Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ze cytuję sam siebie:

zasada 5W (What? When? Where? Who? Why?), którą szybko streszczę, a wy sprawdźcie jak to się ma do tego co TVN24 (i nie tylko) zwyczajowo serwuje swoim widzom:

 

1W. Po pierwsze poinformować co (what) się wydarzyło, czyli opisać zaistniałe wypadki.

2W. Koniecznie też należy poinformować kiedy (when) zdarzenie miało miejsce. Bez podania daty odbiorca nie będzie wiedział, czy słucha/czyta o aktualnych wydarzeniach, czy o odległej przeszłości.

3W. W newsie musi pojawić się też miejsce (where) zdarzenia, możliwie precyzyjnie określone.

4W. Warto też podać kto (who) brał udział w zdarzeniu, inaczej cała nasza praca straci sens.

5W. I na koniec próbujemy odpowiedzieć dlaczego (why) coś się wydarzyło. Czasem możemy mieć problem ze spełnieniem tego warunku, nie zawsze posiadamy wszystkie niezbędne po temu informacje.

Jak to się ma do tego co TVN24 robi w ciągu ostatniego tygodnia?

Co mnie obchodzi nowoczesne studio i POZORY profesjonalnego dziennikarstwa, skoro za tym nie idzie odpowiedni merytoryczny poziom?

Oglądając stację, która sama lansuje się na najlepszą i najbardziej profesjonalną w naszym kraju oczekuję czegoś więcej niż efekciarskiego studia i słabego dziennikarstwa oraz stronniczości.

To nie PN, który nadal jest pod kreską i w tym roku działa z obciętym budżetem ani utopione w morzu partyjniactwa i będące na krawędzi bankructwa TVP.

I taniej stacji nie stać na profesjonalną i uznaną na całym świecie metodę sondażową?

 

Od początku wiadomo że TVN 24 jest telewizją lansującą poglądy liberalne, wolno jej, przecież to telewizja prywatna, nie zmienia to faktu, że wiedzą jak robić telewizję nowoczesną którą się chce oglądać, nie zgadzam się z lansowanymi w większości w tej stacji poglądami, a mimo to oglądam tą stację bo ciekawie organizują ramówkę i najważniejsze że nie nudnie.

:shock:

Od kiedy TVN jest liberalna? Oni są tak liberalni jak PO i PiS prawicowe :read: Jesli już to centro-lewicowa albo w najlepszym wypadku socjal-liberalna, czyli tak naprawdę lewicowa.

Jak oglądam stację informacyjną to dla uzyskania informacji i analizy, a nie dla taniego efekciarstwa i przekoloryzowanych faktów i dziennikarskiej popeliny.

 

EDIT: Następny przykład - dzisiejszy Czas Decyzji i goście mający wypowiedzieć się w kwestiach polityki społecznej obu kandydatów ich poczynań w tej sprawie (chodzi o parytety, stosunek do religii, karty praw podstawowych, in vitro) i kto to pomentuje? Oczywiście prof. Środa i Bartoś - osoby niezaangażowane ideologicznie w te tematy. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425 od kilku tygodniu już pisze tutaj takie dziwne posty. Ja już się wypowiadałem w tej sprawie, zamiast pisać o sprawach dotyczących ściśle stację, zagłębia się w tematy czysto polityczne. I do tego pisze tak, że nie raz ciężko to zrozumieć. Jako moderator powinien właśnie dawać przykład, jak to mówi jarek999. Ale niestety tak nie jest. Próbowałem zgłaszać jego posty, które czasami naprawdę tak odbiegają od tematu, że głowa mała, ale wszystkie raporty są ignorowane. Pamięć wybiórcza, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem twój post i to niejednokrotnie. Dałem sobie czas na wyciszenie, aby nie dać się ponieś jakimkolwiek emocjom. Nie piszę enigmatycznie a już na pewno niezrozumiale. A co dopiero, jak stwierdzasz posty „dziwne” :roll:

 

bogdan425 od kilku tygodniu już pisze tutaj takie dziwne posty. Ja już się wypowiadałem w tej sprawie, zamiast pisać o sprawach dotyczących ściśle stację, zagłębia się w tematy czysto polityczne. I do tego pisze tak, że nie raz ciężko to zrozumieć.

Wybacz @Lotaryngia, ale "to nie tak". Świat się zmienia. Trywializując sprawę - lewa ręka to ta, gdzie mam kciuk z prawej strony :P

 

I przewrotną dam historyjkę:

 

Za znalezioną monetę, za którą było można kiedyś kupić środek transportu – osła! Teraz można kupić rower.

Kiedyś osioł transportował ludzi, teraz transportują samochody.

 

tak odbiegają od tematu, że głowa mała

Czytanie ze zrozumieniem tylko pozornie zdaje się być prostą kompetencją a umiejętność ta nie jest najłatwiejsza. Wartość kanału TVN24 zawsze była, jest i będzie polityczna. Czy to nam się podoba, czy też nie. Nie zamierzam pisać tu tylko o jasności, kontraście w obrazie, tudzież o dropach, pikselach a innym razem o transponderach, czy też satelitach.

Kanał ten właśnie sobą niesie taką formę. Niestety! Polityczną. Czy przez to wątek miałby być dławiony.

I rozlało się jak mleko…

 

Brawo @Dyrma chapeau bas! - [czytaj]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja obiektywna! Nie ma coś takiego jak telewizja obiektywna, czy apolityczna, każda telewizja informacyjna, czy programy publicystyczne w jakiejkolwiek stacji telewizyjnej zawsze będą prezentowały określony punk widzenia ich właścicieli. Chodzi o to, żeby dążyć do umożliwienia wypowiedzi drugiej strony, ale bez napastliwości i ośmieszania. W tej konkretnej stacji taką rolę niezbyt pochlebną pełni niestety program ''Kropka nad i ''. Jeżeli by się skupić tylko na produkcji ramówki to ta stacja robi to bardzo ciekawie, dynamicznie wykorzystuje socjotechniczne triki, które dają pożądany i ciekawy efekt, jeszcze raz napiszę, że pod względem realizacji programów inne stacje powinny się wzorować na ich ''uprawianiu'' telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przypominam, że poruszanie kwestii politycznych na forum jest zabronione. Co najciekawsze do takiej polemiki prowokuje moderator! Poza tym wybory są 4 lipca, w dzień niepodległości molocha zza wielkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja "nieotwarta" polityka ma wielkie dziury w drzwiach.

 

Kazdy 5 lipca odda glos wedlug wlasnego sumienia i przekonan politycznych i chyba zadna debata juz tego nie zmieni.

Debata jest przede wszystkim ważna dla stacji telewizyjnych i to one zabiegają o jej zorganizowanie. Przynosi wielkie zyski bo wszyscy śledzą ją z zainteresowaniem i generują oglądalność za którą idą zyski. Politycy wykorzystują okazję by się lansować. Wiele w poparciu nie zmienia bo większość utwierdza się tylko w swoim wyborze ale kilku niezdecydowanych pod wpływem tego show podejmie decyzję a liczy się każdy głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Debata ta była skierowana głównie do wyborców uśmiechniętego Grzesia. Wyborcy Aleksandra czy Marii już są zdecydowani i raczej Ci co w pierwszej turze głosowali na Aleksandra, w drugiej nie zagłosują na Marię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba, że pracują w sztabach kandydatów. Polegnie kandydat, polegną i oni, ale tak chyba nie jest?

Cieszmy się, gdyż Aleksander chce dokonać rozbiorów państwa dyktatury wraz z Gazpromem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście dyskusji w studio między państwa profesorstwem? Oj nie lubi pan Nałęcz pani Staniszkis, oj nie lubi, ona próbowała w niektórych kwestiach się z nim zgadzać, a on dalej swoje, nawet się na obiektywizm nie silił. TVN 24 już nie publikuje tak ochoczo sondaży jak to miało miejsce przed głosowaniem, przejechali się na tych sondażach. Swoją drogą czemu by nie można na forum stworzyć działu '' Polityka'' ciekawe by było podyskutowanie, bez agresji i wzajemnego obrażania się, bo na portalach politycznych jak się czyta komentarze to się odechciewa pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka wtopa TVN24 - "Świat się śmieje"

A tu link - choć słabo słychać teksty spoza studia;) http://www.wykop.pl/link/396517/jak-wkr ... 4-przed-de

Czy ktoś śledził wczoraj w telewizji TVN 24 akcję przed debatą jaką ta telewizja chciała zrobić razem z Palikotem i PO????

Palikot był przed budynkiem na Woroniczej z bojówkami PO i śpiewali "Nie głosuję na Jarka" dwie kamery TVN śledziły dwa auta i na bieżąco relacjonowały trasę dwóch aut Komorowskiego i Kaczyńskiego. Wiedząc o tym że Palikot i bojówki szykują akcję aby przywitać Kaczyńskiego i go ośmieszyć. Podniecenie redaktorów TVN sięgało zenitu myślałem że za chwilę któryś nie wytrzyma i "dojdzie" wcześniej przed dojazdem aut....

Ale PiS dowiedział się o całej sprawie że TVN i PO chcą go wciągnąć na jakąś minę przed Debatą więc zamiast Kaczyńskiego w samochodzie z Kluzik-Rostkowską jechał RYWIŃSKI i kiedy wysiadł przed budynkiem TVP i przywitał się z tłumem słowami witam SIARA jestem to myślałem że spadnę z krzesła. Palikot PO i TVN wyszli na niezłych d...

Brawo PiS tak trzymać...

To było po prostu przepiękne :-))). Osoby przed budynkiem ...

... TVP były w ciężkim szoku, a panie Pochanke i Środa w studio TVN24 miały takie cudne miny, że naprawdę warto było to zobaczyć.

~niza

- :P -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej tu wyjaśniłem:

Czytałem twój post i to niejednokrotnie. Dałem sobie czas na wyciszenie, aby nie dać się ponieś jakimkolwiek emocjom. Nie piszę enigmatycznie a już na pewno niezrozumiale. A co dopiero, jak stwierdzasz posty „dziwne” :roll:

 

bogdan425 od kilku tygodniu już pisze tutaj takie dziwne posty. Ja już się wypowiadałem w tej sprawie, zamiast pisać o sprawach dotyczących ściśle stację, zagłębia się w tematy czysto polityczne. I do tego pisze tak, że nie raz ciężko to zrozumieć.

Wybacz @Lotaryngia, ale "to nie tak". Świat się zmienia. Trywializując sprawę - lewa ręka to ta, gdzie mam kciuk z prawej strony :P

 

I przewrotną dam historyjkę:

 

Za znalezioną monetę, za którą było można kiedyś kupić środek transportu – osła! Teraz można kupić rower.

Kiedyś osioł transportował ludzi, teraz transportują samochody.

 

tak odbiegają od tematu, że głowa mała

Czytanie ze zrozumieniem tylko pozornie zdaje się być prostą kompetencją a umiejętność ta nie jest najłatwiejsza. Wartość kanału TVN24 zawsze była, jest i będzie polityczna. Czy to nam się podoba, czy też nie. Nie zamierzam pisać tu tylko o jasności, kontraście w obrazie, tudzież o dropach, pikselach a innym razem o transponderach, czy też satelitach.

Kanał ten właśnie sobą niesie taką formę. Niestety! Polityczną. Czy przez to wątek miałby być dławiony.

I rozlało się jak mleko…

 

Brawo @Dyrma chapeau bas! - [czytaj]

...i nie ma w tym żadnej agitacji. Czy rzeczywiście prawda aż tak boli? Pewnie zabolało?!

Jeszcze jedna tak „uwaga” - ostatnia i dam odpoczynek. Na PW przyjmę wszystko. No prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja też mogę prowadzić agitację polityczną, ale tylko w tym wątku, bo to wątek o stacji informacyjnej gdzie takie rzeczy się pojawiają. Super.

 

Oj jednak nie! Przecież obowiązuje na tym forum regulamin!

Przypominam o regulaminie forum:

.

 

1. Forum poświęcone jest technice przekazu satelitarnego, oraz tematyce z tym powiązanej. Dyskusje odbiegające całkowicie od tej sfery, w szczególności dotyczące polityki, religii lub światopoglądu mogą zostać usunięte.

.

5. Korzystając z Forum nie można:

Prowadzić w jakiejkolwiek formie kampanii politycznych, społecznych, reklamowych i tym podobnych bez zgody Administratora Forum, zarówno na forum jak i poprzez system prywatnych wiadomości,

 

A może Ciebie się to nie tyczy? Bo to wątek o telewizji gdzie jest praktycznie sama polityka?

 

 

Dlatego proszę! Niech przynajmniej to forum zostanie wolne, bez polityki.

 

Proszę więc na koniec wszystkich, szczególnie moderatora o powrót do tematyki, czyli (za regulaminem) "technice przekazu satelitarnego, oraz tematyce z tym powiązanej".

Przepraszam za post niezwiązany z tematem. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...