Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mamy sytuację następującą, najpierw Rada przyjmuje uchwałę w które Rada stwierdza że można rzekomo obchodzić prawo na podstawie obecnych przepisów, czyli sugeruje że coś jest niezgodne z prawem, po czym przyznaje koncesję, tym samym wyrażając że wszystko jest zgodne z prawem. 

 

W tej uchwale nie ma mowy że będzie wzywać TVN do zmiany właścicielskiej, tam są dziwne wygibasy ogólnikowe. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieram tego dzisiejszego cyrku jako próby wyjścia z twarzą. Odbieram go raczej jako próbę przeforsowania ustawy lexTVN w formie uchwały KRRiT. Kaczyński i inni z PiS wiedzą, że przeforsowanie ustawy w Sejmie i podpisanie przez prezydenta jest praktycznie niemożliwe, więc zdecydowali się zrobić to samo poprzez zwykłą uchwałę.

 

A KRRiT już się postara o to, żeby uchwała nie była martwa.

Godzinę temu, Pawop napisał:
2 godziny temu, Jantar napisał:
Tyle, że UOKiK musi tą transakcję zatwierdzić i może ją zablokować.

Będzie musiała ją klepnąć, bo inaczej do gry wejdzie UE.

Raczej się nie przejmują tym, że do gry może wejść UE. Wyroku TSUE w sprawie Turowa nie zamierzają przestrzegać. Wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej też nie przestrzegają. A do tego w TK wciąż jest zgłoszona do rozpoznania przez Morawieckiego sprawa wyższości polskiego prawa nad unijnym - Przyłębska ogłosiła dziś, że odracza wyrok do 30 września. Ciekawe, na co czekają...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tracer10 napisał:

Dlaczego jeszcze cię nie zbanowano za trollowanie tego tematu to nie mam pojęcia.

 

Widać nie podzielają twojej wizji mojej aktywności w tym wątku, zresztą śladowej. 

Olejnik w swoim programie Kropka nad i dopuściła się manipulacji wypowiedzią prezydenta RP w sprawie tejże ustawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wislok napisał:

Widać nie podzielają twojej wizji mojej aktywności w tym wątku, 

I to jest bardzo smutne skoro moderacji "wisi" trollowanie w twoim wykonaniu.

Równie smutne musi być twoje życie jak oglądasz znienawidzoną stację po to aby mieć powód do trollingu.

😁

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak często oglądam jak udzielam się w tym wątku. Bez problemu można sprawdzić gdzie w jakich wątkach się udzielam, TVN24 nie należy do tych najaktywniejszych . 

Pani Olejnik powiedziała,że prezydent RP stwierdził  ,że zawetuje LexTVN. Poproszona o cytat zacytowała wypowiedź, w której takowe stwierdzenie nie pada. To wprowadzanie gości jak i widzów w błąd.  Konkret.

 

Nie rozumiem tych fanboyów co uważają,że "nasza" TV to nie manipuluje , tylko ta druga. Obie są siebie warte. Wy tu lubicie mnie atakować- od trolii wyzywać,a politycy śmieją się z nas wszystkich i razem wódkę piją , a my tu się wzajemnie okladamy jak idioci. Dajcie na luz, włączyłem by zobaczyć jak TVN przyjęła decyzję o koncesji, co zobaczyłem i jak oceniłem to napisałem. Tak jak w innych wątkach jak np. w wątku dotyczącym kanału Wydarzenia24. Z jednej strony narzekania,że 19 miesięcy nie dawali, teraz narzekania, że dali bo będą mieli jakąś kontrolę. Mam wrażenie,że jakiejkolwiek decyzji by nie było jest źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wislok napisał:

 

Pani Olejnik powiedziała,że prezydent RP stwierdził  ,że zawetuje LexTVN. Poproszona o cytat zacytowała wypowiedź, w której takowe stwierdzenie nie pada. To wprowadzanie gości jak i widzów w błąd.  Konkret.

Nie wprowadziła w błąd. Wielokrotnie słyszałem ministrów z Kancelarii Prezydenta którzy mówili że w tym kształcie prezydent ustawy nie podpisze. Mówił to nawet ostatnio minister Dera w ostatnim wywiadzie dla TVN24. 

A tu inne źródło wypowiedzi tego samego ministra

https://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/8245161,lex-tvn-dera-prezydent-nie-zaakceptuje-nowelizacji-ustawy-w-tym-ksztalcie.html.amp

Artykuł powołuje się na ten wywiad. Zatem dziennikarka powoływała się na wypowiedź ministra. Dobrze by było sprawdzać takie informacje zanim się komuś zarzuci manipulację. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w blad. Pani Olejnik cytowała wypowiedzi A. Dudy z wywiadu pani Lidii Lemaniak, który ukazał się w piątkowych dziennikach regionalnych. Sam czytałem ten wywiad. Wybacz, ale z calym szacunkiem dla pana Dery, on nie jest prezydentem RP . Andrzej Duda wbrew temu co twierdziła pani Olejnik nigdy nie powiedział, ze zawetuje tą ustawę. Powiedział o wielu czynnikach, które weźmie pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Reszta to interpretacja dziennikarzy i jak widać otoczenia pana prezydenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji. Prezydent A.Duda powiedział że zawetuje tą ustawę czy to sam w wywiadzie czy też poprzez usta swoich ministrów z kancelarii. W przemówieniu 15 sierpnia też dał tego jasny wyraz. Dlatego rząd PiS zmienia taktykę. Bo nawet jak odrzucił weto Senatu to i tak na koniec było by weto PAD a jego już by nie mogli odrzucić bo trzeba większej ilości posłów w Sejmie by to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Nie brnij dalej. Nie masz racji. Wypowiedzi Ministrów Kancelarii Prezydenta są przedłużeniem ust samego prezydenta. Ich jasne stanowiska nie wynikają z ich interpretacji tylko z uzgodnionego stanowiska z samym prezydentem.

Przeczytałeś link który podesłałem jest tam jasno i wyraźnie napisane

Cytat

Prezydencki minister był pytany na antenie TVN24 m.in. o to, czy prezydent powiedział wprost rządzącym, że nie zaakceptuje nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w tym kształcie. "Tak, mamy wyraźny komunikat. Prezydent też publicznie powiedział w wywiadzie, dlaczego się nie zgadza z tą propozycją rozwiązania. Szef gabinetu także wyraźnie dał sygnał, że prezydent w tej formie przygotowanej ustawy nie zaakceptuje" – mówił Dera.

Czego więcej trzeba?

Taka wypowiedź w tej formule pozwala wszystkim mówić że jest to zapowiedź prezydenta do veta.

Nie mam dostępu do archiwalnych programów TVN24, ale we wczorajszym wywiadzie moim zdaniem pani Olejnik nie powiedziała wprost że w tym cytowanym wywiadzie prezydent zapowiedział veto. Ona stwierdziła mniej więcej, że prezydent zapowiedział że będzie veto.

 

A tu masz wypowiedź kolejnego ministra z Kancelarii

https://www.prawo.pl/prawo/lex-tvn-prezydent-zapowiada-weto,510440.html

Cytat

Jak mówił w Radiu Zet Szrot, prezydent publicznie mówił o obiekcjach. - Mówił o kwestiach dotyczących wolności gospodarczej, wolności słowa, o kwestiach dotyczących relacji z naszymi partnerami zagranicznymi – przypomniał Szrot. - Prezydent mówił o tym wprost – a ja w jego imieniu komunikowałem to stronie rządowej, politycznej, inicjatorom tego projektu – że w tym kształcie jest gotów zawetować tę ustawę – przypomniał.

Szef gabinetu prezydenta zastrzegł, że rozważnych jest kilka wariantów. - Jeśli znajdzie się w Sejmie większość do odrzucenia wniosku o odrzucenie, które wyjdzie z Senatu, to poprawek w tej sytuacji nie będzie, kształt ustawy jest taki, jaki przyjął Sejm po poprawkach. Prezydent zapowiedział zawetowanie uchwalonej ustawy w tym kształcie, który został przyjęty - podkreślił.

Naprawdę chcesz nam wmówić że ministrowie nie wiedzą co mówią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Nie brnij dalej. Nie masz racji. Wypowiedzi Ministrów Kancelarii Prezydenta są przedłużeniem ust samego prezydenta. Ich jasne stanowiska nie wynikają z ich interpretacji tylko z uzgodnionego stanowiska z samym prezydentem.

Przeczytałeś link który podesłałem jest tam jasno i wyraźnie napisane

Czego więcej trzeba?

Taka wypowiedź w tej formule pozwala wszystkim mówić że jest to zapowiedź prezydenta do veta.

Nie mam dostępu do archiwalnych programów TVN24, ale we wczorajszym wywiadzie moim zdaniem pani Olejnik nie powiedziała wprost że w tym cytowanym wywiadzie prezydent zapowiedział veto. Ona stwierdziła mniej więcej, że prezydent zapowiedział że będzie veto.

 

A tu masz wypowiedź kolejnego ministra z Kancelarii

https://www.prawo.pl/prawo/lex-tvn-prezydent-zapowiada-weto,510440.html

Naprawdę chcesz nam wmówić że ministrowie nie wiedzą co mówią?

Prezydent Duda nie powiedział, ze ZAWETUJE. Koniec kropka. Pani Olejnik powiedziała nieprawdę. Nie padła jasna, klarowna deklaracja z UST prezydenta RP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiem jak można jaśniej. Zapowiedź ministerialnymi ustami, jest powszechnie stosowaną formułą że to prezydent coś zapowiada.

To już nawet Trwam taką formułę przyjmuje :)

 

@Pawop Tu nie chodzi o TVN24. On zawsze może ponownie przejść na holenderską. Tu chodzi o kanały naziemne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Pani Olejnik w rozmowie ze swoimi goścmi powołała się na słowa jego ministrów to byłoby ok. Jednak stwierdzenie,że Prezydent powiedział ,że "zawetuje ustawę",a później cytat, który nie potwierdza,że taka jasna deklaracja padła jest manipulacją pani Olejnik. To na tej zasadzie jakbyś tu na forum zacytował słowa innego użytkownika przypisując je mojej osobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji i błagam nie brnij ;), to przyjęta forma przekazu i nikt do tej pory tego nie kwestionował. Ministrowie wypowiadają uzgodnione z Prezydentem przekazy medialne. Jeśli minister mówi że Prezydent zapowiada, tzn. jest powtarzane "Prezydent zapowiada" i jest oczywiste że to jego słowa, wypowiedziane jego ludźmi. Sami z siebie z takim przekazem nigdy do mediów nie idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brnij w obronę Olejnik, powiedziałem Ci już powołała by się na ministrów nie byłoby problemu. Z drugiej strony była zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego,.że prezydenta RP można przekonać . Gdyby była jasna deklaracja z ust samego prezydenta LexTVN zawetuję w tym kształcie to nie mógłby się z niej wycofać. Pamiętam jak ministrowie kancelarii A. Dudy przekonywali,że prezydent RP podpisze ustawy sądowe ,a ostatecznie dwie z trzech zawetować. LexTVN nie wróci do sejmu,ale to szczegół niezwiązany z panią Olejnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Ostatni raz powtórzę. Jeśli powie coś minister że prezydent zapowiada, to się powszechnie przyjmuje że mówi to sam prezydent. Dałem Ci przykład że nawet Trwam taką formułę przekazu przyjmuje. Przeczytaj sobie pasek na początku w zapowiedzi materiału

Cytat

Prezydent zapowiada weto

A nie minister prezydenta zapowiada weto.

Koniec kropka.

Na siłę robisz nadinterpretacje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Ostatni raz powtórzę. Jeśli powie coś minister że Prezydent zapowiada, to się powszechnie przyjmuje że mówi to sam Prezydent. Dałem Ci przykład że nawet Trwam taką formułę przekazu przyjmuje. Przeczytaj sobie pasek na początku w zapowiedzi materiału

A nie minister Prezydenta zapowiada weto.

Koniec kropka.

Na siłę robisz nadinterpretacje.

TV Trwam również manipuluje. Od kiedy to TV Trwam jest dla Ciebie autorytetem to nie wiem.  To jest jednak smutne, że ludzie już nie potrafią oddzielić informacji od interpretacji informacji i dają sobą manipulować. Okazuje się, że można także zmyślać wypowiedzi polityków na podstawie wypowiedzi osób trzecich . 

Nad Panem Morozowskim nie będę się pochylać, bo ten gość to już w ogóle osiągnął dziennikarskie dno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tu nie chodzi o TVN24. On zawsze może ponownie przejść na holenderską. Tu chodzi o kanały naziemne.
 
 
Ja doskonale wiem o co chodzi.
Odniosłem się do sytuacji TVN24. Może się wydarzyć, że stacja straci polską koncesję, wtedy wystąpią o holenderską i dostaną ją bez problemu. Jest jednak jedno "ale". W międzyczasie zmieni się przedowniczący KRRiT i potrafię sobie wyobrazić, że zablokuje on możliwość rozpowszechniania kanału w kablówkach. Jeden z członków już o tym wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawop napisał:

Jest jednak jedno "ale". W międzyczasie zmieni się przedowniczący KRRiT i potrafię sobie wyobrazić, że zablokuje on możliwość rozpowszechniania kanału w kablówkach. Jeden z członków już o tym wspominał.

Tylko, że ten, który o tym wspomniał i który głosował przeciwko koncesji dla TVN24, mówił nie tylko o zablokowaniu TVN24 na koncesji holenderskiej. W artykule wirtualnych mediów piszą wprost, że cała KRRiT planuje zablokowanie emisji kanałów na koncesjach zagranicznych w kablówkach i platformach, czyli chcą wprowadzić obowiązek posiadania koncesji polskiej także dla kanału satelitatno-kablowego. Ma to na celu po prostu cenzurę treści emitowanych na kanałach i łatwiejsze karanie nadawców za treści "obrażające uczucia religijne", co wynika z podanego przykładu, że KRRiT złożyła wniosek o ukaranie nadawcy Fox Comedy za jeden z odcinków serialu animowanego dla dorosłych z tego powodu u regulatora hiszpańskiego, a ten nadawcy nie ukarał, gdyż emisja była zgodna z Konstytucją Hiszpanii, a nadto nadawca sam wycofał wszystkie emisje powtórkowe tego odcinka na terenie Polski.

 

Zresztą przy okazji lexTVN Suski w którymś momencie powiedział wprost, że "chodzi o kontrolę treści, jakie się pojawiają na kanałach dostępnych dla Polaków". Czyli innymi słowy Kaczyński reaktywuje Urząd Cenzury Widowisk, Prasy, Telewizji, ale pod płaszczykiem wolnego dostępu do mediów i odpowiednich przepisów, którymi zwykły widz się nie interesuje i o istnieniu których nie ma zielonego pojęcia.

 

Dodać też wypada, że prof. Kawecki, który wprost mówi o cenzurze treści w mediach pod kątem "promowania gender i [beep]wa" jest bardzo mocno związany z Rydzykiem i Episkopatem. I to właśnie on szykuje się na stołek przewodniczącego KRRiT w następnej kadencji, a póki co to właśnie przewodniczący KRRiT wpisuje do rejestru kanały na koncesjach zagranicznych i także przewodniczący z tego rejestru je usuwa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...