Skocz do zawartości

Va Banque


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie 7 stycznia tego roku został po blisko 17 latach reaktywowany teleturniej "Va Banque" będący polską wersją słynnego amerykańkiego quizu "Jeopardy!".

Nowa odsłonę kultowego teleturnieju prowadzi tym razem Przemysław Babiarz a nie jak wcześniej Kazimierz Kaczor. Jak zatem oceniacie nową wersje? Mi się podoba aczkolwiek tak jak inni muszę przyzwyczaić się do zmian.  Na plus na pewno użycie muzyki z "Jeopardy!" która to w obiegu jest od lat 80-tych a w obecnej formie od 2008 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem pierwsze odcinki nowej wersji, program bardzo mi przypadł do gustu. Mówiąc szczerze nie mam zbytniego problemu ze zmianami, może też dlatego, że pierwotnej edycji aż tak dobrze nie pamiętam (ale też lubię sobie te stare odcinki na YT odpalić). Myślę, że będę śledzić każdy następny odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo zawodnik, który wygrał dany odcinek może brać udział w kolejnych odcinkach? Do momentu aż wygra ktoś inny, czy określoną ilość razy?

Jeśli ta pierwsza opcja, to w sumie przecież można wygrać więcej niż zapowiadane 100 tys. zł. Zawodnik, który wygrał 2 ostatnie odcinki już ma na koncie przeszło 24 tys.

Trochę głupie jest to, że przy dużej różnicy w zebranej przez uczestników kwocie pieniędzy, z góry wiadomo, że i tak finał wygra ten, który ma najwięcej kasy po 2 rundach. No bo ci, którzy mają mniej kasy nawet jeśli w finale postawią va banque i poprawnie odpowiedzą, a tamten zagra bezpiecznie, to nawet w przypadku pomyłki i tak wygrywa odcinek (tak jak to było np. w 1 odcinku).

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 00:41, Kirk napisał:

Można brać udział do momentu uzbierania 100 tysięcy złotych, przy czym jeśli w danym odcinku przekroczy się tę kwotę (a jest to możliwe), to nadwyżka trafia na cel charytatywny.

Nie jestem pewny ale chyba limit występów też jest a wynosi on 5 odcinków. Podczas kiedy za Kaczora były to 3 odcinki.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo kazał na siebie czekać, ale nareszcie powrócił. Jeden z moich ukochanych teleturniejów z dzieciństwa. Uwielbiałem te niezapomniane wieczorki z "Va Banque": Niekonwencjonalną formułę tego teleturnieju, klimatyczny wystrój studia, a nawet prowadzącego Kazimierza Kaczora, który prowadził go z nie mniejszą klasą niż Tadeusz Sznuk "Jeden z dziesięciu". Dawne edycje w tym kształcie podobały mi się nawet bardziej od amerykańskiego oryginału, który po latach z tęsknoty za polską edycją katowałem swego czasu na YouTube. Nowa polska edycja również przypadła mi do gustu. Może wystrój studia nieco zbyt jaskrawy zwłaszcza ten oczoje:censored: różowy kolor, ale generalnie jestem ukontentowany. Prowadzący również jest spoko. Obawiałem się, że nowy "Va Banque" poprowadzi Maciek od skoków  co na początku mnie przeraziło, ale na szczęście TVP jednak sięgnęła po Przemka Babiarza. On wprawdzie inaczej prowadzi niż Kaczor, bo też czasy się zmieniły. Uczestnicy nie stoją przy swoich stanowiskach w ciemnych żałobnych garniturach z lat 90., a prowadzący nie zwraca się do nich per Pan / per Pani. Poza tym wszystko jest właściwie takie samo i wciąż dobrze się to ogląda. Cieszę się, że TVP odświeża stare sprawdzone formaty. "Szansa na sukces" to kolejny strzał w dziesiątkę. Odświeżone "Koło fortuny" zresztą też, ale mnie osobiście najbardziej cieszy powrót "Szansy..." i "Va Banque". Jakby tak jeszcze "Miliard w rozumie" :wink: to już w ogóle byłaby miazga (a dla młodzieży "Krzyżówka trzynastolatków" i "Szalone liczby" :popcorn:).

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę przyznać, że wkręcił mnie ten teleturniej. Równie wymagający co "Jeden z Dziesięciu", ale za to bardziej dynamiczny. Przydałoby się jednak więcej takich wyrównanych odcinków jak dzisiejszy, bo jak dotąd w tej edycji dwóch dominatorów trochę zabijało emocje. Babiarz jako prowadzący w porządku, ale oglądając stare odcinki na YouTube bardziej podobał mi się styl prowadzenia Kaczora. W starej wersji był też lepszy motyw muzyczny.

Edytowane przez sailor91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz lek. Krzysztof nie miał sobie równych i gdyby nie obstawił w rundzie finałowej tak dużej sumy, to myślę, że doszedłby do dziesiątego odcinka i wygrałby luzacko 100 tys. złotych. Sam Przemysław Babiarz był zdumiony grą tego uczestnika i często powtarzał "A skąd to wiedziałeś, Krzysztofie?".

 

Mam nadzieję, że program zagości na dobre w ramówce TVP2, bo naprawdę frapuje. Wybór prowadzącego także w deseń, gdyż posiada ogromną wiedzę na wszelakie tematy. Myślę, że spokojnie dałby sobie radę w większym projekcie TVP, ponieważ miażdży inteligencją wielu innych prezenterów publicznej. Małym kroczkiem - do celu. Już z redakcji sportowej został wyłoniony i doceniony (oby), bo szkoda, by zmarnował się Jego potencjał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz będzie trudniej zdobyć te 100 tysięcy, bo jeśli by się chciało je wygrać w ciągu tych 5 odcinków, to trzeba by było być naprawdę bardzo dobrym. Ale może się skończą narzekania, jakie czasem czytałem, że ktoś gra za długo i to się nudne staje. Choć mi akurat to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wręcz niemożliwe, by wygrać na chwilę obecną 100 tysięcy złotych. Jednak zanim weszła nowa zasada, gracz Piotr Łoboda poradził sobie w czternastu odcinkach i zgarnął okrągłą setkę. Nawet miałby więcej, gdyby wliczano wygraną z całego ostatniego odcinka i tak być powinno. I właśnie po Jego udziale zdecydowano zmienić regulamin. 

 

Druga sprawa - oszczędności. Teraz TVP znacznie zaoszczędzi, bowiem mielibyśmy po Piotrze kilku kolejnych, nowych graczy z tak wysoką wygraną. 

 

Jako ciekawostkę dodam, że lekarz Piotr Łoboda bierze udział w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Wygrał odcinek i wystąpi wkrótce w finale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak wygląda nowe intro dla 37 sezonu "Jeopardy!" a więc oryginalnej wersji teleturnieju wiedzy i ryzyka - na tym i kolejnym filmie czołówki są po intrze producenta od 9 sekundy : :


Dodatkowo™na profilu autora czyli Newscast Studio możemy znaleźć także angielską wersję czołówki "Va Banque" podpisaną jako wersja trzecia:


Jej typografia jest dostępna na stronie producenta: https://www.newscaststudio.com/2019/09/11/jeopardy-season-36-open/
Tutaj z kolei najnowsza kompilacja czołówek programu "Jeopardy!" wraz z opisanymi powyżej:

 

Zastanawia mnie czy po ewentualnym wejściu nowej czołówki "Va Banque" zobaczymy w niej migawki z starej czy już nowej wersji teleturnieju.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...