze nie chciał. Firma z klasą ( to faktycznie nie dotyczy obecnej TVP) powiedziało by Przemek jesteśmy z Tobą czekamy na Ciebie , jak będziesz chciał wrócić do teleturnieju to nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fanbonda napisał(a):

Firma z klasą ( to faktycznie nie dotyczy obecnej TVP) powiedziało by Przemek jesteśmy z Tobą czekamy na Ciebie , jak będziesz chciał wrócić do teleturnieju to nie ma problemu. 

A skąd masz wiedzę że takie słowa nie padły? Nie wszystko musi być podawane do publicznej wiadomości. To co piszesz, to czyste spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 21.03.2024 o 19:55, Poland napisał(a):

Radek Kotarski w swoim podcaście prowadzonym z Dawidem Kwiatkowskim pochwalił się nową pracą w Telewizji Polskiej mówiąc o tym od około 26 minuty materiału. Przy okazji też potwierdził że powrócą „Podróże z Historią" których to powtórki emitowało kiedyś TVP Info. Co do Pana Przemka to lepiej by po powrocie do zdrowia skupił się na sporcie a nie na teleturniejach. 

Właśnie zauważyłem że w ramach powyższego podcastu Radek Kotarski czyli nowy gospodarz „Va Banque" zapowiedział że w kwietniu jednym z graczy będzie jeden znany uczestnik innego teleturnieju.

 

Mowa tu o Panu Arturze Baranowskim czyli geniuszu występującym dawno w „Jednym z Dziesięciu" gdzie w finale jednego z odcinków odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania Tadeusza Sznuka nie dając jednocześnie konkurencji dojść do słowa.

Z podcastu którego to głównym tematem były quizy telewizyjne można było się też dowiedzieć że obaj Panowie są ich wielkimi fanami zaś sam Kotarski przy okazki potwierdził niniejszą swoją wypowiedź dla Telewizji Polskiej przyznając że „Va Banque" oglądał już od lat dziewięćdziesiątych:

Cytat

Przez większość mojego dorosłego życia zajmowałem się popularyzacją wiedzy, a teraz czas wiedzą się nieco pobawić. Pamiętam dobrze, jak lata temu z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszy „Va Banque” prowadzony przez Kazimierza Kaczora i zawsze zastanawiałem się, dlaczego uczestnicy tak brzydko piszą po swoich pulpitach. Dzisiaj wiem, że wcale nie jest to takie łatwe, nie mówiąc o tym, że już zupełnie trudne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania z tak wielu różnych kategorii. To dla mnie duże wyróżnienie, że zostałem zaproszony do tego programu, zwłaszcza, że wcześniej prowadzili go wybitni szermierze słowa i elegancji.

Na swoim profilu facebook'owym Radek Kotarski skomentował swój angaż w następujący sposób:

Screenshot-20240324-174413-Facebook.jpg

Nowy gospodarz teleturnieju „Va Banque  wypowiedział się również w komentarzu pod wpisem o nim redakcji teleturnieju „Va Banque" gdzie również nie szczędził konplementów i jednemu z swoich poprzednich życząc mu jednocześnie powrotu do zdrowia co ja osobiście odbieram jako kulturalny gest z jego strony:

Screenshot-20240324-175136-Opera.jpg

Przy okazji zmian dotyczących debiutu Radka Kotarskiego w roli prowadzącego teleturniej „Va Banque" można już też oficjalnie rzec że metamorfoza wspomnianego programu dotknie też czołówkę, oświetlenia studia i najprawdopodobniej też oprawę muzyczną. 
Jeżeli chodzi o czołówkę to mam nadzieje że TVP najpewniej użyje oprawy z 38 sezonu „Jeopardy!" gdyż ta z 37 jest niestety słabsza. 
Obie czołówki można porównać dzięki materiałom zamieszczonym przez ich producenta czyli firmę Newscast Studio: 

1. Jeopardy! - sezon 37:

2. Jeopardy! - sezon 38:

W sumie ciekawie by było jakby TVP w nowej czołówce nawiązała też do odsłony z lat 1996 - 2003 a nie tylko do tej obecnej.
W kwestii oprawy muzycznej ciekawi mnie tylko jedna kwestia a mianowicie którą wersje wybierze TVP bo tym razem dla programu powstały dwie wersje różniące się zasadniczo tylko brzmieniem „zwrotek" tematu muzycznego teleturnieju. W obiegi jest bowiem wersja bez użycia gitary jak i ta gdzie ten instrument się pojawia. Obie wersje muzyki z czołówki „Jeopardy!" a od kwietnia też „Va Banque" są do odsłuchania pod poniższymi linkami:

1. Wersja bez gitary:

2. Wersja z gitarą:

Przyznam że bardziej do mnie przemawia gitarowa wersja ale o tym czy ona się pojawi przekonamy się już niedługo.

W sumie jedyny minus z mojem strony jaki dotyczy aktualnie teleturnieju “Va Banque" ma związek z dostępnością odcinków na TVP VOD gdyż z powodów prawdopodobnie licencyjnych wywiało aż 341 odcinków teleturnieju co mnie osobiście smuci gdyż nie zobaczę już odcinków 124, 140 i 207 do których to pomogłem ułożyć hasła. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz dziwniejsze te informacje wokół P. Babiarza. 

Przypomnijmy post z 4 stycznia https://m.facebook.com/story.php/?id=100063639305514&story_fbid=895493429248626

A komentarz pod jednym z komentarzy, ze odcinek 745 był nagrywany jeszcze w zeszłym roku z oficjalnego konta Va Banque https://m.facebook.com/100063639305514/posts/pfbid02Zkbxeo2S7xsTqLywC6kNespWMohgnpZb2bRRou2sukP1p6xG2WLMQA2PnB5QovfSl/?comment_id=939127514516081 

Więc wygląda jakby go jednak zwolnili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 11:02, slamer82 napisał(a):

3 kwietnia w teleturnieju "Va Banque "wystąpi Artur Baranowski, do którego należy rekord 803 punktów w teleturnieju "Jeden z dziesięciu"

Wystąpił, grał wczoraj, jednak tym razem nie udało się wygrać odcinka, a jedynie zdobyć 1000 zł za zajęcie drugiego miejsca. Możliwe, że to trochę kwestia nerwów, jak i samej formuły teleturnieju, w którym oprócz wiedzy trzeba mieć także bardzo dobry refleks i to praktycznie przez całą rozgrywkę.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...