Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Dagmarę Kaczmarek bardzo lubiłem, tak teraz nie chcę jej widzieć. Drażni mnie jak... Nie powiem co. Więc dopytuję o Annę Kalczyńską.

Pewnie w Ani się zakochałeś :lol2:

Jak dla mnie prezenterka może być nieatrakcyjna. Ważne by płynące z jej ust wiadomości były przedniej marki. Wcale nie sensacja, czy tam coś w stylu show! Ale na przykład, że: dwa złote = 1 euro! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja po kilku tygodniach nowej ramówki - władze TVN24 uznały, że ich widzowie to nie zwykłe [beep]ki, a najwięksi [beep]i, bo przecież Fakty po południu formatem (i materiałami) dublują Polskę i świat, a do tego są poszatkowane blokami reklamowymi jak kiszka skwarkami. W dzień serwisy informacyjne powinny być kilku/kilkunastominutowe, czas na podsumowania i próby pełnych analiz, ale co tam - "gópi" widz nie zauważy i pocieszy mordkę bo zobaczy znajome twarze na ekranie (sarkazm)

RR to w zasadzie taka uboga wersja 24 Godzin - nie ma już oprawy audiowizualnej, ale wady pozostały (wybieranie gości nie wg klucza merytorycznego, ale jak w Faktach po Faktach - czysto rozrywkowego - troszkę się pokłócimy, a w międzyczasie prowadzący nie pozwoli dojść do głowy tej opcji, która ma coś do powiedzenia, by igrzyska nadal trwały).

Nawet wydłużenie Polski i Świata nic nie dało, bo te dodatkowe pół godziny idzie na bloki reklamowe (celowa generalizacja), a nie na dodatkowe materiały.

Rozumiem, że naród z roku na rok głupszy, ale to przesada - w Super stacji niekiedy robią lepsze materiały i prowadzą porządniejsze rozmowy, a przecież tabloizacja jest celowa i prowadzona od początku z pełną świadomością jako telewizyjna wersja Faktu i SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w Ani się zakochałeś :lol2:

Sugeruję zająć się swoimi sprawami osobistymi. Podoba mi się inna osoba z tvn24... Ale i tak kobieta to największe zło na świecie.

ładze TVN24 uznały, że ich widzowie to nie zwykłe [beep]ki, a najwięksi [beep]i, bo przecież Fakty po południu formatem (i materiałami) dublują Polskę i świat.

Prawie każda stacja informacyjna ma w ciągu dnia choć dwa podsumowania dnia. Zatem jest to standardowe rozwiązanie i zarazem bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2?

Co innego serwis informacyjny 15 minutowy w ciągu dnia, a czym innym ponad godzinny program, który robi dokładnie to samo co program wieczorny, tylko z jednym prowadzącym (jedną) emitowanym w porze podwieczorku.

TVP INFO i PN podsumowania i pełne analizy robią po 20 i przeważnie nie dublują formatów (To Był Dzień i To Był Dzień na Świecie jak i Minęła 20 oraz Info dziennik mają rożne formaty i poruszają się w proszę innej tematyce), no chyba że co godzinne serwisy informacyjne czy rozmowy na bieżąco z gośćmi w studio to jest to samo co 2 dnia duże programy w ramówce poruszające tę samą tematykę, w tym samym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPP i PiŚ mają tylko częściowo zbieżny zakres. Tak naprawdę to są podsumowania odpowiednio od rana do popołudnia oraz od rana do wieczora z naciskiem na popołudnie i wieczór. Czyli nie można mówić o jednoznaczności. Dodatkowo FPP mają osobny przegląd spraw zagranicznych oraz gospodarkę.

DPD to zupełnie inna bajka. Tam mówi się o całym dniu, czyli od rana do nocy. Dochodzi też przegląd prasy dnia następnego oraz sport i gospodarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka różnica. No chyba że się coś nadzwyczajnego stanie. A tak bazują na tych samych materiałach. Jeszcze co różni PiŚ od DPD to że w tym drugim moga dać fragment programy B. Romanowskiego. Ale to małutki szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak Wam przeszkadza, że TVN24 powtarza informacje przez cały dzień, to czemu nie włączycie sobie "Wiadomości" o 19:30 a potem nie zajmiecie się wieczornymi filmami. To chyba urok telewizji informacyjnej, że informuje co kilkanaście minut o tym samym, bo - za przeproszeniem - tylko [beep] ogląda to przez cały dzień. Chodzi o to, żeby włączyć telewizor i wiedzieć wszystko co się dzieje, a każdy z nas włącza TVN24 o różnych porach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam takie samo zdanie. Jeżeliby informacje nie leciały cały dzień, tylko o wybranej porze, to co z tego, że to by była tv informacyjna, jak mógłbym sobie włączyć program informacyjny na jakiejś ogólnej tv, zamiast czekać na informacje w tej tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oceniam stację informacyjna kryteriami stacji filmowej :P

 

A co do TVN24 http://www.dziennik.pl/polityka/article ... lacje.html

Nie chce bawić się w usprawiedliwianie pana D., ale jeśli wywiad był autoryzowany tylko dla iTVN, to TVN24 tnąc i wykorzystując bez wiedzy zainteresowanego (przez co mogło dość do wyjęcia wypowiedzi z kontekstu i tym samym przeinaczenia sensu słów byłego ministra) to jest bardzo naganne działanie stacji.

 

Nastepna wpadka po "awarii zasilania" w stolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce bawić się w usprawiedliwianie pana D., ale jeśli wywiad był autoryzowany tylko dla iTVN, to TVN24 tnąc i wykorzystując bez wiedzy zainteresowanego (przez co mogło dość do wyjęcia wypowiedzi z kontekstu i tym samym przeinaczenia sensu słów byłego ministra) to jest bardzo naganne działanie stacji.

Z tego co wiem, TVN, TVN24 oraz iTVN mają tego samego właściciela. Razem współdziałają. Zatem autoryzacja dla jednej ze stacji jest autoryzacją dla wszystkich. Pan Drzewiecki powinien liczyć się z tym, że materiał będzie też w innych stacjach TVN.

 

Nastepna wpadka po "awarii zasilania" w stolicy?

Szara istoto z uszami i ogonem (nie ze słuchami i omykiem)! Zrozum, że awaria zasilania była. I jest to potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni mówili, że w Warszawie ciemno, a był jeszcze dzień i żadnej awarii nie było. Każdy zwykły warszawiak pisał/mówił, że aż śmiać mu się chciało, jak widział w TVN 24, że awaria i ciemno, a wyglądał przez okno i jakby to nie ta Warszawa była :). Pewnie się tobie żarówka spaliła i taka awaria była (nie duża, ale była) :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moje zdanie w końcu skończy temat awarii to go napiszę. Byłem wtedy na 11 piętrze w samym centrum Warszawy (ul. Grzybowska). Jak wyjrzałem przez okno to mocno się zdziwiłem bo wszędzie miasto było rozświetlone. Jeśli awaria była to niewielka. Byłem tam więc widziałem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co wiem, TVN, TVN24 oraz iTVN mają tego samego właściciela. Razem współdziałają. Zatem autoryzacja dla jednej ze stacji jest autoryzacją dla wszystkich. Pan Drzewiecki powinien liczyć się z tym, że materiał będzie też w innych stacjach TVN.

Nie, jesli zastrzegł, że publikacja materiału jest wyłącznie w iTVN na terenie US. Jeśli sprawa lekko muśnie TVN w Polsce to wcale nie znaczy, że w Stanach (gdzie są uznawane za źródła prawa precedensy sadowe) pójdzie tak gładko.

 

Szara istoto z uszami i ogonem (nie ze słuchami i omykiem)! Zrozum, że awaria zasilania była. I jest to potwierdzone.

O szara istoto bez oczu i uszy - mijasz się z prawdą.

TVN zwolniło wydawcę, ale oficjalnie nawet nie przyznało się do błędu, a jeśli słowa Drzewieckiego (który to udzielił ponad pół godzinnego wywiadu, z czego wyemitowano 5 minut) się potwierdzą to będzie następna wpadka, gdzie TVN24 kreuje "fakty" i "sensacje". Rozumiem Fakt i Super Express - to są zgniłe tabloidy, które się żywią.Na zachodzie nawet media brukowe muszą bazować na sprawdzonych informacjach, w innym przypadku są narażone na procesy sądowe, potężne odszkodowania i utratę zaufania czytelników. W Polsce oczywiście nadal traktuje się media jako tubę propagandową, bo u nas nigdy nie rozwinęła się prawdziwe wolne media i etos dziennikarza (ani za PRL, ani za II RP ani tym bardziej za zaborców), leży wszystko od poziomu uczelni :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz oficjalnym przyznaniem się do błędu? Przecież to można jasno wyczytać z wypowiedzi Karola Smoląga dla "Presserwisu". Oto fragment:

 

Wypowiedź z dn. 18 stycznia 2009 roku:

"Pasek z informacją o braku prądu był widoczny na dole ekranu przez kilkanaście minut. Cały czas szukaliśmy dodatkowego potwierdzenia podanej informacji i jak tylko udało nam się ustalić stan faktyczny, prowadząca serwis poinformowała widzów, że do żadnej awarii nie doszło. (...) Osoba odpowiedzialna za tę pomyłkę już u nas nie pracuje. (...) Nie ma powodu do wyciągania dodatkowych wniosków z tej sytuacji, ponieważ złamana została procedura obowiązująca w stacji. Gdyby była przestrzegana, nie mielibyśmy tego problemu."

 

Więc to nie jest przyznanie się do błędu? Za błąd nie można karać całego TVN24, a osoby odpowiedzialne za publikację tej trefnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem na forum Radiopolska cytat:

Prawdopodobnie wszyscy mają tu rację. :rolleyes: Wiele wskazuje na to, iż rzeczywiście była jakaś niewielka awaria w centrum, jednakże nie miała ona nic wspólnego z tą podawaną w mediach.

I co? Dalej będziecie się rzucać?

Aby wyszukać post, należy się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to każdy może. Ja sobie mogę napisać, że mam 54 lata i jestem prezydentem Atlantydy. Ktoś mi wierzy? Skoro wszyscy, którzy byli wtedy w Warszawie piszą i mówią, że awarii nie było, to nie było i koniec. Opierasz swoje informacje na podstawie tego, co ktoś napisał w internecie, a nie prawdziwych rzetelnych informacji? Przecież nawet TVN24 później potwierdził, że awarii nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...