Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuję  oficjalne stanowisko Episkopatu.  To,  że Ci nie pasuje to inna sprawa. Ojciec  Gużyński nic mi nie wiadomo  by badał  dokumenty. W stanowisku  Episkopatu  jest o tym mowa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnoszą się do konkretnych zarzutów. Do tego nie trzeba badać akt aby stawiać pytanie jakie postawił Ojciec Gużyński :)

I bez insynuacji że mnie coś nie pasuje. Przytoczyłem kontrargumenty przedstawiciela kościoła tradycyjnie dla zachowania plurazizmu, których Ty nie zacytujesz. 

 

Kolejny głos z wnętrza kościoła Dominikanina Ojca Mogielskiego w sprawie reportażu. Tym razem osoby która sama była ofiarą pedofilii. Ojciec podkreśla to na co ja zwracam uwagę od początku. W całej sprawie związanej z reportażem krytyce nie pochylają nad ofiarami.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/przejmujace-wyznanie-dominikanina-na-kazaniu-poruszyl-watek-jana-pawla-ii/vnlw5j7

Cytat

— Jak Wałęsa, prezydent, okazało się, że ma w papierach trochę nabrużdżone, to już walce różnego rodzaju — i kościelne, i biskupie — zaczęły go rozjeżdżać, przekreślając cały dorobek, całego człowieka. Jak się pojawia problem z Janem Pawłem II, Karolem Wojtyłą, czy było, czy nie było, trzeba to sprawdzić. Otworzyć archiwa, spotkać się z ofiarami przede wszystkim, wysłuchać osób skrzywdzonych. A nie teraz krzyczeć: "to nieprawda, to nieprawda, precz z synagogi, nie chcemy tego widzieć, nie chcemy słyszeć". Do czego to prowadzi? Do tego, że ciemność ogarnęła Kościół — zauważył duchowny.

Cytat

O. Mogielski powiedział, że w Kościele pomija się ofiary, a wręcz "dodaje im cierpień", zamiast wysłuchać i otoczyć opieką. Duchowny wyznał, że "to nie jego Kościół". — Mój Kościół to Kościół chrystusowy, gdzie człowiek jest najważniejszy — podkreślił dominikanin.

Cytat

Duchowny poruszył także temat księży, którzy krzywdzili wiernych, jednak wystarczyło, że się wyspowiadali i "sprawa była załatwiona". Następnie przenoszono ich do innej parafii. — Ktoś, kto krzywdzi dzieci, bo ma zrytą naturę, po spowiedzi będzie takim samym człowiekiem — mówił o. Mogielski. Dodał, że nie chodzi o tylko o to, by "przebaczyć grzechy" takiej osobie, ale by "naprawić jej człowieczeństwo" — po to, by ochronić kolejne osoby przed skrzywdzeniem. — Jak można głosić Ewangelię, moralizować, ustawiać ludziom życie, gdy samemu jest się po stronie ciemności? — pytał duchowny.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym odbijaniem piłeczki i pretensjami, ze cytujesz, bo ja nie cytuje( insynuacje celowo pomijasz, jesteś nieobiektywny), a ja na to, zecytuję artykuly, których ty nie zacytuesz. Można tak bez konca. Wyjdź z tej piaskownicy. 

Dominikanin mówi o problemie pedofilii w kościele. Trzymajmy die samego reportażu, który mówi o konkretnych sprawach, a nie ogólnie o pedofilii w kościele.

P. S. Trudno sie spotkać z anonimami, niech się re osoby ujawnia to będzie można zweryfikować wiarygodność ich oskarżeń. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Na całe szczęście Ty jesteś obiektywny - dobrze że to wyjaśniliśmy :)

 

Godzinę temu, wislok napisał(a):

P. S. Trudno sie spotkać z anonimami, niech się re osoby ujawnia to będzie można zweryfikować wiarygodność ich oskarżeń. 

I tego właśnie nie pojmujesz, że te osoby nie chcą się ujawnić, ze wzgl. na obawę przed potencjalnym zaszczuciem.

Masz do czynienia z naturą ludzką. Jedno to zrozumieją i będą współczuć, inni będą mówić że fałszywie pomawiają.

Masz przykład nastolatka który popełnił samobójstwo. Przecież nie z tego powodu że jest ofiarą, tylko że źli ludzie go zaszczuli.

Dlatego odrywanie reportażu od problemu ofiar, który o nich opowiada jest nieuczciwe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwi Cię liczba skarg inspirowanych przez środowisko Radia Maryja? Ludzie wysyłają gotowce wg instrukcji podawanej na stronie, nie widząc nawet tego reportażu :)  Przecież wyżej to cytowałem. Na miejscu urzędnika z Rady odesłałbym do każdej skarżącej się osoby pytanie czy widziała Pani/Pan reportaż i kilka wyrywkowych pytań z tego reportażu. Chciałbym zobaczyć jaki odsetek osób wysyłających skargi go rzeczywiście oglądał.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wislok napisał(a):

Liczba skarg na reportaż TVN24 rośnie jak na drożdżach, TVN jednym reportażem może przebić liczbę skarg składanych na TVP w ciągu 8 lat

https://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/skargi-franciszkanska-3-krrit-kara-autor-jan-pawel-ii

TVN sam stanie się "ofiarą" swoich głupich oskarżeń i materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Dziwi Cię liczba skarg inspirowanych przez środowisko Radia Maryja? Ludzie wysyłają gotowce wg instrukcji podawanej na stronie, nie widząc nawet tego reportażu :)  Przecież wyżej to cytowałem. Na miejscu urzędnika z Rady odesłałbym do każdej skarżącej się osoby pytanie czy widziała Pani/Pan reportaż i kilka wyrywkowych pytań z tego reportażu. Chciałbym zobaczyć jaki odsetek osób wysyłających skargi go rzeczywiście oglądał.

To są twoje spekulacje, znam osoby, ktore widziały i pisaly samodzielnie te skargi. Przy skargach na TVP nie zastanawiasz się czy ktoś faktycznie widzial dany pasek, tez ktos mobilizuje pisanie tych skarg, o tym nie napiszą przecież na Onecie. 

2 godziny temu, Pawop napisał(a):

Ludzie boją się prawdy.
 

Błędem jest obejrzenie jakiegokolwiek dokumentu bez późniejszej weryfikacji, przyjęcie, ze coś  jest absolutną prawdą, na to liczył Tvn24 i wielu przypadkach mial rację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wislok napisał(a):

To są twoje spekulacje

To są fakty. Jeśli ktoś czuje się dotknięty reportażem nie potrzebuje instrukcji na stronach radia jak napisać skargę.

Była akcja na stronach radia i samym radio czy nie?

 

40 minut temu, wislok napisał(a):

 znam osoby, ktore widziały i pisaly samodzielnie te skargi.

W tą nie wątpię, ale nie jest żadnym dowodem na to że wszyscy piszący widzieli materiał.

 

41 minut temu, wislok napisał(a):

 Przy skargach na TVP nie zastanawiasz się czy ktoś faktycznie widzial dany pasek, tez ktos mobilizuje pisanie tych skarg, o tym nie napiszą przecież na Onecie.

Może właśnie dlatego nie piszą, że nie ma zorganizowanych akcji? Znasz takowe, chętnie się zapoznam.

 

 

 

Film z Polsatu który prezentujesz zamieściłeś także w wątku o Polsacie https://forum.satkurier.pl/topic/2312-polsat/?do=findComment&comment=1884102

W jakim celu to powielasz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec bagatelizujesz liczbe skarg twierdzac, ze większość nie widziala i jedynie korzystala z gotowca, nie masz potwierdzenia, ze tak w istocie jest, nie masz na to dowodów, wiec spekulujesz w tym momencie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Janusz Kawecki, sam skargę na reportaż złożył 13 marca i zachęca innych, by w pole "treść skargi" wpisywać zaproponowane przez niego uzasadnienie.

Jeśli dla Ciebie nie zaświeca się żarówka, to nie mamy o czym rozmawiać.

Wałkujesz ten temat od miesiąca, wszyscy już wiemy że wg Ciebie jest nierzetelny, a grzejesz i go grzejesz.

Zobaczymy co z tych skarg się urodzi i co powie na nie sąd, bo to że kara zostanie nałożona, jakoś dziwnie jestem przekonany ;)

Gdy o Wałęsie robiono materiały na podstawie teczek SB, wtedy takiej aktywności nie widziałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie grzeję, pojawiaja sie nowe ustalenia w sprawie wątków przedstawionych w dokumencie Tvn24, pojawiają sie kolejne opinie historyków, trwa dyskusja, której sam chciałeś wiec powinieneś być zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Zobaczymy co z tych skarg się urodzi i co powie na nie sąd, bo to że kara zostanie nałożona, jakoś dziwnie jestem przekonany ;)

 

A ja się zastanawiam, czy skończy się tylko na karze finansowej, czy tym razem pójdą o krok dalej i TVN24 postrada koncesję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek kara byłaby ostatecznym dowodem na to, że żyjemy w państwie, które z wolnością i demokracją ma tyle wspólnego co Fiat 126p z Formułą 1. Co będzie następne? Karanie kanałów za niepochlebne komentarze o władzy? Zamykanie dziennikarzy? Brzydzę się takimi ruchami jakie demonstrują co niektórzy, którzy boją się spojrzeć prawdzie w oczy i wolą żyć w wiecznym zakłamaniu.

  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Wystarczy trochę samodzielnego myślenia. Skoro kościół na całym świecie robił dokładnie to samo, to dlaczego Wojtyła miałby tego nie robić, skoro był funkcjonariuszem tej organizacji i podlegał przepisom, zasadom i regułom w niej panującymi a to, że tłumowi nawbijano do głowy, że w zasadzie to już od urodzenia był świętym i nie popełniał w życiu błędów, to już zupełnie inna sprawa...

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju panuje chory kult JPII i prędzej z ofiar zrobią oprawców niż z faktycznych winnych. To, że jakaś tam część nie wierzy w ten reportaż i cytując kolegę łyka jak pelikany prawdę kościoła w którym nic się nigdy nie dzieje bo przecież można zmienić parafię to wcale nie znaczy, że problemu nie było. Mam nadzieję na więcej tego typu dokumentów bo w końcu ktoś musi zrobić porządek z pedofilią w czarnych sukienkach. Dla mnie szacun dla TVN24.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Falcon napisał(a):

Aha, czyli tylko w kościele sprawy są niezgłaszane 

Nie, ale tylko kościół po zgłoszeniu, dla wyciszenia sprawy przenosił pedofila na inną parafię. Wskażesz mi inną instytucję która tak robiła? 

Przecież to jest kwintesencja tego reportażu, tak samo jak nie tak dawno reportażu Sekielskich. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...