Skocz do zawartości

nVidia Shield TV Pro


śmiechu warte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, regedit32 napisał:

Wspaniałe wieści. Nie mogę się doczekać :)

Od października program zamkniętej wersji beta, w zeszłym tygodniu Nvidia opublikowała obrazy odzyskiwania systemu Android 11 po czym je usunęła - miejmy nadzieję, że jest bliżej niż dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurcze, miałem nadzieje, że po tej aktualizacji, będzie nowy interfejs, no nic może będzie jakaś oddzielna aktualizacja.

A tak swoją drogą, takie pytanie (bo dopiero od miesiąca mam ten sprzęt) jak podłączacie do Shielda TV Pro (2019) np. dysk przenośny, to też Wam tworzą się dodatkowe katalogi na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji mam problem z przesyłem audio do słuchawek bezprzewodowych, słuchawki są połączone z urządzeniem ale brak audio w słuchawkach. Przed aktualizacja automatycznie audio łączyło się gdy włączyłem słuchawki teraz nadal dźwięk idzie normalnie przez kino. Sprawdzałem słuchawki na tel i tablecie i działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy też zauważyliście u siebie po najnowszej aktualizacji występujące błędy? Niestety u mnie co jakiś czas zawiesza się sprzęt, dźwięk na przełączanych aplikacjach dziwnie działa lub nie działa. Pomaga restart urządzenia. Oby jak najszybciej to naprawili.

P.S. ponawiam pytanie: po podłączeniu do Shielda TV Pro (2019) np. dysku przenośnego, tworzą Wam się dodatkowe katalogi na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie wiesza, jedynie co zauważyłem to nie pamięta podłączenia do NAS i za każdym razem po restarcie muszę ręcznie dodać. Jest już hotfix2 przez OTA wystarczy podać nr seryjny swojego urządzenia i po paru godzinach aktualizacja będzie widoczna https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/481434/shield-experience-upgrade-90-hotfix-image/
Lista zmian:

First HotFix (33.1.0.261 deployed 1/12/2022) :

Resolves issue with connecting to SHIELD over local network does not show content in adopted storage

Resolves memory leak with Dolby Processing feature

Resolves issue with [sHIELD 2019 base model] SD card occasionally does not get detected after reboot

Resolves issue with [2019 SHIELD all models] When toggling “Dolby audio processing” audio may be lost until SHIELD is rebooted

Resolves issue with corruption briefly observed when watching YouTube TV

Resolves SHIELD TV mobile app and some 3rd party controllers do not work properly on Kodi

Second HotFix (33.1.0.264 deployed 1/20/2022) :

[2019 SHIELD all models] Includes Plex Media Server app which resolves issues with external storage

Resolves Issues with interlaced content playback

Fixes CEC volume control sometimes increments and decrements by 2

Remove creation of default Android phone type folders (Ringtones, Downlods, Photos, Movies, etc) added to USB portable storage

Update Match Refresh Rate String with Beta in all locations

Remove preview thumbnail when taking a screen shot with the menu button

Resolves Long press of Brand button on Xbox one controller does not invoke Stadia more than once

Resolves IR volume control is disabled when USB DACs are in use





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.05.2022 o 11:17, Matheusz napisał:

Majowa aktualizacja Beta 9.1.0 dla Nvidii Shield. 

Tylko, 14 czerwca wchodzi Disney+ do Polski i instalując betę można zapomnieć o uruchomieniu jej na Shieldzie, aż do ukazania się oficjalnej wersji Androida.
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak dla mnie Kodi  kompletnie nie jest nawet potrzebne do użytkowania na Shield które ma na tyle rozbudowane możliwości udostępniania przez box  że działa praktycznie każda aplikacja. 

 

Kodi działa normalnie jak jak na każdym innym Androidzie. 

 

Co do kupna wystarczy nawet używka PRO z 2017 roku albo  droższy nowszy model jeśli przewidujesz dłużej użytkować box. 

 

U mnie dzieciaki  używają głownie do gier z kompa, mam podpięty streaming z  2 tunerów , jeden SAT w UK  drugi  tuner DVB-T2 w Polsce, udostępnianie plików filmów i muzyki po sieci domowej jako serwer dla laptopów, telefonów czy TV.  

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia ceny,  wydajnościowo nowszy i stary porównując to praktycznie to samo. W nowszych wersjach to zmiana chipsetu na lepszy obsługujących nowsze standardy kodowania, korekcji i skalowania obrazu. 

Wiadomo im więcej RAM tym płynniej działa box. Poza tym przy Nvidia Shield jest zapewniony przynajmniej 10 letni support i aktualizacje na nowsze systemy. 

 

Nic raczej nowszego  w najbliższych latach nie wejdzie do użytku np. w serwisach streamingowych czego nie obsłużył by ten box. ;) 

 

Co do dostępności aplikacji to jeśli jej nie ma wystarczy zainstalować sobie samemu pobierając z serwisów instalki, skopiować do pamięci wewnętrznej czy na dysk albo pop prostu podłączyć box  kablem do kompa czy laptopa i mieć dostęp do plików w boxie. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...