Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po całej dobie z modułem CAM, którego nabyłem wczoraj dziś wymieniłem go na ultraboxa od adb. Nie dało się ogarnąć listy kanałów na module. Teraz mam pytanie o ultraboxa. Mam niby TV UHD mianowicie Toshiba 58ul4b63dg, ale jak wybieram 2160 to na ekranie nic nie ma (brak sygnału) i muszę zmieniać na 1080p jakąś śmieszną kombinacją z pilota. To wina telewizora, kabla czy o co chodzi?

Edytowane przez andijaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek357 napisał:

 

Próbowałem też kabel HDMI od Xbox One, ale to samo. Z tym, że mam go od 2014 roku więc też świeży kabel to nie jest. Kupię coś lepszego. Mój kosztował 25 zł dwa lata temu. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całej dobie z modułem CAM, którego nabyłem wczoraj dziś wymieniłem go na ultraboxa od adb. Nie dało się ogarnąć listy kanałów na module. Teraz mam pytanie o ultraboxa. Mam niby TV UHD mianowicie Toshiba 58ul4b63dg, ale jak wybieram 2160 to na ekranie nic nie ma (brak sygnału) i muszę zmieniać na 1080p jakąś śmieszną kombinacją z pilota. To wina telewizora, kabla czy o co chodzi?

Nie szkoda ci było oddawać moduł? Operator zapewne się ucieszył z twojej decyzji. W druga stronę wymiana nie będzie już możliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikoko napisał:

 

Przedłużyłem umowę po wcześniejszym wypowiedzeniu i zażądałem modułu, który otrzymałem za dotychczasowego wifiboxa. Niestety z moim telewizorem średnio moduł współpracował (problemy z listą i działaniem niektórych kanałów) więc nie miałem wyjścia jak powrót do dekodera lub zrezygnować całkiem z usług. A, że wifibox mnie doprowadzał do rozpaczy to wziąłem ultraboxa. 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł się zaktualizował, ale lista kanałów nie zależy od modułu tylko telewizora, a ten nie chciał z modułem jak i ze mną współpracować. Nie jest to jakiś cud ten moduł. Tyle, że wygodniejszy jak nie potrzebuje się tych VOD ich. Nie chciałem walczyć dalej bo żona i dziecko nie mieli TV. :-P Kiedyś miałem moduł w Multimedia Polska, ale inny telewizor i tak pobrała się lista itd.

 

Czy ten dekoder nawet na standby ma chodzić tak głośno i się tak grzać? Nie wiem czy to jakiś wiatrak słychać czy dysk.

Edytowane przez andijaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andijaw napisał:

Po całej dobie z modułem CAM, którego nabyłem wczoraj dziś wymieniłem go na ultraboxa od adb. Nie dało się ogarnąć listy kanałów na module....

 

Ręce opadają. Listą operatora to dramarat. Trzeba było sobie powoli samemu wynaleźć kanały. 

 

10 godzin temu, andijaw napisał:

Niestety z moim telewizorem średnio moduł współpracował (problemy z listą i działaniem niektórych kanałów)....

 

Tak to jest, jak jest brak wiedzy na temat swojego sprzętu. 

 

6 godzin temu, andijaw napisał:

....Czy ten dekoder nawet na standby ma chodzić tak głośno i się tak grzać? Nie wiem czy to jakiś wiatrak słychać czy dysk.

Coś co działa zawsze się grzeje. Dziwne by było aby dysk nie pracował, skoro musi smieci pobrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irciosDziękuję za odpowiedzi. Nie jest do końca tak jak piszesz, ale OK.

Lista się od razu psuje po przeskanowaniu jakiegoś transpondera, który był pominięty. HGTV nie świeci wcale, Golf Channel jak chce to działa, jak nie to nie. Nie jestem atechniczny, ale jak mam pół nocy robić listę, a po ponownym przeskanowaniu lub doskanowaniu ją szlag trafia bo się numeracja kanałów zmienia to dziękuję. Dojdzie jakiś kanał i będę chciał go dodać albo zmieni parametry to będę znów od nowa robił listę? Za mało intuicyjne to jest, a raczej za bardzo pracochłonne jakkolwiek to zabrzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listy głównej wybierasz kanały i dodajesz je według swojej numeracji do ulubionej. Ulubiona się nie zmienia po przeskanowaniu satelity. Nikt nie musi skanować całej satelity. Wystarczy, że kanały wyszukasz ręcznie TP po TP, te na których jest oferta C+. Parametry znajdziesz np na http://www.sat-charts.eu/

A to, że poszczególne kanały nie świeciły, to może być problem z ustawieniem anteny.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup kabla Unitek HDMI v2.1 za 45 zł rozwiązał problem z rozdzielczością 2160p. Teraz tylko pozostał zakup konwertera Unicable celem wykorzystanie wszystkich możliwości ultraboxa+. Polecacie jakiś? Teraz mam inverto Black Ultra Twin, ale na jednym kablu.

Edytowane przez andijaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od operatora kupiłem dwa lata temu czaszę i Corab Twin. Później zmieniłem go na wspomnianego inverto Twin. Wtedy nie miałem jeszcze pojęcia o WideBand i Unicable. Teraz patrzę na Inverto Unicable Quad 2 Legacy za 150 zł. Nie widzę nic innego sensownego. Tylko czytam, że często jest problem z sygnałem na wyjściu uni, a na legacy wszystko jest ok ogólnie w konwerterach Unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lj9 napisał:

Jak coś mam zestaw antenowy C+4K - Unicable 2 z 2 wyjściami Full Band (Opticum RED Robust UNICABLE LNB 2 SCR 2 LEGACY)

Jak co?

 

To jaki konwerter Unicable polecacie, aby nie stracić na sygnale względem inverto Black Ultra?

Edytowane przez andijaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...