Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasowa sprawa, wszystko wróci do normy. Dziwi mnie tylko to, że ciągle się tym bawią, zamiast zrobić to raz a porządnie. No cóż, niech dopracują.

Skąd takie news'y? :roll:

 

Jeżeli nie masz "podkładki", to lepiej takich rzeczy nie pisz, bo posiadacze LCD (między innymi ja) są :censored: na nich i w razie czego ci nie darują. :wink:

 

Teraz jest dobrze

 

Jak możesz pisać coś takiego - jest do d..y!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się wtrącę. :wink: Kiedy TVN24 w 16/9 nadawał tylko jako "test" w n na 802 kanale i na forum pojawiły się zdjęcia z tego kanału, nadawał on identycznie jak teraz - czyli z safe-mode. I nie widziałem wtedy komentarzy krytyki, że beznadziejnie to wygląda. Nikt też nie pisał, że na pewno to zmienią. Po prostu wszyscy się cieszyli i nie mogli doczekać, kiedy wejdzie 16/9. Weszło, a że trochę to zmodyfikowali i powrócili do poprzedniej wersji - trudno... :?

 

Przyznam się szczerze, że niezbyt podobał mi się TVN24 bez safe-mode. Ale nie dlatego, że tak nadawał. Po prostu, Polsat News obcina newsy w 4/3 do formatu 16/9, a tym czasem jak wyglądały takie materiały u ludzi z 4/3 w letterboxie? W okienku! A jeśli do tego była reklama w letterboxie? Podwójnie! :lol: Chyba teraz jest to optymalnie rozwiązane, tak jak robią to Anglicy - na nich jakoś nie narzekacie, a podobno BBC "wie co robi". Myślę, że na przejście w "full 16/9" można sobie pozwolić, kiedy ilość telewizorów 16/9 przewyższy ilość tych w 4/3. Oczywiście problem nie dotyczy kanałów TVN Turbo czy Style, gdyż i tak materiały lecą tam w letterboxie.

 

P.S. Wczoraj w nocy zniknął ticker i był widoczny tylko znaczek TVN24 - jeszcze maksymalnie z lewej. Był to już "stary" znaczek - bez cienia z prawej. Przyznam się, że wyglądało to superostro. Myślałem, że rano coś poprawią w tym temacie, a tu nie dość że mamy safe-mode, to znowu mydło! Czyżby obniżyli rozdzielczość? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego aż tak bardzo przeszkadza Wam grafika w formie safe area? Czy koniecznie dolna część ekranu musi być zawalona całkowicie napisami i belkami? Myślę, że obecny układ nie psuje jakoś znacznie wrażeń estetycznych, a jedynie nie odpowiada naszym przyzwyczajeniom. Osobiście również podobała mi się bardziej wersja wczorajsza (bez safe-mode), jednakże obecny układ jest optymalnym rozwiązaniem, tzn jest to "najmniejsze zło". Bo z tego co widzę, to dla niektórych to 16:9 to zło konieczne ;) Ale winić za to trzeba chyba sieci kablowe...

 

Co do rozdzielczości, o którą pytał przedmówca. Nadal wynosi ona 720x576.

 

 

DODANE: Jednak zmieniam zdanie. Dzisiaj rano wprowadzili też safe mode na TVN CNBC Biznes :(

Rzeczywiście nie ma już tego dobego efektu no i faktycznie jakość jakby gorsza pomimo tych samych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz sam - nienajlepiej to wygląda. A jak już widzę te trzy okienaka koło siebie (TVN CNBC), które wyglądają jak trzy pionowe słupy i w nich trzech gości ściśniętych jak w autobusie w godzinach szczytu, to chce się tylko krzyknąć DNO !!! :evil::evil::evil:

 

@karol91 nie wdając się w polenikę napiszę krótko - dać dziecku cukierka lub zabawkę i zaraz mu ją zabrać. Tak właśnie zrobił TVN. Mogli wcale nie dawać pełnego 16:9. :twisted:

Napiszmy wszyscy do ITI, albo TVN 24, aby wrócili wcześniejszą grafikę! :) Może nas wysłuchają! :read::roll:

Właśnie miałem zamiar to dzisiaj zrobić i zaraz to zrobię - :censored: ich i to zdrowo, bez ogródek. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Nie ma sensu pisać maili - pewnie mają opcję wysyłania na "słowa kluczowe" :evil:

Uruchomione zostały numery telefonów, więc na nie należy dzwonić: (22) 856 61 06 oraz (22) 856 61 07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Zadzwoniłem, no i:

1. TVN24, TVN CNBC Biznes tymczasowo nadają grafikę z safe-mode. W tym tygodniu ma się to zmienić.

2. Zarząd rozważa możliwości grafiki. Możliwe, że będzie to coś na kształt Polsat News.

3. TVN Turbo i TVN Style przejdą wkrótce na 16:9. Materiały 4:3 będą szły w pillarbox.

4. TVN nie będzie nadawał jak na razie w 16:9. Powód prosty - nadaje naziemnie i by było multum problemów. Materiały w 16:9 na TVN HD.

 

Czas rozmowy - 9 min.

Koszt - 7 PLN.

:mrgreen:

 

@yingyang - też im zaproponowałem logo poza safe-area i pasek przewijany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

4. TVN nie będzie nadawał jak na razie w 16:9. Powód prosty - nadaje naziemnie i by było multum problemów. Materiały w 16:9 na TVN HD.

 

Żaden powód! Rozwiązań jest kilka!

 

a) można nadawać na satelite TVN w 16:9 i dosył 4:3 / letterbox

B) można nadawać osobno TVN i TVN 16:9

c) najprościej - można nadawać w 16:9 "a na dole" robić z tego 4:3 dla naziemnych! Przecież to nie filozofia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zwał, tu toczy się bitwa o TVN24 i TVN CNBC. O to co było, a nie jest. Nie można bowiem dać dziecku zabawki, a potem jej zabrać!!! Mam nadzieję, że będzie pozytywny efekt naszych działań. Tak jak napisałem wcześniej - zadzwoniłem i wysłałem mail'a. Zobaczymy co z tego będzie.

 

A zamieszanie to chyba mają ogromne, bo rozmawiając ze mną facet już miał kolejny telefon (pewnie w tej samej sprawie). :brawo:

 

Dzwońcie na numer podany przez Parkera i piszcie mail'e, a na pewno wszystko wróci do normy, czyli właściwego, 100% 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak koles na tym filmie (link http://www.youtube.com/watch?v=Fu08Ijviza0 ), obraz zaczyna mi sie przełączać i za chwile skacze, tylko na tvn24 tak mam. Ktoś z Was ma taki problem, jak sobie z nim poradzić ?

 

Jakie masz ustawienia w telewizorze i jakie w tunerze ?Bo wyglada to tak jakby "gryzły" sie ustawienia tunera z telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak koles na tym filmie (link http://www.youtube.com/watch?v=Fu08Ijviza0 ), obraz zaczyna mi sie przełączać i za chwile skacze, tylko na tvn24 tak mam. Ktoś z Was ma taki problem, jak sobie z nim poradzić ?

 

Jakie masz ustawienia w telewizorze i jakie w tunerze ?Bo wyglada to tak jakby "gryzły" sie ustawienia tunera z telewizorem.

w tv mam ustawione na auto a w cyfrze na 4/3. Jak nie ustawie to tak miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Coś ten TVN 24 sobie nie radzi z tym 16:9. Toż taki zacofany Polsat nie miał problemów z 16:9 w przypadku Polsat News. TVN 24 powinien się zdecydować w czym chce nadawać. Grafika na środku ekranu śmiesznie wygląda. Wstyd. :wink:

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Faktycznie patrząc na ich testy z grafiką zaczyna mnie to bawić: popsuli 16:9 :D tylko tvn tak potrafi xD a na serio to moim zdaniem o 4lata za wcześnie wprowadzono ten cudowny format płaskich głow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...