Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pawel napisał:

I sprawdzałeś na wejściach unicable i standardowym ?Na obu jest źle ?Dekoder od MR tez ma problemu ?

Sprawdzałem na konfiguracji z unicable i na pojedynczej antenie. Jest to samo. Pozostałe dekodery z multirumu pracują bez zastrzeżeń.

1 minutę temu, DanielK napisał:

Może ten artykuł pomoże trochę w konfiguracji ustawień anteny z konwerterem Unicable?
https://cyfrowyblog.tvnakarte.eu/how-to/26-konfiguracja-tunera-4k-ultrabox-z-unicable

 

 

Dzięki, mam w 100% tak ustawione z tym, że mam konwerter 4-ro kanałowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmal a nie masz czasem sygnału sat, z sieci zbiorczej? Czy masz własną antenę satelitarną? Ja mieszkam w bloku, mam sygnał sat z sieci zbiorczej. Był u mnie technik i powiedział, że ten dekoder niezbyt dobrze współpracuje z sieciami zbiorczymi. U mnie dodatkowo co jakiś czas gubiło sat2. Sąsiad też ma ten dekoder, i ten sam problem. Koniec końców technik wymienił nawet konwerter w satelicie. Teraz jest lepiej. ALE i tak nie idealnie ostatnio znowu mi gubił sat2. Fakt rzadziej, ale się zdarza. Komunikat "obecnie program nie jest nadawany", też mi się zdarza co jakiś czas. 100% dobrze u mnie jest wtedy, jak wybiorę konfiguracje tylko z aktywnym sat1. A podobnych problemów nie miałem na poprzednim dekoderze PACE PVR. Tak więc też ten dekoder jest trochę lipny. Musisz mieć bardzo dobrą instalację antenową i sygnał, żeby było całkiem dobrze. Starsze dekodery lepiej sobie radziły z trochę gorszym sygnałem. A jaki masz poziom i jakość sygnału satelitarnego? Sprawdź w ustawieniach i diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amigo007 napisał:

Elmal a nie masz czasem sygnału sat, z sieci zbiorczej? Czy masz własną antenę satelitarną? Ja mieszkam w bloku, mam sygnał sat z sieci zbiorczej. Był u mnie technik i powiedział, że ten dekoder niezbyt dobrze współpracuje z sieciami zbiorczymi. U mnie dodatkowo co jakiś czas gubiło sat2. Sąsiad też ma ten dekoder, i ten sam problem. Koniec końców technik wymienił nawet konwerter w satelicie. Teraz jest lepiej. ALE i tak nie idealnie ostatnio znowu mi gubił sat2. Fakt rzadziej, ale się zdarza. Komunikat "obecnie program nie jest nadawany", też mi się zdarza co jakiś czas. 100% dobrze u mnie jest wtedy, jak wybiorę konfiguracje tylko z aktywnym sat1. A podobnych problemów nie miałem na poprzednim dekoderze PACE PVR. Tak więc też ten dekoder jest trochę lipny. Musisz mieć bardzo dobrą instalację antenową i sygnał, żeby było całkiem dobrze. Starsze dekodery lepiej sobie radziły z trochę gorszym sygnałem. A jaki masz poziom i jakość sygnału satelitarnego? Sprawdź w ustawieniach i diagnostyce.

Dzięki za odpowiedź, mieszkam w domu wiec to nie instalacja zbiorcza. Po ostatnim wczorajszym odłączeniu dekodera z prądu i załączenia go dzisiaj rano do tej chwili jest ok. Poczekam cierpliwie co będzie dalej.

2 godziny temu, elmal napisał:

Jak wrócę do domu to oczywiście spróbuję. Weź pod uwagę, że przed wczoraj wymieniłem tuner i nic to nie dało. Dam znać czy twoja rada poskutkowała.

Wróciłem do domu i narazie jest ok wiec póki co nic nie będę robił. Poczekam cierpliwie co dalej się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz teraz poziom i jakość sygnału? Obstawiam że może się coś pierniczyć, jak najdą jakieś chmury/pogorszy się jakość sygnału. Po prostu ten dekoder jest trochę [beep]y.. pod względem wymagań co do idealnego sygnału. Starsze dekodery lepiej sobie radziły z gorszym sygnałem. 

Edytowane przez amigo007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mówię jak było U MNIE tuż po wymianie dekodera. To zaobserwowałem. Wcześniejszy dekoder PACE PVR. Wszystko było dobrze na 2 antenach. Po wymianie dekodera takie kwiatki, jak gubienie sygnału na SAT2. I co jakiś czas podobne komunikaty jak u forumowicza Elmal "Obecnie program nie jest nadawany Spróbuj ponownie później". Tuż przed wymianą dekodera nic takiego się nie działo. Był u mnie technik i stwierdził, że ten dekoder ma problem z działaniem na instalacji zbiorczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, amigo007 napisał:

A jaki masz teraz poziom i jakość sygnału? Obstawiam że może się coś pierniczyć, jak najdą jakieś chmury/pogorszy się jakość sygnału. Po prostu ten dekoder jest trochę [beep]y.. pod względem wymagań co do idealnego sygnału. Starsze dekodery lepiej sobie radziły z gorszym sygnałem. 

Wiesz co, w nocy padal snieg i teraz rano sygnal poziomu 100%, a jakość 85%. Wszystko jest ok. Poczekam i zobaczę co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amigo007 napisał:

A nie, to masz elegancki sygnał. U mnie dzisiaj poziom sygnału 75%, a jakość sygnału 79%. To na sat1 na sat2 mam mniej. Przy gorszej pogodzie mam gorzej. Ale to i tak mam już dobry sygnał. Wcześniej zanim spółdzielnia to poprawiła, to było nawet 60/40.

Wygląda na to ze jak napisałem na forum to się tuner wystraszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 13:26, Dr.STech napisał:

 

To nie bug dekodera tylko twoja zgoda, którą wyraziłeś dostając zniżki w abonamencie.

Za takie zgody i te 5 zł rabatu co dostałeś mogą ci pokazywać reklamy, w tym ten kanał. Wiem bo mam to samo.

 

Miałeś rację.

Po kilku "ciepłych" słowach do działu technicznego,przestali wysyłać te "super reklamy" i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam pytanie dotyczące dekodera 4K Ultrabox+ i aktualnych różnic pomiędzy wersjami od Technicolor i ADB.

Przeczytałem z zaciekawieniem cały ten wątek, poszukałem jeszcze w innych miejscach, ale nie mogę znaleźć informacji jaki jest stan na dzień dzisiejszy.

Przyznam, że od dwóch lat jestem w Canal+ i korzystam z dekodera Technicoloru z seryjnym twardym dyskiem.

Generalnie nie mam z nim problemów, 4K działa jak należy, przez całe te dwa lata miałem może ze dwa razy sytuację, że się zawiesił i musiałem go wyłączać z prądu. 

Dlaczego zatem zajmuję to miejsce i Wasz czas?

Rzecz w tym, że dysk twardy w dekoderze był mocno eksploatowany i od jakiegoś pół roku słychać z niego wyraźnie pracę głowicy (?). Jest to bardzo irytujące zwłaszcza wieczorem, kiedy telewizję ogląda się trochę ciszej.

Akurat kończy mi się umowa i pomyślałem, że rozwiążę ją, zawrę nową i dostanę nowego Ultrabox'a+ z nowym cichym dyskiem, może odświeżone bebechy, itp.

Na infolinii Canal+ powiedzieli, że dekodery są wysyłane losowo, ale nie mam co się martwić, bo to jest jedno i to samo i tylko kolor diody jest inny :)

No i jak już miałem się do tego zabierać, to natrafiłem na ten wątek.

I teraz mam wątpliwość i pytania do osób które aktualnie używają dekodera ADB lub miały niedawno możliwość porównania go z Technicolorem?

Czy dalej występują te problemy zidentyfikowane w 2019/2020 roku, w szczególności:

- "sekundowe" zamrożenie programu przy przełączeniu kanału (teraz mam "sekundowy" ciemny obraz bez dźwięku)?

- mocno świecąca dioda stand-by (z tego co pamiętam w Technicolorze też tak na początku mocno świeciła w obu trybach)?

- ciemny obraz na C+4K?

- samo-włączanie się programu 88 (bez kombinacji w ustawieniach)?

- konieczność częstego resetowania/wyłączania z prądu/przywracania ustawień fabrycznych?

- fluktuacja jasności?

- słaby odbiór meczy na C+HD?

- słyszalne działanie dekodera pomimo pracy w trybie stand-by?

- nie wiem co tam jeszcze?

Po prostu zastanawiam się czy w ogóle ta zamiana ma jakikolwiek sens, a czy może przypadkiem nie będzie wręcz błędem?

Niestety nie mam już czasu na zamówienie nowego ryzykując, że to będzie ADB, bo muszę podjąć niezwłocznie decyzję, czy zostaję ze starym czy zwracam. Dlatego prośba o pilną podpowiedź.

Dziękuję!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Być może jest to jakieś rozwiązanie, muszę jeszcze ponegocjować, bo na razie to zdaje się chcieli mi dać na podobnych warunkach jak miałem, a dla nowych w podobnym pakiecie dużo lepsze, chcieli mnie chyba robić w "bambuko", dlatego też chciałem przez rozwiązanie.

A poza tym to jak myślicie, jak jest i jak będzie z aktualizacjami i poprawkami na modele od Technicolora? Canal+ z tego co czytałem wszedł w 2020 r. spór sądowy z Technicolorem. To chyba dotyczy tylko rynku francuskiego, przynajmniej tak czytałem, ale w sumie to nie wiadomo, czy nie wpłynie to na współpracę tych grup także w Polsce. Może to w ogóle było przyczyną przerzucenia się Canal+ na dekodery od ADB? Czy jest możliwe, aby z tego powodu dekodery Technicolora w Polsce miały przestać dostawać poprawki/update'y, czy za to nie odpowiada już Technicolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszli na ADB bo zapewne było taniej. Poprawki jeszcze niedawno dostawał szybciej niż ADB. Nie szukaj dziury w całym ;)Sam widzisz ile baboli na dzień dobry było w sofcie ADB. Masz Technicolor to się go trzymaj.

Jakim cudem masz lepsze warunki dla nowego niż przedłużeniowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midbas, nie miałem technicolor-a, ale wszystkie problemy które opisujesz wynikały chyba z początkowych bugów w sofcie. Mój ADB działa cicho, szybko, sprawnie. Obraz na canal+ach jest jak żyleta. No nie mam canal+ 4k, to tu się nie wypowiem. Nie ma żadnych "fluktuacji" jasności. Kanały przełączają się błyskawicznie  (dla mnie to jest błyskawicznie, wcześniej miałem PACE). Startu na kanale 88 u mnie nie ma. Dekodera wcale nie muszę restartować, czy tym bardziej przywracać mu ustawień fabrycznych. Jedyny pech co mi się przydażył, to dysk mi padł po 3 miesiącach. Ale to kwestia pecha. Ale co do głośności samego dysku, to na początku byłem na 99% przekonany że to SSD. Taki cichutki był, w porównaniu z poprzednim w PACE. Ps. midbass ty złóż wypowiedzenie umowy, to odblokują Ci się lepsze promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midas.miałem podobny problem tydzień temu z Technicolorem tylko ,że z dyskiem własnym bez problemu wymieniono mi technicolor na adb bo tak chciałem  i przy okazji dysk .Podzwon popytaj jak Ci powie,że dysk tylko masz zabrać do wymiany to leć i wymieniaj.Tlumaczono mi ,że będą testować godzinami itd.a tu normalny pan od ręki wymienił.Przy okazji po wymianie z technicolor  na adb myślę, że ten pierwszy miał lepszy obraz ale być może przy nowych rzeczach zawsze jestem bardziej krytyczny.Powodzenia!

Edytowane przez Dj.Graal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ.Grall z tym obrazem to może Ci się na początku nie wydawać. U mnie też był jakiś gorszy jakościowo tuż po podłączeniu. Nie wiedziałem co jest grane. Aż porównywałem 1 do 1 z dekoderem TV nc+ na kartę. I w tv na kartę obraz był lepszy. Ale jakoś po dniu czy dwóch, coś się zaktualizowało i teraz obraz jest perfekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, jeśli gdzieś w wątku był już podobny problem, ale temat jest za długi, bym go w całości czytał i szukał. Więc tak - zakupiłem właśnie telewizję satelitarną canal+ z dekoderem ultrabox+, odpowiednią antenę, którą zamontował monter. I wszystko działa idealnie jak dekoder jest ustawiony na 1080p, ale jak przestawię na 2160p obraz co chwilę zacina, znika (wtedy też i dźwięk) i nie da się oglądać (czasem nawet nie da się nic w menu ustawiać, bo dłużej obrazu nie ma niż jest). Podłączam dekoder przez amplituner Marantz SR7010 i dalej do projektora EPSON TW9400 kablami D-Tech HDMI DT-HF507, HDMI2.0, 18,2 Gbps, z tym, że jeden kabel ma 8 metrów, drugi 15m. Nie mam z tymi kablami żadnego problemu, gdy wyświetlam filmy z odtwarzacza blu-ray w 4K albo podłączam komputer w 4K. Jedynie 4K z dekodera nie chce mi działać (próbowałem też podłączać dekoder bezpośrednio do projektora krótszym kablem, bez zmian). Zastanawiam się nad kupnem krótkiego kabla (ok. 1,5m), którym połączę dekoder z ampli i liczę na to, że dalej od ampli to nawet na długim kablu nie będzie to miało znaczenia, ale nie wiem czy dobrze myślę i może problem leży gdzie indziej? Jakimi kablami macie połączone telewizory/projektory z dekoderem? Czy długie kable są przeciwskazaniem? Czy mój kabel może być nieobsługiwany przez dekoder? Co mogę zrobić?

Edytowane przez arcisas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dekoder z ustawionym 4K, działa dobrze z innym TV/projektorem? Najlepiej jakbyś sprawdził pozostawiając dekoder w swojej instalacji antenowej.

Czy jak odtwarzasz nagadania z dysku dekodera to też masz cięcia obrazu?

Jaki masz poziom sygnału antenowego w menu dekodera?

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem 4k. Gdy przełączam w amplitunerze źródło z TV 4k HDR -> projektor 1080p SDR dekoder jakby się zawieszał i nic nie pokazuje. Nie reaguje na przyciski a jeżeli jest wyłączony zaczyna migać na przemian czerwony/biały. Pomaga dopiero restart z prądu.

Czy dobrze mi się wydaje, że w jakiejś aktualizacji doszła konwersja HDR->SDR? C+ 4k na projektorze bez hdr ma fajne normalne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...